Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe buty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#41 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 luty 2016 - 12:50

noga w nich zaczela lata juz po 2-3 sezonach, mimo ze na poczatku bylo OK

 

 

Właśnie :), a wystarczy, niestety tylko teoretycznie zrobić coś, czego żaden producent butów nie zrobi choć nie stanowiło by to dla nich żadnego problemu, mianowicie wziąć skorupę z dość miękkiego plastiku. Zabarczyć ją :zab: (zabarczenie to odwrotność odbarczenia bez którego już z 80% ludka nie może się obejść) żeby była mniej obszerna i wsadzić do środka wysokiej klasy twardą i cienką (tam gdzie trzeba) wkładkę i już jesteśmy posiadaczami wygodnych, świetnie trzymających nogę butów, które można zdjąć bez problemu w dowolnej ujemnej temperaturze.

Żaden producent nie zrobi takiej akrobacji, bo było by to niezgodne ze sprzedawanym ludziom kitem o tych wszystkich feksach i trzymaniem przez nie stóp, które tylko wtedy mogą odpowiednio przenosić dalej w świat te słynne i zarazem moje ulubione impulsy :zeby:


Użytkownik deczko inny edytował ten post 18 luty 2016 - 13:00

  • 3

#42 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 luty 2016 - 13:21


zastanawiam sie co robia osoby z klawiatura AZERTY

 

My mamy jeszcze lepszą klawiaturę bo są na niej francuskie i niemieckie litery. Na jednym przycisku są po trzy znaki. Drugi jest z Shift'em, trzeci z alt'em prawym. Jak widać można też mieć na tej klawiaturze polskie znaki. Tylko trzeba się nauczyć gdzie są. Bo poza Y i Z większość jest w innym miejscu.

 

Nie widzę problemu  :)

 

 

Deczko, u nas "tak" z butami trochę osób bardzo dobrze jeżdżących zrobiło. Kupili flex80 i wsadzili wkłady z "zawodniczych" butów. Mówią, że jest fajnie, ale kto ich tam wie. Dla niech wszystko jest fajnie jak tylko jest 10cm śniegu.  :D


  • 3

#43 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 18 luty 2016 - 13:35

Ze starymi butami miałam problem z zakładaniem na mrozie, ze ściągnięciem nie było żadnego. Zawsze wiozłam je na tylnym siedzeniu (a nie w bagażniku), przez co nie chłodziły się podczas dojazdu. Mam nadzieję, że z tymi nowymi będzie podobnie :) Są fest twarde, ale w tym wszystkim są wygodne (a na tym najbardziej mi zależało). Ale jeśli stwardnieją i nie dam rady ich ściągnąć sama to zawsze jest ze mną jakaś dobra duszyczka. Może w niedzielę uda się gdzieś wyskoczyć i wtedy będzie wszystko jasne, choć myślę, że na mróz nie ma co liczyć

:narciarz:

Janie Kovalu od samego początku czepiasz się Ty, na koniec stałeś się nawet wulgarny. Temat tyczy i tyczył się moich butów narciarskich, a nie niezrozumiałości tekstu i uważam, że do tego powinniśmy wrócić. Spór uważam za zamknięty. :rozejm:


Użytkownik bacteria edytował ten post 18 luty 2016 - 13:46

  • 2

#44 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 luty 2016 - 13:39

JAN

chodzio to, ze z niczego zrobila sie  niepotrzebna wymiana zzdan miedzy Bakteria I mna - mam juz taki chrakter, ze jak mnie ktos zaczepia, robie sie tez najezony.....

niepotrzebna eskalacja. nei chcialem nikogo urazic , napomiast teksty o pisaniu polskimi znakami od razu mnie  w..............................a.

Jak juz zaznaczylem - jezeli B sie zgodzi to proponuje nasza  niestosowna dyskusje po prostu wymazac - ne warto tego trzymac.... 


Użytkownik jan koval edytował ten post 18 luty 2016 - 14:12

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#45 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 luty 2016 - 13:50


Mówią, że jest fajnie, ale kto ich tam wie.

 

 

No, jak się nie znają, to skąd mają wiedzieć? :ciisza:

 

 


jest 10cm śniegu

 

 

Wasz "brak" śniegu w porównaniu naszym jest po prostu śmieszny :D

Najbliższa górka...

pre_1455799737__beztytuu.jpg


Użytkownik deczko inny edytował ten post 18 luty 2016 - 13:50

  • 1

#46 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2016 - 14:04


Spór uważam za zamknięty.


z niczego zrobila sie niepotrzebna wymiana zzdan miedzy Bakteria I mna
no i fajnie, spotkajcie się kiedyś i będzie OK

Jak zacznę wymazywać posty to zrobi się jeszcze większy bajzel bo w międzyczasie ktoś coś mądrego napisał.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#47 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 luty 2016 - 14:13

chyba tutaj - bo  straszenie takimi zdjeciami (patrz:Deczko) jest baaaardzo skuteczne.....


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#48 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 18 luty 2016 - 15:29

 


Mówią, że jest fajnie, ale kto ich tam wie.

 

 

No, jak się nie znają, to skąd mają wiedzieć? :ciisza:

 

 


jest 10cm śniegu

 

 

Wasz "brak" śniegu w porównaniu naszym jest po prostu śmieszny :D

Najbliższa górka...

pre_1455799737__beztytuu.jpg

 

Ale zjechać się da :), no może do kolejki trzeba kawałek podejść.


Użytkownik bacteria edytował ten post 18 luty 2016 - 15:29

  • 2

#49 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2053 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 luty 2016 - 16:00


Ale zjechać się da , no może do kolejki trzeba kawałek podejść.

 

Nie szkoda Ci bedzie nowych butkow brudzic podchodzac w tym blocie? :)


  • 3

#50 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 18 luty 2016 - 18:14

Tam to w starych :)
  • 2

#51 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 18 luty 2016 - 18:58

Ja nie napisałam, że zjadę tylko, że się da :) Chociaż tydzień temu po śnieżnej ścieżynce o szerokości dwóch metrów na tymże właśnie stoku zjeżdżało paru twardzieli. Na dodatek płacili za tą wątpliwą przyjemność.
  • 2

#52 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2053 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 luty 2016 - 20:48

A propos damskich butow. Rok temu w Ischgl kupowalem mojej lepszej polowce buty. Trzeba bylo, bo stare Tecnici juz sie zuzyly (co bylo niestety juz czuc :)).

W sklepie chcieli wcisnac jej jakies salomony czy rosigniole w kolorze rozowym z wenetrznym butem z wysciulka futerkowa 'miecutkim jak kaczuszka'.

Na cale szczescie znalazlem na polce niebieskie Lange o flexie 120 ktore jej lepiej spasowaly.

Jak na razie zero zastrzezen i problemow. Chociaz do dzis nie wiem co mialo wieksze znaczenie na polubienie tego buta przez M. Kolor, czy dopasowanie do nogi i flex :)


  • 3

#53 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 luty 2016 - 21:32


niebieskie Lange

 

:D


  • 1

#54 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 18 luty 2016 - 22:47

Wiadomo, najlepsze :D
  • 2

#55 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 luty 2016 - 23:52

A propos damskich butow. Rok temu w Ischgl kupowalem mojej lepszej polowce buty. Trzeba bylo, bo stare Tecnici juz sie zuzyly (co bylo niestety juz czuc :)).

W sklepie chcieli wcisnac jej jakies salomony czy rosigniole w kolorze rozowym z wenetrznym butem z wysciulka futerkowa 'miecutkim jak kaczuszka'.

Na cale szczescie znalazlem na polce niebieskie Lange o flexie 120 ktore jej lepiej spasowaly.

Jak na razie zero zastrzezen i problemow. Chociaz do dzis nie wiem co mialo wieksze znaczenie na polubienie tego buta przez M. Kolor, czy dopasowanie do nogi i flex :)

to bylo to czuc??????????????????????????????????


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#56 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 luty 2016 - 09:04

Cześć

Ale zjechać się da :), no może do kolejki trzeba kawałek podejść.

 

 

Ubiegłaś mnie - to samo chciałem napisać. Stok do jazdy.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 19 luty 2016 - 09:04

  • 3

#57 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 24 marzec 2016 - 15:38

Stok do jazdy

 

 

Kilka dni temu byliśmy na Dębowcu z buta. Nie zawiodłem się, bowiem szliśmy w górę po śladach zjeżdżającego narciarza. Na górze stoku zastałem widok taki sam jak od dziesiątek lat w tym miejscu. Podchodzący i zjeżdżający na odcinku 50m. narciarz.

Chciałem jednak o czym innym. Kupiliśmy w końcu buty dla Joli. Temat może nie jest zbyt ważny, bo dużo ludzi kupuje nowe buty i o tym nie piszą, ale jako że okoliczności tego zakupu były trochę niecodzienne, dlatego stukam w klawiaturę.

Z Pytkiem troszkę żeśmy się nazastanawiali co kupić i dlaczego tak drogo, z Mitkiem, któremu mocno zawracałem głowę przeszliśmy nawet do czynów :dziekuje: . Nagle łup, dzwoni Justyna z dekatlonu, że zwijają tam sprzęt zimowy i wśród resztek pakowanego ski-obówniczego badziewia stoją jedne eleganckie atomiki hawxy 2016 w rozmiarze raczej właściwym dla naszych potrzeb. Jesteśmy zdziwieni, bo przeszukiwaliśmy dekatlon dwukrotnie i poza kompletną lipą nie było tam żadnych hawx-ów. Nie ufam sugerowanym cenom, więc szybko sprawdziłem w internetach. Za granicą chcą za nie 350-400 dularów, w Polsce przecenione z 1300-1400 na 950-1050. Pada decyzja: brać z opcją szybkiego zwrotu, bo rano odsyłają. Po 20 minutach są przymierzone i pasują. Zapłacona suma (po krótkich negocjacjach przeprowadzonych przez Maćkowskiego i skutkujących obniżką o kolejne 20 złotych) to 679 zł i 99 gr :zeby:


  • 3

#58 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 24 marzec 2016 - 20:24

Bedzie odbarczanie/grzanie w celu dopasowanie do dosc specyficznej Jolowej stopy?Nalezy tylko miec nadzieje,ze Jola i jej buty nie dadza okazji do taki mozaik fotograficznych:Załączony plik  buty d.jpg   173,3 KB   1 Ilość pobrań


Użytkownik pytek45 edytował ten post 24 marzec 2016 - 20:32

  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#59 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 25 marzec 2016 - 00:38


Bedzie odbarczanie .... mozaik fotograficznych

 

:thumbsup: mamy cię, tzn macie mię :w00t:

niestety więcej nie napiszę, bowiem fajerfoks dwukrotnie wywalił mi napisanego posta.

Jutro jedziemy do Białego Dunajca skąd przez trzy dni będziemy celowali w Bachledową z najlepszymi w okolicy warunkami. Reszta po powrocie. Pozdro dla V.


  • 3

#60 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 marzec 2016 - 20:16


w Bachledową z najlepszymi w okolicy warunkami. Reszta po powrocie
liczę na świetną relacje i fotki z Belianských Tater 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych