Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opony zimowe


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#121 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 maj 2021 - 14:20

Nastepna kompromitacja w swiecie samochodowym : ADAC report 2021......

 

z uporem maniaka kreuja idealny swiat produktow oferowanych przez Mercedesa, BMW I Audi.....

 

stara prawda: jezeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ..pieniadze


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#122 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 05 maj 2021 - 23:06

Nastepna kompromitacja w swiecie samochodowym : ADAC report 2021......

 

z uporem maniaka kreuja idealny swiat produktow oferowanych przez Mercedesa, BMW I Audi.....

 

stara prawda: jezeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ..pieniadze

I pisze to osoba jeżdżąca na voelklach;-)


  • 0

#123 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 06 maj 2021 - 05:52



Nastepna kompromitacja w swiecie samochodowym : ADAC report 2021......
 
z uporem maniaka kreuja idealny swiat produktow oferowanych przez Mercedesa, BMW I Audi.....
 
stara prawda: jezeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ..pieniadze


Mówiąc inaczej - o praktyczny patriotyzm.
  • 0

#124 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 maj 2021 - 08:22


Nastepna kompromitacja w swiecie samochodowym : ADAC report 2021......
dlaczego kompromitacja i o jakim "report"  piszesz ?

(możesz podlinkować ten report ? ?

 

Chodzi i opony zimowe  do

Mercedesa, BMW I Audi...

 

???


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#125 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 23 październik 2021 - 17:30

Zamówiłem bridgestone jednak na zimę, nigdy nie miałem, taka eksploracja jak na turach.


  • 1

#126 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 23 październik 2021 - 18:23


Mercedesa, BMW I Audi

Robią najlepsze samochody.


  • 1

#127 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 23 październik 2021 - 22:33

Zamówiłem bridgestone jednak na zimę, nigdy nie miałem, taka eksploracja jak na turach.


Nie jestem znawcą motoryzacji, ani nawet jej fanem, ale Bridgestone Blizzak to najlepsze zimówki na jakich miałem przyjemność jeździć. Teraz używam Good Year od dwóch lat i tamte były po prostu pewniejsze, co nie znaczy, że Good Year są złe.
  • 2

#128 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 24 październik 2021 - 06:20

 

Zamówiłem bridgestone jednak na zimę, nigdy nie miałem, taka eksploracja jak na turach.


Nie jestem znawcą motoryzacji, ani nawet jej fanem, ale Bridgestone Blizzak to najlepsze zimówki na jakich miałem przyjemność jeździć. Teraz używam Good Year od dwóch lat i tamte były po prostu pewniejsze, co nie znaczy, że Good Year są złe.

 

Ja tez nie, ale akurat na opony i ich zmiany mnie stać, a to będzie ostatnia z klasy premium, jakich nie miałem, wiec to taka wycieczka motoryzacyjna po markach, goodyear mamy letnie w innym aucie, spoko. Wulkanizatora.pl https://wulkanista.p...7h-xl-run-flat/ to fajny portal, dowiedziałem się, ze nazwa firmy od tłumaczenia nazwiska japońskiego właściciela. Shojiro Ishibashi, można przetłumaczyć jako stone bridge czyli "kamienny most".
ps ostatnio na bridgestoneach jeździł Schumacher ponoc, tak aby do narciarstwa nawiązać, oby bardziej fortunnego… ech.


  • 1

#129 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 październik 2021 - 07:04


ale akurat na opony i ich zmiany mnie stać,
też tak kiedyś miałem ale od kiedy zmądrzałem to używam tylko jednych - całorocznych
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#130 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 24 październik 2021 - 07:16


ale od kiedy zmądrzałem

Też rozważam teraz Goodyear Vector 4Seasons lub Continental AllSeasonContact.


  • 1

#131 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 24 październik 2021 - 07:33

Ja zakładam zawsze takie czarne..gumowe - polecam ..


  • 0

#132 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 październik 2021 - 07:36


AllSeasonContact.
o całorocznych już sporo było napisane tutaj

Opony całoroczne w samochodach narciarza - strona 7 - Rozmowy w stoku - Forum narciarskie KochamNarty.pl


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#133 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 24 październik 2021 - 07:47


o całorocznych już sporo było napisane tutaj

Wiem, żeby nie było offtopu aktualnie mam zimówki Nexen. Mogą być, ale bez rewelacji. Mają już 5 sezon, więc myślę o zmianie. Szczególnie po tym, kiedy widziałem w ubiegłym roku w Krynicy, że niektóre samochody radziły sobie lepiej na podjeździe na parking w Słotwinach.

Kupić nowe zimówki, a potem letnie? Wydatek na opony, wydatek na zmiany, gdzieś znowu trzeba trzymać .... Sam nie wiem .... Wymienione Goodyear Vector 4Seasons lub Continental AllSeasonContact radzą sobie bardzo dobrze we wszystkich testach opon całorocznych.


  • 2

#134 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 24 październik 2021 - 08:46

 


ale akurat na opony i ich zmiany mnie stać,
też tak kiedyś miałem ale od kiedy zmądrzałem to używam tylko jednych - całorocznych

 

Ile jeździsz rocznie?


  • 1

#135 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 24 październik 2021 - 09:07


Ile jeździsz rocznie?

Dokładnie..to główne kryterium. Jeśli do pracy i dwa razy w roku na wczasy + narty to całoroczne są OK. ale jeśli jeździsz pare tysięcy miesięcznice to zmieniaj opony. Bedzie bezpieczniej, bardziej komfortowo i ekonomiczniej.


  • 1

#136 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 24 październik 2021 - 09:28

 


o całorocznych już sporo było napisane tutaj

Wiem, żeby nie było offtopu aktualnie mam zimówki Nexen. Mogą być, ale bez rewelacji. Mają już 5 sezon, więc myślę o zmianie. Szczególnie po tym, kiedy widziałem w ubiegłym roku w Krynicy, że niektóre samochody radziły sobie lepiej na podjeździe na parking w Słotwinach.

Kupić nowe zimówki, a potem letnie? Wydatek na opony, wydatek na zmiany, gdzieś znowu trzeba trzymać .... Sam nie wiem .... Wymienione Goodyear Vector 4Seasons lub Continental AllSeasonContact radzą sobie bardzo dobrze we wszystkich testach opon całorocznych.

 

Tez miałem Nexeny na Tucsonie, ale chyba letnie, zimowe Nokiany.


  • 0

#137 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 24 październik 2021 - 09:34


Tez miałem Nexeny na Tucsonie, ale chyba letnie, zimowe Nokiany.

Mam całoroczne nexeny (dokładnie takie jak ma Jan) na suvie (takim jak ma Jan)...ale na lato zmieniam na letnie bo letnie są cichsze a ja w lecie więcej niż w zimie podróżuje osobowym autem..  :alegosc:


  • 2

#138 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 październik 2021 - 14:15

 


Tez miałem Nexeny na Tucsonie, ale chyba letnie, zimowe Nokiany.

Mam całoroczne nexeny (dokładnie takie jak ma Jan) na suvie (takim jak ma Jan)...ale na lato zmieniam na letnie bo letnie są cichsze a ja w lecie więcej niż w zimie podróżuje osobowym autem..  :alegosc:

 

O jakim konkretnie SUV -ie mowimy????


Użytkownik jan koval edytował ten post 24 październik 2021 - 14:21

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#139 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 24 październik 2021 - 18:53

Ja zakładam zawsze takie czarne..gumowe - polecam ..


Ja zakładam zawsze takie czarne..gumowe - polecam ..

U mnie w pracy rozdajemy gumy w różnych kolorach i smakach.
Ale ja się nie znam na oponach.
Kiedyś w Arizonie na off road wycieczce - kierowca się wypowiedział, że
Jeepy - które codziennie jeżdżą z turystami off road i po kamlotach w suchych i ciepłych warunkach największy kilometraż do „zajechania” robią na oponach Continental. I tylko takie używają - bo mniejszy koszt przy wymianie i dłużej służą.
Oczywiście może w tych specyficznych warunkach..... i być może nie przekłada się to na drogi polskie.
No i wyszło OT -bo Wy o zimowych, a ja o letnich... mhmm

Użytkownik Joanna Sm edytował ten post 24 październik 2021 - 19:01

  • 1

#140 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 24 październik 2021 - 19:16


U mnie w pracy rozdajemy gumy w różnych kolorach i smakach.

Brzmi dobrze.. :)


  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych