Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób nauczania żony/męża


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 22 wrzesień 2016 - 14:58

Próbowałem uczyć moją połówkę .Po tygodniu moje starania;

 

-opanowane zakładanie i zdejmowanie butów

- jazda na wprost z wyhamowaniem na przeciw stoku

- hamowanie pługiem

-łuki płużne

-korzystanie z wyciągu talerzyk,kanapa

Tyle zrobiłem w ciągu tygodnia. Instruktor pewnie by zrobił 3 razy więcej.Tutaj ukłon Mitkowi :uklon2: dokładnie przewidział jak
będzie.Ja straciłem tydzień żona niewiele zyskała.


Użytkownik J@n edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 08:07
- wydzielenie tematu z forum "Dzieci na nartach"

  • 2

#2 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 23 wrzesień 2016 - 06:15

Bo żonę trzeba uczyć kiedy jeszcze nie jest żoną.... potem to już kiepsko idzie... ;-)
  • 5

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:14

moją połówkę

hej Sanisławie - pozwoliłem sobie na wydzielenie tematu bo żony jakby nie było ważniejsze od  dzieci :)

 

 

 

żonę trzeba uczyć kiedy jeszcze nie jest żoną..

 

Coś w tym jest , sam tak miałem, powiedziałem że  jak nie zjedzie ze Skrzycznego to cyrografu na USC nie podpiszę

no i poskutkowało po 4 dniach nauki na szczycie Skrzycznego zjechała Ondraszkiem pod domek, w którym mieszkaliśmy na Dolinach

a następnego dnia zieloną trasą (Widokowa chyba się wtedy nazywała) do Czyrnej :na narty:


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:16

Bo żonę trzeba uczyć kiedy jeszcze nie jest żoną.... potem to już kiepsko idzie... ;-)

Cześć

I tak i nie Michale. Na moim przykładzie - a znasz dobrze całą rodzinę:

Rybelek zaczął się uczyć jeździć na nartach jak się poznaliśmy czyli miała wtedy 20 czy 21 lat i wcześniej żadnej styczności z nartami ale styczność ciągła z innymi sportami. Nie rozpisując się za długo totalna porażka z mojej strony (a byłem już wtedy instruktorem nie PI) do tego stopnia, że na Julianach rzucała we mnie nartami. Nauczyła się jeździć raczej od kumpli. Miała sporego farta bo często jeździła w grupach gdzie na przykład była ona i pięciu instruktorów. samo jeżdżenie w takiej grupie już po prostu wystarczy.

Obecnie jeżeli tylko mamy możliwość pojeździć razem (ostatnio coraz częściej na szczęście) zawsze wplatane są jakieś elementy edukacyjne w jazdę czy to z mojej czy Ewki strony.

Dzieci uczyłem sam od samego początku. W wypadku Kacpra 2 lata i 10 m. a w wypadku Amelki 2 lata i 4 m. to wiek w którym pierwszy raz samodzielnie poruszali się na nartach (dlatego tak mnie bawią a jednocześnie drażnią opowieści o 5 czy 6 letnich "maluszkach" na nartach bo nie tylko na przykładzie swoich dzieci wiem ile mogą jak się wie co z nimi robić). Dzieci zupełnie inne. Kacper miał ewidentne "papiery na jeżdżenie". Zaryzykuję  twierdzenie, że w wieku 6-9 lat jeździł na poziomie dobrego zawodnika w swojej grupie wiekowej. Później różnica oczywiście zaczęła się powiększać do obecnej przepaści ze względów oczywistych.

Amelka mniej uzdolniona ruchowo w tym kierunku nadrabiała pracowitością ( taki charakter za co ją szczerze podziwiam bo jedyna taka w rodzinie :)). W wieku 6-7 lat byli już samodzielnymi narciarzami, którym dawało się do ręki karnet i sobie jeździli gdzie chcieli. Kacper nawet w  Włoszech pomagał mi prowadzić nastolatków gdy musiałem z różnych względów dzielić grupę na dwie i zjechać innymi trasami. Najważniejsze było to, że była to w pełni dorosła i świadoma jazda w sensie taktycznym bo skręcać to można nauczyć każdego w moment. Pełna kontrola prędkości i toru, dostosowanie techniki do warunków, zachowanie wszystkich zachowań związanych z bezpieczeństwem na stoku i jazda bez upadków! chyba, że były inne założenia.

Rozwiązanie tej historii jest oczywiste. Gdy uczyłem, obecną żonę byłem świeżym instruktorem po kursie z może 3 letnim doświadczeniem w nauczaniu na stoku. Gdy uczyłem dzieci miałem tego doświadczenia dwadzieścia lat więcej!

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 08:18

  • 1

#5 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:56

A próbowałeś kiedyś uczyć nauczycielkę ? A jeśli w dodatku jest żoną? ;-). To chyba najtrudniejszy 'przeciwnik.....

Użytkownik mig edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 08:57

  • 1

#6 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:05

A próbowałeś kiedyś uczyć nauczycielkę ? A jeśli w dodatku jest żoną? ;-). To chyba najtrudniejszy 'przeciwnik.....

Ja nauczyłem, ale gdy zaczynała to była jeszcze pielęgniarką :). To był pierwszy zestaw :D.


  • 1

#7 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 23 wrzesień 2016 - 11:24

Taaa. .... ciekawe czego nauczyłeś.... ;-) ;-)

Użytkownik mig edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 11:25

  • 0

#8 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 wrzesień 2016 - 11:29

Taaa. .... ciekawe czego nauczyłeś.... ;-) ;-)

Życia ... z mundurowym :).


  • 1

#9 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 23 wrzesień 2016 - 13:04

 

moją połówkę

hej Sanisławie - pozwoliłem sobie na wydzielenie tematu bo żony jakby nie było ważniejsze od  dzieci :)

 

 

 

żonę trzeba uczyć kiedy jeszcze nie jest żoną..

 

Coś w tym jest , sam tak miałem, powiedziałem że  jak nie zjedzie ze Skrzycznego to cyrografu na USC nie podpiszę

no i poskutkowało po 4 dniach nauki na szczycie Skrzycznego zjechała Ondraszkiem pod domek, w którym mieszkaliśmy na Dolinach

a następnego dnia zieloną trasą (Widokowa chyba się wtedy nazywała) do Czyrnej :na narty:

 

widokowa jest do dziś.


  • 0

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 wrzesień 2016 - 13:37


widokowa jest do dziś.

h

a następnego dnia zieloną trasą (Widokowa chyba się wtedy nazywała) do Czyrnej :na narty:

Hej Jan

czy mozna by zmienic tytul tego watku : dla mnie brzmi…manipulacyjnie - tak, powiedzmy, jak: "jak prawidlowo doic krowe".

Moze nie mam racji, ale dla mnie ten tytul troche traci o brak szacunku dla Zon (jeszzcze raz - moze jestem przewrazliwiony??)

 


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 15:47

 

widokowa jest do dziś.

h

a następnego dnia zieloną trasą (Widokowa chyba się wtedy nazywała) do Czyrnej :na narty:

Hej Jan

czy mozna by zmienic tytul tego watku : dla mnie brzmi…manipulacyjnie - tak, powiedzmy, jak: "jak prawidlowo doic krowe".

Moze nie mam racji, ale dla mnie ten tytul troche traci o brak szacunku dla Zon (jeszzcze raz - moze jestem przewrazliwiony??)

 

 

Cześć

Masz rację. Może lepiej: sposoby uczenia jazdy swoich partnerów?

Pozdro


  • 1

#12 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:31

A może: "Jak uczyć żonę i przeżyć"  :D  Wcale nie bezpodstawnie taki tytuł, brat prawie dostał kijkiem po łbie od żony w czasach jej początków  :chair: 


  • 1
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 18:48

A może: "Jak uczyć żonę i przeżyć"  :D  Wcale nie bezpodstawnie taki tytuł, brat prawie dostał kijkiem po łbi

e od żony w czasach jej początków  :chair:

Cześć

Ale nie zawsze uczona jest żona. Przecież często to żona uczy.

Pozdrowienia


  • 1

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 wrzesień 2016 - 20:40

partnerów?

partner/partnerka jest a za chwię może go/jej nie być

może jestem zacofany ale mąż/żona to zupełnie inna para kaloszy

 

może poczytajmy piękny a zapomniany fragment naszego forum 

http://www.kochamnar...o +partnerstwie


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 08:31

 

partnerów?

partner/partnerka jest a za chwię może go/jej nie być

może jestem zacofany ale mąż/żona to zupełnie inna para kaloszy

 

może poczytajmy piękny a zapomniany fragment naszego forum 

http://www.kochamnar...o +partnerstwie

 

Cześć

A co to za różnica? Znam osoby, które rozwiodły się po pół roku i tzw. "związki partnerskie" (koszmarna nazwa), które trwają już ponad 20 lat. Nazwa coś zmienia???

Pozdrowienia


  • 0

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 wrzesień 2016 - 15:00


Znam osoby, które rozwiodły się po pół roku i tzw. "związki partnerskie" (koszmarna nazwa), które trwają już ponad 20 lat.

ale o tej pory takie osoby nie pojawiły się na forum, mamy raczej normalne małżeństwa,

jeśli taki przypadek nastąpi  to natychmiast zmienię tytuł tematu na :

"Sposób nauczania żony/męża, konkubiny/konkubina"


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 17:59

 


Znam osoby, które rozwiodły się po pół roku i tzw. "związki partnerskie" (koszmarna nazwa), które trwają już ponad 20 lat.

ale o tej pory takie osoby nie pojawiły się na forum, mamy raczej normalne małżeństwa,

jeśli taki przypadek nastąpi  to natychmiast zmienię tytuł tematu na :

"Sposób nauczania żony/męża, konkubiny/konkubina"

 

Cześć

O nie to już mogą być nawet pelikany. Konkubinat i pokrewne to jest jakaś słowotwórcza katastrofa.

A kiedyś miało się dziewczynę czy chłopaka i starczało a im ludzie starsi tym wymyślają głupoty żeby dzielić.

Pozdro


  • 0

#18 emillato

emillato
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 październik 2017 - 10:55

Ja raczej do nauki żony polecam instruktora, sama nie chciałabym żeby mnie mąż uczył :D Jeśli chce się mieć dobre podstawy to raczej polecam osobę która ma cierpliwość w uczeniu :D


  • 0

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 październik 2017 - 12:27


sama nie chciałabym żeby mnie mąż uczył
a jeździ lepiej od Ciebie ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 bcvv22

bcvv22
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 październik 2017 - 16:21

Weź instruktora, bo nie wytrzymasz z kobitą na stoku ;)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych