Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grzyby= Ja, las, piwo i szukanie ;)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 sierpień 2021 - 19:50

Andrzej można rozdać znajomym :).

Użytkownik kordiankw edytował ten post 28 sierpień 2021 - 19:53

  • 0

#42 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2021 - 20:27


Miałem nawet w Twoją stronę ruszyć dziś (okolice Turbacza) ale późno już się zrobiło nim się pozbierałem i została opcja "bliska"..

 

Poczekaj jeszcze trochę, bo jeżyn jest mnóstwo, ale większość jeszcze czerwonych. Moje strony to ciut dalej, za Kamienicą, która oddziela Gorce i Beskid Wyspowy.

 


Andrzej można rozdać znajomym .

 

I tak pewnie zrobię, bo nie znoszę widoku niezbieranych leśnych owoców. :)


  • 0

#43 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 sierpień 2021 - 20:32

Miałem na myśli nalewki :), ja tak robię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#44 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2021 - 21:35


Miałem na myśli nalewki , ja tak robię.

 

Dobrze zrozumiałem. Dżemów mam juz za dużo, nawet dzieci ich juz nie chcą. Jeżyn na krzakach nie zostawię, więc zostają mi już tylko nalewki. :) Może uda się je dać dzieciom/znjomym, zanim ich nie sam nie wykończę. :)


  • 0

#45 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 29 sierpień 2021 - 06:36

Jezyny nadają się doskonale na wino... niepowtarzalny aromat. Masz sposób na zagospodarowanie 5-6 kilogramów.... ;-)
  • 0

#46 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 29 sierpień 2021 - 08:19

Nawiązując do tytułu tego wątku mam wrażenie że nikt nie zostawia tyle syfu po sobie w lesie co zostawiają grzybiarze. W większości to właśnie puszki po piwie i folia w której pakowane są puszki. :(


  • 1

#47 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 29 sierpień 2021 - 08:45

Nawiązując do tytułu tego wątku mam wrażenie że nikt nie zostawia tyle syfu po sobie w lesie co zostawiają grzybiarze. W większości to właśnie puszki po piwie i folia w której pakowane są puszki. :(

Cześć

To nie są grzybiarze tylko zwykłe skurwysyny, ścierwo, które należy eliminować jak szkodniki. Podobnie jak z wędkarzami. Większość to porządni ludzie z wielką pasją ale paru kmiotów robi im opinię. Ja swego czasu gdy miałem jeszcze pickupa wbijałem się do lasu i zbierałem na dwa worki - grzyby do jednego, śmieci do drugiego. Niestety często zdarzało się, że ten drugi się rozrastał do paru i zajmował więcej miejsca niż grzyby. Teraz mam mniejsze możliwości ale też się staram. Polecam wszystkim takie działanie. Zawsze coś się zbierze. ;)

Pozdrowienia


  • 1

#48 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 29 sierpień 2021 - 09:00

Puszki nie tylko leżą....Dołączona grafika
  • 0

#49 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 29 sierpień 2021 - 12:57


To nie są grzybiarze tylko zwykłe skurwysyny, ścierwo, które należy eliminować jak szkodniki. Podobnie jak z wędkarzami. Większość to porządni ludzie z wielką pasją ale paru kmiotów robi im opinię.

Wiesz Mitku..skurwysyna znajdziesz w każdej grupie społecznej, każdym wyznaniu i o dowolnie wybranym kolorze skóry - w niektórych przypadkach trzeba głębiej szukać a w niektórych nie trzeba szukać wcale bo z kilometra wali śmieciem. 

Co do wędkarzy to ja prowadziłem dawniej segregacje nabrzeżną w ten sposób że przepływałem łodzią wzdłuż brzegu w trybie defiladowym + lornetka+ "mundurek", a że rejestracje mam zaczynające sie na POL (statek morski - nie PL jak normalna rejestracja "motorowodna") wiec ktokolwiek miał nieczyste sumienie lub był kłusolem "palił gumę" że aż miło bo myślał ze policja..teraz prawie nie pływam już.

 

Zdravim


Użytkownik Lexi edytował ten post 29 sierpień 2021 - 12:58

  • 2

#50 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 29 sierpień 2021 - 13:00


Puszki nie tylko leżą....

 

Wczoraj nawet widziałem puszkę wciśniętą w sam środek kopca mrówek - że sie ciulowi jakiemuś chciało...


  • 1

#51 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2021 - 14:44


skurwysyna znajdziesz w każdej grupie społecznej

 

To co grzybiarze, wedkarze robia to maly pikus w porownaniu z tym jak my narciarze niszczymy srodowisko... My to sa dopiero ciule...


  • 0

#52 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 29 sierpień 2021 - 15:15

W Beskidach mokro, coś tam zaczyna rosnąć, ale póki co biednie. Na działce ku mojej uciesze kozaki i Rydze(a raczej mleczaje swierkowe, bo rosną pod świerkami) , mniejsze zostawiłem na następny tydzień.

Załączone pliki


Użytkownik bubol edytował ten post 29 sierpień 2021 - 15:22

  • 1

#53 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 29 sierpień 2021 - 17:57

Grzybów nie znalazłem, ale po deszczu sporo różnych zwierzaków wyszło dokarmic się śliwkami....Dołączona grafika
  • 0

#54 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 29 sierpień 2021 - 18:35

Grzybów nie znalazłem, ale po deszczu sporo różnych zwierzaków wyszło dokarmic się śliwkami....54759d9251d7568f8eed6e83a9abec54.jpg

Walczę z tymi bezdomnymi ślimakami od wiosny. Codziennie w inspekcie mam ich kilkanaście nowych. Nie mam pojęcia skąd wyłażą. Sąsiad zrobił na nie pułapki z pojemnikami piwem, podobno się sprawdza, ale mi piwa szkoda na tych homeless.


  • 0

#55 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 29 sierpień 2021 - 18:44

Grzybów nie znalazłem, ale po deszczu sporo różnych zwierzaków wyszło dokarmic się śliwkami....54759d9251d7568f8eed6e83a9abec54.jpg

Walczę z tymi bezdomnymi ślimakami od wiosny. Codziennie w inspekcie mam ich kilkanaście nowych. Nie mam pojęcia skąd wyłażą. Sąsiad zrobił na nie pułapki z pojemnikami piwem, podobno się sprawdza, ale mi piwa szkoda na tych homeless.
sprawdza się, zakopywalismy na ogródku kubki plastikowe z piwem i właziły tam bez opamiętania.
  • 2

#56 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 30 sierpień 2021 - 07:25

Grzybów nie znalazłem, ale po deszczu sporo różnych zwierzaków wyszło dokarmic się śliwkami....Dołączona grafika

Walczę z tymi bezdomnymi ślimakami od wiosny. Codziennie w inspekcie mam ich kilkanaście nowych. Nie mam pojęcia skąd wyłażą. Sąsiad zrobił na nie pułapki z pojemnikami piwem, podobno się sprawdza, ale mi piwa szkoda na tych homeless.

sprawdza się, zakopywalismy na ogródku kubki plastikowe z piwem i właziły tam bez opamiętania.

I co potem? Jakaś eksterminacja? Bo wyniesione wrócą nawet 200m... ( sprawdzone).
Skuteczne są niebieskie kulki ( trutka feromonowa), ale trzeba by co tydzień sypać.
  • 0

#57 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 sierpień 2021 - 07:28

Skuteczne są niebieskie kulki ( trutka feromonowa), ale trzeba by co tydzień sypać.

Stosowałem, tak jak piszesz, trzeba by co tydzień powtarzać zabieg. To już taniej wychodzi z piwem. U mnie sprawdza się ostry patyk, ale i tak codziennie są nowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#58 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 30 sierpień 2021 - 07:37

[/quote]I co potem? Jakaś eksterminacja? Bo wyniesione wrócą nawet 200m... ( sprawdzone).
Skuteczne są niebieskie kulki ( trutka feromonowa), ale trzeba by co tydzień sypać.[/quote]
Topią się i zostaje mnóstwo syfu. W końcu zaprzestaliśmy topienia, piwo lepiej wypić. A odnośnie szkodników, macie jakieś sposoby na myszy siedzące pod drewnianą elewacją? Chodzi żeby nie wracały, bo zrywam wszystko i ocieplam na nowo, a znaleźć mona tam różne formy życia, od os przez myszy po kunę. Jakieś siatki zabezpieczającą, preparaty, odstraszacze, jest coś co działa? Michał liczę na Ciebie jako doświadczonego budowlańca.
Pozdrowienia
  • 0

#59 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 30 sierpień 2021 - 13:58


Chodzi żeby nie wracały, bo zrywam wszystko i ocieplam na nowo, a znaleźć mona tam różne formy życia, od os przez myszy po kunę. Jakieś siatki zabezpieczającą, preparaty, odstraszacze, jest coś co działa? Michał liczę na Ciebie jako doświadczonego budowlańca.

 

Siatki tworzywowe zostaną przegryzione. Juz raczej napchanie wełny mineralnej "na sztywno". Jesli ocieplenie styropianowe, to stalowa listwa startowa, tak by nie wlazły od spodu w styropian (pod tynk).

Poza tym skuteczne są najprostrze łapki na myszy. Postaw kilka przed wyjazdem i konsekwetnie z czasem wytępisz. U mnie od ok 10 lat zniknęły myszy, wczesniej zawsze były na jesień....  Najpierw podejrzewałem,  że nie polubiły się ze żmijami ktorych kilka przywędrowało i wypoczywało zwykle na stercie kamieni, Poźniej pojawiła się w pobliżu rodzinka myszołowów. Zniknęły i myszy i żmije..... Życzę podobnego sąsiedztwa - piękne ptaki....   ;-)


  • 1

#60 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 30 sierpień 2021 - 14:36

https://www.onet.pl/...mfj9ml,79cfc278
Z chęcią bym skomentował ale...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych