Skocz do zawartości


Zdjęcie

Völkl Racetiger Speedwall GS UVO vs Atomic Redster D2 3.0 GS vs Fischer Rc4 worldcup rc pro


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 DzikaKoza

DzikaKoza
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:39

Cześć!

 

 

 

Chciałbym się Was poradzić, jaką nartę, spośród wymienionej trójki wybrać. Nie mam już niestety dostępu do nart testowych, więc nie mam możliwości sprawdzić wszystkich tych nart w dł 180 i 185, stąd moja prośba o pomoc w doborze sprzętu.

 

Umiejętności. Moje umiejętności oceniam na wystarczające aby jeździć na sklepowej GS-ce. Nie wybieram komórek zarówno z przyczyn cenowych, jak i z powodu tego, że nie potrzebuję AŻ tak twardej narty (wiem, że znajdzie się wielu przeciwników tej tezy, ale trenowałem na nartach komórkowych i teraz chcę kupić sklepową GS).

 

Mam 182cm wzrostu i ważę ok 71kg.

 

1.Volkl. Jeździłem na juniorskim racetigerze i bardzo dobrze wspominam, ale juniorskie narty to zupełnie inna bajka, więc nie ma to większego znaczenia. Raz również miałem okazję jeździć na racetigerze 175cm z sezony 12/13, ale nie jest to miarodajna jazda, bo stok był dosyć płaski i krótki, raczej wyglądało to jak 'daj się przejechać', ciężko wyciągnąć jakiekolwiek konkretne wnioski. Jednak nie ukrywam, że najbardziej zainteresowany w tej chwili jestem kupnem Racetigerów z sezony 14/15.

 

2.Fischer. Nartę znam bardzo dobrze, uważam ją za nartę świetną, elastyczną i dosyć wszechstronną. Jeździłem na długości 180 i 185cm. Jednak kusi mnie, żeby spróbować czegoś nowego, dlatego założyłem temat i proszę Was o opinie na temat zakupu.

 

3.Atomic. Atomic jest dla mnie zagadką. Zainteresowałem się nim po tym jak mój kolega, którego umiejętności nie są zbyt wysokie, ale sobie radzi kupił te narty o długości 179cm (on ma ok 176cm wzrostu) i jest wniebowzięty. Rzeczywiście narta jedzie bardzo pewnie i patrząc na jego wyczyny trzeba przyznać, że chyba coś w niej jest. Poza tym byłem na nią namawiany już 2 lub 3 krotnie w różnych sklepach z nartami i każdy mi je zachwalał. Dodatkowo sporo osób z tymi dechami można zauważyć na stoku.

 

 

Moje wątpliwości dotyczą dwóch kwestii. Po pierwsze, oczywiście, która narta? Fischer jest super, to wiem, jednak chcę czegoś nowego, ale nie chcę pożałować decyzji. Atomiców pojawiło się dużo i mają dobre opinie, ale właśnie-czy nie jest też tak, że skoro Atomic dotarł do większej ilości sklepów, można go ZAWSZE znaleźć w intersporcie czy innych popularnych sklepach sportowych, to nie jest tak, że sporo osób po prostu wchodzi tam i kupuje co im obsługa wciśnie (race gs brzmi imponująco, są drogie, nieźle się na nich pokazać w Alpach przy znajomych, nie?). A Volkl jest obecnie rzadko spotykany. Widziałem dosłownie 1 lub 2 osoby na narcie Speedwall GS UVO. Zresztą spróbujcie znaleźć recenzję w języku polskim (nawet w angielskim jest ich niewiele), dlatego ciężko jest mi spotkać kogoś, kto rzetelnie opowie mi o tej narcie.

 

Druga kwestia. Rozmiar. Jeździłem bardzo dużo, obecnie ciągle jeżdżę kiedy tylko mogę, Korbielów i Szczyrk blisko, ale nie mam aż tyle czasu co kiedyś. Więc urosłem i trochę wypadłem z tematu. Chciałbym porady na temat długości odnośnie mojej masy. Przy 80kg brałbym 185cm, to pewne. Ale ważę ok 70 i to się pewnie długo nie zmieni. Stąd wątpliwość, czy twarda narta Volkla o długości 185 cm nie będzie zbyt ciężka do jazdy dla mojej masy.

 

Z moich wstępnych założeń wymyśliłem zakup Volkl Racetiger Speedwall GS UVO. Proszę o opinie na temat modeli, odpowiedniej dla mnie długości i ew innych rad.

 

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i pomoc :)!




PS Zapomniałem o butach. Jeżdżę na 110 (znalazłem idealne dla mnie po długich poszukiwaniach metodą prób i błędów), nie planuję się przesiadać na twardsze, bo lubię też skoczyć poza trasę na innych dechach.


Użytkownik DzikaKoza edytował ten post 01 grudzień 2015 - 21:42

  • 1

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 01 grudzień 2015 - 22:34

Volkl 185.
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 03 grudzień 2015 - 20:50

Jeżdżę na Volkl GS tylko że komórce ( sprzed kilku sezonów ) już od dawna obiecuję sobie że przejdę na sklepową, ale zawsze gdy dorwę się do nowej komórki to jestem bardzo zadowolony. Dlatego spokojnie możesz brać Volkla (nie koniecznie sklepowego ) i tak jak pisze Jan długość 185 cm będzie dobra.

Fischer pewnikiem nie będzie zły i jak piszesz masz go sprawdzonego, więc może jednak zmienić na Velkla.

Co do Atomica nie będę się wypowiadał, nigdy na nartach tej firmy nie jeździłem!


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 grudzień 2015 - 23:11


Co do Atomica nie będę się wypowiadał,

ja się wypowiem, miałem zawsze pecha, wytrzymywały max. 1,5 sezonu

 

to było kilka lat temu, może teraz się poprawili ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 DzikaKoza

DzikaKoza
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2015 - 00:22

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :)! Czytając opinie i fora, oraz rozmawiając ze znajomymi narciarzami, coraz bardziej przekonuję się do Volkla i rozmiaru 185.


  • 0

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 grudzień 2015 - 14:14

Cześć

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :)! Czytając opinie i fora, oraz rozmawiając ze znajomymi narciarzami, coraz bardziej przekonuję się do Volkla i rozmiaru 185.

Syn ma 180 wzrostu w tej chwili i waży 66 kg. Nigdy nie trenował wyczynowo ale jeździ już 11 lat trochę startował itd. Bez problemu ogarnia moje komórki czy to 182 cm czy też 188 więc myślę, ze dla Ciebie jako byłego zawodnika tylko najdłuższa będzie OK.
Serdeczne pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 04 grudzień 2015 - 14:14

  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych