Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem nowa i lekko zagubiona


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 luty 2018 - 22:43

Mam 17 lat ok. 165 wzrostu i na nartach jeżdżę od 7 roku życia. Wychowałam się na obozach narciarskich, podczas których zostałam zarażona pasją do tego sportu. Według instruktorów, z którymi jeździłam ostatnio nadaję się do tego, żeby zmierzać powoli w kierunku stopnia instruktora. Planuję wybrać się na kurs kwalifikacyjny, ale nie wiem jak się do niego za bardzo przygotować. Od kilku lat planuję zakup nowych nart i nie wiem na jakie się zdecydować. Dodam, że interesuje mnie także body carving. Bardzo liczę na porady dot. kwestii wyboru pomiędzy kursem kwalifikacyjnym a od razu pomocnikiem instruktora, wyboru sprzętu i dokształcenia się przed samym kursem.

 

Mam nadzieję, że mój wpis nie jest chaotyczny i znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi 😊


  • 1

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 luty 2018 - 00:35

Mam 17 lat ok. 165 wzrostu i na nartach jeżdżę od 7 roku życia. Wychowałam się na obozach narciarskich, podczas których zostałam zarażona pasją do tego sportu. Według instruktorów, z którymi jeździłam ostatnio nadaję się do tego, żeby zmierzać powoli w kierunku stopnia instruktora. Planuję wybrać się na kurs kwalifikacyjny, ale nie wiem jak się do niego za bardzo przygotować. Od kilku lat planuję zakup nowych nart i nie wiem na jakie się zdecydować. Dodam, że interesuje mnie także body carving. Bardzo liczę na porady dot. kwestii wyboru pomiędzy kursem kwalifikacyjnym a od razu pomocnikiem instruktora, wyboru sprzętu i dokształcenia się przed samym kursem.

 

Mam nadzieję, że mój wpis nie jest chaotyczny i znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi

 W warunkach polskich podejrzewam, ze 90% doradzi Ci  roznego rodzaju SL - pierwsza lub druga (twoja waga?)  - poza tym, Rodzice tez chyba cos maja do powiedzenia, skoro chyba beda finansowali cala zabawe?….

 

Natomiast, ale nieoficjalnie, DOBRY egzaminator POWINIEN  ocenic ucznia/kandydata  NIEZALEZNIE od tego, na jakich nartach sie porusza…...

 

W Twoim wieku moje corki jezdzily wszystko na wszystkim, wlaczajac ponad 2 metrowe deski, ktore sobie ubzduraly….Starsza w wieku 19 lat pracowala dodatkowo w tut GOPR, a mlodsza jezdzila na tyczkach….


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 luty 2018 - 12:46


Mam nadzieję, że mój wpis nie jest chaotyczny i znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi

 

Nie, nie jest chaotyczny i jak na 17 lat to... ho, ho. Nie wiem czy forum jest dobrym miejscem do pytań związanych z kursem instruktorskim. Niewielu instruktorów się tu przewija albo, tak jak ja, od wielu lat nie mają nic wspólnego z uczeniem. Myślę, że najlepiej doradzą Ci instruktorzy, którzy Cię widzieli. Na zdrowy rozum, jeśli jesteś przygotowana do kursu pomocnika to można pominąć etap pośredni. Ale najlepiej doradzą Ci ludzie związani ze szkoleniem instruktorów.

 

Odnośnie sprzętu. Jestem zwolennikiem nart typu slalomka. Firma mniej ważna, wiele robi dobre narty. Wbrew pozorom, to bardzo uniwersalna narta na typowe, ratrakowane trasy. Nadaje się do wszystkich technik, ześlizgowych i carvingowych. Także body carvingu. Promień skrętu 11-13 m, długość ok. 155 cm.


  • 2

#4 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 12 luty 2018 - 19:25


Mam 17 lat ok. 165 wzrostu i na nartach jeżdżę od 7 roku życia. Wychowałam się na obozach narciarskich, podczas których zostałam zarażona pasją do tego sportu. Według instruktorów, z którymi jeździłam ostatnio nadaję się do tego, żeby zmierzać powoli w kierunku stopnia instruktora. Planuję wybrać się na kurs kwalifikacyjny, ale nie wiem jak się do niego za bardzo przygotować.

 

A to można ominąć KK? Nawet jeśli, to bym tego nie robił. Szkolenia nigdy za wiele. No chyba, że mieszkasz gdzieś koło stoku i zaczynasz sezon w grudniu a kończyć pod koniec marca. 


  • 2

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 luty 2018 - 20:30


Nawet jeśli, to bym tego nie robił. Szkolenia nigdy za wiele.

 

Prawda. Tyle że kurs kwalifikacyjny może nie jest najlepszą forma doskonalenia się w narciarstwie. Moje dzieci najbardziej skorzystały na wyjazdach z instruktorką, świetnie nauczającą dziewczyną (instruktorką), która ustawiała i poprawiała ich indywidualnie. 


  • 2

#6 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 12 luty 2018 - 20:43

Andrzej, ale tutaj dziewczyna chce robić kurs(y) na instruktora. W tym przypadku jak najbardziej KK. Samemu mi się nie udało ale widziałem jak ćwiczy grupa.

Niezła jazda - 8 h (z przerwą) przez 6 dni i powtarzanie ćwiczenie za ćwiczeniem. 

Lekcje indywidualne jak najbardziej. Mam po cichu zarezerwowane 3 dni w marcu i 10 h lekcji indywidualnych :-)


  • 2

#7 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 luty 2018 - 21:57

 

Mam 17 lat ok. 165 wzrostu i na nartach jeżdżę od 7 roku życia. Wychowałam się na obozach narciarskich, podczas których zostałam zarażona pasją do tego sportu. Według instruktorów, z którymi jeździłam ostatnio nadaję się do tego, żeby zmierzać powoli w kierunku stopnia instruktora. Planuję wybrać się na kurs kwalifikacyjny, ale nie wiem jak się do niego za bardzo przygotować. Od kilku lat planuję zakup nowych nart i nie wiem na jakie się zdecydować. Dodam, że interesuje mnie także body carving. Bardzo liczę na porady dot. kwestii wyboru pomiędzy kursem kwalifikacyjnym a od razu pomocnikiem instruktora, wyboru sprzętu i dokształcenia się przed samym kursem.

 

Mam nadzieję, że mój wpis nie jest chaotyczny i znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi

 W warunkach polskich podejrzewam, ze 90% doradzi Ci  roznego rodzaju SL - pierwsza lub druga (twoja waga?)  - poza tym, Rodzice tez chyba cos maja do powiedzenia, skoro chyba beda finansowali cala zabawe?….

 

Natomiast, ale nieoficjalnie, DOBRY egzaminator POWINIEN  ocenic ucznia/kandydata  NIEZALEZNIE od tego, na jakich nartach sie porusza…...

 

W Twoim wieku moje corki jezdzily wszystko na wszystkim, wlaczajac ponad 2 metrowe deski, ktore sobie ubzduraly….Starsza w wieku 19 lat pracowala dodatkowo w tut GOPR, a mlodsza jezdzila na tyczkach….

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oczywiście zdanie rodziców i kwestia finansowa są kluczowe. Sama już od kilku lat zbieram na sprzęt narciarski. Mam dosyć trudną sytuację, bo moi rodzice nie jeżdżą na nartach i nie znają się na tym kompletnie. Dlatego napisałam z prośbą o pomoc.


  • 1

#8 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 luty 2018 - 22:02

 


Mam nadzieję, że mój wpis nie jest chaotyczny i znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi

 

Nie, nie jest chaotyczny i jak na 17 lat to... ho, ho. Nie wiem czy forum jest dobrym miejscem do pytań związanych z kursem instruktorskim. Niewielu instruktorów się tu przewija albo, tak jak ja, od wielu lat nie mają nic wspólnego z uczeniem. Myślę, że najlepiej doradzą Ci instruktorzy, którzy Cię widzieli. Na zdrowy rozum, jeśli jesteś przygotowana do kursu pomocnika to można pominąć etap pośredni. Ale najlepiej doradzą Ci ludzie związani ze szkoleniem instruktorów.

 

Odnośnie sprzętu. Jestem zwolennikiem nart typu slalomka. Firma mniej ważna, wiele robi dobre narty. Wbrew pozorom, to bardzo uniwersalna narta na typowe, ratrakowane trasy. Nadaje się do wszystkich technik, ześlizgowych i carvingowych. Także body carvingu. Promień skrętu 11-13 m, długość ok. 155 cm.

 

Dzięki wielkie. Z instruktorką o kursie rozmawiałam w zeszłym sezonie. Doradziła mi, żebym sobie podarowała kwalifikacyjny, ale ja mam jednak pewne wątpliwości. Raczej myślę, że przygotują mnie tam lepiej i zawsze podłapię coś od innych. Obecnie mam narty : fischer pure my style + V9 2013. Instruktorka zalecała mi zakup albo przynajmniej wypożyczenie innych, ponieważ jej zdaniem ograniczają one moją prędkość.


  • 1

#9 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 luty 2018 - 22:06

 


Mam 17 lat ok. 165 wzrostu i na nartach jeżdżę od 7 roku życia. Wychowałam się na obozach narciarskich, podczas których zostałam zarażona pasją do tego sportu. Według instruktorów, z którymi jeździłam ostatnio nadaję się do tego, żeby zmierzać powoli w kierunku stopnia instruktora. Planuję wybrać się na kurs kwalifikacyjny, ale nie wiem jak się do niego za bardzo przygotować.

 

A to można ominąć KK? Nawet jeśli, to bym tego nie robił. Szkolenia nigdy za wiele. No chyba, że mieszkasz gdzieś koło stoku i zaczynasz sezon w grudniu a kończyć pod koniec marca. 

 

Do pożądnego stoku w Wiśle (najbliżej) mam ok 2h jazdy samochodem więc nie jest najgorzej. Szczególnie, że zawsze mam się tam gdzie zatrzymać. Mam właśnie takie same odczucia co do kursu kwalifikacyjnego. Dziękuję.


  • 1

#10 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 luty 2018 - 22:08

Andrzej, ale tutaj dziewczyna chce robić kurs(y) na instruktora. W tym przypadku jak najbardziej KK. Samemu mi się nie udało ale widziałem jak ćwiczy grupa.

Niezła jazda - 8 h (z przerwą) przez 6 dni i powtarzanie ćwiczenie za ćwiczeniem. 

Lekcje indywidualne jak najbardziej. Mam po cichu zarezerwowane 3 dni w marcu i 10 h lekcji indywidualnych :-)

Też brałam lekcje indywidualne i faktycznie bardzo dużo dają.  :)


  • 1

#11 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 luty 2018 - 22:13

Myślę, że się zdecyduję na kurs kwalifikacyjny mimo wszystko. 2 razy próbowałam zdawać demonstratora, ale miałam ogromny problem z jazdą na tyczkach i tym zawaliłam. Także zdaję sobie sprawę, że to nie jest taki łatwy orzech do zgryzienia. 

Nie macie może jakichś sprawdzonych szkółek do polecenia ?


  • 1

#12 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 12 luty 2018 - 22:14

Ile możesz wydać na narty?

Czy masz porządne buty? Jeżeli nie - ile możesz wydać na buty i narty łącznie? Czy rośnie ci jeszcze stopa?


Użytkownik MaxiBaby edytował ten post 12 luty 2018 - 22:18

  • 2

#13 Zabiegananarciarka

Zabiegananarciarka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 luty 2018 - 22:39

i-salomon-quest-access-x55-12-13.jpg

To są moje buty narciarskie, stopa mi już nie rośnie. Maksymalnie mogę przeznaczyć 3500 zł


  • 1

#14 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 13 luty 2018 - 07:15

W tym budżecie znajdziesz spokojnie (i jeszcze zostanie) któreś z tych nart:

http://www.skionline...-kobiety,3.html

http://www.skionline...-kobiety,3.html

 

Zapytaj najpierw instruktora dlaczego uznał narty, które masz, za zbyt ograniczające w stosunku do tego co masz jeździć. Może mają długość złą?

 

A o buty pytałem, bo narty nie pomogą jeżeli noga pływa w zbyt miękkim i za dużym bucie. Jeżeli noga ci już nie rośnie, możesz kupić spokojnie dopasowane buty (o ile z aktualnymi jest coś nie tak).


  • 2

#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 luty 2018 - 13:04

Cześć

Jeżeli poważnie chcesz potraktować swoją instruktorska drogę to:

- wymień sprzęt na sprzęt z segmentu sportowego - buty i narty. W budżecie, który zakładasz zmieścisz się i jeszcze zostanie. szukaj butów i nart bez zwracania uwagi na produkty kobiece. Na obecnym poziomie starczą ale gdy będziesz chciał iść dalej będę ograniczać

- jeżeli chcesz ominąć KK to pojedź na zawody regionalne:

http://www.sitn.pl/z...ody-regionalne/

Wynik w zawodach pozwoli Ci uzyskać (lub nie) minimum kwalifikacyjne na PI, które i tak musisz zrobić. W zależności od wyniku zawodów podejmij decyzję - KK czy od razu PI. Jeżeli zrobisz limit to spokojnie jedź na PI.

Zerknij sobie na system szkolenia i warunki oraz przywileje wynikające z uzyskania poszczególnych stopni i zakończenia kursów:

http://www.sitn.pl/s...ra-pzn-stazysta

 

Jakby co pytaj.

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 13 luty 2018 - 13:06

  • 3

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 luty 2018 - 09:24


lekcje indywidualne i faktycznie bardzo dużo dają.
witaj na forum ?

widziałem ostatnio dziewczynki z klubu w Twoim wieku i jeździły na takich nartach:

 

https://www.sport-bi...-17::78606.html


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 luty 2018 - 20:06

Wiadomość automatyczna

Ten temat został przeniesiony z forum: "forum.kochamnarty.plPrzywitaj się / forum narciarskie "
do forum: "Forum główneNarty - moja miłość, moja słabość / forum narciarskie ".


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 luty 2018 - 11:36

Mam 17 lat ok. 165 wzrostu i na nartach jeżdżę od 7 roku życia. Wychowałam się na obozach narciarskich, podczas których zostałam zarażona pasją do tego sportu. Według instruktorów, z którymi jeździłam ostatnio nadaję się do tego, żeby zmierzać powoli w kierunku stopnia instruktora. Planuję wybrać się na kurs kwalifikacyjny, ale nie wiem jak się do niego za bardzo przygotować. Od kilku lat planuję zakup nowych nart i nie wiem na jakie się zdecydować. Dodam, że interesuje mnie także body carving. Bardzo liczę na porady dot. kwestii wyboru pomiędzy kursem kwalifikacyjnym a od razu pomocnikiem instruktora, wyboru sprzętu i dokształcenia się przed samym kursem.

 

Mam nadzieję, że mój wpis nie jest chaotyczny i znajdzie się ktoś kto udzieli mi odpowiedzi

Zawód instruktora (w Polsce) nie jest zawodem regulowanym, jeśli chcesz pracować jako instruktor to oczywiście musisz to umieć robić ale nie musisz mieć Papieru.

Jeżeli chcesz nauczyć się umiejętności instruktora to zadaj sobie pytanie, czy chcesz uczyć na nartach wg. programu SIiTR i wg. ich opisu ewolucji narciarskich ?

Ja nie chciałem i dalej nie chcę.


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 luty 2018 - 11:56


wg. programu SIiTR
a jaka jest alternatywa ?

(tak z ciekawości pytam)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 luty 2018 - 13:12

Alternatywa jest następująca:

 

Program SIiTN to program "podstawowy" zawierający określoną ilość ewolucji i opis ich wykonania ze wskazówkami dydaktycznymi.

 

Nie dyskutując o zakresie przewidzianych do nauki ewolucji możemy ich nauczać inaczej, stosując inny opis dydaktyczny, inny od zawartego w Programie.

Np nie tłumaczyć kursantowi, że ma sterować w łuku płużnym odpowiednio dozując ruch skrętny nogi.

 

Są inne kompleksowe programy opisowo-dydaktyczne, Ja uważam, że dużo lepsze. Ale każdy może sam ocenić i wybrać.

W swoim czasie dostałeś taki ode mnie.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 19 luty 2018 - 13:18

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"




Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych