Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobór nart


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 wrzesień 2022 - 11:39

 


nie podskoczysz.

wcale nie podskakuję,

wydaje mi się tylko że poza GS jest jeszcze sporo innych nart dla ludzi (ale pewnie się mylę)

 

 

 


Narty kupowalem z 12 lat temu i chyba byly dobierane wzrost - 15cm. Fakt, na wyjazdach czasami testuje dłuższe narty i jezdzi mi sie lepiej.

 

Zbyszku jak chcesz to mogę Tobie podesłać bardzo dobre sklepowe GS - musisz tylko naostrzyć i posmarować

 

https://www.kochamna...-test-na-forum/

 

Cześć

Zdecydowanie się mylisz. GS to najbardziej uniwersalne narty, o czym świadczy chociażby prosty fakt, że obecnie wszystkie w miarę porządne amatorskie narty uniwersalne są oparte na GS a SL pozostał niezmiennie wyspecjalizowana nartą wyczynową. Jak widac niewiele osób to rozumie czy też przyjmuje do wiadomości.

Pozdrowienia
 


Użytkownik Mitek edytował ten post 22 wrzesień 2022 - 11:39

  • 1

#102 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 22 wrzesień 2022 - 12:05



 
Zbyszku jak chcesz to mogę Tobie podesłać bardzo dobre sklepowe GS - musisz tylko naostrzyć i posmarować
 


Janie, napisz na priv jak możesz.
  • 1

#103 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 wrzesień 2022 - 13:12


Janie, napisz na priv jak możesz.

oczywiście  nie wiem tylko czy w oczach ekspertów te narty jeszcze się do czegoś nadają (ja się nie znam)

 

https://www.skionlin...rsize,2718.html

 

Piszą że topowe narty gigantowe


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#104 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 wrzesień 2022 - 13:22

Cześć

Nie wiem po co na siłę chcesz z kogoś kto chce pomóc zrobić pajaca Janie?

Narta ma 15 lat, typowy "paraGS" z tamtych lat. pytanie jaka długość gdzie leżały i jaki obecny stan. Oczywiście pytania są zadane nie po to aby szacować wartość narty tylko po to czy warto w ogóle inwestować czas i środki by ją restaurować.

Pozdro


  • 1

#105 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 wrzesień 2022 - 13:34

Cześć

Nie wiem po co na siłę chcesz z kogoś kto chce pomóc zrobić pajaca Janie?

Narta ma 15 lat, typowy "paraGS" z tamtych lat. pytanie jaka długość gdzie leżały i jaki obecny stan. Oczywiście pytania są zadane nie po to aby szacować wartość narty tylko po to czy warto w ogóle inwestować czas i środki by ją restaurować.

Pozdro

Pójdę do piwnicy i zrobię zdjęcia.

Wcale nie chcę roboić pajaca, jedynie patrzę co ludzie mają na nogach w ośrodkach alpejskich albo jak stoją w dużej kabinie trzymając narty

( w Polsce to nie wiem bo dawno nie byłem a jak spotykam Polaków to przeważają ciągle jeszcze slalomki lub slalomkopodobne)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#106 OdaDoRadosci

OdaDoRadosci
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 wrzesień 2022 - 14:43

Co masz na myśli slalomkopodobne ?:D Bo ja to jestem początkująca słuchaj :D 


  • 0

#107 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 22 wrzesień 2022 - 15:30

To takie narrty 160 - 165 cm w przybliżeniu, które wygladaja jak narty slalomowe. W kazdej wypozyczalni stanowia 90% asortymentu.
  • 2

#108 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 wrzesień 2022 - 17:42

 

 


nie podskoczysz.

wcale nie podskakuję,

wydaje mi się tylko że poza GS jest jeszcze sporo innych nart dla ludzi (ale pewnie się mylę)

 

 

 


Narty kupowalem z 12 lat temu i chyba byly dobierane wzrost - 15cm. Fakt, na wyjazdach czasami testuje dłuższe narty i jezdzi mi sie lepiej.

 

Zbyszku jak chcesz to mogę Tobie podesłać bardzo dobre sklepowe GS - musisz tylko naostrzyć i posmarować

 

https://www.kochamna...-test-na-forum/

 

Cześć

Zdecydowanie się mylisz. GS to najbardziej uniwersalne narty, o czym świadczy chociażby prosty fakt, że obecnie wszystkie w miarę porządne amatorskie narty uniwersalne są oparte na GS a SL pozostał niezmiennie wyspecjalizowana nartą wyczynową. Jak widac niewiele osób to rozumie czy też przyjmuje do wiadomości.

Pozdrowienia
 

 

 

Bzdura : te narty, o ktorych mowisz, sa mw w takiej odleglosci od GS jak Krakow od POznania ( albo W-wy)...

 

Wiem to na pewno, bo w przeciwienstwie do 99% wypowiadajacych sie nt GS-ow ja po prostu na nich jezdze.....i w ciagu ostatnich 3-4 sezonow nauczyly mnie, ze najmniejsze odchylenie od prawidlowej techniki, lub zaniedbanie / zlekcewazenie narty/warunkow moze sie zakonczyc dosc ladnym lotem w przestrzeni....


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#109 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 wrzesień 2022 - 17:50

 

 

Bzdura : te narty, o ktorych mowisz, sa mw w takiej odleglosci od GS jak Krakow od POznania ( albo W-wy)...

 

Wiem to na pewno, bo w przeciwienstwie do 99% wypowiadajacych sie nt GS-ow ja po prostu na nich jezdze.....i w ciagu ostatnich 3-4 sezonow nauczyly mnie, ze najmniejsze odchylenie od prawidlowej techniki, lub zaniedbanie / zlekcewazenie narty/warunkow moze sie zakonczyc dosc ladnym lotem w przestrzeni....

 

Cześć

Prześledź najpierw drogę ewolucji najpopularniejszych dzisiaj i najbardziej cenionych nart amatorskich a później się miotaj.

Uważam podobnie jak Ty, że GS to GS Fis i również na takich nartach jeżdżę - choć, podobnie ja Ty - nie tylko. Natomiast począwszy od Mastera wszystko co dobrego stało się w nartach amatorskich wywodzi się od GS - Przeczysz czy się kajasz?

 

Oczywistym jest Kuba, że obecnie w niektórych modelach ciężko dopatrzyć się śladów porządnej narty GS, a czasami po prostu ich tam nie ma. Ale począwszy od skracania promienia, uelastycznienia dziobu, zmiany rozkładu sprężystości, wyoblenia tyłów itd. ilość tych modyfikacji był duża, dlatego bo każdy turek chce mieć GSa, choć już nawet najdłuższy stary Master GHSem nie był.

POzdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 22 wrzesień 2022 - 17:54

  • 0

#110 Andrzej4

Andrzej4
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec
  • Narty:Volkl RTM 78
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Master Ski Tylicz

Napisano 22 wrzesień 2022 - 20:47

Hm, tak sobie czytam ta ożywiona dyskusje i sobie myślę że fajnie by było gdyby ktoś tak w skrócie opisał podstawowe cechy charakterystyczne dla nart typu SL oraz GS z wyraźnym zaznaczeniem różnic. Jako totalny amator z wielką przyjemnością bym się z tym zapoznał. Albo chociaż link do wartościowego artykułu. Będę wdzięczny
  • 0

#111 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 22 wrzesień 2022 - 21:27

Hm, tak sobie czytam ta ożywiona dyskusje i sobie myślę że fajnie by było gdyby ktoś tak w skrócie opisał podstawowe cechy charakterystyczne dla nart typu SL oraz GS z wyraźnym zaznaczeniem różnic. Jako totalny amator z wielką przyjemnością bym się z tym zapoznał. Albo chociaż link do wartościowego artykułu. Będę wdzięczny

Czytaj od początku, od razu kumaty https://www.skiforum...9158-sl-czy-gs/


  • 1

#112 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2022 - 21:43

Był jeszcze taki post Wujota na skiforum o doborze nart, może ktoś znajdzie ...


  • 1

#113 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 wrzesień 2022 - 23:31

Hm, tak sobie czytam ta ożywiona dyskusje i sobie myślę że fajnie by było gdyby ktoś tak w skrócie opisał podstawowe cechy charakterystyczne dla nart typu SL oraz GS z wyraźnym zaznaczeniem różnic. Jako totalny amator z wielką przyjemnością bym się z tym zapoznał. Albo chociaż link do wartościowego artykułu. Będę wdzięczny

A zawody w narciarstwie alpejskim oglądasz?

Pozdro


  • 1

#114 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 wrzesień 2022 - 08:24


A zawody w narciarstwie alpejskim oglądasz?

 

Czyli jedyne narty GS i SL to takie, które zostały dopuszczone do zawodów sportowych w narciarstwie alpejskim?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#115 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 wrzesień 2022 - 09:28

 


A zawody w narciarstwie alpejskim oglądasz?

 

Czyli jedyne narty GS i SL to takie, które zostały dopuszczone do zawodów sportowych w narciarstwie alpejskim?

 

Cześć

No to akurat chyba jest oczywiste.

Natomiast pytanie ma nieco inny podtekst.

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 23 wrzesień 2022 - 09:29

  • 1

#116 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 wrzesień 2022 - 10:35


Natomiast pytanie ma nieco inny podtekst
no nie zawsze łapię te Twoje podteksty.

Jeśli się nie mylę to przepisy FIS zezwalają dla GS promień >30m i długość 188 dla kobiet i 198 dla mężczyzn

a slalomka musi mieć conajmniej 165 cm

 

10 lat temu napisałeś że SL jest do zabawy a GS do jazdy


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#117 Andrzej4

Andrzej4
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec
  • Narty:Volkl RTM 78
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Master Ski Tylicz

Napisano 23 wrzesień 2022 - 21:48

Hm, tak sobie czytam ta ożywiona dyskusje i sobie myślę że fajnie by było gdyby ktoś tak w skrócie opisał podstawowe cechy charakterystyczne dla nart typu SL oraz GS z wyraźnym zaznaczeniem różnic. Jako totalny amator z wielką przyjemnością bym się z tym zapoznał. Albo chociaż link do wartościowego artykułu. Będę wdzięczny


A zawody w narciarstwie alpejskim oglądasz?
Pozdro

Witam. Czasami oglądam ale trudno z tego wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Zresztą zawody a narciarstwo amatorskie to jakby dwa różne światy. A może by tak "Łopatologicznie" delikatnie nakreslic że narty slalomowe to długość taka i taka, promień taki i taki, szerokość pod butem mini - maks, sztywność wzdłużna sztywność poprzeczna .... A narty gigantowe to odpowiednio ... Do tego ogólny zarys konstrukcji tych nart. Myślę że sporo narciarzy mogło by z tego skorzystać.
Pozdrawiam
  • 0

#118 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2022 - 22:09

Starek zaraz to wszystko ładnie wytłumaczy.
On zna dużo instruktorów to przepisze ich blogi i wszystkiego się dowiesz.
No dawaj Piłat.
  • 0

#119 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 wrzesień 2022 - 00:20

 

 

Hm, tak sobie czytam ta ożywiona dyskusje i sobie myślę że fajnie by było gdyby ktoś tak w skrócie opisał podstawowe cechy charakterystyczne dla nart typu SL oraz GS z wyraźnym zaznaczeniem różnic. Jako totalny amator z wielką przyjemnością bym się z tym zapoznał. Albo chociaż link do wartościowego artykułu. Będę wdzięczny


A zawody w narciarstwie alpejskim oglądasz?
Pozdro

Witam. Czasami oglądam ale trudno z tego wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Zresztą zawody a narciarstwo amatorskie to jakby dwa różne światy. A może by tak "Łopatologicznie" delikatnie nakreslic że narty slalomowe to długość taka i taka, promień taki i taki, szerokość pod butem mini - maks, sztywność wzdłużna sztywność poprzeczna .... A narty gigantowe to odpowiednio ... Do tego ogólny zarys konstrukcji tych nart. Myślę że sporo narciarzy mogło by z tego skorzystać.
Pozdrawiam

 

Cześć

Nie masz racji z wielu powodów.

Oglądanie zawodów to jeden z podstawowych elementów czegoś co nazywam indoktrynacją. To jedne z elementów realizacji narciarskiej pasji. To edukacja, często podświadoma w kwestiach postawy, reakcji a nawet wyglądu. Nikt z nas nie będzie jeździł jak czołówka PŚ ale to z nich właśnie czerpiemy wzorce i na tym bazujemy.

Mnie na przykład jakieś 8-9 lat temu żona wkręciła w jazdę na rowerze. To dzięki transmisjom i podglądaniu zawodników nauczyłem się prawidłowo na rowerze siedzieć, pedałować, zdobyłem multum wiedzy dzięki, której rower stał się moją kolejną pasją. Nie lekceważ tego aspektu.

Oczywiście pytanie było poniżej pasa bo odpowiedź znałem. Gdybyś oglądał nie zadawałbyś większości pytań tylko byś to po prostu wiedział.

Pozdrowienia


  • 0

#120 Andrzej4

Andrzej4
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec
  • Narty:Volkl RTM 78
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Master Ski Tylicz

Napisano 24 wrzesień 2022 - 20:38

Starek zaraz to wszystko ładnie wytłumaczy.
On zna dużo instruktorów to przepisze ich blogi i wszystkiego się dowiesz.
No dawaj Piłat.

Czekam z wielką ciekawością :)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych