Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup nart - Salomon Xwing 500


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaliope

kaliope
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2016 - 18:04

Jak pisałem w powitalni, w zeszłym tygodniu po raz pierwszy raz założyłem narty na nogi. Najpierw jeździłem sam przez godzinę, i co zakręt leżałem. Następnie wziałem instruktora na godzinę i przy nim już ani raz się nie wywróciłem, a potem jeszcze sobie pojeździłem sam przez godzinę i też ani raz się nie wywróciłem, choć oczywiście była to bardzo powolna jazda od zakrętu do zakrętu.

 

Postanowiłem więc zakupić używane narty, żeby coś wiecej już popróbować. Byłem wczoraj na giełdzie i sam nie wiem czy dobrze kupiłem. Zakupiłem Salomon Xwing 500 154cm, 114/70/102.5 R11.9. Mam 175 wzrostu, 75kg. Napiszecie, że za krótkie, ale uczyłem się na 150cm, stąd chciałem stopniowo zwiększać długość.

 

Powiedzcie jednak szczerze czy to dobry wybór dla takiego początkujacego. Interesuje mnie tylko jazda rekreacyjna, bez żadnych szaleństw.     


  • 0

#2 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 07 luty 2016 - 20:20

Za krótkie :D Ale lepsze takie, niż żadne, skoro już kupiłeś. Da się nauczyć pługa, poruszania się na nartach, podchodzenia, pierwszych skrętów na płaskim itp. :)


  • 0

#3 kaliope

kaliope
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2016 - 20:30

a sam rodzaj narty jest ok? To jest all-mountain czy all-around? Stosunek taliowania jest dobry dla początkującego? 


  • 0

#4 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 07 luty 2016 - 20:45

A to, to nie mam pojęcia :D Nie ma znaczenia na tym etapie.

Aż sprawdziłam, moje mają 124-71-113, więc są dużo mocniej taliowane i mają podobny promień przy 11cm większej długości. Te Twoje raczej Cię nie zabiją w takim razie.


Użytkownik hintertux edytował ten post 07 luty 2016 - 20:58

  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych