Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogoda i aktualne warunki na stokach


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#61 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 maj 2021 - 11:48


Najgorsze że tak niekorzystny układ baryczny nad Europą może się utrzymać aż do połowy czerwca.
a możesz przewidzieć jaki to będzie miało wpływ na pogodę w Alpach na początku czerwca ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#62 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 18 maj 2021 - 12:08

Najgorsze że tak niekorzystny układ baryczny nad Europą może się utrzymać aż do połowy czerwca.

a możesz przewidzieć jaki to będzie miało wpływ na pogodę w Alpach na początku czerwca ?

Opady opady i jeszcze raz opady.
  • 1

#63 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 18 maj 2021 - 12:44

Jeszcze dzień opadów i będę miał darmową fontannę przed domem.
Dołączona grafika
  • 2

#64 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 18 maj 2021 - 16:06

Fontanna rośnie w siłę
Dołączona grafika
  • 1

#65 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 maj 2021 - 06:54

a w Alpach dalej sypie

 

https://www.hintertu...tsinfo/webcams/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#66 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 19 maj 2021 - 07:10

a w Alpach dalej sypie
 
https://www.hintertu...tsinfo/webcams/


Moltek chyba otwarty, blisko masz ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#67 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 maj 2021 - 07:19


Moltek chyba otwarty, blisko masz

Molek mnie nie przekonuje ale w Kaprun w ciągu tygodnia spadnie jeszcze metr śniegu

https://www.bergfex....webcams/c10200/

 

https://www.bergfex....webcams/c15311/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#68 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 28 maj 2021 - 15:58

Mamy szczęście. Jeszcze w środę prognozy modeli pokazywały opady deszczu wręcz powodziowe na weekend jednak niż został wypchnięty nad Ukrainę. Będzie padać co chyba nikogo w tym roku nie dziwi ale umiarkowanie. Jednak to co rok temu wydawało się wręcz niemożliwe może stać się faktem. Maj już wiemy że wyjdzie poniżej normy tak jak wszystkie miesiące tego roku. Jednak czerwiec też obecnie w prognozach pokazuje się jako zimny. Czyżby pierwsze 6 miesięcy miało być poniżej normy. Czegoś takiego nawet najstarsi górale nie pamiętają. Za to opady dalej powinny się utrzymać powyżej normy. Dalej zastanawiam się czy powódź nam grozi. Szwecja już zalana a przed nami miesiące najbardziej mokre.Dołączona grafika
  • 1

#69 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 maj 2021 - 16:36


Mamy szczęście.
a będą jeszcze upały tego lata ? bo chciałem na przełomie lipca i sierpnia pojechać nad Bałtyk 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#70 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 28 maj 2021 - 16:53

Mamy szczęście.

a będą jeszcze upały tego lata ? bo chciałem na przełomie lipca i sierpnia pojechać nad Bałtyk 

Ja mam urlop zaplanowany od 1 do 15 sierpnia. Planowałem go na podstawie naj modeli. Jednak tego roku chyba każdy widzi że pogoda postanowiła zrobić swoje. Upał się pojawi ale obecnie w modelach mamy jedno. Zero spokojnej pogody tylko wymiany mas powietrza i potężne burze. Upał się pojawi ale obecnie wątpię by ponad normę. Będą takie miejsca gdzie 30 stopni tego lata nie zostaną przekroczone.
  • 0

#71 Zibi28

Zibi28
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer

Napisano 29 maj 2021 - 11:00

 

 

Mamy szczęście.

a będą jeszcze upały tego lata ? bo chciałem na przełomie lipca i sierpnia pojechać nad Bałtyk 

 

Ja mam urlop zaplanowany od 1 do 15 sierpnia. Planowałem go na podstawie naj modeli. Jednak tego roku chyba każdy widzi że pogoda postanowiła zrobić swoje. Upał się pojawi ale obecnie w modelach mamy jedno. Zero spokojnej pogody tylko wymiany mas powietrza i potężne burze. Upał się pojawi ale obecnie wątpię by ponad normę. Będą takie miejsca gdzie 30 stopni tego lata nie zostaną przekroczone.

 

Marcin, statystycznie wybrałeś najlepszą możliwą pogodę. Ale jak będzie to dopiero się dowiemy.


  • 0

#72 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 29 maj 2021 - 15:08

U mnie i pada i grzeje....
Nawet gadzinka się wysuszyła....

Załączone pliki


  • 0

#73 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 29 maj 2021 - 16:26

Trzeba mieć tylko nadzieję że prognozy nagle się zmienią. Marzy się rok 2019 w maju prawie otarliśmy się o powódź było zimno i mokro i nagle gdy przyszedł czerwiec zrobiło się rekordowo gorąca. Co tu gadać to był miesiąc upalnej słonecznej pogody. Zawsze trzeba mieć nadzieję.
  • 0

#74 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 30 maj 2021 - 09:31

A na razie mamy 9ty miesiąc sezonu grzewczego..... :-)))
  • 0

#75 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 maj 2021 - 10:34

A u mnie za oknem całe 8 stopni. W piecu aż huczy.


  • 1

#76 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 31 maj 2021 - 07:17

U mnie od kilku dni temperatury nie przekraczają 10 stopni. Na szczęście dom ocieplony styropianem 20 cm na poddaszu wełny 35 cm więc jak wyłączyłem ogrzewanie 4 maja. W domu mam około 22 stopnie więc w piecu ciemno. Obecnie pale co 3 tygodnie na ciepłą wodę. Jednak moja mama faktycznie od października do teraz codziennie pali bo zimno w domu. Pogoda fatalna ale jest promyk nadziei. Najciekawsze jest to że w tym roku najcieplejszymi dniami u mnie były 3 dni w maju i 6 dni pod koniec lutego. Mamy 31 maja więc normalne to nie jest. Czerwiec przed nami. Oby wszystkie piece mogły już być ciemne. Chyba jednak tego lata gorzej ocieplone domy będą musiały palić i w lipcu.
  • 1

#77 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 31 maj 2021 - 07:22

 


Moltek chyba otwarty, blisko masz

Molek mnie nie przekonuje ale w Kaprun w ciągu tygodnia spadnie jeszcze metr śniegu

https://www.bergfex....webcams/c10200/

 

https://www.bergfex....webcams/c15311/

 

a tam też otwierają?


  • 0

#78 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 31 maj 2021 - 12:43

U mnie i pada i grzeje....
Nawet gadzinka się wysuszyła....

W Beskidach zatrzęsienie Salamander..
Dołączona grafika

Ale poza tym że syficzna pogoda źle nie jest (zdjęcia z wczoraj).

Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#79 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 maj 2021 - 14:20

Michale, u mnie już nie ma salamander. Były 2-3 tygodnie temu. Pogoda, choć kapryśna pozwala na niezłe spacery. Też dwa zdjęcia z wczoraj.

 

Załączony plik  mlecze.jpg   183,38 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  tecza.jpg   173,64 KB   13 Ilość pobrań


  • 0

#80 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 09 czerwiec 2021 - 12:35

Dzięki Bogu prognozy już napewno się nie sprawdzą. Czerwiec ma szansę zapisać się powyżej normy co wielu chyba przyjmie z ulgą. Ileż może być tego zimna. Na razie mamy super pogodę. Fotowoltaika u mnie pracuje pełną parą i stara się nadrobić marzec, kwiecień i maj. Jednak zastanawia mnie pogoda w sobotę. Wkroczy nad Polskę front. Pytanie czy zafaluje. Jeśli tak to będziemy mieli spektakularne nawałnice. Jeśli nie to będą normalne burze jak w czerwcu. Zobaczymy co nam przyniesie weekend.
  • 2






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych