Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stubai wersja light :-)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 KubaR

KubaR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:02

Dzięki za miłe słowa, w ogóle zapraszam do innych galerii "wyrypowych". Część z wycieczek jest opisana w stylu "przewodnikowym" z przeznaczeniem dla tych co chcą gdzieś w Alpy, a jeszcze są niepewni. Otztal czy Silvretta są łatwe, ale trzeba trochę wiedzy górskiej (lawiny, poruszanie się po lodowcu, nawigacja) łyknąć. Jak widzę częśc z was to prawie profi w tej dziedzinie np. Janusz więc tylko zmienić buty na narty i wiooo!


Jazda super!

Dzięki.

Tylko nurtuj mnie jedna myśl.
Nie można by tak - już nie mówię bez - ale chociaż z naprawdę lekkim plecakiem przy zjeździe? Tak do 3 kg!!!


Można. Nasze nieco cięższe wynikały z nieznajomości terenu i niebyciu tubylcem. Po prostu do lodowców (i w ogóle gór) podchodzę z pewną pokorą. Co prawda jak se przypomnę co wyrabiałem na moim pierwszym skiturowym wyjeździe alpejskim (w 1993) to mam wrażenie, że opiekowało się mną ze 30 aniołów stróżów....

Powiedzmy nocuję w Murowańcu, narty z wiązaniami zjazdowymi. Wychodzę na np. Karb.
Co muszę mieć w plecaku?


oprócz tego co Jabol napisał (aczkolwiek zamiast piwa proponowałbym wisniówkę) to ja mam:
- kurtkę Gore (nie znosze chodzić w azbestach więc traktuję ją awaryjnie),
- lawinowe ABC (sonda, łopata w plecaku, pieps na sobie)
- jeżeli warunki sa twarde to harszle (o których zapomniałem w poprzedniej liście) czasem raki - dla Ciebie w takich warunkach to raki, opcjonalnie czekanik.
- apteczkę + NRC
- opcjonalnie gogle
- rekawiczki grubsze - narciarskie (chodzę w cienkich)
- zapasowa grubsza czapkę
- noże
- 8 metrów repa 6 mm (o czym też zapomniałem poprzednio )

Mieści się w plecaczku 19L i waga circa 4 kg (może 5, zależy od rozmiaru wiśniówki i piwa).

Pozdrawiam,

Kuba
  • 0

#22 KubaR

KubaR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:14

Mówisz, że zacząłeś po kilkunastu latach na nartach


To nie wynikało z tego, że tak trzeba tylko z braku w owym czasie sprzętu do takich harców. Owszem w świecie był ale nie w Polsce. Dopiero na poczatku lat 90-tych udało się załapać na sprzęt (z początku na wiązania produkowane przez gościa z trójmiasta, potem udało się jakieś odkupić od kolegi zawodowego ratownika co je dostał na wyposażenie). A potem już poszło. W tej chwili w domu mamy 5 -6 par nart skiturowych (a za to nie mamy szafy na ubrania, ale przecież na niej się w góry nie pójdzie ani nie pojeździ). Ta zwłoka miała pewne zalety - coś niecoś już umiałem jak polazlem w plener.

hmmm...dopiero jestem na początku drogi narciarskiej i to takiej na ubitym śniegu..kiedy i czy kiedykolwiek spróbuję "czegoś takiego" nie mam pojęcia...może w następnym wcieleniu???...


Spróbujesz szybciej niż sobie zdajesz sprawę. Moja Marta praktycznie od poczatku chadzała na nartach w teren. Efekt się zrobił śmieszny bo wizualnie lepiej sobie radzi w terenie niż na ubitym. Ja oczywiście wyklinam....
Teraz sprzet może duzo pomóc, są instruktorzy od tych zabaw. Wystarczy chcieć spróbować.

...Dzięki za tą relację filmowo-fotograficzną bo Dolinę Stubai zobaczyłam zupełnie od innej strony...

Mnie też się ona spodobała. Z większych znanych rejonów to w Austrii nie byłem właśnie w Alpach Sztubajskich (znaczy się byłem ale na Wechnerwand w 1995 i to był jeden dzień, zresztą musielismy się wycofać 100 m powyżej Wechnescharte). Polecam wszystkim Amberger Hutte (bardzo kameralne) i Franz Senn Hutte (chyba małą tamtejsza mekkę skiturową).

Kuba
  • 0

#23 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 kwiecień 2009 - 23:51

Cześć

Mówisz, że zacząłeś po kilkunastu latach na nartach


To nie wynikało z tego, że tak trzeba tylko z braku w owym czasie sprzętu do takich harców. Owszem w świecie był ale nie w Polsce. Dopiero na poczatku lat 90-tych udało się załapać na sprzęt (z początku na wiązania produkowane przez gościa z trójmiasta, potem udało się jakieś odkupić od kolegi zawodowego ratownika co je dostał na wyposażenie). A potem już poszło. W tej chwili w domu mamy 5 -6 par nart skiturowych (a za to nie mamy szafy na ubrania, ale przecież na niej się w góry nie pójdzie ani nie pojeździ). Ta zwłoka miała pewne zalety - coś niecoś już umiałem jak polazlem w plener.

hmmm...dopiero jestem na początku drogi narciarskiej i to takiej na ubitym śniegu..kiedy i czy kiedykolwiek spróbuję "czegoś takiego" nie mam pojęcia...może w następnym wcieleniu???...


Spróbujesz szybciej niż sobie zdajesz sprawę. Moja Marta praktycznie od poczatku chadzała na nartach w teren. Efekt się zrobił śmieszny bo wizualnie lepiej sobie radzi w terenie niż na ubitym. Ja oczywiście wyklinam....
Teraz sprzet może duzo pomóc, są instruktorzy od tych zabaw. Wystarczy chcieć spróbować.

...Dzięki za tą relację filmowo-fotograficzną bo Dolinę Stubai zobaczyłam zupełnie od innej strony...

Mnie też się ona spodobała. Z większych znanych rejonów to w Austrii nie byłem właśnie w Alpach Sztubajskich (znaczy się byłem ale na Wechnerwand w 1995 i to był jeden dzień, zresztą musielismy się wycofać 100 m powyżej Wechnescharte). Polecam wszystkim Amberger Hutte (bardzo kameralne) i Franz Senn Hutte (chyba małą tamtejsza mekkę skiturową).

Kuba

Nie znałem Cię ze strony popularyzatorsko-przewodnickiej. Piekna relacja.
Pamietam jak byłem na unifikacji jakies 7-8 lat temu. Kasprowy, maj. Mieszkalismy na Gąsienicowej a dwie dziewczyny dojeżdżały ze szczytu. Mieszkały w obserwatorium, z czego jedna była tam stałą rezydentką a druga (Bogusia chyba) jej koleżanką nauczycielką (Murzasichle?).
W trakcie zajęć dziewczyny jeździły przeciętnie, jechały po wszystkim ale technika nieczysta, nie trasowa.
Na koniec Adaś Marasek puścił nas z Beskidka. Śnieg miękki, dużo kamieni, jazda szybka - generalnie serce na ramieniu a dziewczyny: ! pognały, znajomy snieg, nienagannna technika. Włąsnie takie warunki selekcjonuja narciarzy. Choć ze śmigu miałem 9 byłem malutki jak płatek zimowego sniegu.
Czy kiedyś je dopędzę?
Pozdrawiam
Ps A sprawia Ci przyjemnośc ta jazda bo mine masz taka jakby Cie ktos zmuszał?
  • 0

#24 KubaR

KubaR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 13:27

Nie znałem Cię ze strony popularyzatorsko-przewodnickiej.


Eee dość się w życiu napisałem i nagadałem w ramach tzw. "profilaktyki" ....

Mieszkały w obserwatorium, z czego jedna była tam stałą rezydentką a druga (Bogusia chyba) jej koleżanką nauczycielką (Murzasichle?).

A nie Bożena?

Ps A sprawia Ci przyjemnośc ta jazda bo mine masz taka jakby Cie ktos zmuszał?

A kiedy ?

Kuba
  • 0

#25 Tadeusz T

Tadeusz T
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 29 kwiecień 2009 - 14:07

...
...a dwie dziewczyny dojeżdżały ze szczytu. Mieszkały w obserwatorium, z czego jedna była tam stałą rezydentką...

Kiedyś na Kasprowym (chyba w budynku stacji) był pokój gościnny. Nie wiecie czy on jeszcze funkcjonuje???
Pozdrawiam serdecznie
  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#26 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 kwiecień 2009 - 06:08

Cześć

A nie Bożena?

Wiesz, możliwe to było jakieś 7-8 lat temu. Pamietam, że wtedy tez cały czas mi sie myliło. A ta druga dziwczyna - niższa długiw włosy miała na imię chyba Monika - pracowała w obserwatorium a nie była gościem.

Ps A sprawia Ci przyjemnośc ta jazda bo mine masz taka jakby Cie ktos zmuszał?

A kiedy ??

Pierwsze ujęcie 3 (chyba ) filmiku, Twoje zbliżenie jak startujesz do zjazdu. Mina taka poważna, powiedziałbym nawet marsowa.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#27 KubaR

KubaR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 maj 2009 - 11:33

Ps A sprawia Ci przyjemnośc ta jazda bo mine masz taka jakby Cie ktos zmuszał?

A kiedy ??

Pierwsze ujęcie 3 (chyba ) filmiku, Twoje zbliżenie jak startujesz do zjazdu. Mina taka poważna, powiedziałbym nawet marsowa.


A bo strasznie nie lubię jak mnie filmują. Zawsze się potem wkurzam wynajdując błędy. Zresztą podobno to ja taką minę mam normalnie....

Kuba
  • 0

#28 axyz

axyz
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2009 - 23:43

Tak jak pisałem część rzeczy będę zmianiał: kurtkę z XCR na coś paclajtowego (np. czeskiego Direct Alpine kurtka Guide

Wiem, wiem, wiem:) Nie powinnam moze tutaj zadawac tego pytania, ale egoizm mnie do tego zmusil:) Tylko o to pytam bo tez szukam czegos lzejszego, co do kurtki (K-Jacket) sie zgadzamy...zatem jak wybierzesz cos paclita...daj prosze znac co:)
A wszystko w tym opowiadaniu pieknie, pieknie, pieknie!!!!... az.... dech zapiera:))))
Pozdrawiam
Ania

Użytkownik Aniouk edytował ten post 24 czerwiec 2009 - 23:44

  • 0

#29 KubaR

KubaR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 12:57

Wiem, wiem, wiem:) Nie powinnam moze tutaj zadawac tego pytania, ale egoizm mnie do tego zmusil:) Tylko o to pytam bo tez szukam czegos lzejszego, co do kurtki (K-Jacket) sie zgadzamy...zatem jak wybierzesz cos paclita...daj prosze znac co:)


Pewnikiem to będzie Direct Alpine. Mają mieć nową kolekcje softshelową (typowo pod tury) jesienią. Dam znać jak coś będę wiedział.

Kuba
  • 1

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 listopad 2022 - 09:14

 

Wiem, wiem, wiem:) Nie powinnam moze tutaj zadawac tego pytania, ale egoizm mnie do tego zmusil:) Tylko o to pytam bo tez szukam czegos lzejszego, co do kurtki (K-Jacket) sie zgadzamy...zatem jak wybierzesz cos paclita...daj prosze znac co:)


Pewnikiem to będzie Direct Alpine. Mają mieć nową kolekcje softshelową (typowo pod tury) jesienią. Dam znać jak coś będę wiedział.

Kuba

 

KUBA - odezwij się, robisz jeszcze WYRYPY ?

 

na Twojej stronie ostatnia z 2010 roku a może piszesz w innym miejscu ?

 

http://www.wyrypy.net/o-nas


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych