Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedelec


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bolek74

Bolek74
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2020 - 14:12

Elektryk nie aż taki straszny wilk. Owszem, pozwala ludziom, którzy normalnie zostaliby na nizinach, wjechać wyżej i być może zrobić tam nawet tłok, myślę jednak, że wciąż jest masa szlaków dla każdego. W Luksemburgu bardziej rzuca się w oczy moda na gravele itp. wszyscy to kupują i jeżdżą po asfalcie wzdłuż rzeki... I dobrze, niech sobie jeżdżą. Lasy są raczej puste. Udział elektryków ca. 50%.
  • 2

#42 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 13 czerwiec 2020 - 18:40

Dzisiaj, wraz z córką, wybraliśmy się do Wisły, gdzie w centrum Merida (pod stokiem Skolnity) wypożyczyliśmy dwie sztuki czegoś takiego:

 

gallery_1616_472_179825.jpg

 

Ten rower to Merida eOne Forty.

 

Po krótkim szkoleniu ruszyliśmy na podbój okolicznych górek. Najpierw Trzy Kopce Wiślańskie (810 m.n.p.m.). Następnie uderzyliśmy w kierunku Malinki, gdzie podjechaliśmy pod Cieńków. Z Cieńkowa zjechaliśmy w kierunku Kubalonki, zapory, a potem do Wisły.

 

Rower ma następujące tryby wspomagania: eco, trail, boost. Jest jeszcze tryb walk, który w teorii ma wspomagać wpychanie, ale jakoś chyba nieszczególnie działał w naszych rowerach.

 

W sumie jeździliśmy 4 godziny. Można było się zmęczyć i spocić - szczególnie przy 33 stopniach.


  • 4

#43 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 13 czerwiec 2020 - 21:02

Ja miałem dzisiaj 37 stopni i przymusowy PIT STOP , bo paliwa brakło przy tej patelni :)
  • 1

#44 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 maj 2021 - 08:39

Wczoraj miałem mały problem z pilotem tego ustrojstwa, na dosyć stromym aczkolwiek krótkim podjeździe próbował mnie wyprzedzić

doszło do kontaktu, wjechałem w pokrzywy i spadłem z roweru. Jeszcze miał pretensje że nie ustąpiłem miejsca a on dzwonił.

Wrzuciłem ten złom do wąwozu (ciężkie cholerstwo) i oddaliłem z miejsca wypadku - krzyczał że dzwoni po policję.

 

Od dziś nie nazywam tego urządzenia rowerem.


  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#45 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maj 2021 - 10:59


Wczoraj miałem mały problem z pilotem tego ustrojstwa

 

Miałeś do czynienia ze zwykłym chamstwem. Niezależnym od rodzaju roweru czy motoroweru. :) Na razie ani myślę kupować elektryka. Z bardzo wielu powodów. Ale nie dziwię się niektórym kupującym. Zwłaszcza starszym osobom o kiepskiej kondycji. 


  • 2

#46 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 06 maj 2021 - 13:14

Całkiem nie rozumie "nienawiści do elektrycznego "pedelca" - pamiętacie Komarka z pedałami? ...pewnie niektórzy tak... a pamiętacie żeby ktoś wtedy w necie. pomstował na ten "patent" ? ....  :)


  • 3

#47 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maj 2021 - 13:18

Całkiem nie rozumie "nienawiści do elektrycznego "pedelca" - pamiętacie Komarka z pedałami? ...pewnie niektórzy tak... a pamiętacie żeby ktoś wtedy w necie. pomstował na ten "patent" ? ....  :)

 

Netu wtedy nie bylo, wiec i pomstowania w necie nie bylo :boogie:


  • 3

#48 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 maj 2021 - 13:22

Całkiem nie rozumie "nienawiści do elektrycznego "pedelca" - pamiętacie Komarka z pedałami? ...pewnie niektórzy tak... a pamiętacie żeby ktoś wtedy w necie. pomstował na ten "patent" ? ....  :)

 
Netu wtedy nie bylo, wiec i pomstowania w necie nie bylo :boogie:


Net juz chyba był, a pedały to Na pewno ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 3

#49 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 06 maj 2021 - 13:31


Netu wtedy nie bylo, wiec i pomstowania w necie nie bylo


 

Nie wierze - na 100% mnie wkręcasz - net musiał być... :boogie:


  • 4

#50 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maj 2021 - 14:34


Nie wierze - na 100% mnie wkręcasz - net musiał być...

 

To zależy jaki net. W latach 70 pisałem pracę magisterską z fizyki wysokich energii (cząstki elementarne). Obliczenia, a było ich mnóstwo, w zasadzie to było czyste programowanie, wykonywałem początkowo na małym komputerze w Instytucie. Duńskim. :) Nazywał się Gier Algol i programowało się na nim w Algolu (taki język, poprzednik Pascala) na tasiemkach papierowych. Ale koniec pracy liczyłem już na bardzo nowoczesnym na owe czasy Cyber 73 firmy CDC. W Fortranie na kartach perforowanych. I ten komputer włączony był do miejskiej sieci komputerowej z terminalami, monitorami, zdalnymi klawiaturami, itp. W pewnym sensie to był net. A przy okazji pamiętajcie, że przed Internetem jako takim, był np. BITNET, taka światowa sieć komputerowa oparta o serwery IBM. Była poczta elektroniczna, były grupy dyskusyjne, były tzw. "Donosy", taka polska gazetka sieciowa. Dostawałem ją we Francji, gdzie wtedy przebywałem. Ok. 1990 r.

 

No i wtedy Komary jak najbardziej jeździły po drogach. :)


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 06 maj 2021 - 14:39

  • 3

#51 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 06 maj 2021 - 18:44


W Fortranie na kartach perforowanych.

Pamiętam takie karty - moja żona pracowała w sporej fabryce w dziale informatyki (przełom 80/90 ' lat) woziła właśnie takie karty dwa razy w miesiącu do "przetwarzania danych" do innej firmy która miała nowocześniejszy sprzęt - zawsze dwie takie pokaźne torby tego byly..pewnie z 20kg.. gdzieś na Zakopiankę do Borku czy Łagiewnik


Użytkownik Lexi edytował ten post 06 maj 2021 - 18:47

  • 1

#52 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maj 2021 - 20:05

Wracajac do pedalcow vs mtb, to tu artykul naukowy:

 

https://www.ncbi.nlm...les/PMC6711045/

 

i jego streszczenie: 

 

https://www.mbr.co.u...lar-bike-392756

 

Wg tego jezdzac na ebike vs mtb pracujemy prawie tak samo ciezko. 94% HR ma pedalcu tego co zrobilibysmy na mtb, a w dodatku wydaje nam sie ze jest duzo latwiej i lzej.

 

Ogolnie z tego wynika ze ebikes sa dobre dla nas i to powinno zakonczyc dyskusje, bo jak wiemy dobrze naukowcy maja zawsze racje.


  • 1

#53 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wieliczka
  • Narty:Atomic Redster S9
  • Imię :Kazimierz

Napisano 06 maj 2021 - 23:08

Całkiem nie rozumie "nienawiści do elektrycznego "pedelca"

 

Też nie.

 

Gdybym miał ibajka...

to by mnie zwiódł i sam zawiódł prosto w ramiona Moniki Bellucci.

 

Taki w nim czar i bajka.

 

https://youtu.be/ThO-raL_7Ts


Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 06 maj 2021 - 23:11

  • 2

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki".

 


#54 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 06 maj 2021 - 23:55

 

Całkiem nie rozumie "nienawiści do elektrycznego "pedelca"

 

Też nie.

 

Gdybym miał ibajka...

to by mnie zwiódł i sam zawiódł prosto w ramiona Moniki Bellucci.

 

Taki w nim czar i bajka.

 

https://youtu.be/ThO-raL_7Ts

 

A mnie w ramiona Megan the Stallion

https://www.youtube....h?v=6iuwBio5EUA

kazdy czas ma swoją Monikę

choc tu Alicja przychodzi

do głowy bystrzaka

wtf is Alice?
zagadka


Użytkownik star edytował ten post 07 maj 2021 - 00:02

  • 1

#55 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 maj 2021 - 04:38

Sąsiadka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#56 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 07 maj 2021 - 06:00

Sąsiadka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie da ci ojciec, nie da ci matka, tego co może dać ci sąsiadka :) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#57 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 maj 2021 - 08:03

A nawet sąsiadka nie da ci tego, co może dać ci Związek Harcerstwa Polskiego.
Tak to brzmiało w całości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#58 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 07 maj 2021 - 08:09

A nawet sąsiadka nie da ci tego, co może dać ci Związek Harcerstwa Polskiego.
Tak to brzmiało w całości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodziło o Alicję z krainy czarów,

no ale podoba mi się tok waszego rozumowania...


  • 1

#59 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 07 maj 2021 - 09:34

A nawet sąsiadka nie da ci tego, co może dać ci Związek Harcerstwa Polskiego.
Tak to brzmiało w całości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodziło o Alicję z krainy czarów,
no ale podoba mi się tok waszego rozumowania...


Czary to Alicja na pewno wyczynia ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#60 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 maj 2021 - 10:32


Wg tego jezdzac na ebike vs mtb pracujemy prawie tak samo ciezko. 94% HR ma pedalcu tego co zrobilibysmy na mtb, a w dodatku wydaje nam sie ze jest duzo latwiej i lzej.

 

Jacku, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Zrobiono badania na pętli 6 milowej. Niewiele, nawet w kilometrach. :) Ale zgodziłbym się z ogólnym stwierdzeniem, że można się na motorowerze elektrycznym prawie równie zmęczyć co na rowerze. O ile się chce oczywiście, a na motorowerze mniej się chce. A przy okazji zajechać dalej. Mimo wszystko pozostaje mnóstwo innych argumentów dla których nie kupię motoroweru. 


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych