Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie ubezpieczenie?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sebuch

Sebuch
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Sebastian

Napisano 28 luty 2017 - 11:33

Kochani jedziemy z rodzinom w Alpy i jako, że jest to mój pierwszy tego typu wyjazd (zagraniczny) nie bardzo wiem jakie ubezpieczenie mam wybrać? Chodzi mi głównie w jakim towarzystwie i na jaką kwotę? Znajomi w pracy coś mi wspomnieli o compensa- (edit -admin

403 - Forbidden: Access is denied. You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.)

jednak tutaj pytania:
Czy te ubezpieczenei mogę bez problemu wykupić przez internet i dostane jakieś potwierdzenie czy trzeba gdzieś dzwonić podpisywać jakieś umowy?
Drugie na jaką kwotę wziąć te ubezpiecznie? 10 tys euro? Czy to za mało? Na co uważać. Proszę o wskazówki.


Użytkownik J@n edytował ten post 28 luty 2017 - 14:12
- link

  • 1

#2 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 28 luty 2017 - 12:22

Ja mam to:
http://www.alpenvere...i_ubezpieczenia
  • 1

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 luty 2017 - 15:22

Compensa bardzo źle mi się kojarzy, bo mnie paskudnie naciągneli na jakąś polisę oszczędnościową. I mętnie się z tego tłumaczyli. Zyskali kilka stówek i stracili raz na zawsze co najmniej jednego klienta. Ale ubezpieczycieli jest bez liku. Ja robię to od lat w Warcie. 10 tys € to trochę mało za ew. leczenie. Coś od ok. 100 tys. zł. Zdecydowanie warto dorzucić za OC i zwrot za akcję ratowniczą typu zwózka czy helikopter. Ostatnio wykupywałem w biurze. Kosztowało ok. 80 zł za 7 dni na osobę, ale można to zrobić online. Nigdzie nie musisz chodzić ani dzwonić. Ja poszedłem do biura, bo mi po drodze z pracy.


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 luty 2017 - 17:30


10 tys euro?
mało - OC minimum 3 000 000 EURO
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 01 marzec 2017 - 19:38

hej

 

My od paru lat bierzemy AIG

 

koszty leczenia i assistance 200tyś euro
OC na osobie 200tyś euro
OC na rzeczy 10tyś euro
amatorskie uprawianie narciarstwa
ubezpieczenie sprzętu sportowego
NNW - uszczerbek 5tyś euro
NNW śmierć - 5tyś euro
bagaz podróżny 1 tyś euro
transport- bez limitu
pokrycie kosztów osoby towarzyszącej do 7 dni - 100 euro dziennie
kierowca zastępczy - 1 tys euro
ratownictwo - 6tyś euro
zwrot karnetu 250 euro
pomoc prawna 2500 euro

 

cena za 6 dni na nartach wychodzi 54zl


  • 2

#6 kaska2909

kaska2909
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 czerwiec 2017 - 08:26

Popatrz też na Bezpieczny Powrót. Na narty za granicą jak znalazł. A jeśli wyjeżdżasz kilka razy w roku to już zupełnie się opłaca. Kosztuje w mojej ocenie rozsądnie - 252 zł na cały rok. Działa praktycznie wszędzie za granicą (z małymi wyjątkami typu Grenlandia). Polisa ma bardzo szeroki zakres ochrony. Jeśli chodzi o spory zimowe, to obejmuje nawet ekstremalne dyscypliny typu speleologia ;)


  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 czerwiec 2017 - 10:08


Polisa ma bardzo szeroki zakres ochrony
byłaś już zmuszona do korzystania z ich usług ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 kaska2909

kaska2909
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:13

Na szczęście nie. Szeroki zakres - miałam na myśli to co w umowie jest zawarte, czyli m.in.: koszty leczenia za granicą, hospitalizacji (nie tylko w placówkach państwowych, ale i prywatnych), koszty akcji ratunkowych (akcje z helikopterem itp.), koszt związane z OC, z transportem do Polski, NNW. Pewnie jeszcze by się coś znalazło. Jak wspominałam - nie byłam zmuszona do "aktywnego" wykorzystania polisy, ale ja ubezpieczam się zawsze. Tak pro forma. Nigdy nie wiadomo co się człowiekowi przytrafi. Kiedyś obiła mi się o uszy historia z turystą w Meksyku, który musiał pokryć koszt leczenia, a także hospitalizacji oraz właśnie transportu do Polski. Całość łącznie ok 700 tys. zł - masakra jakaś. Od tamtej pory bez ubezpieczenia nawet nad basen w Turcji się nie ruszam :D


  • 1

#9 Gość_kazik543_*

Gość_kazik543_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:47

No jak na moje teraz to nie opłaca się nigdzie wyjeżdżać.


  • 0

#10 kaska2909

kaska2909
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 sierpień 2017 - 19:47

A dlaczego? :) Podróże to cudowny sposób na spędzanie czasu. Poznawanie nowych krajów, kultur, smaków, ludzi... Emocje związane np. ze snowboardem, paraglidingiem, raftingiem - tego nie da się z niczym porównać. Nie ma się czego bać - trzeba tylko być przezornym. A taką przezornością wykaże się osoba, która zwyczajnie się ubezpieczyła. Pisałam o koszcie polisy Bezpieczny Powrót - przy wydatkach związanych z podróżą to koszt marginalny. Więc ja uważam, że warto zainwestować w dobrą polisę i poznawać świat.


  • 1

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2018 - 17:24

Mała rzecz a cieszy. Na wyjazd do Austrii, który w ostatniej chwili nie doszedł do skutku, ubezpieczyłem się w AXA. Online, 2 osoby, m.in. 30 tys. Euro OC. 108 zł. Ubezpieczyłem się od soboty na 7 dni, a w piątek poprzedzający zgłosiłem bez wiary rezygnację. Ku mojemu zdziwieniu, po 1 dniu miałem z powrotem przesłane pieniądze na konto. Miłe.


  • 0

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:34

Mała rzecz a cieszy. Na wyjazd do Austrii, który w ostatniej chwili nie doszedł do skutku, ubezpieczyłem się w AXA. Online, 2 osoby, m.in. 30 tys. Euro OC. 108 zł. Ubezpieczyłem się od soboty na 7 dni, a w piątek poprzedzający zgłosiłem bez wiary rezygnację. Ku mojemu zdziwieniu, po 1 dniu miałem z powrotem przesłane pieniądze na konto. Miłe.

 

Powinni jeszcze zapłacić za szkody moralne spowodowane niepojechaniem na narty  :russian:


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:18


Powinni jeszcze zapłacić za szkody moralne spowodowane niepojechaniem na narty 

 

Albo żądać dopłaty, bo pogoda w tym czasie była - na szczęście dla mnie - fatalna. :) Ufff... Dodam, że nie wykupiłem opcji rezygnacji a mimo to zwrócili. I trochę się pomyliłem. Zapłaciłem 100.58 zł.


  • 0

#14 ernesto

ernesto
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2020 - 11:26

A czy jeżeli Szwajcaria nie jest w UE, to czy karta ekuz będzie tam działała? Pytam profilaktycznie.


  • 1

#15 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 26 styczeń 2020 - 13:13

TAK, będzie działała.

Oby nie była potrzebna


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 styczeń 2020 - 21:59

Pytam profilaktycznie.

 

Planujesz wyjazd na narty do Szwajcarii ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 pbent

pbent
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:34

Tak jak kolega napisał, będzie działała, chociaż podczas wyjazdów zagranicznych zwykle inwetuje również w dodatkowe ubezpieczenie.


  • 0

#18 ernesto

ernesto
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2020 - 12:37

Ale od zwykłych sportów czy ekstremalnych?


  • 0

#19 pbent

pbent
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:21

Narty to raczej sport ekstremalny. Musiałbyś doczytać w OWU wybranego TU.

Porównaj sobie oferty np na takich stronach jak: https://superpolisa.pl/

 

Ceny TU potrafią się znacznie od siebie różnić.


Użytkownik pbent edytował ten post 29 styczeń 2020 - 14:22

  • 0

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:32

hej Piotrek - trochę to na spam wygląda ale zostawiam bo może być pożyteczne.

Na nartach jeździsz ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych