Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koninki - Tobołów - offfowa stacja !

koninki tobołów ostoja koninki

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Enduroski

Enduroski
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Arek

Napisano 28 styczeń 2017 - 20:51

Witam,

https://youtu.be/zbCHAw8j4uY

fajna zapomniana stacja, szczególnie warta odwiedzenia w tym sezonie, w tygodniu świeci pustkami, stok dość wymagający, bardzo szybki !!!

pozdrawiam

• 2

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3730 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:53

W dawnych czasach to była jedna z pierwszych stacji z krzesłem w Małopolsce. O ile nie pierwsza nie licząc Zakopanego. Własność kombinatu nowohuckiego. Tak się złożyło, że nigdy tam nie byłem.

• 1

#3 Enduroski

Enduroski
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Imię :Arek

Napisano 01 luty 2017 - 22:32

W dawnych czasach to była jedna z pierwszych stacji z krzesłem w Małopolsce. O ile nie pierwsza nie licząc Zakopanego. Własność kombinatu nowohuckiego. Tak się złożyło, że nigdy tam nie byłem.

polecam, bo to krzesło dosć szybko jedzie a widoki i stok super

• 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8409 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 luty 2017 - 20:33

polecam, bo to krzesło dosć szybko jedzie a widoki i stok super
myślę że jak będę na emeryturze to objadę te wszystkie nieznane polskie górki
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4220 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 02 luty 2017 - 21:41

Cześć

Tobołów wymagający?? To tam się musiało sporo zmienić...

Pozdro

• 0

#6 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Narty:Atomic Redster S9
  • Imię :Kazimierz

Napisano 28 marzec 2021 - 21:52

Uprzedzenie.

Zgadzam się z Mitkiem, że należy zapobiegać, by nie musieć potem leczyć.

Dlatego uprzedzam, że wpis zawiera zaszyfrowaną, perswazyjną informację w postaci pochwały Jarka Naczelnika i jego pazia Sebastiana.

Gorce.

Koninki – kolejka jednoosobowa – Tobołów.

Retro, jak połączenie kolejowe relacji Chabówka - Mszana Dolna - Kasina Wielka.

Ale nie ogłasza się „retro”, tylko działa normalnie.

Załączony plik  Koninki wjazd.jpg   274,23 KB   1 Ilość pobrań

W bieżącym sezonie spędziłem 5 dni w Koninkach:

- 1 z kolegą,

- 2 z żoną,

- 2 sam ze sobą,

Star, zabrakło już czasu dla ladacznicy z Pigalle.

Na górze Tobołów znajduje się Bar.

Jeśli poniższa fotka kopyrtnie się w załączniku, wtedy będzie można go nazwać Pijanym Barem.

Załączony plik  Pijany Bar.jpg   127,77 KB   1 Ilość pobrań

Na górze w barze zgaduję się z seniorem z Gdańska.

Grzeje się w słońcu. Pali cygaro. Pije mocne.

Rozpromienieni... uczestniczymy wspólnie w przemienieniu.

I mówi, że nigdy nie spotkał tak uroczej stacji.

A przecież bywał w Austrii oraz Italii.

A przecież Koninki są jak wiele innych stacji narciarskich, czyli drzewa, śnieg, wyciąg i narty.

Załączony plik  Koninki zjazd.jpg   98,59 KB   1 Ilość pobrań

W kruchcie gorczańskiej świątyni mieści się ośrodek terapii dla uzależnionych.

Polecam chodzącym po ścianach użytkownikom SkiForum.

Zapewniają dyskrecję.

Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 28 marzec 2021 - 22:49

• 4

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki".

#7 star

star
  • Użytkownik
  • 938 postów
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni Hora
  • Przedstawiciel:brak

Napisano 29 marzec 2021 - 06:37

Cześć

Tobołów wymagający?? To tam się musiało sporo zmienić...

Pozdro

Chyba na enduro;-)

• 1

#8 star

star
  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 09:46

Przy okazji jak już nawiązanie się pojawiło, do Waligorskiego, nie do mnie, choć na placu Pigalle bywałem i owszem

https://www.waligors...era=z&nazwa=300

• 3

#9 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3730 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 19:41

Retro, jak połączenie kolejowe relacji Chabówka - Mszana Dolna - Kasina Wielka.
Ale nie ogłasza się „retro”, tylko działa normalnie.

Działa pomimo zakazu. Doniesiemy. :)

Nigdy tam nie byłem zimą. A wygląda nieźle. Pewnie coś a la Kasina. Wybierasz się tam może w tym tygodniu?

• 0

#10 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 21:26

Działa pomimo zakazu. Doniesiemy. :)

Nigdy tam nie byłem zimą. A wygląda nieźle. Pewnie coś a la Kasina. Wybierasz się tam może w tym tygodniu?

Koninki odkryłem w zeszłym sezonie.

Było zupełnie pusto.

Nawet w czasie ferii małopolskich i Świąt jeździli tam sami "wtajemniczeni".

Pojedyncze krzesełko, opinia ośrodka retro (jednym pasuje, innym nie), ścianka w końcowej części stoku, eliminują narciarzy rodzinnych i początkujących.

Stok trochę dłuższy i trudniejszy od tego w Kasinie, długość ok. 1450m. 

Na początku łagodny, dalej robi się coraz stromiej.

Sam trafiłem tam bez wstępnego rozeznania.

Stok był dla mnie zbyt trudny, ale tak mi się spodobał "ten klimat, ten luz" miejsca, ta półmroczna metafizyka Gorców, że jeździłem dalej, mierząc siły na zamiary.

W tym sezonie zjechało tam mnóstwo narciarzy z całej Polski.

Klimat trochę się popsuł (ale tylko trochę), bo zrobiło się tłoczno, ceny w ośrodku skoczyły mocno w górę, pojawiły się tabliczki z zakazami wydanymi przez GPN.

Załączony plik  zakaz wjazdu.jpg   122,79 KB   2 Ilość pobrań

Za każdym razem, gdy jestem w Koninkach, myślę o Veteranie, który ma tam swój kąt.

Pisałem kiedyś do niego na priv, by umówić się na narty, ale nie odpowiedział. Chyba nie zaglądał już na SF.

Zakończyłem sezon w Koninkach. Przynajmniej ten narciarski, bo nie samymi nartami żywi się miejsce.

Jest uroczą bramą otwierającą się na piesze i rowerowe szlaki w Gorcach.

Oczywiście, byłem i jestem przeciw zamykaniu stoków.

Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 29 marzec 2021 - 22:50

• 2

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3730 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 22:21

Za każdym razem, gdy jestem w Koninkach, myślę o Veteranie, który ma tam swój kąt.
Pisałem kiedyś do niego na priv, by umówić się na narty, ale nie odpowiedział. Chyba nie zaglądał już na SF.

Też o nim czasem myślę. Tak, pamiętam, że często wspominał Koninki. W pewnym momencie przestał się odzywać. Dlaczego?...

A w Konikach nigdy nie byłem, bo jeździłem do Lubomierza. Za Mszaną skręcasz w lewo zamiast w prawo. Ta sam odległość, ale Lubomierz był bardziej ambitny i z różnych względów bardziej mi pasował. Jak zdrowie i Covid pozwolą to w przyszłym sezonie się tam wybiorę.

• 2

#12 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 22:31

Zakończyłem sezon w Koninkach. Przynajmniej ten narciarski, bo nie samymi nartami żywi się miejsce.

Veteran jest pod nowym nickiem Zagronie na SO, na 100%

• 4

#13 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 23:22

Dzięki za dobre wieści.

Szkoda, że nie ma go tutaj.

I kilku innych, którzy potrafią i lubią dyskutować problemy teoretyczne.

Andrzej zamieścił ostatnio sporo filmów - mogliby rozruszać dyskusję.

SO jest cennym źródłem wiedzy i kolejnym miejscem spotkań pasjonatów, ale...

SUBIEKTYWNIE mi nie pasuje, ponieważ jest zbyt sterylne + jest ustawione na cel komercyjny.

OBIEKTYWNIE nie neguję tego i doceniam skuteczność działań biznesowych właściciela SO.

• 2

#14 star

star
  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 01:37

Ty masz jego zgodę na deszyfrowanie nickow, czy tak sam z siebie?

Moze warto uszanować czyjaś prywatność. Tym bardziej jak ktoś zmienia nick i forum.

Użytkownik star edytował ten post 30 marzec 2021 - 01:40

• 1

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8409 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 06:42

Moze warto uszanować czyjaś prywatność. Tym bardziej jak ktoś zmienia nick i forum.

akurat żadne to deszyfrowanie  - Zagronie sam o tym napisał

ps. jeszcze raz proszę o 3manie się tematu 

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4220 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 09:24

ps. jeszcze raz proszę o 3manie się tematu 

Cześc

Jakie trzymanie??? Przecież to Mario się nie trzymał a on z pewnością może. Daj spokój Janie. Chrońmy tak wielką wartość.

Co do Koninek to rzeczywiście są dość ciekawe miejsce, które... z założenia było skazane na obecną egzystencję przez położenie w granicach parku. Zaznaczam, ze ja takie ośrodki bardzo lubię bo stara baza gwarantuje pewien poziom użytkowników w sensie narciarsko pozytywnym. Koninki swego czasu (80/90) były doliną Desek - organizowano tam co roczne obozy na kilkadziesiąt do stu i więcej osób z tego klubu. Bazą narciarską był Tobołów ale były również wycieczki z całą grupą na Turbacz, trochę po okolicznych górkach. Praca niełatwa bo były głównie dzieci 10 i mniej. W Koninkach a właściwie na Turbaczu (bo później tam przez dwa czy trzy sezony prowadziłem obozy) pobiliśmy z grupą, do tej pory niepobity rekord zjazdu na jednych nartach - 11osób. Jechałem na baletkach a moja grupka dzieciaków miała za zadanie się mnie trzymać jak się da. Byłem cały oblepiony ale udało się zjechać wzdłuż tego linowego wyciągu na Długiej Hali pod schroniskiem.

Czy te linowe wyciągi na górze są jeszcze czynne, bo były chyba trzy i jeszcze dwa czy trzy sezony temu były? Pierwotnie były cztery ale chyba jeden w międzyczasie się wykruszył...

Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 30 marzec 2021 - 09:31

• 4

#17 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4220 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 09:39

Cześć

Rzeczywiście możesz mieć rację. Chyba Butorowy był starszy ale tą kolej możemy przypisać do infrastruktury Zakopanego choć jest z zupełnie innych czasów.

Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 30 marzec 2021 - 09:39

• 0

#18 star

star
  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 13:09

Jesli tak to wystarczyłby link.

• 0

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8409 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 18:10

Przecież to Mario się nie trzymał a on z pewnością może
Mario jak najbardziej - Veteran/Zagronie jest jednoznacznie związany z tematem Koninki,

chętnie poczytał bym Jego opowieści na naszym forum

link do czego ? do skiforum ?

• 0
Dołączona grafika

#20 star

star
  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 18:26

Przecież to Mario się nie trzymał a on z pewnością może

Mario jak najbardziej - Veteran/Zagronie jest jednoznacznie związany z tematem Koninki,
chętnie poczytał bym Jego opowieści na naszym forum

link do czego ? do skiforum ?
Na skiforum Veteran i Dziadek Kuby się jedynie pojawiał nigdy jako Zagronie. Rozumiem więc, że na SkiOnline dokonał coming outu, więc tamże link.

Użytkownik star edytował ten post 30 marzec 2021 - 18:26

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koninki, tobołów, ostoja koninki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych