Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogoda i aktualne warunki na stokach


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#641 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 16 kwiecień 2022 - 19:54

Autentyk - Giant Tortoise of Galapagos!
  • 0

#642 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 18 kwiecień 2022 - 15:37

Zawitał do mnie ptak którego nigdy nie widziałem w mojej. Nie boi się nic. Nie ucieka. Kilka już dni spaceruje po moim podwórku i w jego okolicach. Pytanie do was czy to głuszec czy coś innego
Dołączona grafika
Tu postanowił sobie siedzieć na parapecieDołączona grafika
  • 3

#643 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 18 kwiecień 2022 - 17:54

Zawitał do mnie ptak którego nigdy nie widziałem w mojej. Nie boi się nic. Nie ucieka. Kilka już dni spaceruje po moim podwórku i w jego okolicach. Pytanie do was czy to głuszec czy coś innego
79af9da497fd372060b2fc741097ad9a.jpg
Tu postanowił sobie siedzieć na parapecie0f77431ecc597c666ce1c092bc62b27a.jpg

Głuszec zwyczajny....Samiec..


  • 0

#644 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 kwiecień 2022 - 20:53

Te głuszce i żółwie to tak na stoku jeżdżą ?  :boogie:

 

Świetne wiosenne warunki dzisiaj w Pecu, ostatni dzień działania ośrodka. Szkoda bo śniegu jeszcze jest sporo. Żadnych przetarć na trzech otwartych trasach. Jak widać na foto, tłoków nie było i to pewnie jest przyczyna końca sezonu.

 

Załączony plik  IMG_1886.JPG   119,84 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1888.JPG   158,17 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1907.JPG   194,14 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1908.JPG   128,66 KB   9 Ilość pobrań

 


  • 7

#645 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 22 kwiecień 2022 - 06:16

Kurczaki. Modele nie były idealne ale teraz to już totalna kaplica. Bez danych z Ukrainy już kompletnie na nic się nie nadają. Prognoza na kolejny dzień to już wyzwanie i obecnie sprawdza się tylko w 50%. Masakra.
  • 0

#646 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 22 kwiecień 2022 - 08:58

Zawitał do mnie ptak którego nigdy nie widziałem w mojej. Nie boi się nic. Nie ucieka. Kilka już dni spaceruje po moim podwórku i w jego okolicach. Pytanie do was czy to głuszec czy coś innego

Tu postanowił sobie siedzieć na parapecie

Moi znajomi pojechali kiedyś podglądać głuszce. Nawoływali ptaki na bagnach, w miejscu ich bytowania, przez puszczanie nagrania z magnetofonu. Ptak się odzywał, ale go nie widzieli przez kilka godzin. Schodzą wieczorem do pub-u na piwo. Dzielą się swoją opowieścią z sąsiadami. A tamci na to, że też chodzili z magnetofonem, co usłyszeli ptaka, to puszczali nagranie. 


  • 1

#647 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 26 kwiecień 2022 - 20:43

Co myślicie - Kaprun na początku maja - warto poczekać az skończy sie (polska) majówka czy nie ma to wpływu na frekwencję ? .....a może inne miejsce ?

(łagodne stoki dla żony priorytetowe, ja sie wyjeździe byle gdzie).


  • 0

#648 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 kwiecień 2022 - 20:56


..a może inne miejsce ?
jak już to lepszy będzie Hintertuxer albo Stubaier
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#649 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 28 kwiecień 2022 - 07:34

 


..a może inne miejsce ?
jak już to lepszy będzie Hintertuxer albo Stubaier

 

Jakoś tak na Tuxie mało tras czynnych widac w porównaniu do Kaprun ..Stubaier faktycznie ...nie wiem czy dawniej był, ale cudny teraz plan 3D ośrodka na ich stronie sie znajduje 

https://3d.realityma...baierGletscher/


  • 0

#650 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2022 - 22:09

W Karkonoszach ciągle dużo śniegu.
Warunki na Łabskim. Super wiosna jak sosna.

Załączony plik  E74BAC61-7941-4509-A85D-6B8C1230A5FE.jpeg   98,45 KB   10 Ilość pobrań
  • 4

#651 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 kwiecień 2022 - 05:00

W Karkonoszach ciągle dużo śniegu.
Warunki na Łabskim. Super wiosna jak sosna.

attachicon.gifE74BAC61-7941-4509-A85D-6B8C1230A5FE.jpeg

Cześć

No - przynajmniej w moim wypadku - "dopiąłeś swego", bo choć myślami jestem już zdecydowanie przy rowerze - jutro/pojutrze dłuższa wyprawa - czy kajakach - Liwa, Nogat, Zalew - 11-16 05, to tego śladu w takich warunkach i pogodzie /ci naprawdę zazdroszczę.

Są takie zdjęcia, że czujesz jakbyś jechał, słyszysz szum z jakim narta odsuwa śnieg - wiesz o co chodzi...

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 30 kwiecień 2022 - 05:01

  • 0

#652 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 kwiecień 2022 - 21:19

W Karkonoszach ciągle dużo śniegu.
Warunki na Łabskim. Super wiosna jak sosna.attachicon.gifE74BAC61-7941-4509-A85D-6B8C1230A5FE.jpeg

Cześć
No - przynajmniej w moim wypadku - "dopiąłeś swego", bo choć myślami jestem już zdecydowanie przy rowerze - jutro/pojutrze dłuższa wyprawa - czy kajakach - Liwa, Nogat, Zalew - 11-16 05, to tego śladu w takich warunkach i pogodzie /ci naprawdę zazdroszczę.
Są takie zdjęcia, że czujesz jakbyś jechał, słyszysz szum z jakim narta odsuwa śnieg - wiesz o co chodzi...
Pozdro

Do tego kontemplacja gór tuż pod Szczytem Łabskiego i zero ludzi dookoła popołudniu.
Normalnie na szlaku po grzbiecie zawsze ktoś się kręci.
Zdarzają się takie momenty, piękne chwile.
Tuż przed tłumami turystów na weekend majowy.
  • 2

#653 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 04 czerwiec 2022 - 17:03

Dołączona grafika
  • 2

#654 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 04 czerwiec 2022 - 18:18

Załączony plik  p2lk9kpTURBXy80MjFmMTBlMjdlZmU5ODU0ZTAxMjYyYzJmMTlhMjRlMi5qcGeSlQLNAjwAwsOVAgDNAtDCw4KhMAWhMQE.jpg   81,73 KB   6 Ilość pobrań


  • 2

#655 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 14 lipiec 2022 - 09:13

Lipiec i pizga dalej. Z wielkich upałów zapowiadanych w tym tygodniu nie zostało już nic a z piekarnika w przyszłym tygodniu zostały tylko dwa trzy dni z temperaturami kilka stopni powyżej trzydziestki. Kurde asfalt miał płynąć bo podobno mieliśmy mieć rekordy i nawet 44 stopnie. Jeszcze kilka dni i będzie problem by było 30 jak tak dalej pójdzie. Jednak myślę że na zachodzie próg upały powinien zostać przekroczony na chwilę później powrót do jedni powiedzą normalności inni chłodów. Cóż widać już koniec lata tak mamy GO a tu chyba jeszcze przed nami w miarę letnia pogoda tylko do końca drugiej dekady sierpnia. Za wiele czasu by zbierać chrust nie ma więc do dzieła � Ja już od stycznia należę do osób które nie płacą za prąd gaz i ogrzewanie. Fotowoltaika robi swoje pompa ciepła działa jak ta lala nawet grill kupiłem elektryczny� Współczuję wszystkim którzy siedzą na PGG i liczą na wygraną w totka.
  • 1

#656 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 14 lipiec 2022 - 20:43

Lipiec i pizga dalej. Z wielkich upałów zapowiadanych w tym tygodniu nie zostało już nic a z piekarnika w przyszłym tygodniu zostały tylko dwa trzy dni z temperaturami kilka stopni powyżej trzydziestki. Kurde asfalt miał płynąć bo podobno mieliśmy mieć rekordy i nawet 44 stopnie. Jeszcze kilka dni i będzie problem by było 30 jak tak dalej pójdzie. Jednak myślę że na zachodzie próg upały powinien zostać przekroczony na chwilę później powrót do jedni powiedzą normalności inni chłodów. Cóż widać już koniec lata tak mamy GO a tu chyba jeszcze przed nami w miarę letnia pogoda tylko do końca drugiej dekady sierpnia. Za wiele czasu by zbierać chrust nie ma więc do dzieła � Ja już od stycznia należę do osób które nie płacą za prąd gaz i ogrzewanie. Fotowoltaika robi swoje pompa ciepła działa jak ta lala nawet grill kupiłem elektryczny� Współczuję wszystkim którzy siedzą na PGG i liczą na wygraną w totka.

A jak z dostępem do danych meteo z Ukrainy i Rosji ? Mam wrażenie, że Windy z którego korzystam ostatnio trochę głupieje. 


  • 0

#657 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 lipiec 2022 - 09:11


Z wielkich upałów zapowiadanych w tym tygodniu nie zostało już nic
całe szczęście bo susza jest w Europie,

zobacz Ren dzisiaj rano - ledwo starcza wody na kursowanie statków 

 

gallery_10_295_3252527.jpg

 

 

a lodowce już teraz w opłakanym stanie 

https://www.hintertu...tsinfo/webcams/


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#658 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 17 lipiec 2022 - 08:39

Lipiec i pizga dalej. Z wielkich upałów zapowiadanych w tym tygodniu nie zostało już nic a z piekarnika w przyszłym tygodniu zostały tylko dwa trzy dni z temperaturami kilka stopni powyżej trzydziestki. Kurde asfalt miał płynąć bo podobno mieliśmy mieć rekordy i nawet 44 stopnie. Jeszcze kilka dni i będzie problem by było 30 jak tak dalej pójdzie. Jednak myślę że na zachodzie próg upały powinien zostać przekroczony na chwilę później powrót do jedni powiedzą normalności inni chłodów. Cóż widać już koniec lata tak mamy GO a tu chyba jeszcze przed nami w miarę letnia pogoda tylko do końca drugiej dekady sierpnia. Za wiele czasu by zbierać chrust nie ma więc do dzieła � Ja już od stycznia należę do osób które nie płacą za prąd gaz i ogrzewanie. Fotowoltaika robi swoje pompa ciepła działa jak ta lala nawet grill kupiłem elektryczny� Współczuję wszystkim którzy siedzą na PGG i liczą na wygraną w totka.

A jak z dostępem do danych meteo z Ukrainy i Rosji ? Mam wrażenie, że Windy z którego korzystam ostatnio trochę głupieje. 

No jest fatalnie. Wszystkie modele oszalały. U mnie już teraz można zapomnieć o upale. 30 stopni nie zostanie osiągnięte w tym tygodniu a jeszcze tydzień temu pokazywane było ponad 40 stopni. Cóż dalszy ciąg nijakiego lata. Do tego wbrew temu co jest w większości Polski czyli susza u mnie jest mokro nawet bardzo mokro. Jest spory problem by powiedzieć jaka będzie pogoda w przyszły weekend. Tydzień temu wszystko wskazywało na to że od wczoraj zacznie robić się gorąco a dziś rano 8 stopni obecnie 9:30 12 stopni. Brak rzetelnych danych ze wschodu robi swoje.
  • 1

#659 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 17 lipiec 2022 - 10:20

W Rybniku mokro, w górach strumyki plyną jak nigdy od kilku lat, na Mazurach codziennie deszcz. Gdzie jest szusza?
  • 0

#660 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 17 lipiec 2022 - 11:24

W Rybniku mokro, w górach strumyki plyną jak nigdy od kilku lat, na Mazurach codziennie deszcz. Gdzie jest szusza?

 

w Poznaniu...? ziemia sucha jak pieprz, wody gruntowe nikną, a Wartę mogę przejść nie mocząc cycków. Chłody i deszcze - chwilówki - nic nie dają....


  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych