Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Volkle,


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2018 - 11:53

Właśnie kupiłem i własnonożnie (facet mieszka blisko mnie) odebrałem. Racetiger SL 170 cm. 2018/2019. Ponoć coś tam poprawili w stosunku do zeszłorocznych. M.in. system UVO, co do którego mieliśmy wątpliwości. Teraz działa także góra-dół. Zobaczymy. Zdam relacje po pierwszych jazdach. Dotąd jeździłem na Racetiger SC, też 170 cm. Było dobrze, ale może na tych będzie jeszcze lepiej. :) Przed śmiercią warto popróbować to i owo. :)


  • 4

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:04


Racetiger SL 170 cm.

takie ?

70401056_704_010_56.jpg

 

też bym chciał bardzo


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 wrzesień 2018 - 13:08

 


Racetiger SL 170 cm.

takie ?

70401056_704_010_56.jpg

 

też bym chciał bardzo

 

Cześć.

Szata graficzna super.Ciekawe na ile różnią się od poprzednich.Z niecierpliwością czekam na relacje. :narciarz:

Pozdrowienia.


  • 1

#4 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 wrzesień 2018 - 13:21

Właśnie kupiłem i własnonożnie (facet mieszka blisko mnie) odebrałem. Racetiger SL 170 cm. 2018/2019. Ponoć coś tam poprawili w stosunku do zeszłorocznych. M.in. system UVO, co do którego mieliśmy wątpliwości. Teraz działa także góra-dół. Zobaczymy. Zdam relacje po pierwszych jazdach. Dotąd jeździłem na Racetiger SC, też 170 cm. Było dobrze, ale może na tych będzie jeszcze lepiej. :) Przed śmiercią warto popróbować to i owo. :)

Andrzej( Przed śmiercią warto)co Ty młodzieńcze za głupoty wypisujesz    :chair:


  • 1

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2018 - 14:32

 


Racetiger SL 170 cm.

takie ?

70401056_704_010_56.jpg

 

 

takie


  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:00

takie

zaliczyłem na nich 2 zjazdy w hali

gallery_10_118_163712.jpg

 

- tak dają gazu w skręcie że  o mało co  nie zabiłem się o ścianę


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2018 - 17:08

Do pierwszych zjazdów jeszcze daleko, ale dziś przy okazji montowania wiązań (banalnie proste) obejrzałem narty dokładnie. Przypominam, że to Racetiger SL 2018/2019. Porównałem z moimi Racetiger SC z sezonu 2010/2011. Ta sama długość 170 cm. Duże zmiany. Te stare to był typowy camber. Mocne wygięcie w środku dobrze widoczne gdy przyłożymy jedną nartę do drugiej. 3-4 cm odstępu i dość twarde. Te nowe to lekki rocker z przodu, mały odstęp w środku (tzw. strzałka), lekko odgięte przody - kaczy dziób. Wydają się bardziej miękkie wzdłużnie co jest dość zaskakujące. No i inna geometria. W talii to samo 68 mm, ale wyraźnie szerszy dziób. Promień skrętu tych nowych ok. 13.4 m, tych starych - 14.8 m. A wiec spora różnica. Te nowe trochę cięższe. Niecały 1 kg więcej.

 

Zobaczymy, ale wcale nie jestem przekonany, że będzie mi się na nich lepiej jeździło. Te stare miały mniej slalomową charakterystykę. Zobaczymy.


  • 1

#8 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 28 wrzesień 2018 - 17:53

Dostałem dziś od nich na maila, może komuś się przyda, więc wklejam:

 

              https://www.jasna.sk...sp_sk_po_nakupe


  • 1

#9 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 wrzesień 2018 - 08:19

Słuchajcie takie pytanie bo szukam i szukam ale chyba nie chcę znaleźć :( Na tych nartach są różne numery typu: SL12, SL13, SL14 - czym te wersje nart się różnią?

 

A i zeszłoroczne modele tu są tańsze np. https://www.sport-sc..._campaign=24383


Użytkownik kwik44 edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 08:58

  • 1

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 wrzesień 2018 - 10:57


Na tych nartach są różne numery typu: SL12, SL13, SL14 - czym te wersje nart się różnią?

Promień skrętu w zaokrągleniu (matematycznym :)). Długości 165 mają promień 12.7 m, 170 - 13.4. Więc obie są oznaczone jako SL13. Ale krótsze mają oznaczenia SL11 i odpowiednio SL 12.

 

Gdybym wcześniej miał ten namiar na zeszłoroczne SL-ki to bym miał myślenice. Ale już kupione tegoroczne. Muszę sobie wmawiać, że zmiany w tegorocznych są na tyle istotne, że warte są różnicy 850 zł + koszty przesyłki. :)


  • 1

#11 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 wrzesień 2018 - 12:28

Ja mam wątpliwości co do kupna nowych. Mam teraz używane Code S/173cm i raczej jeszcze nie wykorzystuję ich pełnych możliwości. Ale z drugiej strony można by się za coś nagrodzić i sobie nowe kupić...

 

Andrzej oczywiście, że dobrze, że kupiłeś te tegoroczne bo one mają ten super dinks którego zeszłoroczne nie mają ;P a bez którego te zeszłoroczne są dużo gorsze ;)

 

W innym sklepie są w wersji FIS https://www.3s-ski.d...eaa5ab7688784e3


Użytkownik kwik44 edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 12:31

  • 1

#12 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 październik 2018 - 19:09

Uzyskawszy pozwolenie od żony i namówiony przez Andrzeja, któremu wąż w kieszeni ciągle przypomina ile wydał za tegoroczny model nart, metodą kuriera i odbioru osobistego (Fedex podupada z jakością...) zanabyłem model zeszłoroczny slalomek Völkl . Ale żeby nie być niegrzecznym pochwalę model tegoroczny, który ma ten dinks, bez którego te moje są tylko super, a nie super hiper :)

 

A już na poważnie - długość ta sama co i Andrzejowe. Dzięki Andrzej za pomoc!


  • 0

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 październik 2018 - 22:33

Podziękujesz, lub przeklniesz, po pierwszych jazdach. Zresztą ja Cię do tych nart bezpośrednio nie namawiałem. :)


  • 0

#14 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 październik 2018 - 09:59

Nart raczej nie :) co najwyżej swoje braki. A, siła wypięcia w starych nartach jest podobna. Dam jeszcze sprawdzić przy okazji smarowania na wszelki wypadek.
  • 0



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych