Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opony zimowe


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#41 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:42

Kiedys w takich warunkach jechalem w Poznaniu do pracy. Mimo, ze jest plasko, wozilo niezle

Teraz mieszkam  w "podmiesicu" , gdzie "w miescie"  I okolicy sa wylacznie  gorki I gory. Dodam, ze najbardziej strome ulica w tym miescie to ....37% (na szczescie nie stopni). I to nie jest blad drukarski. Wiec.....mozna sobie wyobrazic ew przygody w czasie sniegu lub  marznacej mzawki...


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#42 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:42

ZAPEWNIAM cIE - W TAKICH WArunkach  rodzaj opony raczej nie gra roli. Pare razy musialem w takich warunkach jezdzic ( zamarzajacy deszcz przechodzacy w  snieg) - jedyny sposob to  albo nie wyjezdzac w ogole, a jak juz musisz to...... modl sie. Wystarczy maly spadek I  przyczepnosc nie istnieje. POl biedy jak sa odsypy sniegu na poboczach - wtedy mozna w nie wjezdzac. w ostatecznosci zostaja krawezniki , jezeli w ogole sa...

Kuba jakość opon ma ogromne znaczenie, opisywałem już na innym forum o udziale w kursie doszkalającym na lodowym torze w Imola w Finlandii. Na dobrych oponach fińskich droga hamowania na żywym lodzie, golfem kombi z prędkości 80 km/h wynosiła 80 metrów. Tyle samo co Fordem Mondeo ubranym w opony z kolcami. Nasze służbowe Volvo S80 ubrane w zimowe Bridgestone zatrzymywało się po 120 metrach. Było nas na kursie trzech i każdy z nas wykonał po dwie próby na każdym modelu auta. Wyniki za każdym razem niezależnie od kierowcy były zbliżone. Dzięki temu kursowi nabrałem zaufania do fińskiej myśli technicznej w dziedzinie oponiarstwa :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#43 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:53

jasne, ze tak...... natomiast  w opisanych warunkach )oprocz lancuchow lub kolcy) nie za bardzo cos zmieni znaczaco przyczepnosc. No I chyba  nie myslisz, ze  jezdze na  marnych opponach?

 

ja osobiscie lubbie "sie doszkalac" na sniegu I lodzie, ale, jak napisal poprzednio Kolega - lepiej  nie jezdzic.  Mowie tu o warunkach, ktore u nas zdarzaja sie moze  jeden dzien na 3-4 lata


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#44 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:24

Jeszcze a propos testów i jakości opon. Zimowych i letnich. Rozmawiałem (szczerze :)) z oponiarzem. Ten twierdzi, że testy publikowane tu i tam są takie sobie. Dlaczego? Bo dotyczą wybranych nowych opon. Zupełnie inne wyniki byłyby, powiedzmy, po roku używania. Wg. niego, z upływem czasu, najlepsze są Micheliny, które zresztą wypadają dobrze i w testach nowych opon. Potwierdza bardzo dobre notowania zimowych Nokianów.

 

Z filmiku Witka uśmiałem się jak dziecko, choć tamtym do śmiechu nie było. Myślę, że bez łańcuchów nic się tam nie dało zdziałać. Pamiętam jakieś 10 lat temu w Krakowie lodowy dzień. Po dużym mrozie przyszła lekka odwilż i spadł deszcz. To co się działo na drogach, i chodnikach!, trudno opisać. Całe miasto dosłownie stanęło. Oczywiście piaskarki natychmiast utknęły w korkach. Liczba stłuczek i złamań była bardzo wysoka. Wracałem na piechotę do domu podpierając się miejscami ściana budynków, a i tak kilka razy leżałem. Takie niespodziewane warunki, na szczęście zdarzają się b. rzadko.


  • 3

#45 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 08 grudzień 2016 - 11:18

Dzisiejszy poranek był nieco podobny..... ale na szczescie glowne drogi posolone. Na bocznych trening delikatnej jazdy.... ;-)
  • 1

#46 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 11 grudzień 2016 - 09:03

Pamiętam jakieś 10 lat temu w Krakowie lodowy dzień. Po dużym mrozie przyszła lekka odwilż i spadł deszcz. To co się działo na drogach, i chodnikach!, trudno opisać. Całe miasto dosłownie stanęło. Oczywiście piaskarki natychmiast utknęły w korkach. Liczba stłuczek i złamań była bardzo wysoka. Wracałem na piechotę do domu podpierając się miejscami ściana budynków, a i tak kilka razy leżałem. Takie niespodziewane warunki, na szczęście zdarzają się b. rzadko.

10 lat temu to swoją drogą. Pamiętam że autobus 179 nie mógł podjechać na Armii Krajowej odcinku między ul. Zarzecze a Bronowicką. Ale większe jaja były chyba w okolicach 2012 r. Po opadzie śniegu wieczorem przyszedł ciepły deszcz (przy -3 C), który osiadał na wychłodzonym podłożu i tworzył około centymetrową warstwę lodu. Szliśmy wtedy ze znajomym na siłownię AGH-u. Po chodnikach nie dało się chodzić, ale stanu dróg nie pamiętam, w każdym razie uznałem że jazda autem tego dnia to proszenie się o stłuczkę.

Następnego dnia zrobiłem zdjęcia lodu na aucie. Trzeba było skuć lód z klamek i złamać przy uszczelkach, żeby dostać sie do środka. Powinienem mieć zdjęcia na kompie, wrzucę je pózniej, jeśli je znajdę.
  • 2

#47 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 11 grudzień 2016 - 23:55

Się tak popadało dokładnie 21 stycznia 2013 r.

Załączony plik  IMG_0040.JPG   240,86 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0044.JPG   265,38 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0046.JPG   211,78 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0047.JPG   166,08 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0043.JPG   227,21 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0045.JPG   165,02 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0048.JPG   183,32 KB   7 Ilość pobrań

 

 


  • 4

#48 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 grudzień 2016 - 03:14

Się tak popadało dokładnie 21 stycznia 2013 r.

attachicon.gifIMG_0040.JPG

 

attachicon.gifIMG_0044.JPG

 

attachicon.gifIMG_0046.JPG

 

attachicon.gifIMG_0047.JPG

 

attachicon.gifIMG_0043.JPG

 

attachicon.gifIMG_0045.JPG

 

attachicon.gifIMG_0048.JPG

 

 

ja w takich warunkach  jezdzilem na nartach 2 razy - swietne!!!!

gogle tylko trzeba bylo podgrzewac,zeby lod zszedl....

 

 

sa warunki na drogach takie, ze lepiej po prostu nie jezdzic...


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#49 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 grudzień 2016 - 18:57

To już duży OT, ale nie mogłem się powstrzymać. Trochę o oponach, ale głównie o czymś innym. http://moto.onet.pl/...ierowcow/keyled


  • 0

#50 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 20 grudzień 2016 - 11:54

10 lat temu to swoją drogą. Pamiętam że autobus 179 nie mógł podjechać na Armii Krajowej odcinku między ul. Zarzecze a Bronowicką. Ale większe jaja były chyba w okolicach 2012 r. Po opadzie śniegu wieczorem przyszedł ciepły deszcz (przy -3 C), który osiadał na wychłodzonym podłożu i tworzył około centymetrową warstwę lodu. Szliśmy wtedy ze znajomym na siłownię AGH-u. Po chodnikach nie dało się chodzić, ale stanu dróg nie pamiętam, w każdym razie uznałem że jazda autem tego dnia to proszenie się o stłuczkę.

Następnego dnia zrobiłem zdjęcia lodu na aucie. Trzeba było skuć lód z klamek i złamać przy uszczelkach, żeby dostać sie do środka. Powinienem mieć zdjęcia na kompie, wrzucę je pózniej, jeśli je znajdę.

 

w tym chyba czasie byłem na tygodniówce we Francji.

Po powrocie (autko pozostawione na parkingu w okolicach TS Wisła) autko pokryte było ponad centymetrową warstwą lodu. już nie pamiętam jak długo, ale trochę trwało zanim dostałem się do samochodu....


Użytkownik moris edytował ten post 20 grudzień 2016 - 11:54

  • 0

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#51 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 grudzień 2016 - 13:58

ja to mialem , jakbym wykrakal, pare dni temu......


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#52 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 grudzień 2017 - 00:20

 


Jeśli już to przejdź na całoroczne.
myślę że tak zrobię i posłucham starszego, na przyszły rok jesienią zakupię całoroczne.

 

Obecne opony zostały założone jesienią 2014 i przejechały 40 tyś. km bez zdejmowania

latem nie miałem żadnych problemów nawet przy szybkiej jeździe na długich odcinkach

tak wyglądają teraz

gallery_10_118_2712569.jpg

 

gallery_10_118_1547993.jpg

 

gallery_10_118_336999.jpg

 

jeszcze jedną zimę i lato muszą wytrzymać

 

  

Ciąg dalszy mojego prywatnego testu opon zimowych

Dokładnie rok później i 25 000 km zima i lato bez zdejmowania 

na przednim kole zostało 5 mm bieżnika, na tylnym 6mm

zdjęcia koła przedniego

 

gallery_10_118_2055912.jpg

 

gallery_10_118_2561627.jpg

 

gallery_10_118_1241322.jpg

 

jak myślicie - pociągną jeszcze 1 zimę ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#53 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 grudzień 2017 - 11:30

Janie, teoretycznie jeszcze objadą. Ja bym zostawił na zimę aż do następnej zimy.


  • 1

#54 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 grudzień 2017 - 12:18

Cześć

A mieszkasz gdzieś w górach? Ja przez ostatnie dwa sezony w ogóle nie zmieniałem opon.

Swoja drogą co to za samochód, że masz takie szerokie zimówki i do tego na 17?

Pozdro


  • 1

#55 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 grudzień 2017 - 14:04

doklkadnie taki rozmiar ma mojej zony samochod, z tym, ze szerokosc, o ile pamietam, 265


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#56 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 grudzień 2017 - 17:47

doklkadnie taki rozmiar ma mojej zony samochod, z tym, ze szerokosc, o ile pamietam, 265

Cześć

Chyba w terenówce a to nie jest terenówka.

Pozdro


  • 1

#57 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:34

RX 350


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#58 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:57

RX 350

Czyli jakiś Suvik?

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 07 grudzień 2017 - 18:59

  • 1

#59 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:12




 
jak myślicie - pociągną jeszcze 1 zimę ?


5-6 mm to jeszcze dwie zimy można przepękać ;-)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 1

#60 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:19

Powiedziałbym tak, o ile guma jest wciąż na tyle miękka. W ubiegłym sezonie zmieniałem opony o podobnym bieżniku, były trochę starsze, ale już przy lekkim mrozie samochód "płynął" przy hamowaniu :( "Zimę" 2015/16 na nich objeździłem, ale przy przeglądzie pan diagnosta mówił, że już letnie lepsze...


  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych