Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskopatia lędźwiowa


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 29 styczeń 2018 - 17:06

Witam,

 

Planowałem start sezonu w grudniu od razu od kursu narciarskiego i nie wyszło. W czasie gry w tenisa poczułem ból w części lędźwiowej, trafiłem do fizjoterapeuty, następnie do ortopedy. Po wykonaniu MRI wyszło uwypuklenie krążka L4/L5 i "szerokopodstawowa i dokanałowa protruzja krążka L5/S1". Wszystko bez ucisku korzeni nerwowych.

Kurs sobie odpuściłem ale dwa dni na  nartach byłem (wtedy jeszcze lekko na tabletkach przeciwbólowych) 

Teraz miałem rehabilitację - jakieś lampy, prądy i inne pierdoły - z głównym naciskiem na ćwiczenia wzmacniające mięśnie w tej części lędźwiowej pleców. Czy mieliście/macie jakieś doświadczenie w temacie przepukliny lędźwiowej? 


  • 0

#2 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 29 styczeń 2018 - 18:15

Jestem ekspertem w tej dziedzinie :). Przejrzyj ten wątek
http://www.kochamnar...iowego/?p=65765


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#3 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 30 styczeń 2018 - 22:52

Dzięki Witek. Na razie mam zestaw ćwiczeń  (pokrywają się z Twoimi) jednak dużo mniejszy. Myślę, że z czasem go rozbuduję.

Mam jedno fajne ćwiczenie z ciśnieniomierzem (takim z pompką i analogowym zegarem). Rękaw wsadzam pod lędźwie (jestem na leżąco), pompuję tak na wartość 40-50 i muszę tymi mięśniami głębokimi (czy jak się one zwą) wciskać, żeby utrzymać np. wartość 100 przez 10 sekund. Potem dochodzi podnoszenie i opuszczanie lewej i prawej nogi, tak żeby cały czas trzymać 100 przy podnoszeniu i opuszczaniu. Z czasem można robić wartość 110 itd. No i w tym ćwiczeniu można robić nożyce, z tym, że trzeba cały czas dociskać lędźwie. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych