Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak optymalnie zjeżdżać z różnych tras - francuskie video


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2018 - 21:40

Na Skiforum Dziadek Kuby, vel Veteran, podrzucił pewien filmik z radami instruktora francuskiego. Poszperałem i zauważyłem, że facet wykreował mnóstwo innych krótkich video  z przeróżnymi poradami i zaleceniami dla dobrych narciarzy. Robi to w prosty, przekonywujący sposób. Można poprosić, by przesłał cykl różnych video. Na pewno to zrobię.

 

Ale na razie oglądnąłem 4 odcinki pod tytułem "Narty - Optymalizacja tras" ("Ski OPTIMIZER les pistes"). Pokazuje jak dobrać odpowiednią technikę do napotkanych warunków na trasie. Ludzkich, terenowych i śnieżnych. Np. tu jest dużo ludzi, więc najlepiej pojechać krótkim skrętem ześlizgowym (powiedzmy tradycyjnym śmigiem) bo mamy najlepszą kontrolę nad prędkością i w każdej chwili możemy zmienić tor jazdy czy zahamować. Podobnie tam, gdzie jest wąsko. A tu mamy odcinek pusty i możemy puścić się średnim lub długim skrętem karwingowym. A jeszcze gdzie indziej najlepiej pojechać skrętem mieszanym, trochę karwingu, trochę ześlizgu. Pierwszy raz coś takiego widzę. Taka rzeczywista jazda, z którą mamy na ogół do czynienia, z obszernie komentowaną demonstracją.

 

Niestety video jest po francusku. Facet mówi bardzo wyraźnie, ale trzeba znać język. Mimo wszystko i bez zrozumienia gadania, można sporo zobaczyć i zrozumieć. Cykl składa się z czterech odcinków. Daję link do pierwszego: https://goo.gl/HKDfZa


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 17 styczeń 2018 - 21:49

  • 6

#2 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2018 - 07:34

Andrzej, ja w ciebie wierzę ;) Dorób proszę polskie napisy. Jak poprosisz autora to dołączy je w youtube.


  • 1

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:00

Chyba rzeczywiście dorobię. Napisałem już do faceta. I przez pół nocy oglądałem jego filmiki (w przerwach między napadami kaszlu :)). Gość jest niesamowity. Nie wiem na ile to prawda, ale twierdzi, że zaczął nartować w 2012 r. W 2015 został monitorem narciarskim kanadyjskiego związku narciarskiego! Zapytam go dlaczego nie francuskiego, ale podejrzewam powody. Francuzi bardzo bronią dostępu dla nie swoich, nie tylko w tym. Wiem coś o tym. Facet prowadzi kursy doszkalające, chyba w 2 Alpes. Oglądałem filmik z relacjami uczestników. Wyglądali na mega zadowolonych. Wśród nich była jedna Brazylijka, murzynka. Całkiem nieźle sobie radziła. Facet świetnie jeździ, ale przede wszystkim świetnie, czyli sugestywnie i inteligentnie, pokazuje i tłumaczy.


  • 2

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 styczeń 2018 - 07:46

Daję link do pierwszego: https://goo.gl/HKDfZa

nakręcone gdzieś w Pirenejach ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:20


nakręcone gdzieś w Pirenejach ?

 

Tak, Font Romeu. Gość, Morgan Petitniot, instruktor, prowadzi kursy doszkalające. W Pirenejach i w Alpach. I wyprodukował mnóstwo video, które powoli staram się ogarnąć. Bardzo mi się podoba jego podejście do narciarstwa.

 

Voila :) Udało mi się dodać polskie napisy do pierwszego filmiku z serii "Jak optymalnie zjechać trasą". Kilka słów pomocniczych: "virage" to "skręt". "Court, moyen, long" - "krótki, średni, długi", "Carving" - "carving" (Francuzi o dziwo nie wymyślili swojego terminu), "derapage" - "ześlizg", "glace" - "lód, "neige" - "śnieg". Filmik wstawiłem na razie do swoich zdjęć google.

https://photos.app.g...XXl2tMPMOr7Ic12


  • 1

#6 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:58

Podobają mi się filmy gościa oraz to jak jeździ. Szkoda tylko, że trzeba, bo niestety trzeba, filmy robić jak ten wyżej. Wydawało by się, że jest to oczywiste. Niestety nie jest.
Tak czy siak, fajnie popatrzeć jak gość jedzie i posłuchać co opowiadają.

Pozdrawiam
Michał.

Ps napisy sa niewyraźne.
  • 1

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:18


Ps napisy sa niewyraźne.

 

Fakt. Zastanawiałem się jaki kolor dać. Czarny? A może powinny być białe z czarnym tłem? Zawsze mogę poprawić. :)

 

Na razie wstawiłem na czarno i trochę zmniejszyłem. Lepiej? https://photos.app.g...y1HdCuPm9FG2Nv2


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 19 styczeń 2018 - 17:15

  • 1

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2018 - 10:49


Na razie wstawiłem na czarno i trochę zmniejszyłem. Lepiej? https://photos.app.g...y1HdCuPm9FG2Nv2

 

Zamieniłem na biało-czarne. :) https://photos.app.g...XVf4kR6TEpRAhy2


  • 1

#9 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 styczeń 2018 - 14:15

 


Na razie wstawiłem na czarno i trochę zmniejszyłem. Lepiej? https://photos.app.g...y1HdCuPm9FG2Nv2

 

Zamieniłem na biało-czarne. :) https://photos.app.g...XVf4kR6TEpRAhy2

 

Andrzeju - zwroc sie do Admin o zmiane tytyulu tego watku - zupelnie jest bez sensu i nie odzwierciedla tego, co cchcesz przekazac - przeciez Tobie chodzi o optymalizacje JAZDY anie TRASY

Tak jak Michal - jezeli o tym trzeba robic filmy, to moja wiara w ludzi na nartach juz spadla do zera


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 styczeń 2018 - 15:29

Andrzej, bomba :)

Kuba też tak myślę z tytułem. Na pierwszy rzut oka myślałem, że film jest o tym jak z czarnej trasy zrobić niebieska. Co zawsze pokazuje słabiej jeżdżącym.
Do zera to nie. Wszystko zależy jednak od miejsca. Takie moje spostrzeżenie.

Pozdrawiam
Michal
  • 1

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2018 - 15:57


Andrzeju - zwroc sie do Admin o zmiane tytyulu tego watku - zupelnie jest bez sensu

 

Kuba, masz rację. Przetłumaczyłem dosłownie.

 


ak jak Michal - jezeli o tym trzeba robic filmy, to moja wiara w ludzi na nartach juz spadla do zera

 

Poczytałem trochę komentarzy pod video. Zdziwiłbyś się jak bardzo takie filmy są potrzebne. Ludzie maja kłopoty z rozróżnieniem skrętów krótkich, średnich i długich, nie wiedzą co to jest skręt carvingowy, ześlizgowy. Autor zresztą wprowadza nowe słowo na "ześlizg". Coś w rodzaju "szczotkowanie". A przede wszystkim wyraźnie ogranicza różnej maści pseudo karwingowców, którzy bezmyślnie prują w dół nie bacząc na ludzi. I podkreśla znaczenie najbardziej użytecznego skrętu w takim realnym jeżdżeniu trasowym: mieszanym karwingowo-ześlizgowym skręcie krótkim. Więcej o tym mówi w kolejnych odcinkach. W jednym z nich nawet zalicza, bynajmniej nie celowy, upadek i tłumaczy dlaczego do niego doszło. W końcu mogli wyciąć z filmu. Zafascynował mnie ten gość. I pomyśleć, że prawdziwe narciarstwo zaczął w 2012 r.!


  • 1

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 styczeń 2018 - 12:16


Wszystko zależy jednak od miejsca.
nawet znalałem gdzie to było kręcone

 

Font Romeu w Pirenejach

1136dc3984c7fb14_fd62b2047d8ad7f6.jpg


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2018 - 12:30

Napisałem już do Janka by zmienił tytuł. Wszedłem z Morganem w korespondencję. :) Pokazał mi jak prosto dokładać teksty w innych językach w YouTube na oryginałach. Oczywiście musi mnie do tego upoważnić. Kliknijcie na 

 

dalej ustawienia u dołu ekranu, napisy i... język polski z moimi tłumaczeniami. :) Przetłumaczę mu jeszcze 2-3 video bo warto.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 22 styczeń 2018 - 12:31

  • 2

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 styczeń 2018 - 12:38


Napisałem już do Janka by zmienił tytuł.
:houk:

 


Wszedłem z Morganem w korespondencję
zaproś Go do naszej Białki w szczycie sezonu
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2018 - 13:21


zaproś Go do naszej Białki w szczycie sezonu

 

:) dobry pomysł. Nie ukrywam, że gość mnie fascynuje. 40-latek. Zaczął poważnie jeździć na nartach w 2012 r.! W ciągu 4 lat, ostro doskonaląc się, osiągnął tytuł instruktora związku kanadyjskiego. Dlaczego nie francuskiego? Tłumaczy to gdzieś. W sumie ostry protekcjonalizm znany nie tylko we Francji. Tu trzeba się szkolić co najmniej 4 lata i potem, by uzyskać tytuł, jeszcze 6 lat praktykować. A Kanadyjczycy po prostu sprawdzają co potrafisz. Najśmieszniejsze w tym jest to, że taki kanadyjski dyplom możesz prosto we Francji nostryfikować. :) Ciekaw jestem dlaczego Morgan osiadł w Pirenejach i tak bardzo zapalił się do nart? Podejrzewam, że to zasługa (lub wina) jakiejś baby. :) Np. pirenejskiej góralki. :) Ale to tylko moje domysły. 


  • 2

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 styczeń 2018 - 00:08

A jak optymalnie  przejechać coś takiego 

 

?


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2018 - 08:47

A jak optymalnie  przejechać coś takiego 

 

?

To proste. Tak:

 


  • 3

#18 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 styczeń 2018 - 11:53


To proste

 

:D  :D 


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#19 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 styczeń 2018 - 13:50

Do Jana : tam sie nie jezdzi - szkoda czasu


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 styczeń 2018 - 15:20


To proste. Tak:
to jest sajensfiktszen :) na normalnych stokach nikt tak nie jeździ

 


Do Jana : tam sie nie jezdzi - szkoda czasu
jeździ się wszędzie i w każdych warunkach, zauważ że obok trasy jest pusto i gładko
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych