Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie. Kurs Instruktora Sportu - Narciarstwo. Czy Kurs Kwalifikacyjny??


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buddhini

Buddhini
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 05 sierpień 2015 - 09:34

Witam.

 

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Przekopałem setki stron googli chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie. Czy warto zapisywać sie na kursy instruktora Sportu ze specjalizacja narciarstwo.     Sprawa jest następująca. Dawno temu gdy jeszcze bylem w liceum, chciałem pojechać na kurs demonstratora. Jednak przez wypadek i polamany obojczyk nie było mi to dane. Po wielu latach naszła mnie chwila refleksji i postanowiłem ze w grudniu 2015 zrobie pierwszy krok w celu uzyskania papierów instruktora. Kiedyś była tylko jedna sciezka. ta z PZNu .   Jednak ostatnimi czasy coraz bardziej skłaniam się do zapisania sie na kurs instruktora sportu ze specjalizacja narciarstwo. Dlaczego? Bo otrzymuje sie papiery ktore pozwalaja na prace w UE jako instruktor. Oczywiscie nie chodzi o to zeby siasc na tylku po zrobieniu krociotkiego kursu  ( ktory jest w moim mniemaniu rowny z kursem kwalifikacyjnym) instruktora sportu, ale by po tym pierwszym stopniu zrobic kolejny za rok. Pomocnika Instruktora.

 

Czy ktokolwiek z obecnych na forum jest w stanie mi powiedziec jak taki kurs instruktora sportu sprawdza sie w praktyce? Jakie są odczucia zachodnich szkol narciarskich do zatrudnienia takich instruktorow ? Jak patrza na taką osobe w polskich szkółkach?  Czy w ogole warto ? Czy moze lepiej zrobic kurs kwalifikacyjny ? I przejsc całą ortodoksyjna sciezke szkolenia w PZN ?

 

Ktokolwiek z obecnych ma moze stopien instruktora lub jakikolwiek kurs za sobą?

 

Jesli chodzi o moją jazde na nartach czy technike, to uwazam ze jestem wysmienitym narciarzem. Dziadek zalozyl mi nartki na nogi jak mialem 3.5 roku. Takie krociotkie ze świnską skóra przyklejoną na slizg od dołu cobym za bardzo sie nie rozpedzil. ( nie wiem czy takie wynalazki dalej sa w uzyciu). Potem jezdzilem zawodniczo pod okiem trenera. Odnajduje sie w kazdych warunkach, strome oblodzone sciany, czy puch i polany.  Na swoim koncie , mam juz kilku uczniow ktorym pomoglem zalapac nie tylko czym jest skret carvingowy czy śmig, ale tez załapac bakcyla narciarstwa i miłosc do gór. Wiec nie chodzi mi o szkolenie techniki tylko o poszerzenie wiedzy z zakresu instruktarzu i edukacji narciarskiej i zdobycie papierow ktore pozwola mi podjac prace zarobkowa na stoku.


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 sierpień 2015 - 14:42

no i odpowiedziałeś sobie sam
 
 

 

kurs instruktora sportu ze specjalizacja narciarstwo. Dlaczego? Bo otrzymuje sie papiery ktore pozwalaja na prace w UE jako instruktor

tym bardziej że umiesz jeźdzć
 
ps. nie posiadam żadnego stopnia ani nigdy nie byłem na kursie a także pomogłem

 

załapac bakcyla narciarstwa i miłosc do gór.



czy na zamieszczonym filmiku można zobaczyć Twoją jazdę ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Buddhini

Buddhini
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 05 sierpień 2015 - 14:52



czy na zamieszczonym filmiku można zobaczyć Twoją jazdę ?

 

Owszem. Czerwone gacie szara kurtka  albo Czerwone gacie i czerwona kurtka :)

 

A zeby nie było wątpliwości w identyfikacj,i kadr z moja osoba.

55c217c42b772.png


Użytkownik Buddhini edytował ten post 05 sierpień 2015 - 15:32

  • 2

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#4 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:04

Filmik obejrzany,mysle,ze jesli trafisz na profesjonalnych instruktorow prowadzacych nauczysz sie wiele wiecej niz technik nauczania.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#5 Buddhini

Buddhini
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:05


Filmik obejrzany,mysle,ze jesli trafisz na profesjonalnych instruktorow prowadzacych nauczysz sie wiele wiecej niz technik nauczania.

 

Jak to mówia. Czlowiek uczy sie cale zycie.  

 

 

Ale wciaz nikt mi nie powiedzial ktory kurs w jego mniemaniu wybrac. Kwaliifikacyjny z PZNu czy Kurs Instruktora Sportu. :)


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 sierpień 2015 - 08:49


Kwaliifikacyjny z PZNu czy Kurs Instruktora Sportu

jeśli oba wydają upragniony papier pozwalający na pracę w EU to osobiście brał bym ten który jest krótszy i tańszy

 

ps.

Mamy tu na forum kilku instruktorów z papierami

ale ostatno gdzieś się pochowali (szkoda) :foch:

 

ps2.wrzuć proszę Kasper jakieś foto do avatara


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Buddhini

Buddhini
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice
  • Narty:Majesty Lumberjack , Head i.Supershape Magnum Voelkle P60 GS
  • Imię :Kacper

Napisano 06 sierpień 2015 - 09:41




ps2.wrzuć proszę Kasper jakieś foto do avatara

 

Wedle życzenia Janie.


  • 1

Włochy :   Val di Sole, Falcade,   Francja : Tignes, La Plagne, Les Menuire, Risoul, Val D'Iseire.


#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 sierpień 2015 - 23:05

no i odpowiedziałeś sobie sam
 
 

 

kurs instruktora sportu ze specjalizacja narciarstwo. Dlaczego? Bo otrzymuje sie papiery ktore pozwalaja na prace w UE jako instruktor

tym bardziej że umiesz jeźdzć
 
ps. nie posiadam żadnego stopnia ani nigdy nie byłem na kursie a także pomogłem

 

załapac bakcyla narciarstwa i miłosc do gór.



 

Cześć

Pojęcie - umieć jeździć - jest dość szerokie.

Tobie Janie - choć umiesz jeździć - nie dałbym uprawnień instruktorskich jakichkolwiek.

Każdemu zorientowanemu - zaznaczam zorientowanemu!!! - zawodnikowi - z automatu.

Kurs??? - tylko ścieżka PZN albo olać wszystko i ufać sobie ale wtedy trzeba być naprawdę dobrym.

Pozdrowienia

Pozdrowienia


  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 sierpień 2015 - 13:02


Tobie Janie - choć umiesz jeździć - nie dałbym uprawnień instruktorskich jakichkolwiek.
no i b. dobrze bo nigdy nie było to w moich planach

ani nawet marzeniach, choć muszę przyznać że w

młodzieńczych latach fascynowały mnie ich czerwone swetry i powodzenie u kobiet na turnusach z FWP


zawodnikowi - z automatu.
czyli kolega pytający się kwalifikuje - a jeśli potrzebny mu tylko papier to dlaczego

nie miałby iść drogą najłatwiejszą zamiast nudzić się np. na kursie pomocników instruktora.

widziałem taki kurs - to kupa śmiechu dla kogoś kto był zawodnikiem


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 sierpień 2015 - 17:01

 


Tobie Janie - choć umiesz jeździć - nie dałbym uprawnień instruktorskich jakichkolwiek.
no i b. dobrze bo nigdy nie było to w moich planach

ani nawet marzeniach, choć muszę przyznać że w

młodzieńczych latach fascynowały mnie ich czerwone swetry i powodzenie u kobiet na turnusach z FWP

 

 


zawodnikowi - z automatu.
czyli kolega pytający się kwalifikuje - a jeśli potrzebny mu tylko papier to dlaczego

nie miałby iść drogą najłatwiejszą zamiast nudzić się np. na kursie pomocników instruktora.

widziałem taki kurs - to kupa śmiechu dla kogoś kto był zawodnikiem

 

Cześć

Zaznaczyłem wyraźnie "zorientowanemu" zawodnikowi. Określenie dość nieścisłe ale chyba przekaz jest dość oczywisty. Czyli co najmniej parę lat i to nie w okresie dziecięcym. 

Uważam, że przyznawanie uprawnień instruktorskich "byle komu" - to co piszesz o kupie śmiechu to po prostu fakt - jest wielkim  błędem obniżającym range zawodu, ośmieszającym go a w dłuższej perspektywie obniżającym poziom narciarstwa.

Obecnie sam bym sobie uprawnień już nie dał.

Pozdrowienia

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 10 sierpień 2015 - 17:03

  • 1

#11 Kate4586

Kate4586
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 grudzień 2022 - 14:54

Narty od zawsze były moją pasją i zawsze wyczekiwałam na sezon zimowy, żeby móc wybrać się w góry i pojeździć. Początkowo jeszcze bez kwalifikacji uczyłam jazdy na nartach mojego chłopaka i znajomych, wiele na tym skorzystali dla siebie. Wtedy zaczęłam myśleć, że faktycznie mam do tego dryg, a dodatkowo wynika to z mojej pasji i może warto by było coś zrobić w tym kierunku. Problemem był fakt, że mieszkam na północy Polski i niezbyt mogłam odbyć stacjonarny kurs na stoku. Z pomocą przyszła mi oferta, którą znalazłam na stronie pakis.pl. Okazało się, że mogę zdobyć wszystkie niezbędne kwalifikacje robiąc kurs online i realizujac egzamin praktyczny w warunkach, które mam u siebie, wystarczyło dobrze wszystko omówić. Nigdy nie zapomnę, jaka byłam szczęśliwa oficjalnie zostając instruktorem narciarstwa. Planuję przeprowadzkę gdzieś w okolice Karpat, żeby robić to co kocham tam, gdzie wszystko się dla mnie zaczęło.


  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych