Skocz do zawartości


Zdjęcie

CARMEN


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 06:14

Trochę się pozmieniało w moich planach narciarskich.Miała być Szwecja skończyło się na Alpach Francuskich. Tytułowa Carmen to trasa oznaczona jako czarna w Puy Sant Vincent. Długo przyglądałem się nim zdecydowałem na podjęcie wyzwania. Nastąpiło to na dwa dni przed wyjazdem.

Carmen zweryfikowała moje umiejętności.Sprowadziła mnie do poziomu i oceniła mnie negatywnie

Udało się ją pokonać ale było to okupione dużym wysiłkiem.Dość powiedzieć że zakwasy w pośladkach

trzymały przez dwa dni. Po tym zjeżdzie uświadomiłem sobie że moje umiejętności nie wystarczają na tego typu trasy.Muszę jeszcze dużo nad sobą popracować. CARMEN to najtrudniejsza trasa w moim narciarstwie.Chciałbym jeszcze do niej wrócić lepiej przygotowany.To niespełna 600 m ale najtrudniejszy zjazd w moim narciarskim życiu. Obiecałem sobie wrócić tu i zrobić to porządnie. Dobrze że nie skończyło się to poważniejszym urazem.Nigdy nie myślałem że mięśnie pośladków mają tak duże znaczenie a to one zdecydowanie mnie zawiodły. Ma ktoś receptę na ćwiczenie właśnie tej grupy mięśni? Będę wdzięczny za wskazówki jak ćwiczyć i jak oswoić się ze stromym zboczem.

Pozdrawiam . :)

 

P.S tym wyjazdem zamykam sezon i po małej przerwie wznawiam przygotowania do następnego pod kątem stromych tras.


  • 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 marzec 2017 - 06:51


Miała być Szwecja skończyło się na Alpach Francuskich.
no właśnie liczyłem na szwedzką relację ale Francja też dobra


Carmen
pięknie brzmi - zrobiłeś jej chociaż 1 zdęcie ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 07:27

 


Miała być Szwecja skończyło się na Alpach Francuskich.
no właśnie liczyłem na szwedzką relację ale Francja też dobra

 

 


Carmen
pięknie brzmi - zrobiłeś jej chociaż 1 zdęcie ?

 

Jest trochę zdjęć ale to pózniej wróciłem w niedzielę i jeszcze nie wpadłem w normalny tryb życia.


  • 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2017 - 07:53


Carmen zweryfikowała moje umiejętności.Sprowadziła mnie do poziomu i oceniła mnie negatywnie

 

I pewnie 99% nas wszystkich. 

 

To wymaga naprawdę specyficznych umiejętności i duuużo wysiłku. Oczywiście jeśli chce się zjechać ładnie i skutecznie. Bo jeśli tak, jak na filmiku, to prawie każdy zjedzie. Osobiście odpuszczam, bo mój kręgosłup się do takich wygibasów już nie nadaje.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 30 marzec 2017 - 07:53

  • 1

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 marzec 2017 - 11:44

Cześć

Ani stroma ani trudna panowie. Jak się jeździ tak jak na filmie to rzeczywiście można dostać zakwasów. Najgorzej jednak to być ślepym i męczyć się przez garbate pole gdy na obrzeżach miękki i równy śnieżek.

Pozdrowienia


  • 0

#6 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 marzec 2017 - 12:51

Ty to umiesz pocieszyć :D

ja poległam kiedyś na zjeździe z Mont Gele, więc na Mont Fort się już nie wybrałam. Ale to nie muldy mnie przestraszyły tylko otwarta przestrzeń.

 

A przeciw zakwasom to mam rewelacyjny środek. Przetestowałam na sobie i ......działa :alegosc:


  • 1

#7 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 marzec 2017 - 13:02

masz jakies liczby - tzn jakie nachylenie?

ciekaw jestem...


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#8 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 13:15

Filmik nie z tej bajki.Mam wrażenie że to miejsce gdzie kończy się carmen a początek mają trasy niebieskie gdzie faktycznie to tak wygląda.

Zdecydowanie za płasko.https://youtu.be/AiuoK9ssIug to bardziej odpowiada rzeczywistości


  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 marzec 2017 - 13:32


bardziej odpowiada rzeczywistości
może coś w tym stylu ?

gallery_10_336_341111.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 14:00

Nie potrafię ocenić czy to zdjęcie z początku Carmen ale podobne.Dodam że Bienkula i Fis w Szczyrku to pikuś w porównaniu do Carmen.


  • 1

#11 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 marzec 2017 - 14:04

TO WYGLADA MAX  35 - 38 stopni, moze mniej ale na pewno nie wiecej

No biggy

Przy okazji - ile Bienkula ma stopni?


Użytkownik jan koval edytował ten post 30 marzec 2017 - 14:05

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#12 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 14:22

Nie mam pojęcia.Oceniam na oko.


  • 1

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2017 - 14:25

TO WYGLADA MAX  35 - 38 stopni, moze mniej ale na pewno nie wiecej

 

 

Samo nachylenie nie ma większego znaczenia. Harakiri w Zillertal ma podobno 78% nachylenia (dużo stopni), ale było równe. Osobiście nie zjeżdżałem, ale dzieci tak i nie zrobiło to na nich większego znaczenia, a znając styl jazdy córki, to zjechała tam płynnym śmigiem. Natomiast mniejsze nachylenie, ale duże muldy, a zwłaszcza grząski śnieg powodują, że zaczyna być naprawdę trudno. Nie znam żadnego człowieka z mojego otoczenia, który przejechałby w takich warunkach, nie tyle dobrze, co przynajmniej przyzwoicie. Pamiętam jedną taką muldziastą ściankę Ra Valles w Cortina. Nawet dobrzy włoscy byli bezradni. A  nachylenie, choć solidne, nie takie znów straszne.

 

Załączony plik  IMG_6619.JPG   137,92 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 30 marzec 2017 - 14:25

  • 2

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 marzec 2017 - 14:32

Andrzej - nachylenie, nachylenie - daj stopnie (albo procenty to sobie przelicze): bedzie jakies porownanie............

 

 - jazda w glebokim sniegu po muldach jest FANTASTYCZNA!!!!!!!!!!

uwielbiam to

 

co do hara - podzielam opinie - nic specjalnie specjalnego - las po obu stronach hara - to jest to!!!

 

No I czy ktos zna nachylenie  Bienkulli?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 marzec 2017 - 15:22


No I czy ktos zna nachylenie Bienkulli?

 

http://www.kochamnar...y +narciarskiej

 

 

gallery_10_151_38897.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 marzec 2017 - 16:10

Kuba a tu ile może być stopni?
Dołączona grafika


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 4

#17 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 16:24

 

TO WYGLADA MAX  35 - 38 stopni, moze mniej ale na pewno nie wiecej

 

 

Samo nachylenie nie ma większego znaczenia. Harakiri w Zillertal ma podobno 78% nachylenia (dużo stopni), ale było równe. Osobiście nie zjeżdżałem, ale dzieci tak i nie zrobiło to na nich większego znaczenia, a znając styl jazdy córki, to zjechała tam płynnym śmigiem. Natomiast mniejsze nachylenie, ale duże muldy, a zwłaszcza grząski śnieg powodują, że zaczyna być naprawdę trudno. Nie znam żadnego człowieka z mojego otoczenia, który przejechałby w takich warunkach, nie tyle dobrze, co przynajmniej przyzwoicie. Pamiętam jedną taką muldziastą ściankę Ra Valles w Cortina. Nawet dobrzy włoscy byli bezradni. A  nachylenie, choć solidne, nie takie znów straszne.

 

attachicon.gifIMG_6619.JPG

śnieg mokry jak to wiosną i to pewnie była główna przyczyna mojej porażki.Nigdy nie miałem objawów tak dużego zmęczenia.


  • 0

#18 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 30 marzec 2017 - 16:27


 

Kuba a tu ile może być stopni?
9b5e76c766275236065afcd94f267171.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

jasna d....


  • 0

#19 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2017 - 16:51

Kuba a tu ile może być stopni?
9b5e76c766275236065afcd94f267171.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Wydaje się, że nieskończenie duży procent. ;) Albo inaczej 


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 30 marzec 2017 - 17:02

  • 1

#20 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 marzec 2017 - 18:01

Zauwazylem Bienkule - dziekuje.... 33%

nigdy nie lubilem procentow, bo zaraz zaczyna sie durna dyskusja czy to tg czy sin - w stopniach wszystko jest jasne!

Ile tam jest stopni na tym zdjeciu? duzo -  od 60 stopni utrzymac sie na zboczu prawie nie mozna. miedzy 60-70 mozliwe , ze sa wyjatki

powyzej - wolny lot w dol


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych