Skocz do zawartości


Zdjęcie

Montaz wiazan - brak instrukcji


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2016 - 15:59

Konkretnie Markerow Motion 11 w nowych Volkl Racetiger SC. Przyszly niezamontowane. Ze wzgledow transportowych - zrozumiale. Od zawsze sam montowalem wiazania w nartach. No moze z malymi wyjatkami. Pamietam czasy, gdy wiercilo sie w nartach otwory wiertarka. Wraz z wiazaniami dostawalo sie instrukcje co i jak trzeba zrobic, jakie fi wraz z szablonem gdzie wiercic i jak gleboko. Dla w miare sprawnego mezczyzny (nie sadze, by ktoras z pan sie za to chciala brac :)) - chwila przyjemnosci. Potem przyszlo ulatwienie. W nartach montowano fabrycznie plyty, do ktorych wystarczylo przykrecicdo gotowych otworow lub wrecz wsunac wiazanie. Odczytuje sie wielkosc skorupy buta i wsuwa obie czesci wiazania. Jesli ktos chce, ale do tego wymagana jest juz pewna znajomosc rzeczy, mozna calosc wiazania przesunac nieco bardziej w przod lub do tylu. W sumie - banal. Zreszta w razie watpliwosci zawsze mozna bylo wspomoc sie krotka instrukcja dolaczona do wiazan.

 

Jakiez wiec bylo moje zdziwienie, gdy po wyjeciu nart z folii, wyjeciu wiazan z pudelka, chcac jeszcze cos sprawdzic w instrukcji, choc wszystko wydawalo sie jasne, przeczytalem, ze wiazania powinien montowac wykwalifikowany serwis. W zwiazku z tym nie podano zadnej, nawet najmniejszej wskazowki. Chryste Panie! Do czego to dochodzi. Niedlugo nawet wyjecie nart z folii bedzie wymagalo wizyty w serwisie. Przeciez sam montaz, o ile uzyjemy tego nadmiarowego terminu, jest banalny i trwa ok. 2 min. Wsuwamy obie czesci na odpowiednia glebokosc, blokujemy i... voila.

 

Co innego ustawienie sily wypiecia. Tu nie kazdy ma wiedze i smialosc, choc moje osobiste doswiadczenia z ustawieniem w serwisie sa negatywne. Prawie zawsze ustawiano mi za slabo. Gdyby wiec w instrukcji napisano jak zamontowac wiazania w standardowy sposob i dodano, ze w celu wlasciwego ustawienie sily wypiecia zaleca sie wizyte w serwisie - byloby OK. Ale kierowanie klienta do serwisu w celu wsuniecia wiazan w gotowe fabryczne szyny... Widze dwa wytlumaczenia: dupochron lub kasa. ;)


  • 2

#2 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2016 - 17:47


Chryste Panie! Do czego to dochodzi. Niedlugo nawet wyjecie nart z folii bedzie wymagalo wizyty w serwisie

 

Przesadzasz. Teraz wszystkie instrukcje sa na youtube. 

 

 

Chcesz naprawic pralke, samochod, rower to youtube jest pierwszym miejscem gdzie znajdziesz instrukcje jak to zrobic.


  • 2

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2016 - 08:30

Jacku. Po pierwsze to nie ta instrukcja, tzn. moje Markery (dokladnie Marker xMotion 11d) sa inne. Odpowiedni youtube do tego to:  Sprytny patent blokujacy przednia czesc wiazania. Ale youtube to nie jest rozwiazanie podstawowe. Dobry dodatek. Oczekiwalbym prostej instrukcji na papierze albo faktycznie skierowania na www. We wszystkich poprzednich zestawach: Fischer a nawet Volkl SC z Markerem - byla.


  • 1

#4 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2016 - 14:40


Oczekiwalbym prostej instrukcji na papierze

 

Ale to nie jest ekologiczne rozwiazanie;)


  • 0

#5 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 04 marzec 2016 - 14:57

Oczekiwalbym prostej instrukcji na papierze

 
Ale to nie jest ekologiczne rozwiazanie;)
Wystarczy cdrom z intrukcja.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2016 - 15:17


Ale to nie jest ekologiczne rozwiazanie;)

 

Nie jest, ale instrukcja juz jest wydrukowana, nieekologicznie, tyle ze w niej, na co najmniej 10 zdaniach tlumacza sie dlaczego nie moga napisac jak montowac wiazania i dlaczego nalezy udac sie do serwisu.

 

Faktem jest, i to jest zrozumiale, ze w ramach oszczednosci papieru (nie wchodzac w zasadnosc calej idei) obecnie coraz czesciej, zamiast grubej papierowej instrukcji, pojawia sie jedna mala karteczka o powierzchni 5x5 cm, w ktorej podany jest adres www, gdzie mozna znalezc pelna instrucje. Sluszny trend. Ale w Volkl o tym jeszcze nie slyszeli. :)


  • 1

#7 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 04 marzec 2016 - 15:20

 


Ale to nie jest ekologiczne rozwiazanie;)

 

Nie jest, ale instrukcja juz jest wydrukowana, nieekologicznie, tyle ze w niej, na co najmniej 10 zdaniach tlumacza sie dlaczego nie moga napisac jak montowac wiazania i dlaczego nalezy udac sie do serwisu.

 

Faktem jest, i to jest zrozumiale, ze w ramach oszczednosci papieru (nie wchodzac w zasadnosc calej idei) obecnie coraz czesciej, zamiast grubej papierowej instrukcji, pojawia sie jedna mala karteczka o powierzchni 5x5 cm, w ktorej podany jest adres www, gdzie mozna znalezc pelna instrucje. Sluszny trend. Ale w Volkl o tym jeszcze nie slyszeli. :)

 

pewnie słyszeli.

Ale może działa właśnie lobbing serwisów narciarskich....

 

Nie zdziwię się, jak pewnego roku wprowadzą dowody rejestracyjne nart z obowiązkowymi przeglądami w ASO (narciarskim ASO) - ile kasy jest do podjęcia...... (oczywiście włączą się w to ubezpieczyciele,  - warunek wypłaty,  służby medyczne na stoku oraz wszelkie inne stowarzyszenia miłośników pingwinów...) :D


Użytkownik moris edytował ten post 04 marzec 2016 - 15:23

  • 2

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#8 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2016 - 17:10


Nie zdziwię się, jak pewnego roku wprowadzą dowody rejestracyjne nart z obowiązkowymi przeglądami w ASO (narciarskim ASO) - ile kasy jest do podjęcia...

 

Nie pisz tego tak officialnie bo jeszcze ktos rzeczywiscie to wprowadzi w zycie!!!

 

Chociaz pewnie wczesniej wprowadza dowody rejestracyjne i przeglady rowerow ;)


  • 2

#9 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 04 marzec 2016 - 17:54

Przeglądy skuterów do 50ccm juz od paru lat obowiązują, to teraz czas na rowery.
  • 1

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 04 marzec 2016 - 18:17

no to dorzuce..............co w USA jest potrzebne, zeby prowadzic na wodach publicznych motorowke z silnikiem ok 6.0l ?????


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 04 marzec 2016 - 18:46

no to dorzuce..............co w USA jest potrzebne, zeby prowadzic na wodach publicznych motorowke z silnikiem ok 6.0l ?????


Domyślam się ze każdy stan ma swoje regulacje, ale pewnie w większości obowiązuje brak jakichkolwiek uprawnień, ewentualnie "driving licence".
  • 1

#12 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 04 marzec 2016 - 18:59

zgadza sie - prawo jazdy to jedyny document - takze na jachty.....................


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2016 - 20:32

Co kraj to obyczaj, ale wlasnie ze Stanow plyna rozne trendy dupochronne. I coraz wiekszy wigor prawnikow w coraz bardziej duperelnych sprawach. Mysle, ze to jest wlasnie glowny powod braku instrukcji montazu. Obawa, ze ktos wytoczyc firmie proces o jakas duperele. Pamietam slynny proces w Stanach, bodajze wygrany, gdy ktos oparzyl sie w samochodzie kawa z macdonalda. Albo slynna instrukcja w starych pecetach, ze czytnik CD nie jest podstawka pod kubek na kawe. A kuchenka mikrofalowa nie sluzy do suszenia mokrych kotow. :)

Wiazania juz "zamontowane", czyli wsuniete w szyny na wlasciwa glebokosc. Zastanawiam sie tylko czy juz dac narty w prezence malzonce czy czekac na najblizsza okazje, np. Dzien Kobiet. Aha, dzis zostalem po raz drugi dziadkiem. :)
  • 4

#14 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 marzec 2016 - 21:38

Zastanawiam sie tylko czy juz dac narty w prezence malzonce czy czekac na najblizsza okazje, np. Dzien Kobiet. Aha, dzis zostalem po raz drugi dziadkiem.

 

Gratulacje :D

Dzisiaj mamy inne święto - "Dzień Teściowej". Moja dostała kwiatek:

1294435186_by_krzysitko_600.jpg


  • 1

#15 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 06 marzec 2016 - 02:03

 

Zastanawiam sie tylko czy juz dac narty w prezence malzonce czy czekac na najblizsza okazje, np. Dzien Kobiet. Aha, dzis zostalem po raz drugi dziadkiem.

 

Gratulacje :D

Dzisiaj mamy inne święto - "Dzień Teściowej". Moja dostała kwiatek:

1294435186_by_krzysitko_600.jpg

 

nie wiem, ale w mojej rodzinie Tesciowa powaza mnie bardziej niz Corke

ciekawe, ze jak moja Mama zyla, to zawsze brala strone mojej Zony..............


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#16 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 06 marzec 2016 - 11:04


Zastanawiam sie tylko czy juz dac narty w prezence malzonce czy czekac na najblizsza okazje, np. Dzien Kobiet.

 

oczywiście że poczekaj. :D


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2016 - 22:43

Moris, dzieki. Poczekam. BTW - popatrzylem na Twoja stopke. Mamy prawie te same buty. Tez jezdze na Racetigerach, ale SC. Zastanawialem sie przez moment nad SL, ale zdecydowalem sie na lagodniejsze. Gigantki tez mam, ale ich nie uzywam. Jeszcze mi tylko kasku brakuje, ale pewnie i ja skoncze jako kaskowiec.
  • 1

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 15 marzec 2016 - 11:26

Moris, dzieki. Poczekam. BTW - popatrzylem na Twoja stopke. Mamy prawie te same buty. Tez jezdze na Racetigerach, ale SC. Zastanawialem sie przez moment nad SL, ale zdecydowalem sie na lagodniejsze. Gigantki tez mam, ale ich nie uzywam. Jeszcze mi tylko kasku brakuje, ale pewnie i ja skoncze jako kaskowiec.

Cześć

Andrzeju ja mam obecnie już dwa kaski i używam jak trzeba a moje zdanie znasz.

Trafisz na swój zestaw. Ostatnio przymierzałem zestaw robiony prze POCa dla reprezentacji Szwecji. takiego kasku jeszcze na głowie nie miałem.

Niestety z goglami prawie 3000 pln.

Pozdrowienia


  • 1

#19 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2016 - 12:37

Mitku, na pewno trafie. Zaczne mimo wszystko od Decathlonu. W koncu jestem Krakusem, tylko troche mniej oszczednym od Poznaniaka. :) Jesli nic w Decathlonie nie znajde, poszukam gdzie indziej. 


  • 1

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 15 marzec 2016 - 13:39

Mitku, na pewno trafie. Zaczne mimo wszystko od Decathlonu. W koncu jestem Krakusem, tylko troche mniej oszczednym od Poznaniaka. :) Jesli nic w Decathlonie nie znajde, poszukam gdzie indziej. 

Cześć

Andrzeju jeżeli mogę coś doradzić to raczej szukaj wśród markowych lepszych produktów. Dla osób przyzwyczajonych do jazdy z gołą głową lub w czapeczce "normalne" kaski są zdecydowanie zbyt ciepłe i zbyt obszerne zewnętrznie.

ja znalazłem kask sportowy Rossignola ale model SL z miękkimi wzmacnianymi kewlarem uszami - super sprawa. I na dodatek nie wyglądam w nim jak kretyn co było normalne w innych kaskach.

 

Pozdro


  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych