Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Kiedy w Szczyrku było jeszcze normalnie" - komantarz do filmu


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 listopad 2019 - 19:55

 
Tak przy okazji pytanie:
Czy to prawda że w Szczyrku (SON, COS, BSA) nie wolno podchodzić trasami na skiturach ?

To nieprawda, jest już uaktualniona mapa z zaznaczoną trasą podejścia dla skitourowców:

https://www.szczyrko....pl/resort/mapa

Dołączona grafika
  • 2

#22 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 listopad 2019 - 19:00

https://m.facebook.c...5097556828&_rdr
  • 1

#23 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 listopad 2019 - 19:12

Cześć

Niestety, dla wybranych...


  • 0

#24 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 listopad 2019 - 19:24

https://m.facebook.c...5097556828&_rdr

Cześć
Niestety, dla wybranych...
Ale co dla wybranych, film czy Szczyrk ;) ?
Relacja z konferencji prasowej dotycząca nadchodzącego sezonu i kilka uwag dotyczących możliwości rozładowania korków w mieście. Warto obejrzeć cześć w której burmistrz obnaża pomysły budowy tunelu. Niestety filmik jest na stronie FB Szczyrku. Pewnie za kilka dni będzie na YouTube.
  • 1

#25 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 listopad 2019 - 20:10

 

 

https://m.facebook.c...5097556828&_rdr

Cześć
Niestety, dla wybranych...
Ale co dla wybranych, film czy Szczyrk ;) ?
Relacja z konferencji prasowej dotycząca nadchodzącego sezonu i kilka uwag dotyczących możliwości rozładowania korków w mieście. Warto obejrzeć cześć w której burmistrz obnaża pomysły budowy tunelu. Niestety filmik jest na stronie FB Szczyrku. Pewnie za kilka dni będzie na YouTube.

 

Na FB, więc dla wybranych.

Pozdro


  • 0

#26 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 27 listopad 2019 - 20:34

Haha, może parking pod gondolą będzie płatny. Jak na Jaworzynie Krynickiej jeszcze kilka lat temu :)

No i dziwny sposób na rozładowanie korków - sprzedali 10 tys karnetów dla jednodniowców w przeliczeniu taniej niż karnety wielodniowe. Filmu na FB nie oglądałem, bo ..... po co?


  • 1

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 listopad 2019 - 09:05


Szczyrk
czy ta kamera jest aktualna ? nawet na Białym Krzyżu jeszcze zielono ?

https://bialy-krzyz.webcamera.pl/


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 28 listopad 2019 - 16:26

 


Szczyrk
czy ta kamera jest aktualna ? nawet na Białym Krzyżu jeszcze zielono ?

https://bialy-krzyz.webcamera.pl/

 

Aktualna. Dopiero od soboty zaczną śnieżyć przez kilka dni. Potem znowu ocieplenie i zobaczymy jak długie będzie - może spłynąć. Co za bryndza z pogodą w PL.


  • 0

#29 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 listopad 2019 - 17:32

Dziś były testy naśnieżania:
Dołączona grafika
Od weekendu naśnieżanie ma ruszyć pełną parą.
  • 2

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 listopad 2019 - 20:09


naśnieżanie ma ruszyć pełną parą.

 

oby tylko nie przyszedł ciepły deszczyk


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#31 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 29 listopad 2019 - 14:57

Trzymam kciuki, żeby ruszyli jak najszybciej i ściągnęli jak najwięcej szarańczy. Będzie można wtedy spokojniej pojeździć w innych miejscach :)
  • 1

#32 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 29 listopad 2019 - 20:04

Trzymam kciuki, żeby ruszyli jak najszybciej i ściągnęli jak najwięcej szarańczy. :)

Zdajesz sobie sprawę, że obrażasz również wielu użytkowników tego forum?
  • 0

#33 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 29 listopad 2019 - 20:24


Zdajesz sobie sprawę, że obrażasz również wielu użytkowników tego forum?

Chyba tylko takich niezbyt bystrych, którzy nie zrozumieli co mam na myśli. Jeżeli obraziłem kogoś mało bystrego - szczerze przepraszam.


  • 0

#34 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 29 listopad 2019 - 20:42


Zdajesz sobie sprawę, że obrażasz również wielu użytkowników tego forum?

Chyba tylko takich niezbyt bystrych, którzy nie zrozumieli co mam na myśli. Jeżeli obraziłem kogoś mało bystrego - szczerze przepraszam.
To może rozwiń swoją myśl, bo ja z tych co lubią jazdę w Szczyrku, dość często tam jestem i określenia szarańcza nie odbieram za komplement. Ale pewnie nie jestem wystarczająco bystry.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 29 listopad 2019 - 20:45

  • 0

#35 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2019 - 00:02

 

 

Zdajesz sobie sprawę, że obrażasz również wielu użytkowników tego forum?

Chyba tylko takich niezbyt bystrych, którzy nie zrozumieli co mam na myśli. Jeżeli obraziłem kogoś mało bystrego - szczerze przepraszam.
To może rozwiń swoją myśl, bo ja z tych co lubią jazdę w Szczyrku, dość często tam jestem i określenia szarańcza nie odbieram za komplement. Ale pewnie nie jestem wystarczająco bystry.

 

Cześć

Jesteś ale czepiasz się słówek. Kolega akurat o nartach wie niewiele ale sprzedał ideę w sposób prosty i zrozumiały.

Ty znalazłeś sobie nagle Szczyrk, poczyniłeś inwestycje, ze zrozumiałych względów, będziesz się go trzymał i go bronił. Mnie to gówno obchodzi i zdanie mam podobne jak kolega bo taka jest idea miejsca, które w Szczyrku istnieje/ istnieć będzie. Więc się nie obruszaj tylko określ... ;)

Pozdr


  • 0

#36 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 00:08

W czym mam się określić?

Wystarczyłoby krótkie przepraszam, bez dodatkowych epitetów sugerujących ociężałość umysłową. Tak samo nie podoba mi się określanie szarańcza narciarzy z Białki, chociaż tam nie jeżdżę jak i innych miejscowości, gdzie w sezonie jest tłoczno.

Dzięki tej „szarańczy” jak kolega skomplementowal te masy narciarzy, samo miasto również wiele zyskało, zmienia się w oczach, a że są korki, cóż w Warszawie też są. Chcielibyście stoki na własność, to sobie kupcie jakaś górkę, ogródzcie i jeździjcie sami.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 30 listopad 2019 - 00:22

  • 0

#37 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2019 - 00:43

W czym mam się określić?

Wystarczyłoby krótkie przepraszam, bez dodatkowych epitetów sugerujących ociężałość umysłową. Tak samo nie podoba mi się określanie szarańcza narciarzy z Białki, chociaż tam nie jeżdżę jak i innych miejscowości, gdzie w sezonie jest tłoczno.

Dzięki tej „szarańczy” jak kolega skomplementowal te masy narciarzy, samo miasto również wiele zyskało, zmienia się w oczach, a że są korki, cóż w Warszawie też są. Chcielibyście stoki na własność, to sobie kupcie jakaś górkę, ogródzcie i jeździjcie sami.

Cześć

Ale czy ja tam jeżdżę. Nie spędzisz tyle czasu na nartach w Szczyrku do końca życia co ja i czuje się związany z tym miejscem niezwykle aczkolwiek w moim pojęciu ktoś je  po prostu skurwił.

Może to chore ale niestety.

Pozdrowienia


  • 0

#38 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 06:34

Tylko dlatego, że spędziłeś tam więcej czasu niż inni, masz więcej praw do tego miejsca niż inni? Masz prawo do reglamentowania, kto może tam jeździć a kto nie? Masz prawo nazywać osoby tam przyjeżdżające „szarańcza”?, bo jak napisałeś, myślisz tak jak MaxiBaby. Ilość dni spędzonych na nartach nie daje nikomu prawa do obrażania nikogo.
Czasy kiedy ludzie robili to na co im pozwalano, mam nadzieję, że bezpowrotnie minęły.
Kiedyś jeździłem do Krynicy i do Czarnej Góry w Siennej. Pewnie dalej bym tam jeździł rotacyjnie, gdybym nie miał bazy w Szczyrku, ale czy czyni mnie to gorszym narciarzem, bo nie jeździłem w czasach słusznie minionych do Szczyrku? I dlatego jakieś anonimowe osoby mają prawo nazywać mnie szarańcza i zarzucać ociężałość umysłową? Nie mają i zawsze reaguję alergią, jak stosuje się odpowiedzialność zbiorową, wrzucając wszystkich jak leci do jednego wora, o czym ty również miałeś już okazję się przekonać.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 30 listopad 2019 - 06:51

  • 0

#39 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2019 - 12:56

Tylko dlatego, że spędziłeś tam więcej czasu niż inni, masz więcej praw do tego miejsca niż inni? Masz prawo do reglamentowania, kto może tam jeździć a kto nie? Masz prawo nazywać osoby tam przyjeżdżające „szarańcza”?, bo jak napisałeś, myślisz tak jak MaxiBaby. Ilość dni spędzonych na nartach nie daje nikomu prawa do obrażania nikogo.
Czasy kiedy ludzie robili to na co im pozwalano, mam nadzieję, że bezpowrotnie minęły.
Kiedyś jeździłem do Krynicy i do Czarnej Góry w Siennej. Pewnie dalej bym tam jeździł rotacyjnie, gdybym nie miał bazy w Szczyrku, ale czy czyni mnie to gorszym narciarzem, bo nie jeździłem w czasach słusznie minionych do Szczyrku? I dlatego jakieś anonimowe osoby mają prawo nazywać mnie szarańcza i zarzucać ociężałość umysłową? Nie mają i zawsze reaguję alergią, jak stosuje się odpowiedzialność zbiorową, wrzucając wszystkich jak leci do jednego wora, o czym ty również miałeś już okazję się przekonać.

Cześć

Co Ty piszesz?? Czy ja roszczę sobie jakieś prawa? Napisałem, że czuje się ze Szczyrkiem związany bo spędziłem tam bardzo dużo czasu i moim zdaniem narciarsko zostało to miejsce zepsute. Ciekawe, zróżnicowane trasy zostały przekształcone w równie pochyłe. Gdyby się dało stały kąt spadku byłby zachowany na całej długości. Trawers, który zrobiono w poprzek stok Małego Skrzycznego ze Zbójnickiej Kopy to po prostu skandal na każdym polu niszczący na zawsze to miejsce.

Kto tego nie widzi jest po prostu ślepy.

Tego typu inwestycje nastawione są pewien konkretny zestaw odbiorców, który najlepiej definiuje wspomniana przeze mnie na innym forum w temacie dotyczącym Tatr wypowiedź: Ja tu płacę o góry niewysprzątane!

Nie jesteś, nie czujesz się - chwała Ci za to. Ale nie neguj oczywistości.

Pozdrowienia


  • 0

#40 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 14:53

Szczyrk to nie tylko SMR. Najciekawsze trasy jak dla mnie są na COS. Na Julianach poza wytyczeniem dodatkowej trasy też niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o profil tras. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, jednym zmiany się podobają i z przyjemnością tam jeżdżą, innym nie i wybierają inne ośrodki. Tylko nie o tym pisałem. Jeszcze raz powtórzę, zwróciłem delikatnie uwagę koledze, że pisząc o narciarzach jeżdżących w Szczyrk, że to szarańcza, obraża również użytkowników tego forum, bo i tu są tacy którzy lubią tam jeździć. W odpowiedzi dowiedziałem się, że nie jestem zbyt bystry, bo nie rozumiem przekazu. Przekaz zrozumiałem, ale chciałem zwrócić uwagę, że niezależnie od poziomu zaawansowania narciarskiego, każdy ma prawo wyboru i nie ma powodu by tych ze Szczyrku, tak jak przez lata tych z Białki stygmatyzować. Jeździ tu dużo świetnie jeżdżących narciarzy, jak i tych początkujących. Ośrodek w połączeniu z COS jest na tyle duży, że każdy znajdzie dla siebie trochę miejsca stosownie do posiadanych umiejętności. A prowadzenie ośrodka narciarskiego to biznes jak każdy inny. Nikt nie będzie utrzymywał stoków narciarskich dla kilku miłośników starego Szczyrku. Modernizacja ma przyciągnąć większa rzeszę narciarzy i generować zyski, a przede wszystkim pozwolić na zwrot poniesionych nakładów. Nie ma obowiązku jazdy w Szczyrku, ja akurat lubię i nie życzę sobie by ktoś z tego powodu nazywał mnie szarańcza i jeszcze z ograniczonym móżdżkiem.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 30 listopad 2019 - 14:56

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych