Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SMR) 2019-2021


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:11

w Szczyrku

może znajdziesz chwilkę czasu i zrobisz kilka zdjęć ?

Może z tym być problem, bo nastawiam się na jazdę i szkoda czasu na sesje zdjęciowe ;). Kilka z grudniowego wyjazdu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Fotka z otwarcia SMR 15 grudnia, z kolegą i naszymi synami załapaliśmy się na niej na stronie FB ośrodka :)
Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 3

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2019 - 10:06

Witek, ale najpierw trzeba tam dojechać. Ponoć najlepiej lewitacją. :)


  • 1

#3 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 styczeń 2019 - 10:08

Witek, ale najpierw trzeba tam dojechać. Ponoć najlepiej lewitacją. :)

Będę jutro wieczorem, nie przewiduję problemów z dojazdem :). Wystarczy zaplanować właściwą godzinę przyjazdu i wyjazdu by uniknąć korków.


Użytkownik kordiankw edytował ten post 08 styczeń 2019 - 10:14

  • 2

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 styczeń 2019 - 11:55


Kilka z grudniowego wyjazdu:
Wielkie Dzięki :uklon2:

(PS- wydzieliłem z innego tematu)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 styczeń 2019 - 12:57

Trafiło się okno pogodowe :)
7107f1562f7864e961178daaf0c72df9.jpg
748fdb5c77253f4fcd33baa296bf9b2d.jpg
eb85499935b8b9bfe074f29e905d3f31.jpg
c307975a7427587bb8585b845822822c.jpg
e368a50268bc8c9ab67e09e6f359aea7.jpg
106ff25d38a0ce185b1b169f5caf14eb.jpg
089ed1d15a1a9844b0f5c5ffd6db847d.jpg
8ebc5ed136e37c60d652576430ef0a5e.jpg
5385b539a4e39f9e8d141c15356942ca.jpg
432bec44890ded20fd05d3b748c57868.jpg
Szczyrkowska wieża Eiffla :)
7c8a908d98e9af2bad859518e25f32b7.jpg





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kordiankw edytował ten post 11 styczeń 2019 - 13:00

  • 5

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:09


okno pogodowe
bajecznie - jak byłem mały to czasmi tak pamiętam te choinki na Skrzycznym, jedynie trasy były węższe
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:25

Sytuacja z pierwszego dnia ferii:
do godziny 11 kolejki do gondoli tak na 5 minut. Do kanap na Solisku praktycznie na bieżąco. Niestety zauważalnie więcej ludzi na trasach. Warunki ciężkie, w nocy spadło kolejne 10 cm śniegu, jazda w padającym śniegu, chmurach i mgle. Tylko w okolicach dolnych stacji widoczność dobra, dzięki czemu można było dostrzec odsypy dość pokaźnych rozmiarów. We mgle jazda na wyczucie. Po jedenastej kolejka do kanap na 10 minut, w porównaniu do dnia wczorajszego, gdy jazda była przy pięknym słońcu, widoczna pewna zależność. Gorsze warunki pogodowe, wolniejsza jazda, więcej „strażników” muld, więc mniejsze kolejki do kanap. Przed dwunastą zdecydowaliśmy się przejechać na COS. Tu ludzi zdecydowanie mniej, a śnieg poezja. Nie wiem skąd taka różnica w jakości śniegu. W obu ośrodkach pada tak samo, większość śniegu to opad naturalny, ten w SMR jakiś taki brudny i ciężki, a ten w COS bialutki i sprawiający wrażenie lekkiego. Niestety nie obyło się bez strat, na łączniku z Jaworzyny do Dolin usłyszałem chrobot, jakiś kamień niewidoczny pod śniegiem wyrwał mi trochę ślizgu przy obu krawędziach. Po obiedzie szykuje się większy serwis :(.

Ps. Nie wiem jak władze chcą rozwiązać problem korków, jeżeli na skibus trzeba czekać 45 minut. Na przystanku Skrzyczne, był problem, żeby wszyscy się zmieścili do autobusu. Trudno będzie zachęcić kierowców do zmiany przyzwyczajeń, jeżeli komunikacja jest tak niepunktualna.


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 styczeń 2019 - 14:35


Nie wiem jak władze chcą rozwiązać problem korków, jeżeli na skibus trzeba czekać 45 minut.
najlepszym rozwiązaniem będzie metro jak w Serfaus
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:15

Dziś pogoda w Szczyrku petarda. Obawiałem się tłumów i jestem mile zaskoczony, otwarte prawie wszystkie trasy za wyjątkiem Bienkuli, ludzie rozjechali się po całym ośrodku i nie ma trasy na której nie dałoby się fajnie pośmigać. Odsypow brak, to i strażników muld również nie ma. Najbardziej zatłoczona trasa to ta ze Zbójnickiej Kopy:
Dołączona grafika
Do godziny 11:30 kolejki do kanap na Solisku czy na Hali Skrzyczenskiej tak do 10 minut. Do talerzyka na MS około 5 minut. Po dwunastej na Solisku trzeba było już odstać około 25 minut do żółtej kanapy, podobnie do niebieskiej. Na Hali trochę krócej:
Dołączona grafika
Jeszcze kilka fotek, dla tych co nie mogą być w SON i COS bo w obu ośrodkach warunki rewelacja:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
]Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 4

#10 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2019 - 19:35

Pięknie tam masz. 


  • 1

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 styczeń 2019 - 20:19


Najbardziej zatłoczona trasa to ta ze Zbójnickiej Kopy:
przy takim nachyleniu może być zatłoczona bo i tak nikt się nie rozpędzi
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 19 styczeń 2019 - 21:37

Chyba Szczyrk odciągnął trochę narciarzy z Małopolski (nie licząc Białki). Spędziłem tydzień w Suchym i najdłużej ile czekałem do kanapy to jakieś 3 minuty (co już mnie irytowało ;-) W Jurgowie też nie było jakiś tłumów - to tak z rozmów "na kanapie".


  • 1

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 styczeń 2019 - 21:59

wczoraj był gigant amatorów na Bieńkuli, zobaczcie czasy w grupie M1

https://wintergame.p...lom-gigant-mpa/

 

mnie to się chyba nigdy nie udało zjechać Bieńkulą bez odpoczynku w połowie a 79 letni Marek Stefan z Bielska jedzie poniżej 2 minut - jestem w szoku


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:08

Jako ciekawostka, kumpel chciał sie zatrzymać na jakimś prywatnym parkingu i cana juz podskoczyła do 40zł. Ostanio czytałem o 20 zł.

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka


  • 1

#15 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 styczeń 2019 - 16:37

Jako ciekawostka, kumpel chciał sie zatrzymać na jakimś prywatnym parkingu i cana juz podskoczyła do 40zł. Ostanio czytałem o 20 zł.

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

20 zł było w grudniu na parkingu za Delikatesami Centrum naprzeciwko COS, teraz tam jest 10 zł podobnie jak na prywatnych parkingach przy gondoli, a przynajmniej tak jeszcze było tydzień temu. Te 40 zł to chyba wyssane z palca, albo jakiś cwaniak szukał frajera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#16 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 28 styczeń 2019 - 19:48


20 zł było w grudniu na parkingu za Delikatesami Centrum naprzeciwko COS, teraz tam jest 10 zł podobnie jak na prywatnych parkingach przy gondoli, a przynajmniej tak jeszcze było tydzień temu. Te 40 zł to chyba wyssane z palca, albo jakiś cwaniak szukał frajera.

 

Nie, no gość jest poważny. Udało mu się pod Gondolą parkować ale jednego dnia dostał taką propozycję. Oczywiście nie skorzystał.

Tak na marginesie, wszyscy moi znajomi którzy w tym roku pojechali do Szczyrku, wrócili zachwyceni ośrodkiem. 


  • 1

#17 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 styczeń 2019 - 19:55

20 zł było w grudniu na parkingu za Delikatesami Centrum naprzeciwko COS, teraz tam jest 10 zł podobnie jak na prywatnych parkingach przy gondoli, a przynajmniej tak jeszcze było tydzień temu. Te 40 zł to chyba wyssane z palca, albo jakiś cwaniak szukał frajera.

 
Nie, no gość jest poważny. Udało mu się pod Gondolą parkować ale jednego dnia dostał taką propozycję. Oczywiście nie skorzystał.
Tak na marginesie, wszyscy moi znajomi którzy w tym roku pojechali do Szczyrku, wrócili zachwyceni ośrodkiem. 

I słusznie, przy takiej zimie jak w tym roku grzechem byłoby narzekać. Ja w tym sezonie byłem już trzy razy po cztery dni i każdy następny wyjazd jest lepszy od poprzedniego. Ośrodek jest ciągle w fazie przebudowy, mogą denerwować kolejki do kolejek, ale kto rano wstaje ten zanim przyjdzie mu postać w kolejkach, wyjeździ się tak, że stanie w kolejce potraktuje jako przerwę na odpoczynek. Natomiast różnorodność i zróżnicowanie tras w pełni rekompensują jakieś błędy czy to zawinione, czy też niezależne od obsługi ośrodka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#18 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2019 - 15:35

Witku, wczoraj odwiedziłem Szczyrk i trochę powędrowałem po górkach. Klasyka: wyjazd wyciągiem Skrzyczne, na nogach do przełęczy Salmopolskiej, obiadek i zjazd do Szczyrku... taksówką. Trochę pooglądałem, a zwłaszcza ruszyły wspomnienia, bo kiedyś w Szczyrku, zimą i latem, wiele bywałem. Kilka 2-tygodniowych ferii szkolno-studenckich tu spędziłem. Lata 70-te. Wtedy w Polsce były tylko dwa ośrodki narciarskie z prawdziwego zdarzenia: Kasprowy i właśnie Szczyrk. "Nieco" się zmieniło. :) Ale fatalnie wygląda dojazd. Nawet w przeciętną niedzielę czerwcową Łatwo nie było. A podobno zimą było fatalnie a będzie tragicznie. Taksówkarz tamtejszy opowiadał nam trochę o kulisach. Miał być tunel, ale zdaje się nic z tego nie wyszło. 


  • 3

#19 J@n.

J@n.
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2019 - 16:30

A zdjecia zrobiles ?

Pozdrawiam serdecznie


  • 0

#20 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 czerwiec 2019 - 17:13

Witku, wczoraj odwiedziłem Szczyrk i trochę powędrowałem po górkach. Klasyka: wyjazd wyciągiem Skrzyczne, na nogach do przełęczy Salmopolskiej, obiadek i zjazd do Szczyrku... taksówką. Trochę pooglądałem, a zwłaszcza ruszyły wspomnienia, bo kiedyś w Szczyrku, zimą i latem, wiele bywałem. Kilka 2-tygodniowych ferii szkolno-studenckich tu spędziłem. Lata 70-te. Wtedy w Polsce były tylko dwa ośrodki narciarskie z prawdziwego zdarzenia: Kasprowy i właśnie Szczyrk. "Nieco" się zmieniło. :) Ale fatalnie wygląda dojazd. Nawet w przeciętną niedzielę czerwcową Łatwo nie było. A podobno zimą było fatalnie a będzie tragicznie. Taksówkarz tamtejszy opowiadał nam trochę o kulisach. Miał być tunel, ale zdaje się nic z tego nie wyszło. 

Ten tunel to chyba takie pobożne życzenie. Szybciej Słowacy wybudują gondolę na drugą stronę do Godziszki albo Lipowej. Ostatnio czytałem o rozmowach Słowaków z włodarzami Bielska Białej o budowie Aquaparku pod Szyndzielnia i połączeniu Szyndzielni koleją linową ze Szczyrkiem. To niewątpliwie pozwoliłoby częściowo rozładować korki w mieście. Jako posiadacz nieruchomości w samym Szczyrku planuję przyjazdy i odjazdy o takiej porze, że unikam stania w kilometrowych korkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych