Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe buty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 luty 2016 - 12:51


A niby tu 130 i tu też 130

 

To tylko potwierdza powszechna wiedze, ze flex flexowi nierowny. Atomik (tak naprawde Koflach) ma opinie twardych butow. Ale Salomon rowniez. Moze Atomik lepiej pasuje do Twojej stopy? A moze byc tez roznica konstrukcyjna. Niektore twarde buty maja stosunkowo duza (celowo) ruchomosc przod-tyl), inne - nie. Trzeba by porozmawiac z fachowcem od butow. Kiedys rozmawialem z takim, i stad pochodzi moja nikla wiedza.


  • 2

#22 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 16 luty 2016 - 12:58

Justyna, a jeździłaś już w nich?


  • 2

#23 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 16 luty 2016 - 13:41

Justyno - zmiluj sie - a juz myslalem, ze Justyna kupila buty 3 lata temu - stale mnie to dreczy co wlasciwie jest grane z tymi atomicami

co do twardosci salomonow - mam  takie same odczucia

PS1: zwiekszony zakres przod/tyl  jest w typowo freeride'owych butach

PS2: flex z wiekiem ....zanika - malo sie to czuje do czasu , az sie wsiadzie  w nowe buty

PS3: rAPTOR 140 rs ZAWIERA tWOJA NUMERACJE, A BUT PO PROSTU DOSKONALY


Użytkownik jan koval edytował ten post 16 luty 2016 - 13:44

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#24 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 16 luty 2016 - 17:01

Justyna, a jeździłaś już w nich?


Jeszcze nie. Dopiero w sobotę je kupiłam. Przypuszczam, że po 17-sto letnich, jak wiesz często i solidnie eksploatowanych Atomikach (również 130), z niestety już bardzo ubitym i mięciutkim środkiem przy pierwszym razie będzie płacz i zgrzytanie zębów ;)
  • 2

#25 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 luty 2016 - 04:47

 

Justyna, a jeździłaś już w nich?


Jeszcze nie. Dopiero w sobotę je kupiłam. Przypuszczam, że po 17-sto letnich, jak wiesz często i solidnie eksploatowanych Atomikach (również 130), z niestety już bardzo ubitym i mięciutkim środkiem przy pierwszym razie będzie płacz i zgrzytanie zębów ;)

 

no to ja juz sie ZUPELNIE  poddaje.

bo najpierw przyjmuje, ze to nowe buty, pozniej mi tlumacza, ze jestem idiota, bo to przenosnia, 3- letnia zreszta, a tutaj sie okazuje, ze w sobote

.................................juz NIC  nie rozumiem - zreszta, dawno juz przestalem uzurpowac sobie praw do zrozumienia istoty ludzkiej.....

jezeli wyszedlem na prostaka - trudno - przezyje....


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 luty 2016 - 08:36


jezeli wyszedlem na prostaka - trudno - przezyje....

 

Janku, nie wyszedles na prostaka, tylko na osobe, ktora nie doczytala. Jesli wczystasz sie w pierwszy post Bakterii, przekonasz sie, ze wszystko jest jasne, tyle ze napisane skrotowo.

 

A kawa na lawe jest taka. Po 17 latach uzywania starych butow kupilam nowe (patrz zdjecie). Twarde (flex 130). Boje sie czy nie bede miala klopotow z ich zdejmowaniem. Bo moj tata, niejaki Deczko, kupil 3 lata temu nowe, tez twarde buty i ma duze problemy z ich zdjeciem. Na dowod tego przedstawiam krotki filmik, na ktorym Deczko meczy sie ze zdjeciem buta. Zapewniam was, ze wszystkie klamry mial odpiete. Udaje mu sie dopiero z pomoca drugiej osoby. I boje sie czy u mnie tez nie bedzie podobnie, a mąż może odmowic pomocy. :)


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 17 luty 2016 - 08:37

  • 5

#27 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 luty 2016 - 09:29

Kuba na prostaka, prymitywną, barbarzyńce to tu tylko ja ciągle wychodzę. Da się z tym żyć. Pytanie czy Ty dasz radę jak się dowiesz, że wyszedłeś na gościa co nie umie już czytać ze zrozumieniem po Polsku. :)


Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 17 luty 2016 - 09:51

  • 4

#28 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 17 luty 2016 - 09:36

Hahahaha, a ja nie wiedziałam, czego Kuba nie może pojąć :)


  • 3

#29 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 luty 2016 - 17:31

dziekuje, Andrzeju:

wiem jzu co sie stalo - buty na filmie wygladaja tak samo, jak na zdjeciu. czyli automatycznie kliknelo, ze buty na filmie to te same (wiem - blad). nie zwrocilem  uwagi na kurtke.....

Michal - na pewno nie wyszedles na prostaka, chociaz reakcja troche nietypowa.... 


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#30 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 17 luty 2016 - 18:03

Dziękuję Andrzeju, dziękuję Michale :) Jak widać wszyscy doskonale zrozumieli.

Powstrzymywałam się cały czas, bo nie chciałam wyjść na niegrzeczną, (względnie) młodą osobę, która się wymądrza, ale skoro już wszystko zostało wyjaśnione:

janie kovalu - gorąco polecam wirtualny kurs czytania ze zrozumieniem. Są niedrogie i podobno bardzo skuteczne.
  • 0

#31 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 luty 2016 - 18:57

tez sie powstrzymywalem, ale sama o to prosisz:

 

zdanie: "trzeci sezon meczymy sie ze sciaganiem TYCH butow..."

 

sugeruje, ze

1/ albo Ty masz problem 3 sezon I ktos Ci pomaga

2/ ktos ma problem I Ty mu pomagasz sciagac te buty

 

 

ad1: ma sens, ale kloci sie z poprzednim stwierdzeniem nowego zakupu

 

ad2: tez ma sens, ale osobiscie nie wyobrazam sobie  sytuacji, wktorej moje Corki  sciagaja MOJE buty narciarskie - traci mi to troche dziwna interakcja  Tata-Corka (jezeli prawda jest, ze Deczko to Tata , a Ty to Corka - nikt mi sie nie przedstawil, nie wprowadzil w uklady rodzinne) 

 

A tak na dodatek - GORACO dziekuje za sugestie w/w kursow -  niestety , z GORACYM zalem  z nich zrezygnuje - po prostu nie mam na nie czasu. Mysle, ze pienieznie bylo by mnie stac,moze,  ale czasowo - nie - wole wymieniac zdania we WZAJEMNEJ , czasem GORACEJ zyczliwosci.

Mysle, ze przeczytasz moj tekst ze ZROZUMIENIEM - mam nadzieje, bez narazania sie na dodatkowe koszta........................


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#32 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 17 luty 2016 - 19:42

Jeszcze raz pokreślę: jesteś jedyną osobą, która miała problem ze zrozumieniem i (jak się obwiał Michał) nie radzisz sobie z tym faktem.

Dziękuję za uwagę :) Pozwól, że nadal będę się cieszyć z moich nowych butów, kupionych po ("o zgrozo") 17-stu latach.
  • 2

#33 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 17 luty 2016 - 22:26

Ah, zapomniałabym... Co do pisania ze zrozumieniem-tu u nas w Polsce nadal, bezzmiennie używamy polskich znaków. Słowo "traci" (którego użyłeś) ma troszkę inne znaczenie niż "trąci" (którego przypuszczam zamierzałeś użyć), co w sumie daje całkowicie niezrozumiałe zdanie. I żeby nie było, nie czepiam się :)


Miłego wieczorku ;)
  • 1

#34 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 luty 2016 - 01:33

Jeszcze raz pokreślę: jesteś jedyną osobą, która miała problem ze zrozumieniem i (jak się obwiał Michał) nie radzisz sobie z tym faktem.

Dziękuję za uwagę :) Pozwól, że nadal będę się cieszyć z moich nowych butów, kupionych po ("o zgrozo") 17-stu latach.

w poscie nr 29 WYRAZNIE  wyjasnilkem swoj blad - wiec nie wiem, czemu sluzyly nastepne posty

 

Wypunktuj miejsce, w ktorym zabranialem Ci cieszyc sie z nowych butow (jakbym w ogole mial do tego jakies podstawy)

 

Ah, zapomniałabym... Co do pisania ze zrozumieniem-tu u nas w Polsce nadal, bezzmiennie używamy polskich znaków. Słowo "traci" (którego użyłeś) ma troszkę inne znaczenie niż "trąci" (którego przypuszczam zamierzałeś użyć), co w sumie daje całkowicie niezrozumiałe zdanie. I żeby nie było, nie czepiam się :)


Miłego wieczorku ;)

blizej NIETOLERANCJi niz czepiania


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#35 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 luty 2016 - 03:50

 

Jeszcze raz pokreślę: jesteś jedyną osobą, która miała problem ze zrozumieniem i (jak się obwiał Michał) nie radzisz sobie z tym faktem.

Dziękuję za uwagę :) Pozwól, że nadal będę się cieszyć z moich nowych butów, kupionych po ("o zgrozo") 17-stu latach.

w poscie nr 29 WYRAZNIE  wyjasnilkem swoj blad - wiec nie wiem, czemu sluzyly nastepne posty

 

Wypunktuj miejsce, w ktorym zabranialem Ci cieszyc sie z nowych butow (jakbym w ogole mial do tego jakies podstawy)

 

Ah, zapomniałabym... Co do pisania ze zrozumieniem-tu u nas w Polsce nadal, bezzmiennie używamy polskich znaków. Słowo "traci" (którego użyłeś) ma troszkę inne znaczenie niż "trąci" (którego przypuszczam zamierzałeś użyć), co w sumie daje całkowicie niezrozumiałe zdanie. I żeby nie było, nie czepiam się :)


Miłego wieczorku ;)

blizej NIETOLERANCJi niz czepiania

 

specjalnie nie wymazalem swojej odpowiedzi - ale proponuje , do admin'a , zeby wymazac  wszysko od postu nr 29

dyskusja zeszla na tory niskie, bardzo niskie...

proponuje zakopanie  toporu wojennego i zamkniecie tematu

muysle, ze na tym forum stac nas na wiecej

Bacteria -nie ukrywam , ze mnie w……s

ale w sumie to czesc zycia, czy nie?

 

(ten fruwajacy jezyczek nad s chyba  dopowiesz sobie?)


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#36 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2016 - 08:11

Nie bardzo rozumiem o co chodzi

ale na wszelki wypadek wydzieliłem z tematu o butach za dużych.

(post 74 jest teraz 29)

Osobiście nie kupił bym butów, których nie potrafię zdjąć o własnych siłach.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 luty 2016 - 09:10


Osobiście nie kupił bym butów, których nie potrafię zdjąć o własnych siłach.

 

Ja tez nie. Ale buty o duzym flexie, takim powyzej 130, maja zapewne swoje atuty. Nie sprawdzalem, wiec nie wiem. Ale obiecuje sobie, ze przy najblizszej okazji porozmawiam z fachowcem (takim prawdziwym) od butow narciarskich. I dowiem sie jaka jest zaleznosc miedzy sztywnoscia i latwoscia zakladania/zdejmowania butow. I napisze o tym na forum. :)


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 18 luty 2016 - 09:11

  • 0

#38 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 luty 2016 - 09:40


Dziękuję Andrzeju, dziękuję Michale Jak widać wszyscy doskonale zrozumieli.

 

Nie ma za co. :) Napisalem to dla rozladowania napiecia, ale widze, ze nie calkiem wyszlo. Twoj pierwotny post zrozumialem poprawnie, ale dopiero po dokladnym wpatrzeniu sie w filmik, bo poczatkowo tez nie bardzo pokajarzylem. Ale kiedy zobaczylem zarosnieta facjate, to mnie olsnilo. :)

 

Odnosnie polskich haczykow. Tez nie uzywam. Z roznych powodow, a glownie z powodu "bolesnych" doswiadczen. Ostatnio umeczylem sie by zmusic moj domowy tablet do pisania polskich znakow. Nie bylo latwo, ale jakos poszlo. Zainstalowalem specjalna polska klawiature pod Androida. Haczyki moge pisac, ale mi sie kilka innych rzeczy przy okazji rozjechalo. Janek pisze ze Stanow. Tam pewnie mozna jeszcze cos doinstalowac, ale zastanawiam sie co robia osoby z klawiatura AZERTY (Francja i francuskojezyczne).


  • 1

#39 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 luty 2016 - 11:09


Osobiście nie kupił bym butów, których nie potrafię zdjąć o własnych siłach.

 

Też bym nie kupił gdybym wiedział, że takie kupuję :zeby: aleeee...

Jeśli czymś się zajmuję i interesuję to lubię poznać wszystkie zależności tym czymś (co by to nie było) rządzące. Tak jest między innymi z butami narciarskimi, czyli urządzeniem akurat mało skomplikowanym.

Jestem tym szczęściarzem, który przeszedł przez absolutnie wszystkie rodzaje butów narciarskich od skórzanych wiązanych sięgających do kostki, aż do feleksu (co by to nie znaczyło) 200+

O butach wiedziałem wszystko i nie musiała to być wiedza zdobywana na najwyższych studiach, ani nawet na poziomie gimnazjum. Po prostu na przestrzeni lat trochę tak z automatu plus odrobinę ruszając mózgownicą przychodzi doświadczenie. Napisałem "wiedziałem" bowiem nie wiem co zrobić, żeby te buty się łatwo ściągały i ubierały. Jestem pewny, że to wiedza mało tajemna, ale trzeba ją zdobyć, a ja nie mam chwilowo ani czasu, ani ochoty, więc jak trzeba (nie zawsze) korzystam z pomocy dobrych ludzi.

Jestem pewny na 100% jednego: polityka marketingowa firm ski-obówniczych tak zamieszała ludziom w głowach, że już po nich, a będzie jeszcze gorzej. Pomnik takiego biedaka w dosłownym tego znaczeniu widziałem niedawno w intersporcie. Stał chłopina w butach narciarskich na kilkudziesięciucentymetrowym specjalnym postumencie górując nad kientami. Przechodziłem dużo później i stał nadal. Jak tam będę kiedyś to sprawdzę czy dalej stoi. Nie jest wykluczone, że będzie tam dalej robił za pomnik, bo buty dobrze wystane to podstawa przenoszenia micro-impulsów do nart, a przez nie do śniegu (jeśli jest przez przypadek akurat) :lol:


  • 3

#40 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2053 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 luty 2016 - 12:03


Napisałem "wiedziałem" bowiem nie wiem co zrobić, żeby te buty się łatwo ściągały i ubierały

 

Jesli but ma trzymac nocno noge to logiczne jest ze latwo sie nie da go zalozyc i sciagnac. Tu cudow nie ma.

 

Tez jestem posiadaczem 130 Atomica, poprzednio byla to 130 Fischera i jedyne co ulawialo zakladanie i sciaganie to wyzsza temperatura.

Zakladanie czy sciaganie tych butow przy -15C bylo meczarnia. Wczesniejsze 110 Tecnici  nie sprawiala takich problemow, ale noga w nich zaczela lata juz po 2-3 sezonach, mimo ze na poczatku bylo OK.


  • 1



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych