Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamerka


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#61 rakso70

rakso70
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 800
  • Imię :Oskar

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:25


Ja używam SJCAM 4000. Kupisz za 260 zł. Uważaj, żeby była oryginalna. Bardzo przyzwoita jakość.

Mam taką. Tylko trzeba zakupić, ze trzy, cztery akumulatorki. gdyż "zjada" je, bardzo szybko. Kamerka ma też tryb samochodowy.


  • 1

#62 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 24 wrzesień 2017 - 16:56

Czytałem, że jest lekka porażka z baterią - szczególnie zimą. W razie problemów będę się posiłkował powerbankiem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 1

#63 Faisal

Faisal
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 październik 2017 - 07:35

Dokładnie, też o tym słyszałem. Ale nie wiedzialem, że naprawde jest lipa z baterią.

_____


Użytkownik J@n edytował ten post 06 październik 2017 - 07:39
- link komercyjny

  • 0

#64 bcvv22

bcvv22
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 październik 2017 - 16:21

Polecam Go Pro 5


  • 1

#65 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 19 październik 2017 - 20:15

W tej cenie jest też parę modeli innych firm. Np. Sony z optyczną stabilizacją. Fakt, że cały czas GoPro to synonim kamerki sportowej.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 1

#66 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 październik 2017 - 20:23

witam na forum KN

Polecam Go Pro 5

wrzuć Twój filmik z gór


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#67 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 październik 2017 - 18:39


Obejrzałem film z Gardeny i jedna rzecz mnie niepokoi.
Będziesz miał czas by ktoś nakręcił coś z Twoją jazdą w nadchodzącym sezonie ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#68 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 26 styczeń 2020 - 11:56

Pojawiła się bardzo ciekawa mała kamerka:

 

https://www.fotopoli...-widzial-od-lat

 

1450 za wersję podstawową kręcącą płaski obraz to całkiem przyzwoicie, a wersji 360 stopni 2150 zł to więcej niż przyzwoicie. Oczywiście 360 ma sens dla gadżeciarzy, jednak świadomi filmowcy mogą z tego wyciągnąć w montażu super ujęcia.

No i dodatkowo dla maniaków wersja jednocalowa za 2600, ale wygląda, że to tylko wersja do płaskiego obrazu bez 360, no chyba że czegoś nie doczytałem...


  • 3

#69 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 styczeń 2020 - 22:01


Pojawiła się bardzo ciekawa mała kamerka:
no to mi namieszałeś bo już chciałem sobie kupić GoPro 8
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#70 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:50


no to mi namieszałeś bo już chciałem sobie kupić GoPro 8

 

Spoko :) Też przyglądam się co w kamerkach piszczy, bo w końcu będę musiał coś kupić. Większość jest prawie taka sama, różni się nieistotnymi detalami (gps, lub jego brak) i cenami. +- 700, 800 zł. Ta wysuwa się przed szereg przez modułowość, cenę i parę myków softłerowych, np niewidzialny (widzialny jest obrzydliwy) kijek, który nawet mi by się czasem przydał.


  • 2

#71 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:17

Spostrzezenia po 8 dniach zabawy GoPro 8 w warunkach alpejskich :

 

- strasznie wybredna jesli chodzi o karty pamieci - warto wczesniej przetestowac i miec kilka w zapasie jak co. Crecilem w 2k i 32GB na dzien zapelnialem po kilku zjazdach.

- na mrozie lubi sie zawieszac  (i to nie jakims strasznym -5C wystarczy) - OK, mozna ja tylko wlaczac gdy sie chce krecic i wylaczac potem - ale moze brakowac GPSa - troche zajmuje zanim zalapie, wiec wylaczanie i wlaczanie nie jest bez wad.

- dodatkowe baterie sa konieczne - na 1 baterii dlugo to nie pociagnie. 

- edycja filmikow - Ich program Quik na PC ma cholerne wymagania. Na moich 2 laptopach calkiem niezlych (i7, 32GB, SSD) nie ma szans tego odpalic. Wysypuje sie. Wiec trzeba sie przygotowac na upgrade PC (GPU i duzo pamieci potrzeba)  lub korzystac z innych programow bo bez edycji to nie wiele warte te filmiki.

 Calkiem przyzwoicie edytuje sie filmy na smartfonie z ich aplikacji - no ale nie jest to zbyt wygodne.

- wykupujac dodatkowa usluge GoPro Plus (jakies $5 miesiecznie) mozna miec dostep do ich chmury i tam ladowac filmiki, plus obiecuja bez pytania wymienic uszkodzona kamere ($80 dodatkowo- tylko sobie licza za Hero8).

- stabilizajca obrazu - rewelacja. 

- dosc tanio mozna kupic zestaw montowan i gadzetow (ebay, amazon etc). Pelno tej chinszczyzny jest i to calkiem niezlej jakosci - nie trzeba wydawac kasy na oryginalne montowania.

 

PS.

Wlasnie jestem na etapie budowania nowego PC zeby dalo sie cos z tymi filmikami z GoPro zrobic. Moze do nastepnego wyjazdu na narty sie z tym wyrobie. :)


  • 3

#72 pbent

pbent
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:34

Właśnie o to chodzi, że najlepszy efekt jest na dobrej jakości sprzęcie, a ten się dosyć mocno ceni.


  • 1

#73 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 styczeń 2020 - 18:39

32GB na dzien zapelnialem po kilku zjazdach.

 

To znaczy pół godziny z haczykiem nagrania?

Ósemkę reklamowali, że można nią kręcić z bitrate 100 mb/s. Z Twojego przypadku tak wychodzi. Gorzej jak wychodzi, że nie można, a trzeba!

Doczytałem w instrukcji, że można ustawić high 100 mega i low...? mega

Moja 4 ma 50 mega i jest wszystko cacy. Gopro uszczęśliwia na siłę. Może w 9 wprowadzą przymusowe RAWy i na karcie będzie miejsce na 6 minut nie do zmontowania bez kompa i programu za 20000 zł

Przełącz na low i zobacz na bitrate pliku. Jeśli będzie 40-50 mega to spokojnie wystarczy, a i może kompa nie będziesz musiał budować.

 

 

Właśnie o to chodzi, że najlepszy efekt jest na dobrej jakości sprzęcie, a ten się dosyć mocno ceni.

Dokładnie

https://winmar.pl/ar...ini-p-4481.html


  • 2

#74 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2020 - 22:38

Low wyglada mi na 60Mb, high 100 - mozna przestawic.

5 minut w high w 2.7K 60fps to 4GB

8 minut low tez 4GB.

Filmikow w low nagranych tez nie da sie edytowac u mnie.tym sofcie z Gopro.

 

Komp sie buduje wlasnie. Nie bez problemow niestety. Wlasnie wymienilem nowke plyte glowna. Probuje z kolejna.

Kurde, ostatni raz w cos takiego sie bawilem ponad 20 lat temu...


  • 1

#75 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 28 styczeń 2020 - 12:22


Filmikow w low nagranych tez nie da sie edytowac u mnie.tym sofcie z Gopro.

 

To poddaję się.

Z aplikacjami gopro nie jest najlepiej. Od początku bazowałem na smartfonowej apce łączącej się z kamerą. Bardzo wygodne dojście do ustawień, precyzyjne kadrowanie w niektórych sytuacjach. Po kolejnych uaktualnieniech (automatycznych!!!) aplikacja przestała się łączyć z kamerką, koniec kropka. Pół roku temu napisałem im o tym, oczywiście natychmiast dostałem odpowiedź że przepraszają i ciężko pracują nad spowodowaniem mojego ponownego zadowolenia :D do dzisiaj oczywiście ciężko pracują. Już nie muszą, bo teraz mam gdzieś całe gopro podobnie jak oni mnie mają w tym samym miejscu.

Bitrajtowa ciekawostka: wieczorem oglądam sobie filmy fabularne z pendrajwa. Jako, że robię sobie namiastkę kina, są to produkcje 1080 w oryginalnym formacie klatki (nie poobcinane jak w tv). Jakość obrazka jest super przy bitrate między... 5 a 7 Mb/s, kodeki żądzą :)


Użytkownik deczko inny edytował ten post 28 styczeń 2020 - 12:24

  • 2

#76 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2020 - 13:58

Nowy komputer prawie gotowy. Wyglada na to ze aplikacja gopro (podobnie jak WMP) potrzebuje dobrej (o ile nie bardzo dobrej) karty graficznej.

RTX 2070 Super ma utylizacje na poziome 70% przy ogladaniu materialu w 2.7k. I9  KF w tym momencie jest tylko obciazony w 1% (dane bez zadnego overclocking i mieszania w ustawieniach).

Dysk na kabelku sieciowym... Obraz jak zyletka. To co youtube pokazuje wyglada przy tym marnie...

Niby kodeki zadza. Na laptopie zmuszony bylem do uzywania VLC, ale pewnie juz za niedlugo jak 5G wejdzie na dobre nie beda az tak potrzebne.

 

Spojrzalem  tez na swoje stare firmy z Drifta HD, bit rate - 15Mb/s :)

 

Ale my teraz tony tego smiecia cyfrowego generujemy.... 

 

Ps

A to ze aplikacja nie dziala po uaktualnieniach to nic nowego. Support sprzetu ogranicza sie teraz do max 2-3 lat. Po tym czasie trzeba smartfona, kamere (tunner/home cinema - cholerne SONY!!!!),  etc wymienic na nowym model. 


Użytkownik Jack edytował ten post 28 styczeń 2020 - 14:05

  • 1

#77 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2020 - 17:06

Z ciekawosci zerknalem jeszcze na bitrate D850 (1080 high quality) - 22Mb/s... 


  • 1

#78 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:55

Nowy komputer prawie gotowy.

 

No i będziesz miał spokój na lata. Ja po sześciu latach nadal mam szybki i sprawny komp montażowy lącznie z 4K

 

 

A to ze aplikacja nie dziala po uaktualnieniach to nic nowego. Support sprzetu ogranicza sie teraz do max 2-3 lat. Po tym czasie trzeba smartfona, kamere (tunner/home cinema - cholerne SONY!!!!), etc wymienic na nowym model.

 

Racja, ale że na moją uwagę odpisują mi ckliwe bzdety klepiąc środkowym paluchem w klawiaturę, to ja na nich też leję pionowo. Nie są ani jedyni ani najlepsi na świecie.

 

 

Z ciekawosci zerknalem jeszcze na bitrate D850 (1080 high quality) - 22Mb/s...

 

20 Mb/s wysyłam do tv. Jeszcze nikt nie reklamował. Na wszelki wypadek nagrywam 40-50 (1080), 100 nigdy.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 28 styczeń 2020 - 19:57

  • 1

#79 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:39


20 Mb/s wysyłam do tv. Jeszcze nikt nie reklamował. Na wszelki wypadek nagrywam 40-50 (1080), 100 nigdy.


 

Mozna wiedziec jakiego kodeka uzywasz? Jakie wymagania ma tv?

Z tego co czytalem Netflix ma ogromna liste kodekow ktorych uzywaja...

 

Youtube teoretycznie lapie wszystko, ale czasami wychodzi z tego kompletna sieczka :blush:

 

Te rekomendacje na stronie google wydaja misie troche przestarzale (H.264? naprawde?)

Czyli cokolwiek wrzuce bedzie przemielone w tym formacie a potem dopiero przerabiana na inne formaty?

 

https://support.goog...722171?hl=en-GB

 

Po jakiego grzyba w takim razie google investowal w VP9 i AV1?


  • 0

#80 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:21


Nowy komputer prawie gotowy. Wyglada na to ze aplikacja gopro (podobnie jak WMP) potrzebuje dobrej (o ile nie bardzo dobrej) karty graficznej.
czy to oznacza że równocześnie z kupnem GoPro8 muszę sobie kupić komputer wysokiej klasy ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych