Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzis Snowbird


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2016 - 16:26

Jadzia, Twoje argumenty mnie przekonują, mają sens itd, ale...
Większość moich szwajcarskich znajomych była w Stanach i Kanadzie... Pracować, nielegalnie w ramach tak zawanego poznawania świata.
Większość moich polskich znajomych była w Stanach... Na wakacjach za ciężko zarobione pieniądze w Europie.
Taka ciekawostka na zakończenie tematu pobocznego z mojej strony.

Pozdrawiam
Michał

z tymi drzewami  trafnie zauwazylles - moze dlatego , ze w czasie opadow takze solidnie podwiewalo?

 

Andrzej - w Europie jest inne narciarstwo (porownanie sprzed 3-4 lat - oze teraz sie zmienilo chociaz ogladam zdjecia i nie widac, zeby np dobor nart sie zmienil).

 

Tutaj, jak  np wale miedzy drzewami, wiem, ze szansa , ze traFIE NA niezasypane sniegiem przeszkody jest znikoma...co nie znaczy, ze zwalnia mnie od "czytania" sniegu (znaczenie "pomarszczonej" warstwy sniegu znasz , prawda?, zdala od potencjalnych tree wells etc)..

te liczby srednich opadow przeze mnie przytoczone nie sa sfalszowane...

Tutaj, a jeszcze bardziej w Canada "You eat what You kill" - czyli jaka linie wybierzesz - to Twoja. Mowie o dobrych narciarzach - tzn swobodnie zjezdzajacych w kazdym sniegu (za wyj lodoszreni to potrafi przeciac kosci) na stokach do 40 stopni - to jest moja definicja - zaznaczam "w kazdym sniegu" czyli poza trasa.......

 

wczoraj np po poludniu bylo inne "cwiczenie" -  miejsca byly wyjezdzone, przedzielone odsypami miekkiego, nieubitego sniegu, glebokiego  do 30 cm - swietne cwiczenie balansu przod/tyl.......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 luty 2016 - 03:59

 

Jadzia, Twoje argumenty mnie przekonują, mają sens itd, ale...
Większość moich szwajcarskich znajomych była w Stanach i Kanadzie... Pracować, nielegalnie w ramach tak zawanego poznawania świata.
Większość moich polskich znajomych była w Stanach... Na wakacjach za ciężko zarobione pieniądze w Europie.
Taka ciekawostka na zakończenie tematu pobocznego z mojej strony.

Pozdrawiam
Michał

z tymi drzewami  trafnie zauwazylles - moze dlatego , ze w czasie opadow takze solidnie podwiewalo?

 

Andrzej - w Europie jest inne narciarstwo (porownanie sprzed 3-4 lat - oze teraz sie zmienilo chociaz ogladam zdjecia i nie widac, zeby np dobor nart sie zmienil).

 

Tutaj, jak  np wale miedzy drzewami, wiem, ze szansa , ze traFIE NA niezasypane sniegiem przeszkody jest znikoma...co nie znaczy, ze zwalnia mnie od "czytania" sniegu (znaczenie "pomarszczonej" warstwy sniegu znasz , prawda?, zdala od potencjalnych tree wells etc)..

te liczby srednich opadow przeze mnie przytoczone nie sa sfalszowane...

Tutaj, a jeszcze bardziej w Canada "You eat what You kill" - czyli jaka linie wybierzesz - to Twoja. Mowie o dobrych narciarzach - tzn swobodnie zjezdzajacych w kazdym sniegu (za wyj lodoszreni to potrafi przeciac kosci) na stokach do 40 stopni - to jest moja definicja - zaznaczam "w kazdym sniegu" czyli poza trasa.......

 

wczoraj np po poludniu bylo inne "cwiczenie" -  miejsca byly wyjezdzone, przedzielone odsypami miekkiego, nieubitego sniegu, glebokiego  do 30 cm - swietne cwiczenie balansu przod/tyl.......

 

dzis zwracalem uwage na drzewa - zadne nie mialy sniegu!!!!!!

 

wiec, zgnebiony, wzialem Tram . juz "u gory" widac Cirque - musze przyznac sie, ze pare wejsc do Cirque nie wzialem...

 

 

z dala wyglada tak

 

pre_1456368504__img_2009.jpg

 

troche blizej

 

pre_1456368548__img_2012.jpg

 

co by to bylo bez drzew????

ciekawy jestem - ile tam jest stopni?

bo mi wychodzi ok 41..

ale moze sie myle?

 

pre_1456368569__img_2014.jpg

 

jak (prawie) zawsze - komplikacje - mialem wracac przez Chicago jutro ( w piatek musze operowac)....

Chicago ma otrzymac do 18 cali sniegu........

wiec szybko sie przebukowalem przez Dallas.....................

Trzymajcie kciuki. prosze!!!


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 luty 2016 - 07:39


ciekawy jestem - ile tam jest stopni?
bo mi wychodzi ok 41..
ale moze sie myle?

 

Nie wiem, ale przynajmniej widać, że tego śniegu tam jest dużo!

Dzięki za fotki.

 

 

Pozdrawiam i szerokiej drogi.

Michał


  • 1

#24 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 29 luty 2016 - 03:15

Jadzia, Twoje argumenty mnie przekonują, mają sens itd, ale...
Większość moich szwajcarskich znajomych była w Stanach i Kanadzie... Pracować, nielegalnie w ramach tak zawanego poznawania świata.
Większość moich polskich znajomych była w Stanach... Na wakacjach za ciężko zarobione pieniądze w Europie.
Taka ciekawostka na zakończenie tematu pobocznego z mojej strony.

Pozdrawiam
Michał

Dziekuje za pozdrowienia

dotarlem  w czwartek wieczorem

w piatek operowalem od 7 do 6 popoludniu...

w sobote w okoliczne gory.....

to co poruszyles ( obecnosc snieg na drzewach) nie ma sensu - tutaj, w okolicznych gorach, nie dostalismy sniegu swiezego prze 5 dni i zobacz, jak wygladaja drzewa..... tzn nie ma sensu nie to , co wypunktowales, a to, co przyroda robi a nami.......

nie wiem, co o tym sadzic???

 

pre_1456711510__img_2042.png

 

 

przedtem zrobilem troche research

tutaj zestawienie  zjazdow z podaniem STOPNI a nie procentow, nachylenia...

zeby sie zakwalifikowac do tej listy, dana trasa MUSI miec co najmniej 300 m dlugosci

wiele tras te dlugosc przekracza wielokrotnie...

pre_1456711466__2021.png

 

 

 

 

ciag dalszy

 

 

pre_1456711488__img_2022.png


Użytkownik jan koval edytował ten post 29 luty 2016 - 03:18

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#25 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 marzec 2016 - 11:59

Do domu nie zapraszamy byle przybłędów, chcemy wiedzieć kim są nasi goście, a procedura wizowa to właśnie taka forma przedstawienia się i zaprezentowania kim się jest.

 

nieźle :w00t:

Ze trzy, cztery lata temu znajomy częstochowianin (poza sportowo kapitan A 320) wjeżdżał do tego miłego państewka celem wystartowania w mistrzostwach swiata jako aktualny mistrz tegoż swiata własnie. Na JFK okazało się, że źle się przedstawił i zaprezentował, bo graniczny buc, pan i władca od wiz nie mógł zrozumieć co to za sport i kazał oczekiwać na lot powrotny. Naszego zawodnika uratowała rzutem na tasmę WIKIPEDIA i dopiero wtedy amerykański ćwok zrozumiał i uprzejmie przepuscił go przez goscinny próg.

Może powinien był skłamać i powiedzieć, że nie jest pilotem, a dopiero jedzie się z kolegami szkolić w lataniu...

Chyba nie ma na swiecie drugiego państwa (łącznie z Koreą Północną), które na swoje terytorium wpuszczałoby gosci w zależnosci od nastroju i humoru wpuszczającego.

 

a tu niezwykle pouczająca lektura:

http://nowyjork.msz....cych_sie_do_usa

 

i jeszcze jeden przykład, który szkoda nawet komentować

 


Użytkownik deczko inny edytował ten post 07 marzec 2016 - 12:00

  • 1

#26 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 marzec 2016 - 17:48

Mialem wsrod znajomych tez taka sytuacje - Bogu ducha winny czlowiek zostal odeslany - tymczasem terrosrysci, ktorzxy lecieli samolotami w 9/11 szkolili sie w lataniu wlasnie w Stanach.............. I badz tu madry........................

nie wiem, jakie szk0oolenia przechodza Homeland Security I na co maja zwracac uwage.............gdybym ja tam pracowal, to zaden z wygladem wskazujacym na pochodzenie z krajow bliiskiego wschodu by nie wjechal......

 

Ale cvhyba bym dlugo nie popracowal - bo jak sie uleje "normalnego" , bialego czlowieka to jest OK - ale np jak nie wpusci sie np kogos w turbanie to juz sie mowi o rasizmie I dyskryminacji.........................................


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2017 - 02:40

Mialem wsrod znajomych tez taka sytuacje - Bogu ducha winny czlowiek zostal odeslany - tymczasem terrosrysci, ktorzxy lecieli samolotami w 9/11 szkolili sie w lataniu wlasnie w Stanach.............. I badz tu madry........................

nie wiem, jakie szk0oolenia przechodza Homeland Security I na co maja zwracac uwage.............gdybym ja tam pracowal, to zaden z wygladem wskazujacym na pochodzenie z krajow bliiskiego wschodu by nie wjechal......

 

Ale cvhyba bym dlugo nie popracowal - bo jak sie uleje "normalnego" , bialego czlowieka to jest OK - ale np jak nie wpusci sie np kogos w turbanie to juz sie mowi o rasizmie I dyskryminacji.........................................

 

pre_1487900114__unnamed.jpg

 

snieg do kolan - znowu w Snowbird w czasie ostatnich 48h chyba z ok 75cm I stale sypie

dokladnie 99,6 cm of wtorku wieczora (wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!!)


Użytkownik jan koval edytował ten post 24 luty 2017 - 03:05

  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#28 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 luty 2017 - 10:18


wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!
czekamy z niecierpliwością na dalsze foty

Tak z ciekawości - ile km od miejsca Twojego zamieszkania jest ten SNOWBIRD ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#29 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2017 - 15:29

 


wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!
czekamy z niecierpliwością na dalsze foty

Tak z ciekawości - ile km od miejsca Twojego zamieszkania jest ten SNOWBIRD ?

 

ok 4h lotu czyli jakies 3 tys km cirka


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#30 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2017 - 17:09

wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!

czekamy z niecierpliwością na dalsze foty
Tak z ciekawości - ile km od miejsca Twojego zamieszkania jest ten SNOWBIRD ?
ok 4h lotu czyli jakies 3 tys km cirka

Sorry writing in English from my IPhone
An avalanche went down the little cottonwood. Canyon
Took 3 cars nobody killed
Waiting for the road to be cleared
Sometimes to much snow on the road is .... To much
  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#31 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 luty 2017 - 17:13

wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!

czekamy z niecierpliwością na dalsze foty
Tak z ciekawości - ile km od miejsca Twojego zamieszkania jest ten SNOWBIRD ?

ok 4h lotu czyli jakies 3 tys km cirka

Sorry writing in English from my IPhone
An avalanche went down the little cottonwood. Canyon
Took 3 cars nobody killed
Waiting for the road to be cleared
Sometimes to much snow on the road is .... To much

Take care there is a jungle out there.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1

#32 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 24 luty 2017 - 20:53

 

 

 

wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!

czekamy z niecierpliwością na dalsze foty
Tak z ciekawości - ile km od miejsca Twojego zamieszkania jest ten SNOWBIRD ?
ok 4h lotu czyli jakies 3 tys km cirka

Sorry writing in English from my IPhone
An avalanche went down the little cottonwood. Canyon
Took 3 cars nobody killed
Waiting for the road to be cleared
Sometimes to much snow on the road is .... To much

 

 

Exgüse, aber ich verschtaa di nöd. 

 

 

Nikt nie zginal na szczescie wiec nic sie nie stalo. A sniegu nigdy nie jest za duzo.

Pozdrawiam

Michal

I piszcie po polsku bo nie kazdy zna amerykanski.


  • 1

#33 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 luty 2017 - 01:12

 

 

 

 

wlasnie wtedy przylecialem - na zamowienie!!

czekamy z niecierpliwością na dalsze foty
Tak z ciekawości - ile km od miejsca Twojego zamieszkania jest ten SNOWBIRD ?
ok 4h lotu czyli jakies 3 tys km cirka

Sorry writing in English from my IPhone
An avalanche went down the little cottonwood. Canyon
Took 3 cars nobody killed
Waiting for the road to be cleared
Sometimes to much snow on the road is .... To much

 

 

Exgüse, aber ich verschtaa di nöd. 

 

 

Nikt nie zginal na szczescie wiec nic sie nie stalo. A sniegu nigdy nie jest za duzo.

Pozdrawiam

Michal

I piszcie po polsku bo nie kazdy zna amerykanski.

 

wiesz co by wyszlo, gdybym  w swoim telefonie chcial pisac po polsku?

wolalem lepsze wyjscie


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#34 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 kwiecień 2021 - 08:53

taki filmik znalazłem

https://www.youtube....h?v=_MXKN964Qrk

 

tam zawsze tyle ludzi jest ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#35 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 22 kwiecień 2021 - 09:55

Dziki kraj, dzikie obyczaje.... ;-)
  • 2

#36 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 kwiecień 2021 - 13:07

to sa momenty zanim zamkniety teren zostanie otwarty po solidnym opadzie sniegu.

 

Konkretnie jest to Mineral basin - swietna zabawa jak otworza!!!! - przez jakas godzine mozna zrobic pierwsze slady a pozniej juz rozjezdzone


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych