Skocz do zawartości


Zdjęcie

a co z formą na sezon 19/20


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 23 listopad 2019 - 18:23

Trochę zmieniłem cykl przygotowań na nadchodzący sezon.Jest oczywiście rower ale uzupełniony ćwiczeniami na siłowni.Zbudowali mi coś fajnego na osiedlu w powiązaniu ze szkołą.Chyba z myślą o młodzieży ale ta głównie popala tam papierosy i popija różne napoje.Dla mnie to niesamowita frajda urządzenia są na wolnym powietrzu a więc pod koniec trasy rowerowej korzystam z tej siłowni.Zrobiło się ciekawiej.Dużo skakanki i ćwiczeń na skoczność.Mam w planie znacząco poprawić skręt krótki i zmierzyć się na stokach La Plange z muldami.Może się w końcu uda bez gleby.

O wieku nie piszę bo nie czuję lat.Kości świeżo zbadane i jest ok.Tak serio to zdaję sobie sprawę że czas biegnie i pewnie mam już niewiele sezonów przed sobą .Ale cieszy mnie każdy postęp każda nowa rzecz której się nauczę. :D


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2019 - 19:59

I tak trzymać. Nie wiem czy o tym pisałem, ale powtórzę. Na pogrzebie kolegi, mojego równolatka, spotkałem znajomego, dziś 80-latka. Świetny narciarz, przynajmniej kiedyś takim był. Wygląda wciąż dobrze. Zapytałem go oczywiście czy jeździ na nartach, oczywiście w domyśle, czy jeszcze jeździ na nartach. "No pewnie" -  odpowiedział. Trochę czuje kolano, ale poza tym nie ma problemu. No to mnie pocieszył. :)


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 23 listopad 2019 - 20:10

  • 2

#3 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 24 listopad 2019 - 09:10

I tak trzymać. Nie wiem czy o tym pisałem, ale powtórzę. Na pogrzebie kolegi, mojego równolatka, spotkałem znajomego, dziś 80-latka. Świetny narciarz, przynajmniej kiedyś takim był. Wygląda wciąż dobrze. Zapytałem go oczywiście czy jeździ na nartach, oczywiście w domyśle, czy jeszcze jeździ na nartach. "No pewnie" -  odpowiedział. Trochę czuje kolano, ale poza tym nie ma problemu. No to mnie pocieszył. :)

kiedyś już pisałem o dziarskim 84-latku.Nie dawno -luty tego roku spotkałem go na Czarnej Górze -bez zmian. Stara się tylko jeżdzić ostrożniej w obawie przed złamaniami.Takie kontuzje po osiemdziesiątce są trudne do wyleczenia.


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 listopad 2019 - 17:12


cykl przygotowań na nadchodzący sezon
wcale się nie przygotowuję - uznałem że 2 razy w miesiącu narty w hali, 100 km na rowerze tygodniowo i 2 razy w tygodniu aerobic powinno wystarczyć 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 24 listopad 2019 - 19:33

 


cykl przygotowań na nadchodzący sezon
wcale się nie przygotowuję - uznałem że 2 razy w miesiącu narty w hali, 100 km na rowerze tygodniowo i 2 razy w tygodniu aerobic powinno wystarczyć 

 

Myślę że  to akurat tyle ile trzeba a może nawet więcej.Widać masz taki sposób na życie.Ja lipiec i sierpień raczej się lenię no trochę popływam i jazda na rowerze.Od września stopniowo zwiększam częstotliwość treningu.Listopad to już codzienne ćwiczenia.


  • 1

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 listopad 2019 - 22:43

I tak trzymać. Nie wiem czy o tym pisałem, ale powtórzę. Na pogrzebie kolegi, mojego równolatka, spotkałem znajomego, dziś 80-latka. Świetny narciarz, przynajmniej kiedyś takim był. Wygląda wciąż dobrze. Zapytałem go oczywiście czy jeździ na nartach, oczywiście w domyśle, czy jeszcze jeździ na nartach. "No pewnie" -  odpowiedział. Trochę czuje kolano, ale poza tym nie ma problemu. No to mnie pocieszył. :)

watpliwa forma zachecania….  ha ha ha

 

 


cykl przygotowań na nadchodzący sezon
wcale się nie przygotowuję - uznałem że 2 razy w miesiącu narty w hali, 100 km na rowerze tygodniowo i 2 razy w tygodniu aerobic powinno wystarczyć 

 

 

W zyciu osobistym : albo sie "trenuje" caly czas (czyli cwiczenia 5-6 razy w tygodniu) albo sie odstaje…..


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 listopad 2019 - 07:40


5-6 razy

wystarczą 2 godziny czy więcej ?

zapomniałem jeszcze że że 2x w tygodniu pływam 1 km.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 listopad 2019 - 09:40


wystarczą 2 godziny czy więcej ?

 

W senisie 6 razy po 2h?

Malo troche, moze nie wystarczyc :)


  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 listopad 2019 - 12:56


Malo troche, moze nie wystarczyc :)

przy Tobie i tak będę zawsze cienkim bolkiem
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 listopad 2019 - 15:27


przy Tobie i tak będę zawsze cienkim bolkiem

 

no bez jaj ;)

 

 

Wiecie jak jest? Ostatni raz cos (nazwijmy to treningiem) zrobilem 2 miesiace temu. W ostatnich dwoch tygodniach bylem raz pare zjazdow z Wojtkiem, raz na skiturach, raz na rowerze 2h i 2x na trenazeze 15 minut - wiecej nie daje rady psychicznie. 6 pompek dziennie nie licze. Po czym mialem znowu operacje i mam pozamiatne do nowego roku. Taki ze mnie sportowiec jak z koziej dupy traba.

 

 

Pozdro i udanego sezonu niezaleznie od formy :)


  • 2

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 listopad 2019 - 08:28

 


przy Tobie i tak będę zawsze cienkim bolkiem

 

no bez jaj ;)

 

 

Wiecie jak jest? Ostatni raz cos (nazwijmy to treningiem) zrobilem 2 miesiace temu. W ostatnich dwoch tygodniach bylem raz pare zjazdow z Wojtkiem, raz na skiturach, raz na rowerze 2h i 2x na trenazeze 15 minut - wiecej nie daje rady psychicznie. 6 pompek dziennie nie licze. Po czym mialem znowu operacje i mam pozamiatne do nowego roku. Taki ze mnie sportowiec jak z koziej dupy traba.

 

 

Pozdro i udanego sezonu niezaleznie od formy :)

 

Cześć

Jak ja Cię Michale lubię i szanuję (poza tym elektrykiem ;)). Jak ja czytam te wypociny o treningach, testach, analizach wydolnościowych pisane przez starych dziadów pozujących na sportowców to mnie śmiech pusty bierze.

Pozdrowienia


  • 2

#12 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 listopad 2019 - 11:35

To po co się przechwalasz rocznymi przebiegami robionymi na rowerze i ściganiu się z innymi użytkownikami drogi nieświadomymi faktu brania udziału w twoim wyścigu :D ? Potępiasz w czambuł jazdę na szosie, a jeżeli przyjąć, że to prawda co piszesz, to wiele kilometrów przejeżdżasz po ścieżkach rowerowych w mieście. Tyle, że nie na rowerze typowo szosowym, a na MTB. Piszę to ja, stary dziad, starszy o kilka miesięcy :D.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 27 listopad 2019 - 11:41

  • 2

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 listopad 2019 - 12:51

To po co się przechwalasz rocznymi przebiegami robionymi na rowerze i ściganiu się z innymi użytkownikami drogi nieświadomymi faktu brania udziału w twoim wyścigu :D ? Potępiasz w czambuł jazdę na szosie, a jeżeli przyjąć, że to prawda co piszesz, to wiele kilometrów przejeżdżasz po ścieżkach rowerowych w mieście. Tyle, że nie na rowerze typowo szosowym, a na MTB. Piszę to ja, stary dziad, starszy o kilka miesięcy :D.

Cześć

Tylko, że ja nie piszę o treningach, testach i analizach. Po prostu sobie jeżdżę i się tym bawię.

Może jak będą starszym dziadem niż jestem to zacznę trenować.

Pozdrowienia


  • 1

#14 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 listopad 2019 - 12:59

Ja też publicznie nie analizuję swoich treningów, ale jestem w wieku, który młodzież może nazwać „starym dziadem”, podobnie jak ty. A, że wielu millenialsom nadal jestem w stanie pokazać plecy to już zupełnie inna bajka.
  • 2

#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 listopad 2019 - 13:32

Ja też publicznie nie analizuję swoich treningów, ale jestem w wieku, który młodzież może nazwać „starym dziadem”, podobnie jak ty. A, że wielu millenialsom nadal jestem w stanie pokazać plecy to już zupełnie inna bajka.

Cześć

I o to chodzi. Może jestem niereformowalnym starym dziadem ale nie mogę słuchać czy czytać jak ktoś pisze:

W zeszłym tygodniu testowałem Volkl ....coś tam coś tam, i tu opis skrętności, sztywności, właściwości itd. a generalnie chodzi o to, że kumpel akurat miał i dał raz zjechać. :)
Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 27 listopad 2019 - 13:32

  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 listopad 2019 - 09:15


tygodniu testowałem
a ja wczoraj testowałem przez 2 godziny

 

St%C3%B6ckli_LaserSC_1920-e1569409108901

i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy bo wcale mi się na nich lepiej nie jeździło niż na starych Fischerach (pewnie nie umiem jeźdzć)


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 listopad 2019 - 10:21

 


tygodniu testowałem
a ja wczoraj testowałem przez 2 godziny

.....

i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy bo wcale mi się na nich lepiej nie jeździło niż na starych Fischerach (pewnie nie umiem jeźdzć)

 

Cześć

A może właśnie umiesz i po prostu adaptujesz się automatycznie...;)

Pozdrowienia


  • 1

#18 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 10:38


i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy

 

Swiss Made :)  To wszystko tlumaczy :)


  • 1

#19 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 12 grudzień 2019 - 11:50


i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy bo wcale mi się na nich lepiej nie jeździło niż na starych Fischerach (pewnie nie umiem jeźdzć)

 


Swiss Made To wszystko tlumaczy

 

Wszystkiego nie ;)

Nie znam sie tak dobrze jak Wy, ale poniewaz uzywam te wszystkie rzeczy powiedzmy..... wiecej jak Wy wiem jedno. Roznica jest w tym jak to sie zuzywa. Na ile dni starczy. Byl juz ten temat mocno poruszany tutaj przy okazji innej rozmowy.

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 1

#20 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 grudzień 2019 - 13:54

tez sie nie znam na tej firmie - raz tylko przejechalem sie na Stormrider I moje wrazenia byly ogolnie pozytywne - dobra narta ale nie niezwykle dobra.....magia ceny dziala jak widac (jak drogie to musi byc dobre)….


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych