Skocz do zawartości


Zdjęcie

SALOMON X ACCESS 80


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:37


podzielam zdanie Andrzeja, przez całe lata jeździłem w butach bez indexu, kiedyś wujek przytargał z górniczego sklepu jakieś zawodnicze Riekery, twarde to było dziadostwo, nogi nie dało się ani wsadzić ani wyciągnąć - koszmar

 

A ja przez całe lata jeździłem w zbyt małych butach. Bo uległem poradom, wtedy nie internetowym, ale książkowym i mówionym. But narciarski nie może być za duży - mówiono. Ale nie może być za mały, ani trochę za mały! Bo wtedy jazda przestaje być przyjemnością, a gdy jeździmy w dużym mrozie, możemy sobie odmrozić paluchy, co mnie o mały włos nie spotkało dwukrotnie.

 

Kiedyś cywilne buty nosiłem 44 i takie też buty narciarskie kupowałem. Dopiero po latach zmierzyłem dokładnie swoje stopy i prawa mierzy 44.5 cm, lewa 44. I od tej pory kupuję wszystkie buty 45, w tym narciarskie (niestety skorupa w bucie 44.5 ma tak naprawdę rozmiar 44 i but jest za krótki). I skończyły się buciane problemy, a narciarstwo zaczęło być przyjemnością. :) Nawet kosztem niewielkiej utraty kontroli. Jak słyszę głupie porady jednego z ekspertów, że on po każdym zjeździe musi luzować klamry to mnie ... zalewa. I nie jest to zawodnik walczący w pucharze świata ani nawet w mistrzostwach Polski.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 04 grudzień 2017 - 23:38

  • 0

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 grudzień 2017 - 01:26

ale to jest sprawa doboru I boot fitting

ja mam Raptors 140 I luzuje je po calym dniu jazdy - czasami luzuje dolne 2 klamry w duze mrozy.na wyciagu -  to wszystko

 

juz kiedys pisalem nt wad buta zbyt miekkiego - chcociazby punktowe naciski w miejscu mocowania klamer I koniecznosc mocniejszego "dociagania" klamry

 

IDEALNY but to taki, ktory jest twardy, wkladasz stope (czasami z trudnoscia)  but przylega do calej powierzchni stopy, zapinasz w miare light I trzyma


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2017 - 15:29


Dopiero po latach zmierzyłem dokładnie swoje stopy i prawa mierzy 44.5 cm, lewa 44.

 

Jakby to były centymetry to byłbym Gigantem. :) Miałem na myśli miarę EU. Swoją drogą niezły ambaras z tą numeracją, co najmniej 4 różne. A nie dałoby się tak wszystko w cm?


  • 0

#24 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:48

A ja mam swoje Dragony z flexem 120. Ani dużo ani mało. Jestem z nich mega zadowolony, bo trzymają stopę rewelacyjnie. Ja mam niestety problem z szerokością stopy i wysokim podbiciem.... Duuuużo butów przymierzałem i w końcu znalazłem. Jeśli chodzi o szeroką stopę i wysokie podbicie to każdemu polecę dwie firmy - Tecnica i Dalbello (te drugie bardzo wygodne)


  • 0
Dołączona grafika

#25 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 grudzień 2017 - 00:25

A ja mam swoje Dragony z flexem 120. Ani dużo ani mało. Jestem z nich mega zadowolony, bo trzymają stopę rewelacyjnie. Ja mam niestety problem z szerokością stopy i wysokim podbiciem.... Duuuużo butów przymierzałem i w końcu znalazłem. Jeśli chodzi o szeroką stopę i wysokie podbicie to każdemu polecę dwie firmy - Tecnica i Dalbello (te drugie bardzo wygodne)

 


wiem ze nie w pelni ta rubryka, ale:

Przymierzalem dzis salomon QST 120 - pomyslalem, ze po okolicznych gorkach mozna by sobie popowchodzic......

wiec badam teren butow AT

 

sporobowalem  te QST  - podobno maja flex 120- mam zla wiadomosc dla ski-tourowcow - ta liczba nie ma nic wspolnego z faktyczna sztywnoscia buta  - 120 to liczba wyciagnieta z kosmosu, zeby podbudowac ego potencjalnego skitourowca!!!!!

to PAPCIE!!!!!!!

czuje sie jak moze 90 maximum

 

jak okazja bedzei, to potestuje wiecej I wrazeniami sie podziele

na razie - ZGROZA!!!!

 

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych