Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atomic Hawx Magna


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 16 listopad 2017 - 11:03


Jeżeli but jest przeznaczony do dopasowania przez wygrzewanie to należy to zrobić od razu a nie wtedy gdy coś nie pasuje.

 

Mitku

Skąd taka teza ? I nie jest to pytanie złośliwe. Po swoich pierwszych Langach (flex 60) zdecydowałem się na zakup butów Head Vector Evo 130. Wygrzałem je od razu przy zakupie. Pierwszy wyjazd na 8 dni do Val Gardeny. Moja lewa stopa bez problemu. Wiadomo na początku nowy but musi się ułożyć, ale zadowolenie z możliwości precyzji jaką daje sztywny but rekompensował odrobinę dyskomfortu. Za to  prawa stopa czuła się słabo przez cały wyjazd wskutek krzywozrośniętych kości śródstopia (jak jest poprawnie krzywozrośnięty czy krzywo zrośnięty?). Po powrocie poszedłem do sklepu i wygrzałem buty jeszcze raz.  Następny wyjazd i zdecydowana poprawa.

Stąd pytanie: czy zakładasz, że butów nie można wygrzewać i formować po tym jak już dostaną trochę przeciążeń w trakcie jazdy, ujemnych temperatur itp.? Gdyby tak było, to na pewno producent zrobiłby takie zastrzeżenie w obawie przed skargami klientów a może nawet procesami i odszkodowaniami.

 

Guz na mojej prawej stopie wychodzi tak na oko do 1cm od normalnego obrysu stopy czyli całkiem sporo. Na stoku zaczynam odczuwać jakiś dyskomfort po 3-4 godzinach. Wystarczy zdjąć but na kilkanaście minut np. w trakcie przerwy na herbatkę i jest ok. Jednak zastanawiam się czy nie odbarczyć punktowo tego jednego buta. Czy ktoś może polecić dobry serwis dla wykonania takiej operacji w Wawie lub okolicach ?

 

Pozdrawiam
Wojtek


  • 0

#22 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2017 - 12:28

Że na tyłach nart? To częściowo jeszcze na pewno ;) Ale ewidentnie od śródstopia w stronę palców mam poszerzoną po łuku stopę. Jakby walec przejechał ;) Syn też. LP znowuż ma prawie idealny trapez ;) But lewy zapięty na pierwszy ząbek i maksymalnie odkręcona klamra. Prawą zapinam na drugi ząbek, ale może mańkuci tam mają :D 


  • 0

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2017 - 20:44


(jak jest poprawnie krzywozrośnięty czy krzywo zrośnięty?).

 

krzywo zrośnięty :)

 


Stąd pytanie: czy zakładasz, że butów nie można wygrzewać i formować po tym jak już dostaną trochę przeciążeń w trakcie jazdy, ujemnych temperatur itp.?

 

Tu by musiał się wypowiedzieć serwisant. Systemy formowania termicznego są różne. Niektóre polegają na tym, że wkładki dopasowują się do naszych stóp pod wpływem ciepła przez nie wydzielanego, jakby w boju, i te pewnie nie da się za bardzo zmodyfikować pod "nowe" nogi (w przypadku używanych),  inne musisz/możesz wygrzać na maszynie. Na zdrowy rozum najlepiej wygrzać je raz a dobrze, ale np. Tecnica ze swoim system Ultrafit umożliwia 2-3 krotne formowanie.

 


Jednak zastanawiam się czy nie odbarczyć punktowo tego jednego buta.

 

Zdecydowanie odbarczyć. 1 cm to dużo, ale do zrobienia. Moja wewnętrzna prawa kostka wystaje ponad normę o jakieś 0.5 cm. Bez problemu mi to miejsce odbarczono. Miejsca w W-wie Ci nie polecę, ale na pewno się znajdzie kilka dobrych.


  • 0



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych