Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja nogi a wada buta świeży temat proszę o POMOC


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Franciszek

Franciszek
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wielkopolska
  • Narty:Volkle ; Fischer
  • Imię :Lucjan

Napisano 14 luty 2017 - 20:44

Witam

 

Zwracam się do doświadczonych kolegów gdyż chcę rozwikłać wg mnie istotny mój problem uszkodzenia - poważnej kontuzji nogi.

 

W ubiegłym tygodniu zjeżdżając w Czarnej Górze zjazd  był wg mojej ocenie wyjątkowo wolny z uwagi na mgłę i nierówności i zlodzenia w pewnym momencie musiał dość mocno skręcić - ustąpić miejsca pospiesznie jadącemu narciarzowi i w tym momencie zaczepiłem nartą o jakąś nierówność, lewa narta mi została z tyłu i zanim się wiązanie wypięło poczułem ból w nodze. Jakie było moje zdziwienie, nie mogłem stanąć na tej nodze gdyż przód buta miałem pod bardzo ostrym (ostrzejszym jak mają buty) kątem.

 

Czubek buta stawiając nogę pionowo miałem w powietrzu i czułem ból z tyłu nogi. Pierwszym ruchem po rozpięciu buta było wyprostowanie (zmniejszenie kąta żeby złagodzić ból) jedną ręką cisnąłem czub do dołu a drugą na kolano/goleń do tyłu co udało się po bardzo powtórzę po bardzo dużym wysiłku wzmocnionym butem gniecionej nogi but powrócił do pozycji zjazdowej.

 

Niestety w mojej ocenie w wyniku takiego zachowania buta (co uważam za wadę) zerwałem wiązadło Achillesa gdyż to właśnie Achilles był narażony na przeciążenie.

 

Jeżdżę na nartach ca 30 lat i nigdy nic podobnego (mając różne buty od fex 50 do 110) mnie nie spotkało.

 

W mojej ocenie to właśnie but powinien chronić ścięgno ACHILLESA, a nie zrywać.

 

Proszę o Waszą fachową pomoc w tej sprawie jak również o informację poradę, kto może mi niezależnie ocenić jakość markowych mających chronić, a nie uszkadzać nogi.

 

Proszę o pomoc gdzie mogę niezależnie ocenić jakość moich butów.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych