Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 latki


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 maj 2019 - 20:34

Cześć

Przy założeniu, że nie liczymy się z kosztami nauczenia dziecka porządnej jazdy pomysł jest rzeczywiście dobry. Dla mnie jednak te koszty są decydujące. Moim marzeniem było aby dzieci/dziecko trenowało narciarstwo wyczynowo. Oczywiście celem takiego treningu nie było nauczenie porządnej jazdy ale sukces sportowy. Znając realia zrezygnowałem od razu, choć Kacper lubił startować w zawodach ale jako niezrzeszony miał jak to się mówi w plecy na wejściu. Mimo to wyniki były obiecujące tak do 11 roku życia bo później rozjazd pomiędzy dzieckiem trenującym wyczynowo a jeżdżącym sobie dla przyjemności nawet ten miesiąc w sezonie robi się przepaścią. Dzieci zajęły się profesjonalnie innym sportem, na szczęście znacznie tańszym i poświęciliśmy ponad dziesięć lat życia.

Jeżeli chodzi o nauczenie porządnej jazdy to nie miałem z tym problemów z oczywistych względów ale dziwi mnie postawa Jana, który ma i środki i parcie ale odmawia fachowości np instruktorom włoskim samemu powodując raczej cofanie się niż rozwój.

Pozdrowienia


  • 1

#22 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 07 maj 2019 - 20:50


postawa Jana, który ma i środki i parcie ale odmawia fachowości np instruktorom włoskim samemu powodując raczej cofanie się niż rozwój.

Dlatego napisałem, że najlepsza byłaby porządna szkoła, z odpowiednimi sekcjami, pomiędzy którymi dziecko przechodzi w zależności od poziomu oraz tego co chce jeździć/do czego ma predyspozycje i czas, a rodzice fundusze. Tam są rówieśnicy, tam jest zabawa, a nie pokrzykujący tata/dziadek/mama. A to, czego się nauczy przez kilka lat, tego już nikt nie zabierze - nawet jeżeli w wieku lat 13 zacznie zajmować się np. bardziej swoją urodą, a nie sportem ;) (a tak stanie się na 99%, bo w końcu ilu jest zawodowych sportowców?).

Nie pisałbym tego komuś, kto mieszka np. obok Kwidzyna, bo wiem, że byłoby ciężko.


  • 1

#23 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 maj 2019 - 21:10

Cześć

Trening sportowy to ciężka praca, jeżeli ma przynieść efekty. Dal mnie bez sensu. Ten czas można spożytkować inaczej.

Nauczenie dziecka porządnej jazdy to trzy, cztery lekko przedłużone sezony i są bardzo solidne podstawy. Reszta to po prostu jazda.

I nie trzeba jeździć po całej Europie. Dobrego fachowca można znaleźć w Polsce bez problemu.

Pozdrowienia


  • 1

#24 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 07 maj 2019 - 21:16

Nie trzeba jeździć po Europie, ale akurat Jan gdzie spędza większość czasu? No bo o tym konkretnym przypadku mówimy?
Klub mojej córki jest w PL.
  • 1

#25 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 maj 2019 - 21:51


dziwi mnie postawa Jana, który ma i środki i parcie ale odmawia fachowości np instruktorom włoskim samemu powodując raczej cofanie się niż rozwój.

 

z tymi środkami to tyle że wystarcza na 2 - 3 wyjazdy w Alpy,

do tej pory jeździła 3 dni w szkółce niemieckiej, 10 w szwajcarskiej i 5 we włoskiej

niestety rodzice dziecka nie są zainteresowani a ojciec wręcz twierdzi że narciarstwo jest szkodliwe bo można sobie coś zrobić.

Na co dzień dziecko mieszka 800 km od gór i na dobrą sprawę mogę się cieszyć że dziecko bardzo chce z dziadkami jeździć.

Instruktorzy są z całą pewnością świetni ale dla swoich szkółek klubowych natomiast dzieci tzw. ceprów zwyczajnie olewają (to wynik moich obserwacji)

Tu przypadkowo sfilmowana szkółka w Zermatt - 13 dzieci za 1 instruktorem

 

https://www.youtube....h?v=a5tZJKpd9MI


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#26 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 07 maj 2019 - 22:04

A ja odniosłem wrażenie, że Ty w Alpach mieszkasz :)
  • 1

#27 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 maj 2019 - 22:14

A ja odniosłem wrażenie, że Ty w Alpach mieszkasz :)

niestety co raz dalej a grozi mi jeszcze przeprowadzka nad Morze Północne   :kraken:

 

W Alpach to Michał mieszka :thumbup:


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 08 maj 2019 - 06:46

Nie wiem dlaczego, ale odniosłem wrażenie, że z gór nie wyjeżdżasz. A wnuczka razem z Tobą :). Ale i tak zazdroszczę Ci towarzyszki - dzieci w tym wieku są jeszcze strasznie wdzięczne.

 


dziecko mieszka 800 km

To rzeczywiście komplikuje sprawy, ale myślę, że kilka indywidualnych godzin z instruktorem podczas wyjazdu za każdym razem i objeżdżenie z dziadkami, a postępy u wnuczki będą szybkie :) Tak z ciekawości - ile kosztuje indywidualna godzina we Włoszech, czy Szwajcarii?


  • 1

#29 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 08 maj 2019 - 08:45


Trening sportowy to ciężka praca, jeżeli ma przynieść efekty. Dal mnie bez sensu.

Co innego, jeżeli dziecko chce. Moja córka w pewnym momencie nie chciała już jeździć ze szkółką. Interesowała ją wyłącznie jazda z sekcją na tyczkach i rywalizacja. Każdy weekend w sezonie wyjazd z Katowic wcześnie rano busikiem z grupą w sobotę i niedzielę, dosypianie w busie. Zajęcia w Szczyrku, czy też Istebnej. Sama chciała. Wiadomo, że też dochodziły wyjazdy kilkudniowe z grupą. No i "prywatne".

To czego się nauczy, nikt jej nie zabierze - nawet kiedy przejdzie jej zainteresowanie do ćwiczeń. A przejdzie na 99,99%.


  • 1

#30 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maj 2019 - 09:05


Instruktorzy są z całą pewnością świetni ale dla swoich szkółek klubowych natomiast dzieci tzw. ceprów zwyczajnie olewają (to wynik moich obserwacji)

 

Moze nie tyle olewaj, ale niestety 99% rodzicow odstawiajacych dzieci do szkolki nie jest zaintersowane zeby dziecko sie tam czegosc nauczylo.

Rodzicie dzieci traktuja to jako przechowalnie dziecka -  zeby mozna bylo odetnach od nich i samemu pojedzic, lub spedzic czas w saunie etc.

Raczej ciezko w tym momencie mowic o instruktorach - oni sa raczej opiekunami.opiekunkami w tych "szkolach" (przechowalniach dzieci).

Wazne zeby dziecku nic sie nie stalo, nie plakalo, nakarmione i nie zmarzniete wrocilo.

 

Z prywatnymi lekcjami tez roznie bywa - pracuje u nas w biurze jeden dorywczy instruktor, spedzajacy po kilka tygodoni w Alpach. 

Swojego dziecka bym mu nie oddal, mimo ze to byly zawodnik kadry rosyjskiej:)


  • 1

#31 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maj 2019 - 09:05

Trening sportowy to ciężka praca, jeżeli ma przynieść efekty. Dal mnie bez sensu. Ten czas można spożytkować inaczej.

Nauczenie dziecka porządnej jazdy to trzy, cztery lekko przedłużone sezony i są bardzo solidne podstawy.

Mam inne podejście i doświadczenia. I nie mam na myśli treningu sportowego. Moje dzieci należały do klubu sportowego Yeti w Krakowie. Owszem, była tam też rywalizacja sportowa, ale główne cele były inne: http://yeti.org.pl/o-nas/  Nic nie zastąpi nauki dzieci wśród dzieci. Potem było kilka obozów młodzieżowych z dobrymi instruktorami. A efekty sam widziałeś i chwaliłeś.


  • 2

#32 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 08 maj 2019 - 09:16


Nic nie zastąpi nauki dzieci wśród dzieci.

Dokładnie - rywalizacja i zabawa wśród rówieśników.


  • 1

#33 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 maj 2019 - 08:28


ile kosztuje indywidualna godzina we Włoszech, czy Szwajcarii?

pytałem jedynie w CH - w Saas Grund chcieli 60 CHF, w Saas Fee 80 CHF

a w Zermatt 100 ale minimum trzeba było brać 1,5 godziny a najlepiej 3 godziny, wtedy kosztowało 270 CHF


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#34 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 09 maj 2019 - 14:52


pytałem jedynie w CH - w Saas Grund chcieli 60 CHF, w Saas Fee 80 CHF

a w Zermatt 100 ale minimum trzeba było brać 1,5 godziny a najlepiej 3 godziny, wtedy kosztowało 270 CHF

 

Grubo. W Polsce też nie jest tanio, ale jednak wyraźnie taniej. W zależności od lokalizacji i sezonu, ten koszt to 80-100 zł za godzinę dla szkolenia indywidualnego. Jeżeli wykupujesz pakiet kilku godzin (co przy kilkudniowym pobycie ma sens), wtedy wychodzi taniej za godzinę - np. pakiet 6h za 450 zł.

Jeżeli opłacasz instruktora za dwójkę dzieci, wtedy "na głowę" wyjdzie taniej. Z jednej strony szkolenie dwójki może być mniej efektywne od szkolenia jednej osoby, z drugiej strony może dzieciaki raźniej i lepiej czują się mając towarzystwo, a zarazem konkurencję?


  • 1

#35 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 maj 2019 - 21:59

Nie można tych cen porównywać z wielu powodów.
Napiszę Wam jak te nauczanie i kluby wyglądaja z punktu widzenia "miejscowego". Jak tylko będę miał komputer. A Jana tak publicznie zaproszę z Wnuczka do nas na kurs "dla miejscowych dzieci". Są takie tygodniowe pn-pt popoludniu trzy razy w sezonie. Wtedy to nie jest przechowalnia dzieci. I mogą się poobijac i zmarznąć i żaden rodzić nie ma nic przeciwko ;) ale to już inna historia.

Pozdrawiam
Michal

Mirek, jaki to sport jeśli wolno spytac?
  • 1

#36 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 maj 2019 - 17:13

Nie można tych cen porównywać z wielu powodów.

 

Kilka dni temu na francusko-niemieckiej TV ARTE oglądałem program o problemach związanych z transportem samochodowym w Europie, że wypiera bardziej ekologiczną kolej, że zatruwa środowisko, że produkuje groźne mikrocząsteczki PM2.5... Program był chyba niemiecki, ale były też wywiady z Francuzami i Szwajcarami, którzy BTW nieźle są z tym problemem radzą (pociągi z tirami przez Alpy). W programie śledzono nawet jednego kierowcę z Polski, zresztą sympatycznie i bez żadnych pretensji. Ale do rzeczy. W czasie wywiadu z jednym Szwajcarem ten powiedział coś takiego: "przecież pensje kierowców w krajach wschodnich są śmiesznie niskie (fr. derisoire)".


  • 1

#37 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 maj 2019 - 11:19

Nie można tych cen porównywać z wielu powodów.
Napiszę Wam jak te nauczanie i kluby wyglądaja z punktu widzenia "miejscowego". Jak tylko będę miał komputer. A Jana tak publicznie zaproszę z Wnuczka do nas na kurs "dla miejscowych dzieci". Są takie tygodniowe pn-pt popoludniu trzy razy w sezonie. Wtedy to nie jest przechowalnia dzieci. I mogą się poobijac i zmarznąć i żaden rodzić nie ma nic przeciwko ;) ale to już inna historia.

Pozdrawiam
Michal

Mirek, jaki to sport jeśli wolno spytac?

Cześć

Pytasz mnie Michale, bo właśnie wróciłem z kajaków i jestem solidnie odkorowany?

Pozdrowienia


  • 0

#38 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 wrzesień 2019 - 16:30

pierwsza jazda po letniej przerwie 

 

https://www.youtube....h?v=DV3vg1Otfiw

:na narty:


  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#39 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 13 wrzesień 2019 - 20:18

Super taka hala. Kto wie, czy w związku z ociepleniem tego typu hale nie staną się koniecznością.


  • 1

#40 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 wrzesień 2019 - 14:27

Super taka hala. Kto wie, czy w związku z ociepleniem tego typu hale nie staną się koniecznością.

Cześć

Za 4,5 tys. lat może i to nawet z dużym prawdopodobieństwem.

Pozdrowienia


  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych