Skocz do zawartości


Zdjęcie

halluksy a nowe buty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 zając

zając
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:rossignol
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:Stubai

Napisano 15 marzec 2017 - 16:34

Witam ,

jestem nowa na forum , więc pięknie wszystkich witam . Podczytuję forum z reguły przy okazji zakupu nowego sprzętu, lecz tym razem niestety ,nie znalazłam interesującego mnie wątku .

Przyszedł czas, aby w końcu zmienić łapcie , od lat jeżdżę w Salomonach flex 60 . Są to buty , które nie przeszkadzają mi w jeździe :) tzn nic mnie w nich nie boli .

Są stare i przydałyby się jakieś fajne 80, 90  tki, lecz mój problem polega na tym ,że nie nie mam odwagi zainwestować w nowe ,ze względu na problem z halluksami .

Dwa lata temu pod wpływem chęci posiadania nareszcie lepszych butów i namowy sprzedawcy zakupiłam , po długim mierzeniu , Langi .... flex 80 . Efekt : po trzech godzinach na stoku nie potrafiłam ruszyć nogą , zdeformowana stopa tak boli, jakby ktoś przyłożył mi rozpalone żelazo od spodu , ponadto drętwieje mi palec. Wygrzewałam dziadostwo w trakcie wyjazdu w austriackim intersporcie , lecz niestety efekt żaden . Sprzedałam po trzech dniach użytkowania i wróciłam do swoich starych salomonów .

Obecnie , może już trochę po wyprzedażach , ale nadal można znaleźć okazje/przeceny .Chętnie przyjrzę się czemuś nowemu .

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie , co z tak felernymi stopami można kupić ?

 


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2017 - 16:51

Masz dwie opcje. Usunąć halluksy operacyjnie. Znajoma tak zrobiła. Długie i kłopotliwe dochodzenie do siebie, ponad pół roku, ale teraz ma spokój. I druga opcja. Tzw. odbarczanie butów, czyli punktowe wygrzewania i w konsekwencji wybulenie skorupy w miejscach, gdzie gniecie. Tak zrobiłem z prawym bucie w miejscu, gdzie przypada kostka wewnętrzna, mocno wystająca u mnie. W razie niepowodzenia poprawiają. Koszt, ok. 50 zł od punktu. Nie każdy serwis to robi. W Krakowie polecam Windsport na Zakopiańskiej. W każdym razie mnie i mojemu koledze odbarczyli tam buty skutecznie.


  • 1

#3 zając

zając
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:rossignol
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:Stubai

Napisano 15 marzec 2017 - 17:41

OKI , dzięki . Powoli dojrzewam do operacji , ale.... czas dochodzeni a do siebie .... nigdy nie ma dobrego okresu. Prędzej czy później do tego dojdzie , juz nawet buty do biegania uwierają . W takim razie jakie buty , coś na pewno szerokiego .

Atomic live fit 70,80 ????? ale to to dwuklamrowe... nie wiem.... , przyzwyczajona do czterech klamer jakoś nie potrafię sobie poukładać w głowie ,że da się w tym jeżdzić .


  • 1

#4 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 16 marzec 2017 - 08:06

OKI , dzięki . Powoli dojrzewam do operacji , ale.... czas dochodzeni a do siebie .... nigdy nie ma dobrego okresu. Prędzej czy później do tego dojdzie , juz nawet buty do biegania uwierają . W takim razie jakie buty , coś na pewno szerokiego .

Atomic live fit 70,80 ????? ale to to dwuklamrowe... nie wiem.... , przyzwyczajona do czterech klamer jakoś nie potrafię sobie poukładać w głowie ,że da się w tym jeżdzić .

Jak mają być odbarczane to zapytaj najpierw w serwisie gdzie odbarczają buty,  jakie buty dają się skutecznie odbarczyć, w Twoim przypadku, a potem kup.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 16 marzec 2017 - 09:20

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 marzec 2017 - 09:18

Maciek dobrze prawi. Idź do sklepu (nie znaczy, że musisz od razu kupować) i pogadaj. Też nie mam zaufania do dwóch klamer, ale skoro takie robią... Buty mają różne szerokości (mierzone w najszerszym miejscu stopy). Średnio od 98 do 105 mm, a pewnie są jeszcze węższe i szersze. Trochę zależy od producenta, a niektórzy robią różne. Tylko dobry sprzedawca to wie. Zresztą w Twoim przypadku mogą być buty wąskie byle miały szeroko w pewnych miejscach. :)


  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 marzec 2017 - 09:41


Witam ,
Witaj Zajączku :)

 

moja córka ma podobny problem i przestała marudzić kiedy jej kupiłem te Atomiki

188500_80_0_pic1.jpg

 

 

.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 zając

zając
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:rossignol
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:Stubai

Napisano 16 marzec 2017 - 14:14

Ano , właśnie :):):) Jak te dwie klamry trzymają nogę ??? Można trochę poszaleć ? takie właśnie cóś wzięłam na tapetę , choć szczerze wolałabym Atomic Hawx Magna 80 , 90 W ( cztery klamry ),no i  dosyć szeroka wkładka .


  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 marzec 2017 - 15:20


Jak te dwie klamry trzymają nogę ??? Można trochę poszaleć

Córka twierdzi że jest OK ale ona jeździ raczej rekreacyjnie, ja mam w 1 stopie też halluxa i używam

Atomic Wymaker 110 , wcześniej miałem Hawx 120 i pod koniec dnia zaczynało lekko pobolewać.

 

Nie wiem jak jeździsz (może jakiś filmik)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 zając

zając
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:rossignol
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:Stubai

Napisano 16 marzec 2017 - 22:23

z filmkiem problem , trzeba szukać :(, rekreacyjna jazda to nie jest :):):), do zawodowca mi daleko , ale lubię i szybką jazdę i bramki :), .Czy w Hawxach odbarczenie buta pomogło ? halluks się nie odzywa ?


  • 1

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 marzec 2017 - 08:52


.Czy w Hawxach odbarczenie buta pomogło ? halluks się nie odzywa ?
Nie odbarczałem - termoformowalne wkładki Sidas załatwiły sprawę, po 5 latach i tak but pęknął więc kupiłem nowe
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2017 - 16:40

O odbarczaniu: 

To naprawdę skuteczna metoda.


  • 1

#12 zając

zając
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:rossignol
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:Stubai

Napisano 03 kwiecień 2017 - 13:19

bardzo dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi :) . Czytałam sumiennie i wyciągnęłam wnioski , lecz z odpowiedzią było już  gorzej , bo wybieraliśmy się na narty i na wszystko było za mało czasu :(.

W efekcie zakupiłam  ATOMIC HAWX MAGNA 100 , nie zdążyłam wygrzać ( ale mam obiecane wygrzanie buta wewn. , jeżeli byłby problem ) .

Miała być 80 lub 90tka , a została zakupiona za namową męża 100 , który wie jak jeżdżę.Na wszelki wypadek zabrałam swoje stare " lacie " na wyjazd , w razie gdyby coś..... ;)

Buty , tak naprawdę , dopasowywały się jeden dzień , przez resztę dni .....zachowywały się bardzo karnie :boogie:    !!!. Zrobiłam w nich 290km w 6 dni i jestem bardzo zadowolona , rewelacja !!!

Bardzo wszystkim jeszcze raz dziękuję za pomoc i rady  :flowers: :przytul: :buziak: .

ZAJĄC


  • 1

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 kwiecień 2017 - 14:17

dopasowywały się jeden dzień , przez resztę dni .....zachowywały się bardzo karnie

to cieszy że pasują

 


Zrobiłam w nich 290km w 6 dni

Może jakaś relacja z tego tajemniczego miejsca gdzie w 6 dni można 290km przejechać ?

Zdjęcia i filmiki mile widziane


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych