Skocz do zawartości


Zdjęcie

SALOMON X ACCESS 80


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 28 listopad 2017 - 21:58

Witam,

Pierwsze pytanie szerokość stopy. Z tego wynalazku sklepowego do mierzenia szerokości stopy wyszło mi 110mm (numer buta 28). Wydawało mi się, że nie mam jakoś specjalnie szerokiej stopy. Obok gość, który przymierzał jakieś buty o szerokości 100mm w urządzeniu ok. 113mm i też się zdziwił. Czy ta szerokość przy parametrach buta jest celowo lekko zaniżana? Przecież z długością stopy rośnie też przeważnie  szerokość.

Drugie pytanie, to buty jak w tytule. Są w Decathlonie za 600 zł, szerokośc 104 mm, flex 80. Czy ktoś się spotkał z tymi butami? Z tego co widzę, na normalnym rynku mają szerokość 102mm, decathlonowe 104. Wyjąłem tego buta wewnętrznego i włożyłem nogę do samej skorupy i po bokach nie ma za dużego luzu, z tyłu około 1-1,5 cm. Jedne z nielicznych butów, które mi leżą, a przymierzałem już chyba z 15 różnych par (flex 80-100). 


  • 0

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 29 listopad 2017 - 03:55

Witam,

Pierwsze pytanie szerokość stopy. Z tego wynalazku sklepowego do mierzenia szerokości stopy wyszło mi 110mm (numer buta 28). Wydawało mi się, że nie mam jakoś specjalnie szerokiej stopy. Obok gość, który przymierzał jakieś buty o szerokości 100mm w urządzeniu ok. 113mm i też się zdziwił. Czy ta szerokość przy parametrach buta jest celowo lekko zaniżana? Przecież z długością stopy rośnie też przeważnie  szerokość.

Drugie pytanie, to buty jak w tytule. Są w Decathlonie za 600 zł, szerokośc 104 mm, flex 80. Czy ktoś się spotkał z tymi butami? Z tego co widzę, na normalnym rynku mają szerokość 102mm, decathlonowe 104. Wyjąłem tego buta wewnętrznego i włożyłem nogę do samej skorupy i po bokach nie ma za dużego luzu, z tyłu około 1-1,5 cm. Jedne z nielicznych butów, które mi leżą, a przymierzałem już chyba z 15 różnych par (flex 80-100). 

Te Twoje pomiary sa monstrualne - jezeli nie masz szerokiej stopy, to last rzedu 100-102 bedzie komfortowy.

proponuje nie zwazac na te pomiary, znalezc komfortowy but z last ok 100 , z wieksza sztywnoscia - sa takie!


Użytkownik jan koval edytował ten post 29 listopad 2017 - 04:00

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 10:20

nomo, ten but wygląda przeciętnie. Nie przejmuj się za bardzo szerokościami. Buty dla początkujących są z reguły szersze. Ten wymiar (last), podobnie jak flex, nie jest ustandaryzowaną miarą. Liczy się w obrębie jednego producenta. Moja stopa, mierzona domowymi sposobami ma szerokość 110-112 mm, a wydaje się wąska. :) Długość wydaje się dobra. Ten 1-1.5 cm w skorupie po wyjęciu botka, jest niezłym pierwszym przybliżeniem doboru buta na długość.

 

But jest przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych. Pamiętaj, że prócz flexu liczy się np. pochylenie cholewki do przodu. Nie wiem jak jeździsz.


  • 0

#4 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 29 listopad 2017 - 11:24

Nie wiem jak jeżdżę ... Zjeżdżam wszystkimi trasami, ale mam bardzo dużo uwag co do swojej techniki. Chcę w grudniu odbyć kurs kwalifikacyjny i dlatego chciałem zakupić” twardsze" buty. 


  • 0

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 12:16

To te "twardsze" nie są. Raczej celowałbym w Salomonie w coś 90-100. Sam jeżdżę na 110 (też Salomon) i wolałbym ciut twardsze (poprawnie - sztywniejsze :)) buty.

 

Albo kupić te ACCESS 80, bo cena dobra i liczyć się z tym że za 2-3 sezony je wymienisz.

 

Kupno butów narciarskich nie jest proste. Poszedłbym do dobrego sklepu, z dobrą obsługą (Decathlon taki nie jest) i pomęczył sprzedającego. Coś wspólnie wybierzecie. Nie musisz kupować, możesz kupić gdzie indziej, ale będziesz miał dobra sugestię.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 29 listopad 2017 - 12:21

  • 0

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 29 listopad 2017 - 14:00

NIE MA BUTOW O LAST 113 (CHYBA ,ZE ZUPELNE KAPCIE

Nomo: czy Ty sobie kpisz,czy jestes powaznym czlowiekiem : szykujesz sie na kurs,chcesz "twardsze buty", mowisz, ze masz last 113??????

 

To sie niczego nie trzyma...

ktos keidys powiedzial, ze jestesmy za biedni,zeby kupowac zle rzeczy: otoz, jezeli jest jak mowisz, flex 80 to wyrzucony pieniadz...- jezlei  masz na oku kurs.

co do last - kompletny zamet. nie sugeruj sie  tym, co Ci zmierzyli , tylko przymierz, jaki last Ci pasuje. a pozniej  wybierz flex 100-120 (przy czym celowal bym w wyzszy) I kup buty, ktore sa najtwardsze I nie katuja stop....zdziwisz sie, ze , jezeli masz stos waskie stopy, mozesz polubic last 98....


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#7 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 29 listopad 2017 - 14:02

Andrzej, ja już kupuję buty od dwóch tygodni  ;-) Ciągle mierzę.... i ciągle coś mi nie pasuje. No nic, w sobotę się wybiorę do dobrego sklepu i tam pomęczę.

Mam na oku jeszcze Salomon X Pro 90 (teraz mam Rossignole - flex 60).


  • 0

#8 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 29 listopad 2017 - 18:37

I'm giving up


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#9 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 29 listopad 2017 - 18:52

Szukaj 100 i więcej .Dla faceta nic innego. Tylko dopasuj sobie. Mam Tecnica Dragon od kilku lat, flex chyba 120. Bierz chłopaku i baw się


  • 1
Dołączona grafika

#10 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 29 listopad 2017 - 19:53

kurs kwalifikacyjny? chcesz robić blache pomocnika instruktora?

To się nie wygłupiaj z miękkim butem, na kursie się jeździ po bramkach...


  • 0

#11 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 29 listopad 2017 - 22:31

Szukałem jakiegoś szkolenia dla "średnio zaawansowanych" i za wiele nie znalazłem. W końcu po kilku telefonach do szkół, za każdym razem była odpowiedź - kk.  

No to jadę (mam nadzieję, że się odbędzie). 

Co do sprzętu, nigdy nie przykładałem do tego wagi. Może to wynika z tego, że od ponad 20 lat gram regularnie w tenisa i jak strzeli mi naciąg, to biorę inną rakietę, 3 minuty na przyzwyczajenie i gram dalej. Jednak przy nartach jest to bardziej złożone, także faktycznie odpuszczam buty z flexem < 90.


  • 1

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2017 - 11:11

Szukałem jakiegoś szkolenia dla "średnio zaawansowanych" i za wiele nie znalazłem. W końcu po kilku telefonach do szkół, za każdym razem była odpowiedź - kk.  

No to jadę (mam nadzieję, że się odbędzie). 

Co do sprzętu, nigdy nie przykładałem do tego wagi. Może to wynika z tego, że od ponad 20 lat gram regularnie w tenisa i jak strzeli mi naciąg, to biorę inną rakietę, 3 minuty na przyzwyczajenie i gram dalej. Jednak przy nartach jest to bardziej złożone, także faktycznie odpuszczam buty z flexem < 90.

Cześć

W tenisa grasz po prostu na porządnym poziomie i nie szukasz dziury w całym. W wypadku nart jest identycznie.

Pozdrowienia


  • 0

#13 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 02 grudzień 2017 - 13:51

Kupione. Head Advant Edge 95. Dzięki za rady.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 0

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 02 grudzień 2017 - 15:53

nie krytykuje - Twoj wybor

 

ale...........wszystkie rady po prostu w d............

 

mimo wszystko - przyjemnej jazdy!!!!

 

PS typowy przyklad  - ludzie sie wysilaja, chca dobrze doradzic, a autor I tak robi swoje


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 02 grudzień 2017 - 15:58

Co jest złego w tych butach? Flex blisko 100, wygodne jak na buty narciarskie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 0

#16 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 02 grudzień 2017 - 16:09

ok - nie chcialem - zmusiles mnie:

jezlei to wszystko, co napisales jest prawda (ktos kto mysli o roznych kursach albo jest dobry, albo ....megaloman) - to te buty sa po prostu NIEWYSTARCZAJACE 

 

ja juz sie wiecej  w tym temacie nie odezwe - popatrz na moje posty, Web I MaxiK


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#17 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 02 grudzień 2017 - 16:18

Bez przesady, to nie jest kurs kwalifikacyjny do reprezentacji Austrii w narciarstwie alpejskim ;-)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 0

#18 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 02 grudzień 2017 - 17:17


to nie jest kurs kwalifikacyjny do reprezentacji Austrii

 

no nie, ale ja zawsze wolałam być w pierwszej trojce, a nie gdzieś w ogonie stawki :alegosc:


  • 0

#19 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:50


Szukałem jakiegoś szkolenia dla "średnio zaawansowanych" i za wiele nie znalazłem. W końcu po kilku telefonach do szkół, za każdym razem była odpowiedź - kk.  
No to jadę (mam nadzieję, że się odbędzie). 

 

I dobrze zrobiłeś. Ja pojechałem na kurs pomocników instruktora (w 1968 r. :)) w tym samym celu. Nie chodziło mi by zostać instruktorem, ale by się czegoś nauczyć, a te kursy miały dobrą reputację.

 

Dobre buty kupiłeś, o ile Ci leżą. Przez całe lata jeździłem z flex 90, teraz jest 110, ta sama firma i specjalnej różnicy nie czuję, choć w przyszłości, o ile jeszcze zdążę kupić jakieś, nowe buty będą ciut sztywniejsze.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 03 grudzień 2017 - 11:57

  • 2

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:04


Dobre buty kupiłeś, o ile Ci leżą. Przez całe lata jeździłem z flex 90,
podzielam zdanie Andrzeja, przez całe lata jeździłem w butach bez indexu, kiedyś wujek przytargał z górniczego sklepu jakieś zawodnicze Riekery, twarde to było dziadostwo, nogi nie dało się ani wsadzić ani wyciągnąć - koszmar
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych