Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaworzyna Krynicka

#stok #narciarski #beskid

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 09:54

http://www.jaworzynakrynicka.pl/stacja/index.php5?
Powyżej link z opisem stacji.
Najlepsza stacja pod względem tras w Polsce!
Może prowokująco,ale tak uważam.
Przygotowanie,szerokość ,naśnieżenie,nachylenie,urozmaicenie....wszystko na 5+
Gastronomia,wypożyczalnie(praktycznie wszystkie marki nart)...5+
Ale nie ma róży bez kolców.
Wystarczy zerknąć na ceny karnetów,a już się człowiek zastanawia czy nie lepiej bryknąć do Austrii.
Parking-nie wiem czy to jakaś dzierżawa czy co,ale przy tak dużej stacji opłata to żenada.
Jeszcze większa to płatny kibel,normalnie z babcią klozetową-chyba dla jaj
Rekompensują wszystko narty-dużo, a ma być jeszcze więcej....
Jak komuś nie pasują zbyt łagodne trasy w Wierchomli-to raptem 30 km ma właśnie tu.Polecam zwłaszcza czarną V,można mna niej długim gigantowym skrętem,jak się ktoś nie boi
  • 1

#2 KubaRK

KubaRK
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Imię :Robert

Napisano 19 październik 2009 - 11:52

Przesłałem zapytanie dotyczące zmian i inwestycji narciarskich na Jaworzynie. Oto odpowiedź z działu marketingu:

"Witam
W naszej stacji jest sporo nowości ale nie sa one w pełni zauważalne dla narciarzy.
Głównie zmiany dotycza niwelacji tras, poszerzeń oraz wymiany lub modernizacji systemy nasnieżania na Jaworzynie Krynickiej.
Powinno byc po prostu więcej śniegu w bardzo którkim czasie.
Planowane sa inwestycje zwiazane z nowymi trasami i wyciagami ale to dopiero w przyszłym sezonie.
Pozdrawiam "

Zapytań o inwestycje rozesłałem do wielu stacji. Postaram się zrobić z tego materiał zbiorczy pt. inwestycje na sezon 2009/2010.
O ile będę miał więcej odpowiedzi ...

pozdrawiam

Robert
  • 1

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5354 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 19 październik 2009 - 13:38

Zapytań o inwestycje rozesłałem do wielu stacji. Postaram się zrobić z tego materiał zbiorczy pt. inwestycje na sezon 2009/2010.
O ile będę miał więcej odpowiedzi ...

Kawał dobrej roboty do wykonania !!!
Przypniemy ten temat tak by nie spadał w dół i był zawsze wysoko, aktualny.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#4 filinator

filinator
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 418 postów

Napisano 19 październik 2009 - 16:48

Największą nowością jest cennik na ten sezon,zwłaszcza ta promocja dla dzieci do 12 lat w okresie feryjnym.
Prawdziwie rodzinna stacja....
http://www.jaworzyna...mp;contentId=14
  • 1

#5 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 14 maj 2010 - 19:49

Nie miałem okazji w tym roku jezdzić na Jaworzynie krynickiej , natomiast będąc po sąsiedzku na stoku Słotwiny-Azoty spotkałem kilka osób które uciekły wprost z Jaworzyny !!! , okropnie narzekali na wymuldzenia i słabo przygotowane trasy . Z ciekawości podjechałem tam w godzinach popołudniowych nie pamiętam dnia , ale na pewno był to środek tygodnia i niestety z przykrością muszę stwierdzić , że mieli rację muldy okropne przy nie wielkiej ilości narciarzy na stoku . Reasumując - stacja z taką renoma jak Jaworzyna powinna szczególnie zadbać o swoje dobre imię , jak widać przestali się przejmować zadowoleniem ogółu a zaczęły się liczyć tylko DUDKI . Tak jak napisał Filip cenowy rekord Polski nie adekwatny do oferowanych usług , niestety dla Jaworzyny bardzo dużo narciarzy odbija się od nich , jak na polskie warunki Jaworzyna jest okropnie droga . Oczywiście jest to moja subiektywna opinia , proszę się tym nie sugerować nie mam ochoty nikogo zniechęcać do tej prze pięknej stacji bo widoki i długość tras rekompensują te niedogodności (w postaci drożyzny i słabego przygotowania tras) , ale tak jak napisałem to jest tylko moje zdanie ....

Użytkownik Łysy edytował ten post 14 maj 2010 - 19:51

• 1

#6 Piotra

Piotra
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 październik 2010 - 20:09

W tym roku powstała nowa kanapa na Jaworzynie. Super przygotowane traski :crazy_pilot:

W zeszłym roku oddano kolejną kanapę na Słotwinach wspaniała :D - dłużej czynne i na bieżąco ratrakowane

Noclegi polecam w ......

Edit: kiedar - reklamy proszę zamieszczać w dziale ogłoszeń!!!

Użytkownik kiedar edytował ten post 17 październik 2010 - 20:23

• 1

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3632 postów

Napisano 07 luty 2011 - 15:24

Zgadzam sie z filinatorem, ktory rozpoczal watek. Od czasu gdy go pisal doszla jedna istotna zmiana na lepsze: nowe trasy II i IIa, z boku z nowym krzeslem 4-osobowym i orczykiem. Jaworzyna jest super. Pod wieloma wzgledami. Najlepsze trasy: czarna V, dolna czesc I, ale mnie najbardziej przypadla do gustu dolna dwojka, czyli trasa IIa z krzeselkiem. Stale, solidne nachylenie, szeroko, szybko, niezbyt ludnie. Wiekszosc wybiera I i gondolke zostawiajac II luzniejsza. Pomimo ferii malopolskich, soboty, niezlych warunkow, nigdzie sie nie stalo ani minuty. Sporo krzeselek czy orczykow jezdzilo pustawych, a na czarnej V-ce bylo wrecz pusto. Trasy dobrze przygotowane, infrastruktura, gastronomia, itp. wzorcowa.

Co drazni. 10 zl za parking. Zgadzam sie z Filipem. Nie chodzi o sume, ale za sam fakt placenia. Ceny? Hmm... mam mieszane uczucia. W zupelnosci zadawala mnie karnet 6-godzinny, tym bardziej, ze liczy sie pierwsze odbicie, a ostatnie moze byc wykonane tuz przed koncem waznosci i mozna sie wywiesc na sama gore. Ale polityka karnetowa: od 9-15 h, od 12-18 h, 2,4 i 6-godzinne, w tym brak calodziennego karnetu, wywoluje podejrzenia o cwanosc i pazernosc prowadzacych interes. No bo kupujesz karnet na 6 godzin za 82 zl, co jest cena dosc wysoka, ale jeszcze akceptowalna i stwierdzasz, ze jeszcze bys pojezdzil 0.5 h. Czemu nie, ale musisz doladowac karte, a kazdy wyjazd kosztuje Cie 5 zl. Albo spoznisz sie minute w miejscu, gdzie musisz wyjechac do gory, bo nie da sie zjechac w dol (trasa IIa). Nie ma sprawy, ale musisz dokupic dodatkowy wyjazd. Podobnie jak wielu, bardzo nie lubie cwaniactwa. Tak bardzo go nie lubie, ze unikam jak moge. Sprawe rozwiazalby karnet calodzienny za np. 92 zl. Bardzo wielu doplaciloby te 10 zl wiecej w stosunku do karnetu 6 godzinnego by miec swiety spokoj. Ale organizatorzy licza wlasnie na dodatkowe obrywki. Oby sie nie przeliczyli.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 07 luty 2011 - 15:25

• 3

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5354 postów

Napisano 07 luty 2011 - 16:31

Co drazni. 10 zl za parking. Zgadzam sie z Filipem. Nie chodzi o sume, ale za sam fakt placenia. Ceny? Hmm... mam mieszane uczucia. W zupelnosci zadawala mnie karnet 6-godzinny, tym bardziej, ze liczy sie pierwsze odbicie, a ostatnie moze byc wykonane tuz przed koncem waznosci i mozna sie wywiesc na sama gore. Ale polityka karnetowa: od 9-15 h, od 12-18 h, 2,4 i 6-godzinne, w tym brak calodziennego karnetu, wywoluje podejrzenia o cwanosc i pazernosc prowadzacych interes. No bo kupujesz karnet na 6 godzin za 82 zl, co jest cena dosc wysoka, ale jeszcze akceptowalna i stwierdzasz, ze jeszcze bys pojezdzil 0.5 h. Czemu nie, ale musisz doladowac karte, a kazdy wyjazd kosztuje Cie 5 zl. Albo spoznisz sie minute w miejscu, gdzie musisz wyjechac do gory, bo nie da sie zjechac w dol (trasa IIa). Nie ma sprawy, ale musisz dokupic dodatkowy wyjazd. Podobnie jak wielu, bardzo nie lubie cwaniactwa. Tak bardzo go nie lubie, ze unikam jak moge. Sprawe rozwiazalby karnet calodzienny za np. 92 zl. Bardzo wielu doplaciloby te 10 zl wiecej w stosunku do karnetu 6 godzinnego by miec swiety spokoj. Ale organizatorzy licza wlasnie na dodatkowe obrywki. Oby sie nie przeliczyli.

made in poland

Jestem teraz w Czechach. I to jest inny świat narciarski. Przepaść nas dzieli. Lata świetlne ! I sam nie wiem co jeszcze!
  • 0

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#9 -one-

-one-
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Narty:Volkl Tigershark
  • Imię :Jarek

Napisano 07 luty 2011 - 18:25

Sprawe rozwiazalby karnet calodzienny za np. 92 zl. Bardzo wielu doplaciloby te 10 zl wiecej w stosunku do karnetu 6 godzinnego by miec swiety spokoj. Ale organizatorzy licza wlasnie na dodatkowe obrywki. Oby sie nie przeliczyli.

Ależ są,
ja będąc w Krynicy od 4 stycznia kupiłem 3dniowy za 255pln.(mam jeszcze paragon fiskalny mogę udowodnić) :uklon2:
  • 2

#10 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 07 luty 2011 - 18:45

Byłem pod Jaworzyną 26 stycznia od około 15 , aż chciało się założyć narty i pojeździć jedyny niesmak to te płatne parkingi 10 zł jakaś masakra myślałem że jadąc dalej znajdę darmowe ale nic z tego, ale tak to już jest ludzie i tak przyjadą bo nie ma zbyt dużego wyboru stacji narciarskich w Polsce więc będą dalej strzyc narciarzy tylko dlaczego w Białce jakoś dają rade a tu czuje się najzwyczajniej okradany czy pazerność gestorów ma jakieś granice ???

Kilka zdjęć

Załączony plik  IMG_0616.jpg   499,78 KB   21 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_0615.jpg   385,2 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_0617.jpg   439,63 KB   21 Ilość pobrań

Pozdrawiam
  • 2

#11 JarekS

JarekS

bezczelny dyletant

• Użytkownik
  • 916 postów
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 07 luty 2011 - 18:50

Sprawe rozwiazalby karnet calodzienny za np. 92 zl. Bardzo wielu doplaciloby te 10 zl wiecej w stosunku do karnetu 6 godzinnego by miec swiety spokoj. Ale organizatorzy licza wlasnie na dodatkowe obrywki. Oby sie nie przeliczyli.

Ależ są,
ja będąc w Krynicy od 4 stycznia kupiłem 3dniowy za 255pln.(mam jeszcze paragon fiskalny mogę udowodnić) :uklon2:

Jednodniowego nie widzę...
http://www.jaworzyna...ts&contentId=14
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#12 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5354 postów

Napisano 07 luty 2011 - 20:50

A czy nie prościej zrobić opłatę parkingową : 200PLN ? Myślę że to rozwiązałoby wiele problemów !
  • 1

#13 -one-

-one-
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Narty:Volkl Tigershark
  • Imię :Jarek

Napisano 07 luty 2011 - 21:50

Jednodniowego nie widzę...
http://www.jaworzyna...ts&contentId=14

oki,
masz rację, ale zawsze można zostać dłużej :luz: nieprawdaż?
  • 0

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3632 postów

Napisano 07 luty 2011 - 22:16

Byłem pod Jaworzyną 26 stycznia od około 15 , aż chciało się założyć narty i pojeździć jedyny niesmak to te płatne parkingi 10 zł jakaś masakra

Cala infrastruktura zarzadza spolka kilku instytucji, w tym panstwowych, np. Akademia, tfu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Zapewne trudno im dogadac sie z prywatnymi wlascicielami parkingu. Zreszta problem platnych parkingow istnieje tez i w innych krajach. Nie wiem jak jest dzisiaj, ale za parking na Chopoku kiedys placilo sie i to slono.
  • 2

#15 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 02 marzec 2014 - 09:48

Aktualne warunki śniegowie na Jaworzynie Krynickiej

Załączony plik  zdjęcie.JPG   147,05 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  zdjęcie2.JPG   175,83 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  zdjęcie3.JPG   115,4 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  zdjęcie5.JPG   118,46 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  zdjęcie6.JPG   133,49 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  zdjęcie7.JPG   90,18 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  zdjęcie8.JPG   117,27 KB   3 Ilość pobrań

• 2

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5354 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 13:43

Jak na Polskę, jak na ten rok: są to warunki alpejskie bez dwóch zdań. !

• 0

#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8153 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 marzec 2014 - 14:03

widać że armaty uratowały zimę na Krynickiej Jaworzynie

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 02 marzec 2014 - 17:12

Tak czy inaczej, jedna wielka masakra tej zimy :(

Oglądałam też kamerki z Jeseników - dno i metr mułu.....

• 0

#19 sensor

sensor
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Narty:fischer
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jaworzyna, Val Thorens

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:12

ceny parkingu i karnetów!!!!!.....masakra. Ktoś z zarzadu tej stacji pojechał na bryłach lodu (sporo tam tego!) i mocno walną głową w przestarzałe wyciągi i coś mu się pomyliło...Polska to czy Alpy???.............a to Polska właśnie!

a Alpy to polecam w podobnej cenie

pozdrawiam!

• 1

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8153 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:20

a Alpy to polecam w podobnej cenie
witam na forum

byłeś w Krynicy teraz - to aktualne warunki ?

proszę o rozwinięcie tematu - może jakieś zdjęcia ?

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych