Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ośrodek Bila


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 06 luty 2017 - 23:10

Wykorzystując pobyt w Gliwcach, postanowiliśmy ze znajomymi wyskoczyć gdzieś w sobotę na narty. Warunek był jeden - żeby była kanapa (jedna osoba po kontuzji). Padło na ośrodek w Bili. Powiem szczerze nie znałem tego miejsca, nawet nie obiło mi się o uszy. Bila jest położona 70 km od granicy, jadać autostradą A1. Chcąc jechać dłużej dwupasmówką trzeba zakupić winietę jednodniową, albo w Ostrawie odbić i pojechać równolegle do drogi 56. Od miejscowości Frydek-Mistek jest już tylko jedna droga do Bili. Sama Bila to bardzo mała miejscowość. Po dwóch stronach drogi są trasy (łącznie 5,5 km) z tym, że po jednej stronie jest kanapa i talerzyk, z drugiej tylko orczyk i chyba talerzyk(i). Kanapa jest 4 osobowa i po dostaniu się na górę mamy do wyboru 2 trasy czerwone i jedną niebieską. 

Czerwona trasa FIS zaczyna się dosyć ostro, potem wypłaszczenie, znowu ostrzej i tak dalej. Wszystkie 3 trasy mają taką charakterystykę. Na moje (a jeżdżę bardzo średnio) trasa FIS jest trudniejsza od trasy B w Czarnej Górze. Dodatkowo, żeby dojechać do kanapy trasą niebieską, trzeba pokonać ostatnie 50 m o dosyć mocnym nachyleniu. Było widać jak osoby początkujące "walczą tam o życie" dlatego nie polecam tego środka dla osób  zaczynających przygodę z narciarstwem. 

Co do cen, parking bezpłatny, karnety: 4h -390 koron, całodniowy 480. Można płacić kartą. Natomiast w barze tylko gotówka, ale można płacić złotówkami. WC zadbane i bezpłatne. Stosunkowo mało Polaków, jednak w kolejce do kanapy można było usłyszeć od czasu do czasu rodaków. W godzinach 11 -13 do kanapy była spora kolejka, ale czas oczekiwania to 5-7 minut. Po 14 zrobiło się wyrazie luźniej. Zresztą alternatywą był talerzyk, do którego nie było  kolejki.

My trafiliśmy na średnie warunki, plus 5 stopni, także śnieg ciężki i tępy. No i zaczęły się robić muldy. Jednak dla mnie jako osoby z północy każdy dzień na nartach jest cenny. 

Niestety zdjęć nie umiem robić, także tylko dwa ;-)  

Załączone pliki


Użytkownik nomo edytował ten post 06 luty 2017 - 23:11

  • 3

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 luty 2017 - 08:26

Dzięki

 

 

Bila jest położona 70 km od granicy

szukałem tego gdzieś w Czeskich Karkonoszach a to chyba jedyny ośrodek w Beskidzie śląsko-morawskim.

 

http://www.skiresort...ki-resort/bila/

 

Latem jechałem rewelacyjną 1-ką z Zabrza do Brna niecałe 2 godziny - faktycznie szybki zrobił się wylot na południe.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych