Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telefon narciarza


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 styczeń 2019 - 08:09


Sprawdzałem tę apkę kilka razy w samochodzie/autobusie. Jak już złapie GPS to nie ma problemu z prędkością. +/- 1km
właśnie jestem na etapie zmiany telefonu, może ktoś doradzi co kupić abym sobie mógł robić takie wykresy z prędkością i ilością przejechanych kilometrów
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 09:08

Każdy chwali swoje. Samsung S7, S8 lub S9. Ten ostatni jest najlepszy, ale i najdroższy. Ok. 2000 zł.


  • 1

#3 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 09:52

Tylko i wylacznie OnePlus. Ja mam 6'ke. 6T Tez sobie chwala koledzy a nawet starsza 5'ke.

Sa juz plotki o 7'ce ktora znajac ta firme bedzie jeszcze lepsza.


  • 1

#4 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 24 styczeń 2019 - 15:00

 


Sprawdzałem tę apkę kilka razy w samochodzie/autobusie. Jak już złapie GPS to nie ma problemu z prędkością. +/- 1km
właśnie jestem na etapie zmiany telefonu, może ktoś doradzi co kupić abym sobie mógł robić takie wykresy z prędkością i ilością przejechanych kilometrów

 

Janie - ważniejsza od samego modelu smartfona jest oprogramowanie, czyli apka ściągana z sieci.

W systemach androidowych polecam SkiTracs (wykresy, przebiegi, profil jazdy, vertical dropy) oraz OSM And - nawigacja, plan tras w ośrodkach, zapis trasy przemieszczenia się w terenie itp.

Z nadgryzionego jabłka nie korzystam więc nie wiem jak tu jest - ae pewnie jakiś odpowiedniki by sie znalazły (jak nie pod tą samą nazwą)

 

 

Pozdrawiam Mietek

Wybór modelu telefonu może mieć znaczenie w aspekcie wytrzymaości baterii (zwłaszcza na mrozie), jakości odbiornika GPS czy trwałości (zwłaszcza mechanicznej samego telefonu). W tym temacie nie mam wiele mądrego do powiedzenia, więc się nie wychylam :)


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#5 pawelb91

pawelb91
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head i.GS RD, Head i.speed, Head Supershape i.speed, Volkl Mantra
  • Ulubiony stok:Stelvio (Bormio), Olimpia (Alpe Cermis), Deborah Compagnoni (Santa Caterina)

Napisano 24 styczeń 2019 - 15:23

Spokojnie da się kupić dobry nowy telefon do 600zł. Nie ma sensu przepłacać. Sam taki posiadam, wytrzymały (metalowa obudowa), duża bateria 4100 mAh, szybki w działaniu, i robi całkiem ładne zdjęcia. Aplikacje jakie używam na narty to Sports Tracker oraz Ski Tracks.

Chyba że ktoś ma jakieś wygórowane wymagania to wybiera  telefon z górnej półki.


  • 2

#6 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 17:35

Ja używam telefonu z ios (już trzecia iteracja) i jestem w sumie zadowolony. Nie jest to najnowszy model, aczkolwiek ten najnowszy jest naprawdę fajny. Wiem, bo kupiłem dla LP. Formalnie dla mnie najważniejsze zalety ios to aktualizacje do 5 iteracji sprzętu wstecz, w miarę sensowna kontrola w App Store i integracja z laptopem w zakresie sms. System jest też w miarę stabilny {u mnie ;) }, aczkolwiek są dni, że nic tylko rzucić o ścianę. Platforma ma oczywiście też wady, jedną z głównych jest apple tax, inną zamknięty system, czy jego (duże?) ograniczenia.  Bolesna byłaby również przesiadka na androida ze względu na całkiem sporą liczbę płatnych aplikacji. Odnośnie trwałości baterii - czy nowy czy dwulatek na mrozie długo nie pociągnie. Mój 1,5roczny przy włączonym trybie oszczędzania baterii i GPS w SkiTracks wytrzymuje dzień jazdy, ale musi być i tak w wewnętrznej kieszeni kurtki. Odnośnie samego bezpieczeństwa - piszą (nie jestem specjalistą), że ios ciut bardziej bezpieczny. Natomiast i tak najsłabszym ogniwem jest czynnik ludzki. 

 

Wybierz taki o którym piszą, że stabilny i ma zapowiedziane aktualizacje (jak najdłużej). Która platforma to już kwestia preferencji/przekonań.


  • 1

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 18:08

Spokojnie da się kupić dobry nowy telefon do 600zł. Nie ma sensu przepłacać.

 

Zależy do czego ma Ci służyć. Ja szukałem (nie po czesku :)) smartfona z dobrym aparatem. Dlaczego? Bo lubię dokumentować moje i nasze rodzinne życie. Czasem nawet idąc ulicą i zobaczę coś ciekawego, cykam zdjęcia.  Aparaty Samsunga, począwszy od S6, są, nie boję się tego słowa, rewelacyjne! Aż się nie chce wierzyć biorąc pod uwagę niewielki rozmiar matrycy. Dla ciekawych służę zestawieniami zdjęć z Samsunga S7 i bardzo mocnego kompaktu Canon G7X z 1" matrycą (w Samsungu S7 jest bodajże 1/2.5"). Najbardziej zaskakujące są zdjęcia z marnym oświetleniem. Te z Samsunga nie są gorsze! Filmy są już nieco gorsze, ale i tak całkiem niezłe. Nawet stabilizacja działa nieźle.

 

Z innych zalet. Telefon nie zawiesił mi się ani razu.

 

A taki Samsung S7 kupisz za poniżej 1000 zł. Nowy.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 24 styczeń 2019 - 18:08

  • 1

#8 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:11

Samsungi za dużo oprogramowania śmieciowego (blotware) mają. Dla mnie to no go jest.
  • 1

#9 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:25

Dla ciekawych służę zestawieniami zdjęć z Samsunga S7 i bardzo mocnego kompaktu Canon G7X z 1" matrycą (w Samsungu S7 jest bodajże 1/2.5").[quote name='o_andrzej' timestamp='1548349689' post='72749']
 

chętnie zobaczę zdjęcia. Gdzie?


  • 0

#10 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 24 styczeń 2019 - 22:04

w
Sprawdzałem tę apkę kilka razy w samochodzie/autobusie. Jak już złapie GPS to nie ma problemu z prędkością. +/- 1km

właśnie jestem na etapie zmiany telefonu, może ktoś doradzi co kupić abym sobie mógł robić takie wykresy z prędkością i ilością przejechanych kilometrów
Ile chcesz wydac max? Jaka wielkosc ekranu? Czy placisz telem (nfc)?
  • 2

#11 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 styczeń 2019 - 08:53


Ile chcesz wydac max? Jaka wielkosc ekranu? Czy placisz telem (nfc)?
tak max 200 Euro , ekran nieważny, mam prepaid karte i spalam ok 15 Euro co 2 miesiące.

Chciałbym aby to włączyć rano, wsadzć do kieszeni i odczytać wieczorem.

Trzeba być cały czas online aby to działało ?

A jak nie ma sieci to też działa ?

 

(ps. przepraszam że zadaję takie głupie pytania ale do tej pory miałem telefon tylko do telefonowania) :)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2019 - 11:49


Chciałbym aby to włączyć rano, wsadzć do kieszeni i odczytać wieczorem.
Trzeba być cały czas online aby to działało ?

A jak nie ma sieci to też działa ?

 

Nie trzeba. Sygnal GPS wystarczy do lokalizacji.

Dziala to bez sieci.


  • 1

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2019 - 12:02

 

Dla ciekawych służę zestawieniami zdjęć z Samsunga S7 i bardzo mocnego kompaktu Canon G7X z 1" matrycą (w Samsungu S7 jest bodajże 1/2.5").[quote name='o_andrzej' timestamp='1548349689' post='72749']
 

chętnie zobaczę zdjęcia. Gdzie?

 

Np. tu: https://photos.app.g...6uRBdv7TRPFQ7T7 Zestawiłem kilka zdjęć robionych przy słabym świetle, z wyjątkiem ostatniego. Interesujące są zwłaszcza te robione przez oba urządzenia z tego samego ujęcia: choinka w mieszkaniu, anioł w Parku Krakowskim w Krakowie czy wyciąg w Witowie wieczorem. Szczegóły anioła gorsze w telefonie, ale całość może lepsza.

 

Oczywiście w dobrych warunkach oba robią świetne zdjęcia.

 

Dołożę później filmiki kręcone nocą. Bo w dzień z obu wychodzi b. dobrze.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 25 styczeń 2019 - 12:16

  • 1

#14 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 25 styczeń 2019 - 15:03

 


Ile chcesz wydac max? Jaka wielkosc ekranu? Czy placisz telem (nfc)?
tak max 200 Euro , ekran nieważny, mam prepaid karte i spalam ok 15 Euro co 2 miesiące.

Chciałbym aby to włączyć rano, wsadzć do kieszeni i odczytać wieczorem.

Trzeba być cały czas online aby to działało ?

A jak nie ma sieci to też działa ?

 

(ps. przepraszam że zadaję takie głupie pytania ale do tej pory miałem telefon tylko do telefonowania) :)

 

dodam jeszcze że zwykle wożę powerbanka - niby bateria wytrzymuje cały dzień, ale parę razy kończyłem dzień przy około 10% baterii - oczywiście zależy od pogody - i lokalizacji - czasem jest słabszy sygnał GPS. Backup w postaci naładowanego powerbanka daje poczucie bezpieczeństwa energetycznego :)


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#15 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 25 styczeń 2019 - 19:31

 

 

Dla ciekawych służę zestawieniami zdjęć z Samsunga S7 i bardzo mocnego kompaktu Canon G7X z 1" matrycą (w Samsungu S7 jest bodajże 1/2.5").[quote name='o_andrzej' timestamp='1548349689' post='72749']
 

chętnie zobaczę zdjęcia. Gdzie?

 

Np. tu: https://photos.app.g...6uRBdv7TRPFQ7T7 Zestawiłem kilka zdjęć robionych przy słabym świetle, z wyjątkiem ostatniego. Interesujące są zwłaszcza te robione przez oba urządzenia z tego samego ujęcia: choinka w mieszkaniu, anioł w Parku Krakowskim w Krakowie czy wyciąg w Witowie wieczorem. Szczegóły anioła gorsze w telefonie, ale całość może lepsza.

 

Oczywiście w dobrych warunkach oba robią świetne zdjęcia.

 

Dołożę później filmiki kręcone nocą. Bo w dzień z obu wychodzi b. dobrze.

 

Rzeczywiście dobre. Co prawda trochę czuje się, że ta wysoka jakość zdjęć z telefonu, to efekt pracy procesora. Ale ten canon to przecież poważny sprzęt, a jakość zdjęć jest porównywalna, ze wskazaniem na telefon.

Dzięki. Chętnie obejrzę filmiki.


  • 1

#16 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2019 - 22:44

Waldku, dorzuciłem dwa filmiki. Pierwszy ze słabo (1 żarówka 100 W) oświetlonego dużego pokoju, drugi z mojej ulicy. Tu już różnice są widoczne. Canon daje dużo większy kadr. Ale przede wszystkim dużo lepszą jakość. Zresztą widać to po rozmiarze filmów. Te różnice są jeszcze większe gdy oglądamy filmy w oryginale (Google jednak mocno kompresuje). W dobrym oświetleniu tej różnicy nie zobaczymy. No i Canon daje możliwość optycznego zoomu 4.2x, którego w Samsungu niet. Ma lepszą stabilizację, nie mówiąc o lepszej funkcjonalności w trakcie filmowania (zdecydowanie lepsze i pewniejsze trzymanie). Ale mimo wszystko Samsung i tak nieźle wychodzi. Do tego w pokoju daje mniejsze szumy. W naprawdę słabym oświetleniu. Przypominam link:  https://photos.app.g...6uRBdv7TRPFQ7T7 


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 25 styczeń 2019 - 22:48

  • 2

#17 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 styczeń 2019 - 07:46

dzięki wszystkim za porady

bateria wytrzymuje cały dzień,

to co tak żre prąd - GPS ?

Mój 6 letni LG wytrzymuje 5 dni a stara służbowa Nokia 2 tygodnie bez ładowania.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 26 styczeń 2019 - 08:24

 


Ile chcesz wydac max? Jaka wielkosc ekranu? Czy placisz telem (nfc)?
tak max 200 Euro , ekran nieważny, mam prepaid karte i spalam ok 15 Euro co 2 miesiące.

Chciałbym aby to włączyć rano, wsadzć do kieszeni i odczytać wieczorem.

Trzeba być cały czas online aby to działało ?

A jak nie ma sieci to też działa ?

 

(ps. przepraszam że zadaję takie głupie pytania ale do tej pory miałem telefon tylko do telefonowania) :)

 

Poniżej 900 zł w PL spokojnie kupisz np.:

https://www.tabletow...t-xiaomi-mi-a2/

 


  • 2

#19 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2019 - 10:21


to co tak żre prąd - GPS ?

 

GPS tez bedzie zarl prad niestety. Lokalizacja jest sprawdzana co sekunde i zapisywana, plus kilka kalkulacji do zrobienia.

Najwiecej baterri zjada ekran. Czym wiecej sie w niego gapisz tym szybciej pradu ubywa.

 

Jak bym swojego one plusa  uzywal tylko do rozmow telefonicznych i sms'ow to tez wytrzyma 5 dni.

Normalnie laduje go co 2 dni, moglbym pewnie i co 3 jakbym go do zera chcial rozladowac.

 

Jesli nadal jestes zadowolony ze swoich telefonow i nie chcesz ich zmieniac a chcesz zabawke ktora zmierzy ile km jezdzisz na nartach, mozesz tez poszukac jakiegos zegarka z GPS'em.

Niektore z nich oprocz GPS'a  maja wyskosciomierz, cisnieniomierz i kompas, wiec beda nawet dokladniejsze od smartfona.

No i z reguly wytrzymuja dluzej, nie trzeba ich tak czesto ladowac.


Użytkownik Jack edytował ten post 26 styczeń 2019 - 11:25

  • 1

#20 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2019 - 13:15

Zgadzam się z Jackiem. Stare telefony, nie smartfony, wytrzymywały kilka dni. Smartfony trzeba ładować co 1-2 dni. Ale dzięki szybkim ładowarkom dzieje się to bardzo szybko. Mój Samsung ładuję ok. 1-2 g. Aplikacje biorą trochę prądu, łatwo zresztą sprawdzić ile która bierze, GPS też, ale nie wyobrażam sobie, ja człowiek dobijający 70-ki, życia bez smartfonu. Korzystam z niego co chwilę. A to meteo, a to smog, a to płatność kartą (aplikacja google pay). Nie mówiąc o emailu, newsach, zdjęciach i tak dalej. Super zdjęcia, prawie nie używam aparatu. Jednego nie robię. Nie piszę sms gdy idę. :) Do tego dokupiłem ostatnio opaskę sportową, która dodaje kilka funkcjonalności. Np. czuję, że ktoś do mnie dzwoni nie słysząc telefonu bo np. jadę na rowerze. Świat ze smartfonami jest dużo ciekawszy i piękniejszy. :)


  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych