Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chopok 2018/2019


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 10 grudzień 2018 - 21:44

O godz. 8.00 stawiałem się na parkingu Biała Put. Chodziło to co w weekend. Śniegu na trasach dosyć. Żadnych przetarć, kamyczków itp... Warunki na trasach: przede wszystkim, nie było sztruksu! Super Natural! Rewelka! Stoki pokryte około 15 cm kołderką świeżego śniegu. No, i jak to na takim naturalnym stoku szybko się pojawiły odsypy, maudki itp... Widoczność dobra (oprócz góry), ale bez słonka, więc i bez kontrastu. Ludzi jak na lekarstwo. W tych nietypowych już obecnie warunkach (brak owego sztruksu) narciarze radzili sobie różnie, to znaczy …na ogół sobie nie radzili. W ciągu całego dnia nie zobaczyłem ani jednej naprawdę dobrze jeżdżącej osoby. Jeśli chodzi o mnie, to pierwsza godzina jazdy po letniej przerwie – tragedia (dotyczy mojej jazdy)! Dopiero po godzinie ciało zaczęło się z wolna układać. Potem, ...im dalej tym lepiej, a że stok był chwilami wręcz zupełnie pusty, można się było wyszaleć (oczywiście adekwatnie do umiejętności). Teraz też, z różną intensywnością, ale cały czas pada śnieg. Lekki mróz we wsi, na górze jak widzę w prognozach większy. Jutro też ma padać. Góra cały dzień w chmurze. Ale jak na początek sezonu, to pojeździć się da po kokardkę! Rozmawiałem z chłopakami z obsługi. Na weekend otworzą kilka następnych tras, a jeśli śnieg dopisze to być może prawie wszystko. Jednak to b.dobry pomysł wpaść tu w połowie grudnia, głównie z uwagi na niewielkie obłożenie stoków. No cóż – sezon jak dla mnie rozpoczęty!

                                                                                                           Pozdr4all!

 

       Ps.: a w lutym i marcu oczywiście Szwajcaria.


  • 4

#2 Niki

Niki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:51

Rano odśnieżanie auta. W nocy napadało kilkanaście cm świeżego. Ratraki się nadal nie odnalazły, więc znowu zabawa na całego! Ludzi dziś było jakby troszkę więcej, ale żadnych kolejek. Na południowej „1” juniorki trenowali tyczki. Super! Było od kogo coś podpatrzyć i na co popatrzyć siedząc na kanapie do góry. Jeżdżą świetnie! Warunki b. dobre. Bezwietrznie, z cienką warstwą chmur, przez którą bezskutecznie próbowało się przebijać słonko. Jednak przenikało na tyle dużo światła, że był „kontrast”, a więc i widoczność b. dobra. Słonko przebiło się dopiero około 1.oo, ale po zmroku widziałem na kamerkach, że znowu pada śnieg. Cały dzień intensywnie pracowały lance śnieżne na zamkniętych jeszcze trasach. Najwyraźniej poważnie szykują się do otwarcia nowych tras w najbliższy weekend. Pogoda im sprzyja, więc – będzie się działo! Ja już prawie wróciłem do mojej zwykłej (takiej sobie) formy. Jeździło mi się świetnie. Nowe buty pracują wzorowo, ale po wczorajszym pierwszym dniu na śniegu wymagały dokonania pewnych korekt w departamencie wkładek. Potrzebuję rozmiaru 27, a teraz robią skorupę 27/27.5. pewnie stąd miałem pewne luzy w rejonie palców. Zrobiłem to wczoraj wieczorem i jest tak, jak powinno być. Dopasowanie super. Cały but wypełniony szczelne, ale bez jakichkolwiek punktowych ucisków. Jutro ma być wg przewidywań trochę słonka, ale już pojutrze – pełna lampa. Jak będzie słonko, to cyknę kilka fotek. To chyba tyle. Jeździ się świetnie, ale raczej nie ma sensu żebyście tu przyjeżdżali, bo po co robić tłok? No chyba, że już musicie... Wtedy, trudno.  :)

 

                                                                                    Pozdr4all.


  • 3

#3 Niki

Niki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:16

No, dzisiaj to już mój trzeci dzień nartowania na Chopoku. W nocy znowu spadło z 10 cm świeżego. Po tych kilkudniowych, niewielkich w sumie opadach w całej dolinie Demianowskiej panuje sceneria stricte zimowa! Żadnej zieleni i pastwisk obok tras narciarskich. Wszędzie wspaniała biel. Ratraki najwyraźniej popracowały, ale delikatnie. Wyrównały tylko wczorajsze muldki i rano było można pojeździć „na krawędziach”. Starczyło tego „dobra” na jakąś godzinę. Potem znowu wszystko wróciło do normy, czyli tak jak lubię najbardziej. Ludzi powoli przybywa, ale cały czas luzik. Oczekiwania w kolejkach brak. Cały czas góra-dół i tak w kółko (po kilku godzinach czuć to w nogach, a wieczorem zasypia się jak roczne dziecko). Już po 12.00 ludzie zaczęli jakoś cudownie znikać ze stoku. Od 1.00 normalnie puchy. Niestety mam świadomość, że to się raptownie zmieni w weekend, ale trudno, innym też się należy. Cały dzień na nieotwartych jeszcze trasach lance pracowały całą parą bez przerwy. Szykują się na poważnie na weekend. Pogoda im sprzyja. We wsi około -1C, a na górze -4C. Na jutro zapowiedziana w prognozach lampa! Oby, bo słonka na razie nie było prawie w ogóle. Przybywajcie!

 

Ps.: oto co dostałem przed chwilą mailem z Gopass:

 

 

 

W sezonowym rankingu narciarskim przeskoczyłeś o 232 pozycje.

 

Obecnie jesteś na 95. pozycji spośród 6976 narciarzy. Zaplanuj kolejną jazdę i zapracuj na lepszy wynik!

Aha...


  • 3

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 grudzień 2018 - 20:49


Cały dzień na nieotwartych jeszcze trasach lance pracowały całą parą bez przerwy
ile % tras jest otwartych ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Niki

Niki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 13 grudzień 2018 - 19:09

 


Cały dzień na nieotwartych jeszcze trasach lance pracowały całą parą bez przerwy
ile % tras jest otwartych ?

 

Dziś lampa od rana do zmierzchu!. Na południu jazda z samej góry do dołu. Na połnocy trochę słabiej, ale pojeździć jest gdzie. Od soboty pewnie otworzą większość. (sorry, nie jestem dobry w tych procentach, o które pytasz :)).   Pozdr.


Użytkownik Niki edytował ten post 13 grudzień 2018 - 19:10

  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 grudzień 2018 - 20:46


nie jestem dobry w tych procentach, o które pytasz
jednym słowem musimy gdzieś w Kantonie Wallis te % obalić

 

FOTY z CHOPOKA  ????

 

wrzuć do galerii

http://www.kochamnarty.pl/gallery/

 

:D 


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Niki

Niki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 13 grudzień 2018 - 22:05

 


nie jestem dobry w tych procentach, o które pytasz
jednym słowem musimy gdzieś w Kantonie Wallis te % obalić

 

FOTY z CHOPOKA  ????

 

wrzuć do galerii

http://www.kochamnarty.pl/gallery/

 

:D

 

Ok. Mam kilka. Ale jutro, bo już nie trafiam w klawisze (i to bez procentów).  :)

                                                       Pozdr.


  • 1

#8 Niki

Niki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 15 grudzień 2018 - 19:52

Niestety Janie, próbowałem, ale nie umiem wkleić fotek do galerii. Wrzucę tutaj. Jeśli uznasz za stosowne przenieś gdzie trzeba. To zaledwie kilka fotek.

 

pierwszy wjazd godz. 8.30am.

Załączony plik  15.JPG   124,94 KB   5 Ilość pobrań

 

...i tak dalej...

Załączony plik  16.JPG   95,99 KB   5 Ilość pobrań

 

Załączony plik  17.JPG   115,31 KB   5 Ilość pobrań

 

Załączony plik  18.JPG   85,6 KB   5 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20.JPG   111,68 KB   5 Ilość pobrań

 

Załączony plik  24.JPG   72,01 KB   5 Ilość pobrań

 

Załączony plik  25.JPG   95,63 KB   5 Ilość pobrań

                                                         Pozdr4all. :)

 


  • 3

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:32

aż miło popatrzeć na dzisiejszą kamerkę

https://www.jasna.sk...a-put-1117-m-nm


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych