Skocz do zawartości


Zdjęcie

zmieniam autko


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#61 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 01 październik 2021 - 15:12

Dziś miły pan z porsche ehybrid panamera 4 nawet mi się ukłonił, zupełnie jak u nas na wsi, a i silnik zamruczał całkiem miło, czy to z głośników dźwięk?


  • 0

#62 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 październik 2021 - 15:31

W hybrydzie jest silnik spalinowy.
  • 1

#63 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 01 październik 2021 - 19:25

W hybrydzie jest silnik spalinowy.

v6 cylindrow

co2 260-

Bose 

https://porsche.pl/m...era-4-e-hybrid/


  • 0

#64 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 05 listopad 2021 - 16:45

Tym razem mercedesgate https://www.auto-swi...alinowa/6m7dl4b sorry za off


  • 0

#65 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 05 listopad 2021 - 18:23


Tym razem mercedesgate 


Chcieli mi robić update ostatnio jak poduszki wymieniali.....kazałem im sie gonić


  • 1

#66 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 05 listopad 2021 - 18:47

Tym razem mercedesgate https://www.auto-swi...alinowa/6m7dl4b sorry za off

fajne jest to....

>>  Podczas konferencji Deutsche Umwelthilfe dotyczącej nieprawidłowości stwierdzonych w autach marki Mercedes padło też kilka kontrowersyjnych twierdzeń, których po DUH nikt się raczej nie spodziewał – między innymi to, że tak naprawdę wprowadzenie normy emisyjnej Euro 7 nie jest wcale potrzebne. Jak argumentował Axel Friedrich (chemik, ekspert ds. ochrony środowiska pracujący dla Deutsche Umwelthilfe, wcześniej zajmujący kierownicze stanowiska w niemieckim Federalnym Urzędzie Ochrony Środowiska), tak naprawdę dla uzyskania realnej poprawy sytuacji wystarczyłoby, żeby auta po prostu rzeczywiście spełniały dotychczasową normę Euro 6, a nawet Euro 5. Zdaniem Axela Friedricha, w przypadku nowych modeli aut systemy oczyszczania spalin są już tak skuteczne, że spełnienie norm z technicznego punktu widzenia nie stanowi dla nich problemu.


  • 1

#67 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 listopad 2021 - 23:40


Chcieli mi robić update ostatnio jak poduszki wymieniali.....kazałem im sie gonić

u mnie wgrali nowe oprogramowanie rok temu i auto chodzi bez problemów


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#68 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 06 listopad 2021 - 09:30

Własnie w tym problem.Auto ma spelniac bzdurne normy i miec problemy. ;-)
  • 0

#69 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2021 - 10:18


Chcieli mi robić update ostatnio jak poduszki wymieniali.....kazałem im sie gonić

 

Dlaczego wymieniali?


  • 0

#70 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 06 listopad 2021 - 13:49

 


Chcieli mi robić update ostatnio jak poduszki wymieniali.....kazałem im sie gonić

 

Dlaczego wymieniali?

 

Pewno akcja, u mnie w jazzie tez była, wymieniali nabój, bo ponoc za silnie waliła…


  • 1

#71 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2021 - 15:11

Jaka benzyne tankujecie do waszych samochodow? Na wyspach niedawno standardowa 95 E5 zostala zastepiona E10. Gdy ktos nadal chce E5 musi wiecej zaplacic za 97 lub 98.
  • 0

#72 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopad 2021 - 15:53

Ja stosuję się do zaleceń Toyoty: https://www.toyota.p...95-ktore-lepsze https://www.wyborkie...95-czy-98-test/

Użytkownik kordiankw edytował ten post 06 listopad 2021 - 15:56

  • 0

#73 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 06 listopad 2021 - 17:18

Chcieli mi robić update ostatnio jak poduszki wymieniali.....kazałem im sie gonić

 
Dlaczego wymieniali?

Tak jak napisał @star.. akcja była obejmowała poduszki i soft… co ciekawe jak przyjechałem nie było mnie zapisanego na rozkładzie (awantura pomogła), potem nie potrafili znaleźć gniazda komputera (pomomo tego że sami je przekładali kilka lat wcześniej). I teraz wisienka - na koniec stwietdzili że nie dadza rady skasować błedu poduszek po ich wymianie!!!!!! ….. no myślałem że mnie szlag trafi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#74 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2021 - 17:36

Pytanie do Witka. Jak się spisuje Ravka plag-in? Faktycznie można przejeździć 50-60 km tylko na elektryku? To sie wydaje niezłe rozwiązanie w połączeniu z własną fotowoltaiką. A gdy wybierasz się dalej, np. do Austrii na narty, masz w zanadrzu silnik spalinowy.


  • 0

#75 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopad 2021 - 19:02

Andrzej mam zwykła Hybrid, plug in dostępne są dopiero od tego roku. Jednak nie zdecydowałbym się na taką, ta różnica w cenie pewnie nigdy się nie zwróci w normalnej eksploatacji. Nie ma znaczącej różnicy w spalaniu, dodatkowo użytkując plug in, jeśli codzienne dojazdy do i powroty z pracy pozwalają na jazdę tylko na elektryku, to trzeba od czasu do czasu używać silnika spalinowego, aby któregoś dnia po rozładowaniu baterii nie zdziwić się, że silnik spalinowy nie odpalił. A używanie silnika spalinowego szczególnie w długiej trasie to o większe spalanie z powodu dużo większej masy w porównaniu ze zwykła Hybrid. Z plusów plug in, moc prawie o 100 koni większa, a co za tym idzie lepsze osiągi. Z kolei mniejszy bagażnik to minus.
  • 0

#76 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2021 - 19:22

Pytałem, bo kiedyś mocno się przymierzałeś do plug-in. O zwykłej hybrydzie Toyoty sporo wiem, bo ma taką (Yaris) od kilku lat i bardzo, ale to bardzo sobie ja chwali. Ja na razie nie myślę zmieniać samochodu, bo z obecnego (Kia Sportage 2.0 d) jestem też bardzo zadowolony. Co prawda średnie spalanie to ok. 7.5 l, ale bardzo mało jeździmy.


  • 0

#77 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopad 2021 - 19:28

Przymierzałem to za duże słowo, rozważałem ewentualny zakup, ale 80 k różnicy pomiędzy zwykła Hybrid a plug in to o wiele za dużo.
  • 1

#78 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 listopad 2021 - 19:32


I teraz wisienka - na koniec stwietdzili że nie dadza rady skasować błedu poduszek po ich wymianie!!!!!! ….. no myślałem że mnie szlag trafi
aż trudno uwierzyć kogo oni tam zatrudniają. U mnie też wymienili poduszki - napisali że auto ma już  12 lat i należy wymienić
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#79 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopad 2021 - 19:32

Mitek i po co ten mentorski ton. Akurat o motoryzacji rozmawia dwóch gości używających roweru na codzienne dojazdy do pracy.
  • 0

#80 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopad 2021 - 19:36

dwóch gości używających roweru na codzienne dojazdy do pracy.

przepaszam ale ja też używam - no chyba że rano leje jak z cebra
Miałem na myśli wymianę doświadczeń na temat hybrydy pomiędzy mną a Andrzejem.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych