Skocz do zawartości


Zdjęcie

A na koniec SMR

SMR Szczyrk Szcyrkowski Szczyrk Mountain Resort

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 02 kwiecień 2019 - 17:46

Sezon w Polsce nieubłaganie zbliża się do końca. Swoją parę nart już przygotowałem na kolejny sezon i czekają w gotowości stojąc w przygotowanej wnęce.

Kto powiedział jednak, że mam tylko jedną parę???  :alegosc:

 

Ponieważ nie mam jednej pary, a wpadł mi dzień urlopu, postanowiłem jakoś to połączyć. Po dwóch godzinach myślenia wiedział już jak  :boogie: .

 

Prognozy były niezłe dla Skrzycznego. To znaczy w nocy z poniedziałku na wtorek miał być na górze mróz. Sprawdziłem więc szybko co tam jest czynnego. Bieda, bieda, bieda .... tylko dwie trasy - ze Zbójnickiej Kopy oraz Małego Skrzycznego. Obie trasy łączą się na Hali Skrzyczeńskiej, na którą dostać można się gondolą.

 

gallery_1616_428_1223986.jpg

 

Rzut oka na trasy widziane po lewej i prawej stronie gondoli .... i już wiem dlaczego nie można zjechać na dół. W wielu miejscach można wyprowadzać już owce.

No nic, jedziemy na Halę Skrzyczeńską, gdzie przesiadam się na kanapę na Zbójnicką Kopę.

 

Widok ze Zbójnickiej Kopy ładny, ale zdjęcia robię w ruchu. Na tej trasie lepiej nie stawać i nie tracić pędu - potem ciężko ruszyć - taka stroma.

 

gallery_1616_428_2795606.jpg

 

gallery_1616_428_3838134.jpg

 

Śnieg niestety nie był zbyt mocno zmrożony po nocy. Puszczał już od 9.00. Nie było może jakoś bardzo miękko, ale zmrożony sztruks okazał się być jednak rzeczą ulotną.

 

Zjechałem kilka razy z Kopy. Przyszła więc pora na Telesfora .... to znaczy na talerzyk na Małe Skrzyczne.

 

gallery_1616_428_1444469.jpg

 

Trasa z Małego Skrzycznego nie ma aż takiego wypłaszczenia ja ta ze Zbójnickiej Kopy. Obie trasy, które łączą się przed Halą Skrzyczeńską, są jednak dla początkujących.

 

Jeździłem sobie dalej - raz tu, raz tam. Ludzi było niewielu jak na standardy SMR, chociaż i tak sporo biorąc pod uwagę: liczbę otwartych tras, cenę karnetu (cena bez zniżek 99 zł), porę roku. Kolejek oczywiście żadnych nie było.

Temperatura rosła, trasy się degradowały, ja jeździłem. Tu i tam wychodziły minerały, szczególnie przed bramkami.

 

Podobno SMR jeździ do 7 kwietnia. Teraz ma być coraz cieplej, więc warunki będą coraz gorsze. Jeżeli ktoś chce jechać - lepiej zabrać starsze narty.


  • 4

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 kwiecień 2019 - 23:10

Na tej trasie lepiej nie stawać i nie tracić pędu

ta trasa to dla mnie szok - podobnie jak krzesło z Hali na Kope, szkoda że nie zrobili tego krzesła z okolic dolnej Bieńkuli

 

Dało się jeszcze zjechać na nartach na sam dół do Czyrnej ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 03 kwiecień 2019 - 06:11


Dało się jeszcze zjechać na nartach na sam dół

Nie próbowałem, trasy oficjalnie zamknięte. Z okien gondolki widać było na dolnych trasach potężne przetopy do "czystej" trawy, na samym dole obejmowały całą szerokość stoku. Pewnie więc kwestia definicji słów "zjechać" oraz "dół" ;) - dla mnie nie.


  • 1

#4 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 03 kwiecień 2019 - 06:14


ta trasa to dla mnie szok

 

Trasa na Kopę służy jako łącznik z COS - jako taka jest więc potrzebna. Trzeba przyznać, że widok z niej jest ładny - prowadzi częściowo wzdłuż "urwiska".


  • 1



Podobne tematy





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SMR, Szczyrk, Szcyrkowski, Szczyrk Mountain Resort

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych