Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 Doliny 2004-2024

Francja narty 3 Doliny

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#1 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 18 luty 2016 - 16:09

Przyszedł czas, by podsumować ładnych parę lat narciarskiego życia.

 

Jakoś zaniedbałem pisanie relacji z wyjazdów - w sumie trochę szkoda....

 

Pierwszą część serialu poświęcam mojemu absolutnemu topowi narciarskiemu - francuskim 3 Dolinom.

No to zaczynamy.. :) (będzie w kilku częściach)

 

zajawka..... 2004

 

To był mój pierwszy raz we Francji a trzeci w Alpach (po włoskich Bormio i Monte Bondone). Rok 2004.

Tym razem zobaczyłem ogłoszenie na mojej uczelni, że organizowany jest wyjazd studencki ze szkoleniem narciarskim do Valfrejus.

Opis tego wyjazdu - pewnie kiedyś powstanie....

 

Podczas pobytu w ofercie mieliśmy dwa dni wyjazdowe - autokar podwiózł nas do niedalekiego Orelle.....

Szybkie załatwienie karnetów  - i tu ciekawostka - nie elektronicznych, tylko na specjalnym druciku zawieszona naklejka uprawniająca do jazdy w Val Thorens.

Kilkanaście minut później wsiadaliśmy do 3 Valles Express,

Załączony plik  102-0221_IMG.JPG   113,37 KB   8 Ilość pobrań

a po około 20 minutach byliśmy już w Rosael,  nastepnie krzesełko i po chwili zobaczyłem po raz pierwszy najwyższą z trzech dolin - Val Thorens

Załączony plik  102-0229_IMG.JPG   115,64 KB   8 Ilość pobrań.

 

Podczas pierwszego zjazdu jedną z czerwonych tras z okolic Grand Fond przezywaliśmy pewien rodzaj ekstazy. Tym bardziej, że stacje w których jeździłem do tej pory nie sprawiały takiego wrażenia przestrzeni, wolności i pustyni śniegu.

Załączony plik  102-0204_IMG.JPG   107,23 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  102-0238_IMG.JPG   81,54 KB   4 Ilość pobrań.

 

Ciekawostką było dla mnie wtedy, że nie było czytników karnetów, a tylko w newralgicznych miejscach (w mieści) VT przy wejściach do wyciągów stała obsługa i wzrokiem kontrolowała czy ludzie mają karnety - te na drucikach :D

 

Upajając się samotną jazdą w VT nawet nie wiem kiedy minął dzień.

Nadszedł czas powrotu - mieliśmy w głowach przestrogę pilotki, by nie spóźnić się na powrotną gondolę do Orelle. Z górnej jej stacji nie ma w zasadzie możliwości powrotu na nartach  - pechowcom pozostaje powrót do VT i alternatywny środek lokomocji - taksówka do Orelle przez Moutiere (coś koło 100 km, nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztuje...).

Wybrałem trudniejszy wariant powrotu - wagon na Cime de Caron i zjazd nieratrakowaną trasą Combe de Roseal

Załączony plik  101-0193_IMG.JPG   134,96 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  102-0251_IMG.JPG   154,67 KB   3 Ilość pobrań.

 

Na koniec dnia postanowienie - muszę tu jeszcze wrócić. I zobaczyć pozostałe doliny....

 

wielki powrót  - 2005 i 2006

 

Do VT wróciłem po roku i znowu po roku.... , ponownie zabawa w VT.

 

poszerzenie eksploracji - 2008

w roku 2008 nasza grupa była w Les Sybelles. Jak zwykle jeden dzień spędzaliśmy w VT. Ale tym razem dogadałem sie z pilotką, że dokupię sobie rozszerzenie na całe 3 Doliny i szybciutko wyruszyłem na rekonesans.

 

Nie wdając się w szczegóły moja trasa przebiegała mniej więcej tak:

Orelle - Col de Roseal - dół VT, zjazd do Les Menuires (BD Cumin) - Mont de la Chambre - zjazd do Meribel Mottaret - wyjazd na Saulire - zjazd trasą Creux

 - objechanie góry Roc Merlet - dojazd do Courchevel 1850. Następnie powrót do Meribel, zjazd do Les Menuires. Wyjazd na Point de la Masse. Ponowny zjazd do Les  Menuires i szybki transfer przez Mont de La Chambre do VT, zjazd pod gondolę Caron, wyjazd na Carona i powrót do Roseal przez Combe de Roseal.

 

Poniżej  kilka zdjęć z tego przejazdu (wszystkie fotki z roku 2008).

 

Pierwszy raz widziałem taki wyciąg kubełkowy Reberty  (już go teraz niestety zamienili na krzesełko)

Załączony plik  IMG_2653.jpg   152,92 KB   3 Ilość pobrań

 

Meribel Mottaret

Załączony plik  IMG_2657.jpg   186,41 KB   3 Ilość pobrań

 

zjazd pod lotnisko (trasa Suisse)

Załączony plik  IMG_2744.jpg   152,99 KB   3 Ilość pobrań

 

objazd Roc Merlet (do dzisiaj funkcjonująca Poma Pyramide)

Załączony plik  IMG_2702.jpg   94,39 KB   2 Ilość pobrań

powrót do Menuirów

 

Charakterystyczne dla Mottaret klimatyczne gondolki Plattieres (1, 2 i 3) (każda w innym kolorze).

Załączony plik  IMG_2800.jpg   121,48 KB   2 Ilość pobrań

Dzisiaj z nich pozostała tylko trójka.....

 

Załączony plik  IMG_2811.jpg   132,38 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_2849.jpg   101,03 KB   2 Ilość pobrań

 

Trasa olimpijska na Massie

Załączony plik  IMG_2828.jpg   126,22 KB   2 Ilość pobrań

 

i powrót do Roseal nierarakowaną trasą Combe de Roseal

Załączony plik  IMG_2874.jpg   110,16 KB   3 Ilość pobrań

 

Pogoda rewelacyjna, wrażenia - nie do opisania.

Było to prawie osiem lat temu, a pamiętam ten dzień do dzisiaj.

Według GPS przejechałem wtedy około 140 km (trasa plus wyciągi).

 

Oczywiście nie byłem w stanie być w każdym miejscu, zwłaszcza w Meribel  i Courchevel.

 

Ale już wtedy wiedziałem, że będę tu wracał i to wielokrotnie..... - tym razem na cały tydzień.

 

Niestety organizatorka wyjazdów studenckich powiedziała mi wprost, że te wyjazdy sa nisko budżetowe i raczej nie maszans na zorganizowaie wyjazdu w mrcu do 3 Dolin dla tej grupy..

 

Postanowiłem wtedy, że i tak tu wrócę - w ramach wyjazdu z innej okazji.

 

Wróciłem - ale dopiero w roku 2010, za to dwa razy

 

Ale o tym w kolejnym odcinku.......

 

Pozdrawiam, Mietek

 

PS - zdjęcia i filmy będą w galerii po ostatnim odcinku....


Użytkownik moris edytował ten post 18 luty 2016 - 16:13

  • 6

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2016 - 16:37

Dzięki - wspomnienia wspaniałe,

2004 tak się składa że może się widzieliśmy jako że także wtedy byłem tam na nartach

stare czasy - o kaskach jeszcze wtedy żaden amator nie myślał

Les%252520Menuires%25252020004%252520.2%

 

narty były takie

Les%252520Menuires%25252020004%252520.2%

 

a w ostatnim tygodniu kwietnia można było jeszcze zjechać do St. Martin

Les%252520Menuires%25252020004%252520.3%

 

ostatni atak zimy i kubełki czynne do 17:30 dla tych co wracali z Val Thorens

Les%252520Menuires%252520037.jpg

 

aż trudno było uwierzyć że to już koniec sezonu w Courchevel

Les%252520Menuires%25252020004%252520.2%

 

bajeczne zjazdy przez las w La Tagna

Les%252520Menuires%25252020004%252520.2%

 

i piknik pod skocznią olimpijską

Les%252520Menuires%25252020004%252520.2%

:D

 

i pomyśleć że 12 lat tak szybko przeleciało


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 luty 2016 - 17:38

Kurcze a ja Trzech Dolin nie czuje.Jeden z bardziej przereklamowanych osrodkow w jakich bylem.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#4 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 18 luty 2016 - 19:00

Kurcze a ja Trzech Dolin nie czuje.Jeden z bardziej przereklamowanych osrodkow w jakich bylem.

cóż - każdy ma swoje gusta i ulubione ośrodki.

 

Pytanie kiedy byłeś? Jakie były warunki? i czego się oczekuje......

 

Nic to, piszę dalej (może kolejne opisy innych ośrodków będą bliżej Twojego gustu....)


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#5 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 18 luty 2016 - 19:50

@Jan -  śniegu było wtedy tak dużo, że w Valfrejus mam zdjęcie budki telefonicznej zasypanej śniegiem aż po aparat telefoniczny.....

Ale do rzeczy:

 

Styczeń 2010

 

Jak planowałem, po dwóch latach wróciłem do 3V, tym razem na cały pobyt. Razem z moimi dziewczynami wyruszyliśmy do Les Menuires.

 

Wyjazd rozpoczął się trochę nietypowo, a na pewno niezbyt dograny organizacyjnie.

Jak wspominałem, nasze towarzystwo studenckie wybierało bardziej budżetowe stacje. A ja uparłem się by jechać w ferie małopolskie właśnie tam - końcówka stycznia - śniegu powinno być sporo, a to jeszcze nie szczyt sezonu we Francji (zwykle unikam terminu od drugiego tygodnia lutego do połowy marca :lol:).

Ponieważ z mojego biura nikt poza naszą trójką i jeszcze jedną parą nie wybierał się do 3V, to zorganizowano nam transport kombinowany..... :eek:

W założeniu miało być tak, że jedno biuro (ze Śląska, nie wspomnę nazwy, chociaż aż mnie kusi...) organizowało obóz w nota bene Valfrejus. Mieliśmy tam z nimi zajechać a następnie busikiem być dowiezionym do Moutiers, gdzie miała nas przejąć pilotka/rezydentka znana mi z wcześniejszych wyjazdów (miała grupę gdzieś w okolicy).

Podróż do Valfrejus przebiegała zgodnie z planem, wszystko wyglądało ok. Po dotarciu na miejsce (w którym mieszkałem już dwa razy) czekamy na busika. Mija godzina - dzieciaki z obozu zostały zakwaterowane - a my dalej siedzimy na walizkach przy parkingu. pytamy pilota tej grupy co z nami - a on podobno nic nie wie.

Po drugiej godzinie dzwoni do nas Ania i pyta dlaczego jeszcze nas nie ma w Moutires. Jak się dowiedziała że zapuszczamy korzenie na parkingu  - rozpoczęła się akcja. Okazało się, że biuro nie przekazało informacji pilotowi że ma nas dalej odstawić (choć tak się biura dogadały), a kierowcom skończył się czas....

Po kolejnej godzinie znaleziono dla nas busika, który dostarczył nas do les Meniures, tak około godz. 22 (mieliśmy być planowo około 17). - pozdrawiam biuro ze Śląska......

 

No cóż - trzeba zapomnieć i brać się do jazdy.

 

Rankiem wyruszamy na stoki (mieszkamy w Reberty w Les Meniures, bezpośrednio obok słynnych kubełków, trzy metry od tras narciarskich.)

 

Jako ten, który znał teren oczywiście zaczynam wycieczkę po wszystkich zakamarkach.

Pogoda zmienna - połowa słoneczna, jeden dzień pochmurny i dwa z zamgleniem, bez opadów.

 

oczywiście nie pamiętam wszystkich kolejnych dni, ale zamieszczam kilka zdjęć z wyjazdu wraz z komentarzem.....(więcej zdjęć będzie w galerii)

 

córka bardzo upodobała sobie grupkę Mikołajów i Mikołajek....

Załączony plik  IMG_4581.jpg   125,35 KB   2 Ilość pobrań

 

W Val Thorens

Załączony plik  IMG_4788.jpg   144,56 KB   3 Ilość pobrań

 

W któryś dzień pogoda nas nie rozpieszczała. Podczas jazdy w VT miaem okazję prowadzić zabłąkanych naszych rodaków, którzy kompletnie nie wiedzieli gdzie są - dzięki temu dotarłem pod wyciąg Grand Fond, więc wyjechaliśmy na górę (całe VT owiane było gęstą mgłą...) - na górze było ciut lepiej. A najlepsze dopiero było przed nami.....

Ze szczytu zobaczyłem, że część tras jest jednak w słońcu - konkretnie górna trasa z Point de Buchet (obsugiwana przez krzesełko Buchet, następne po Peyron z Rosael). Wobec tego przetransferowaliśmy się tam właśnie.

Decyzja było dobra - ze trzy godziny bawiliśmy się w słońcu, przy niewielkiej liczbie osób (niewielu tam dojechało), trasa przygotowana, ale obok trasy było sporo możliwości jazdy pozatrasowej. Jazda w słońcu ponad warstwą chmur - widoki cudowne.....Oczywiście dziewczyny zrobiły sobie sesję zdjęciową.

 

A było tam tak:

 

Załączony plik  IMG_4703.jpg   54,72 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_4724.jpg   28,57 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_4740.jpg   89,25 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_4747.jpg   62,42 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_4752.jpg   88,99 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_4758.jpg   83,68 KB   3 Ilość pobrań.

 

Oczywiście później należało jeszcze wrócić przez mgłę do LM, ale już dość dobrze znałem trasę - jechaliśmy trochę na pamięć, trochę patrząc na tyczki, trochę na azymut... :sarcastic_hand:

 

W inne dni pogoda była zdecydowanie bardziej sprzyjająca narciarzom, dzięki temu objechaliśmy praktycznie wszystkie zakamarki 3V (La Tania, wszystkie Courchevele, Sant Martin de Belleville.

 

Pobyt bardzo udany, wtedy zakochałem się w 3 Dolinach całkowicie.

 

Oferują one bardzo duże zróżnicowanie tras i terenów:

Val Thorens - najwyżej położona, z super trasam z Cime Caron (zarówno w stronę VT jak i Orellle), ekstra trasy z Col de Rosael, Pecleta (Christine, Tette Ronde). Wady - najwięcej ludzi, no i dużo tras przechodzi przez centrum stacji - wacając do yciągu często trzeba przejechać ten "plaskacz" w centrum.........

 

Les Menuires -  moim zdaniem najlepsza miejscówka w 3V (zarówno mieszkaniowo - najniższe ceny (poza lokalizacjami typu Sant Martin czy Brides les Baind czy Orelle), jak i narciarsko - doskonała baza wypadowa do każdej z 3 dolin. Poza tym bardzo fajne, średnio trudne trasy. No i oczywiście Massa - z trasa olimpijską -  miodzik.....

 

Meribel -  chyba najlepsze trasy (sporo czerwonych, kilka czarnych, Mont Valon, Face, trasy z Saulire.

 

Courchevel -  najwięcej tras przechodzących przez lasy, choć i tu można było trafić na trasę akurat tego dnia nie ratrakowaną, i oczywiscie wyjechać poza trasę...... Bardzo fajny snowpark.

 

Podsumowując wyjazd rodzinny - dziewczyny zadowolone, śniegu mnóstwo, pogoda w kratkę, czyli ja mam podwójny powód do radości (a nawet potrójny)..

 

Kolejny odcinek - grudzień 2010 - wyjazd "na samotnika" :boogie:


Użytkownik moris edytował ten post 18 luty 2016 - 19:51

  • 4

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 luty 2016 - 09:19


Les Menuires - moim zdaniem najlepsza miejscówka w 3V (zarówno mieszkaniowo - najniższe ceny (poza lokalizacjami typu Sant Martin czy Brides les Baind czy Orelle), jak i narciarsko - doskonała baza wypadowa do każdej z 3 dolin. Poza tym bardzo fajne, średnio trudne trasy. No i oczywiście Massa - z trasa olimpijską - miodzik.....
tu się zgadzam na 100% - najlepsza choć najbrzydsza :dry:

pre_1455869707__les_menuires_200040416_0

 

mój pierwszy wyjazd do 3 Dolin uwarunkowany był w 1 rzędzie ceną noclegów - Apartamentowiec Median stał wtedy na górskim pustkowiu


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 19 luty 2016 - 09:38

 grudzień 2010 - jazda samotna :)

 

Tradycyjnie już w grudniu rozpoczynam sezon.

Tym razem (po kilku latach we Włoszech oraz dwóch we Francji) zawitałem ponownie do 3 Dolin.

 

Pogoda i warunki śniegowe - wymarzone.

Pełne słońce i śniegu bardzo dużo.

Trochę denerwujące było to, że zwykle w grudniu niezależnie od warunków nie uruchamiają wszystkich tras, w tym często tych najlepszych (Mont Valon, Face w Meeribel czy kilka innych). Ale to norma, jest zbyt mało ludzi, by im się to opłacało...

 

Choć nasze zdanie jest takie, że w takim razie powinni obniżyć cenę karnetów, skoro czynne jest około 60% tras :chair:. Ale jest jak jest, trzeba się z tym pogodzić, albo zmienić termin wyjazdu.

 

W każdym razie do czwartku mamy lampę słoneczną i mnóstwo białego. trasy i jazda poza nimi zróżnicowane - od typowo Francuskich, wysokogórskich w Val Thorens do zbliżonych włoskich - leśnych w Courchevel La Tania, La Praz  :)

 

Załączony plik  DSC00770.jpg   130,88 KB   2 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00766.jpg   105,82 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00802.jpg   133,07 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00825.jpg   145,83 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  DSC00757.jpg   103,26 KB   2 Ilość pobrań

 

Jak zwykle wieczorem przy knajpce la Folie Douce tłum ludzi na apres ski pod gołym niebem.

Załączony plik  DSC00809.jpg   136,61 KB   3 Ilość pobrań

 

W czwartek pod wieczór pojawiły się gęste chmury - zwiastujące zmianę pogody.

Nawet w La Tania popadało śniegiem już we czwartek. Jazda w świeżym śniegu - rewelacja. Na zdjęciu piękna trasa w lesie (niebieska) do La Tania.

Załączony plik  DSC00878.jpg   115,99 KB   2 Ilość pobrań

 

W sumie nawet dobrze pomyślałem, bo skończyły się zasoby nierozjeżdżonego puchu wokół tras narciarskich. Ale nie spodziewałem się aż takiego.....

 

To był istny Armagedon........ Sypało całą noc i jeszcze trochę rano. W górnych partiach spadło dobre pół metra śniegu.

Jak wyglądnąłem przez okno, to było biało, prawie bezchmurnie - jak najszybciej wyskoczyłem z wyrka i o godzinie otwarcia wyciągów byłem już w gotowości bojowej.....

Niestety - okazało si, że nawaliło tyle tego białego, że prawie wszystkie wyciągi w LM (a pewnie też i calych 3V) niestety stały......

W Les Menuirs działało tylko jedno :o krzesełko - poczciwy, niezawodny Doron.

Efekt - dwie godziny kiblowania na jednej trasie, długości około półtora km. Chetnych bardzo mało, za to jazda po lekko tylko przejechanej ratrakiem trasie.

No i te białe przestrzenie powyżej, do których praktycznie nie było dostępu - nie było jakoś chętnych na podchodzenie w śniegu powyżej kolan.....

 

Na szczęście los nagradza cierpliwych, i tych co są od rana na stoku.

 

Około g. 11 otwarto górne wyciągi - byłem jednym z pierwszych, którzy wyjechali na Mont de La Chambre

 

Widoki - nie do opisania. Wszędzie biało i ani jednego śladu na świeżym śniegu......

 

zanim wyjąłem aparat, już kilku mnie wyprzedziło i "zbeszcześcili" trasę przede mną

 

Załączony plik  DSC01031.jpg   79,64 KB   3 Ilość pobrań

 

Za co spotkała niektórych "zasłużona kara" :zeby:

 

Nie wiedziałem czy pomagać, czy robić zdjęcia - cóż - zwyciężyła ta gorsza strona natury człowieka, i robiłem zdjęcia......(to byli akurat Anglicy)

Załączony plik  DSC01026.jpg   42,28 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  DSC01027.jpg   41,18 KB   3 Ilość pobrań

Ponieważ ludzi zaczynało się zjeżdżać coraz więcej trzeba było ruszyć na puste pola,

Na pierwszy ogień poszła trasa 4 Vents w kierunku Les Menuires....

Ten ślad obok tyczek po lewej stronie, to moje dzieło - zanim zrobiłem zdjęcie ktoś bezczelnie przeciął ślad. :mad: :chair:

Załączony plik  mój slad.jpg   235,18 KB   9 Ilość pobrań

 

po zabawie w LM pojechałem jeszcze na objazdówkę 3V, żegnając się z rejonem na kolejne dwa lata.

 

Wieczorem i w autobusie dyskusje o tym ostatnim dniu - większość nie wyszła na narty, bo trasy nie przygotowane :laughing: :laughing:

I warunki fatalne :eek: .

W sumie to może lepiej - przez cały dzień dało się jeździć po dziewiczym śniegu - najpierw na trasach, a po kilku godzinach większość z nas wyjechała poza trasy......

 

Powrót - grudzień 2012 - kolejny odcinek


Użytkownik moris edytował ten post 19 luty 2016 - 11:12

  • 3

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 luty 2016 - 10:02

Cześć

 

.......

Ten ślad poza tyczkami po lewej stronie, to moje dzieło - zanim zrobiłem zdjęcie ktoś bezczelnie przeciął ślad. :mad: :chair:

attachicon.gifmój slad.jpg

.......

 

Wieczorem i w autobusie dyskusje o tym ostatnim dniu - większość nie wyszła na narty, bo trasy nie przygotowane :laughing: :laughing:

I warunki fatalne :eek: .

Przepraszam, że tak wyciąłem z kontekstu.

Ooo... Jak ja Cię rozumiem. Tak często wypatrzysz sobie fajne miejsce i założysz ślad a jakiś baran go zniszczy. Żeby chociaż pojechał na 8!

 

A co do drugiego zdania to jest to znakomita sprawa. Warun zazwyczaj jest fantastyczny - tak jak opisujesz a ludzi nie ma!

Podziwiam Cię, że tak wszystko pamiętasz. Ja kiedyś próbowałem z żoną odtworzyć nasze wyjazdy i ie ma na to żadnych szans. Mylimy się już po drugim trzecim sezonie.

Pozdrowienia


  • 2

#9 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 19 luty 2016 - 11:07


Podziwiam Cię, że tak wszystko pamiętasz.

 

Nie wszystko pamiętam...... Nie będę udawał, że pamiętam wszystkie po kolei zaliczane trasy sprzed roku czy dwóch  (choć po zakończeniu każdego dnia praktycznie jestem w tanie go odtworzyć  z dużą dokładnością)

Trochę pomagają zdjęcia (na szczęście mają datę...)

Ale takie charakterystyczne rzeczy i owszem....nawet po latach...

 

co do warunków - na jednym wyjeździe mieliśmy pięć dni i nocy opadów  praktycznie bez przerwy (Laax, Flims Falera) - z naszego autobusu było dwóch zadowolonych i 45 załamanych - a przez 6 dni była jazda w puchu po kolana na trasach........................ale to opiszę przy innej okazji

 

Pozdrawiam, Mietek


Użytkownik moris edytował ten post 19 luty 2016 - 11:10

  • 2

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 luty 2016 - 11:18

Cześć

To tak jak moja żona. Pojechała do Cortiny i jej na oczy nie widziała bo śniegiem prało 6 dni. Autokar nie chciał wyjeżdżać bo chętnych było 6 osób na jeżdżenie - Ewka i pięć koleżanek z którymi pojechała, z których dwie były na etapie pługu. Reszta chlała w hotelu.

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 19 luty 2016 - 11:19

  • 3

#11 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 19 luty 2016 - 13:20

Grudzień 2012. 3 Doliny na pełny etat po raz trzeci :przytul:

 

Tym razem w zasadzie nie ma czego opisywać. Wszystko już byllo napisane - tym razem wkleję więc zdjęcia i kilka komentarzy....

 

Pogoda - na wyjazdach zawsze jest dobra lub bardzo dobra.

Tym   razem była bardzo dobra - mnóstwo świeżego śniegu a na dodatek fantastyczne błękitne niebo.......

No i kolejny raz pojechałem (jak zawsze w grudniu) na singielka.....

 

(gdybym był złośliwy, to powiedziałbym , że pogoda była zła, bo większość ludzi wyszła na stoki a nie siedziała w barze.Ale nie jestem złośliwy)

W takich przypadkach więcej jeździ się poza trasami.....

 

Przy okazji zauważyłem pewną prawidłowość  - nie wiem, czy potwierdzicie.

Im lepsza (bardziej słoneczna) pogoda, tym więcej ludzi na stoku, co wiąże się niestety również z tym, że tych słabiej jeżdżących jest procentowo więcej....

Przy pogodzie "trudnej" pozostaje na stokach na ogół tylko ten, co bawi się jazdą w każdych warunkach..... - na ogół są to ci trochę lepiej jeżdżący

 

Tak więc pogoda była jaka była :D

 

Załączony plik  IMG_5927.jpg   110,45 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5928.jpg   142,97 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5929.jpg   105,95 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5934.jpg   187,69 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  S1020065.jpg   85,98 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  S1020007.jpg   144,37 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  S1020046.jpg   122,16 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  S1020004.jpg   120,44 KB   2 Ilość pobrań

 

Niektóre widoki nadają się na klasyczne pocztówki (kolejno Meribel i Les Menuires - Reberty)

Załączony plik  S1030014.jpg   152,31 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5935.jpg   146,77 KB   3 Ilość pobrań

 

Jak zwykle w grudniu niektóre rejony nie były uruchomione..

Za to można było zrobić ciekawe (moim zdaniem) fotki:

Załączony plik  S1010003.jpg   70,13 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  S1020036.jpg   74,96 KB   3 Ilość pobrań

 

Śniegu było bardo dużo. W zasadzie na i poza trasami spędzałem podobną ilość czasu...

Załączony plik  IMG_5932.jpg   171,45 KB   3 Ilość pobrań

 

No i zagadka - co jest uwidocznione na zdjęciu i gdzie było ono zrobione (w której dolinie)?

Załączony plik  S1020027.jpg   64,89 KB   3 Ilość pobrań.

 

Jak jeździłem - w zasadzie sam, współspacz z pokoju po pierwszym dniu powiedział, że chyba mam coś poprzestawiane w głowie :D i ze w tym tempie nie dotrwa do środy :ciisza:

 

Podsumowując - jedne z najlepszych warunków śniegowych w grudniu.... - śnieg, słońce, puch, trasy, mało ludzi,,, (poza Val Thorens, którą szczerze mówiąc najmniej lubię z wszystkich 3 dolin).

 

Pozdrawiam, Mietek

 

Moris wkrótce powróci w kolejnej części - grudzień 2013 :D


Użytkownik moris edytował ten post 19 luty 2016 - 13:25

  • 2

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#12 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 luty 2016 - 17:22


Pojechała do Cortiny i jej na oczy nie widziała bo śniegiem prało 6 dni.

 

Sie mozna zalamac. Ja, jak dotad mialem zawsze szczescie. Najwyzej 2 dni na 6 gorsze. Kolege tez kiedys cos podobnego spotkalo. 6 dni pobytu w Zillertal w tym jeden jezdzenia.


  • 2

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 luty 2016 - 17:28


Im lepsza (bardziej słoneczna) pogoda, tym więcej ludzi na stoku, co wiąże się niestety również z tym, że tych słabiej jeżdżących jest procentowo więcej....

 

Nie, ale byc moze nie zwrocilem uwagi na zaleznosc. Ale sa takie dni, kiedy procent dobrze jezdzacych jest wysoki. Pamietam przed laty niedziele kwietniowa na Kasprowym. Juz w zasadzie po sezonie, a ludzi bylo calkiem sporo. I wielu naprawde dobrze jezdzacych. Tacy zapalency.


  • 1

#14 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 luty 2016 - 18:49

 


Pojechała do Cortiny i jej na oczy nie widziała bo śniegiem prało 6 dni.

 

Sie mozna zalamac. Ja, jak dotad mialem zawsze szczescie. Najwyzej 2 dni na 6 gorsze. Kolege tez kiedys cos podobnego spotkalo. 6 dni pobytu w Zillertal w tym jeden jezdzenia.

 

Cześć

Ona sobie ten wyjazd bardzo chwali do tej pory. Cortinę jeszcze się zobaczy (tylko po co - dopisek mój) a za to miała 6 dni praktycznie w puchu. Jedynym problemem było zagrożenie lawinowe i powyłączane z tego powodu wyciągi.

Pozdrowienia


  • 1

#15 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 19 luty 2016 - 20:27

Cortinę jeszcze się zobaczy (tylko po co - dopisek mój)


Jak to po co? Trzeba zobaczyć futra :)
Pozdr
Marcin
  • 1

#16 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 20 luty 2016 - 13:26

Jak to po co? Trzeba zobaczyć futra

 

 

mówisz - masz :D

Załączony plik  IMG_5518.jpg   337,04 KB   1 Ilość pobrań

 

Cortinę jeszcze się zobaczy (tylko po co - dopisek mój)

np po to:

Załączony plik  IMG_5097.jpg   142,65 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_5118.jpg   113,13 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_5217.jpg   573,47 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_5318.jpg   141,95 KB   1 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam, Mietek


Użytkownik moris edytował ten post 20 luty 2016 - 13:27

  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#17 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 20 luty 2016 - 13:56

Grudzień 2013 - 3V po raz czwarty

 

Kolejny raz w trzech dolinach - tym razem mieszkałem w Val Thorens, nieco poniżej  górnej stacji krzesełka Plein Sud. Lokalizacja niezła, ale trzeba było pamiętać, by zdążyć na to krzesełko będąc w VT. Powrót z Pozostałych dolin od Mont de la Chambre bezpośrednio pod rezydencję.

 

Właściwie nie ma co opisywać wyjazdu - sześć dni lampy słonecznej, dość dużo śniegu, jak zwykle otwarte trochę ponad połowę tras...

 

pozostanę przy fotorelacji:

 

3V w blasku zachodzącego słońca

Załączony plik  IMG_7058.jpg   78,78 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7134.jpg   86,79 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7169.jpg   79,19 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7140.jpg   113,79 KB   1 Ilość pobrań

 

bardzo podobał mi się pomysł na tablice z profilem trasy

Załączony plik  profil.jpg   355,51 KB   2 Ilość pobrań

 

w Courchevel jak zwykle pojawiały sie nowoczesne dekoracje i wystawy

 

zarówno na stokach

Załączony plik  IMG_7119.jpg   146,06 KB   2 Ilość pobrań

 

jak i w "żelazku" jadącym na Saulire

Załączony plik  wagonik 2.jpg   346,69 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  wagonik.jpg   174,84 KB   1 Ilość pobrań

 

w centrum VT pojawiły się osłonki nad taśmami dla dzieci

Załączony plik  unelik.jpg   256,83 KB   2 Ilość pobrań

 

Koledzy znaleźli najlepsze wg nich zastosowanie nart pewnej marki.... :laughing:

Załączony plik  IMG_7144.jpg   107,12 KB   2 Ilość pobrań

 

no i te widoki:

 

 

Pozdrawiam, Mietek.

 

CDN....

Załączone pliki


  • 5

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#18 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 20 luty 2016 - 16:45

 grudzień 2014 (na nartach 14-19)

 

Tym razem po raz kolejny mieszkałem w Les Menuires

Apartamentowiec Soleil Vacances - znakomicie położona (jak zresztą większość rezydencji w tej stacji.

Załączony plik  IMG_9576.jpg   52,91 KB   2 Ilość pobrań

 

Grudzień 2014 okazał się średnio obfity w śnieg w tym rejonie - poza trasami praktycznie było go tak mało, że w zasadzie jazda poza trasami była bardzo niebezpieczna, i praktycznie mało kto tam się wybierał. Ja w każdym razie nie widziałem sensu obijać się miedzy kamolami przy śladowej ilości śniegu.

Zresztą na trasach poniżej 2000m dominował sztuczny śnieg, wyżej było trochę lepiej.

 Jeździć się dało, choć ilość zalegających na trasach kamieni, przetarć i wyślizganych do "betonu" połaci była duża....

 

Ale porównując w tym czasie z innymi regionami Francji i tak mieliśmy rewelacyjnie.

 

Tydzień wcześniej nie było połączeń między stacjami, podobno działało tylko Val Thorens (mimo oficjalnej informacji o planowanym uruchomieniu połączeń 3V). Grupy mieszkające w LM były dowożone do VT skibusami. Jeździć dało się praktycznie tylko w VT. Śnieg spadł dwa dni przed naszym przyjazdem..... :D

 

Biorąc to pod uwagę kolejny raz okazałem się szczęściarzem :D :D

 

W "naszym" tygodniu uruchomiono połączenia 3Dolin. Z Les Menuires do Meribel można było legalnie (oficjalnie) przejechać tylko jedną trasą - po wyjeździe krzesłem Becca jedynie trasa Alouette!!!

Cały ruch w kierunku meribe z VT i LM skierowany był tą trasą - jeśli ktoś rano się na nią nie załapał, to po godzinie 10 była już rzeźnia......(kamienie, przetarcia).

 

Sam nie wiem, jakim cudem rano była codziennie w takim stanie:

Załączony plik  IMG_9596.jpg   114,1 KB   2 Ilość pobrań

Na szczęście zwykle byłem jednym z pierwszych :)

 

Ludzi było w normie, ale niedziela w VT  dla kogoś kto byłby tam pierwszy raz mogła być szokiem.

Zwłaszcza ta zielona traska zbierająca ludzi z kilku obszarów VT :eek:

Załączony plik  IMG_9499.jpg   72,43 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9504.jpg   99,24 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9506.jpg   85,02 KB   2 Ilość pobrań

 

a także powrotna trasa  (czarna Gotshel), niebieska Plein Sud z Col de Chambre (wjazd od Menuires do VT). Było tu kilku "strażników muld" :zab: - niestety trasa Pluviometre (łatwy niebieski wjazd do VT z Meribel czy LM) była zamknięta - na jej końcu brak było śniegu

Załączony plik  IMG_9510.jpg   109,63 KB   1 Ilość pobrań

 

 

W Meribel śniegu było jeszcze mniej, na przesiadce w Meribe Center było zielono - ale przejazd był udrożniony, niektórzy mieli tam całkiem niezłą przygodę - :lol:

Załączony plik  IMG_9545.jpg   104,1 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9546.jpg   98,02 KB   1 Ilość pobrań

 

Jednego dnia pojechałem razem z dwoma współspaczami do Courchevel, bo sami jakoś tam bali się jechać....

W połowie dnia mieli już dosyć i chcieli wracać. Zjechaliśmy resztami śniegu pod Tougnette1(gondolka w kierunku LM). śnieg skończył się i  około 20 metrów trzeba było zejść lekko w dół do gondolki. Ja wracałem do Courchevel, oni zaczęli schodzić. No i kolega potknął się i niestety na "Małysza" poleciał w błoto, lądując najpierw na brzuchu a potem na plecach w przepięknym błotku  śniegowo - ziemnym.....

Wyglądał, jakby właśnie ukończył bójkę w wannie z błotem....

Trudno było powstrzymać się od śmiechu, w końcu nie wytrzymaliśmy :rozejm:

Po próbie wyczyszczenia się pojechał do apartamentu. Jak opowiadał wieczorem jakoś tak nikt z nim nie jechała ani gondolą ani krzesełkiem - może bali się, że jest pod wpływem? w każdym razie czuł na sobie ich wzrok  - czuł się jak brudas i menel....

 

I tak minął tydzień - dało się fajnie pojeździć, choć tras otwartych było około 40 %.

Pierwszy raz we Francji nie wyjechałem znacząco poza trasy - trudno, takie wyjazdy też się zdazają.

 

Biorąc pod uwagę to co działo się tydzień wcześniej i tak miałem mnóstwo szczęścia do pogody i przede wszystkim śniegu,.....

 

Wybrane fotki  (więcej zamieszczę kiedyś w galerii)

 

 

Załączony plik  IMG_9651.jpg   71,52 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9610.jpg   89,02 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9599.jpg   85,21 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9540.jpg   71,34 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9651.jpg   71,52 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9533.jpg   76,27 KB   1 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam, Mietek

 

cdn....


Użytkownik moris edytował ten post 20 luty 2016 - 17:31

  • 4

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#19 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 20 luty 2016 - 18:46

'Mitek', dnia 19 Lut 2016 - 18:49, napisał:

Cortinę jeszcze się zobaczy (tylko po co - dopisek mój)

np po to:


Mam wrażenie że Mitkowi chodziło o miasto, nie o góry :)
W mieście nie ma faktycznie nic ciekawego.
Pozdr
Marcin
  • 0

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 luty 2016 - 20:05

Mam wrażenie że Mitkowi chodziło o miasto, nie o góry

myślę że jednak trzeba będzie poczekać na kolejną relację wspominkową Morisa
- tym razem z Cortiny
 

No i zagadka - co jest uwidocznione na zdjęciu i gdzie było ono zrobione (w której dolinie)?

będę strzelał
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych