Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taktyka jazdy na zatłoczonym stoku


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 maj 2015 - 14:06

Temat nasunął się przy okazji oglądania filmików

 

co mówi kodeks

cyt:

W miejscach zatłoczonych lub miejscach o ograniczonej widoczności narciarze i snowboarderzy muszą poruszać się wolno,

zwłaszcza w miejscach załamania stromego stoku, na zakończeniu trasy oraz w okolicach wyciągów.

 

w czasie ostatniego zjazdu do Kaltenbach nakręciłem coś takiego:

 

https://www.youtube....h?v=0V9eB0mOGmI

 

co robić by bezpiecznie dotrzeć na dół,  wolna jazda (zgodnie z kodeksem) także nie zapewnia bezpieczeństwa?

- wracać kolejką w dół ?

- czekać aż wszyscy zjadą ?

- odpiąć narty i schodzć obok trasy ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#2 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 maj 2015 - 14:41

:o O ja...... cie krece.  Jeszcze nie wiedzialem takiego maksa.

 

 

W odpowiedzi na pytanie "co zrobic by bezpiecznie dotrzec na dol" nasuwa sie tylko jedna odpowiedz: Wybierac inny osrodek. A jak juz sie tam trafilo niechcacy, to czekac az wszyscy pojada. Czy to trwa tak dlugo, ze nie ma na to szans?


  • 1

#3 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 26 maj 2015 - 15:25

Tam chyba poza trasą dałoby radę zjechać bez tłumu (z prawej strony ekranu, nie wiem jak sam dojazd do końca).


  • 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maj 2015 - 15:50

Nauczyc sie dobrze jezdzic na nartach i zjechac gestym smigiem miedzy ludzmi. :) Moja corka zjechalaby tam nie zmieniajac rytmu. Ja tez, ale dobre 10 lat temu. :) Podobna sytuacja jest w wiekszosci osrodkow na koncowych zjazdach. Np. w Ischgl.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 26 maj 2015 - 15:50

  • 1

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 26 maj 2015 - 17:31

Nauczyc sie dobrze jezdzic na nartach i zjechac gestym smigiem miedzy ludzmi. :) Moja corka zjechalaby tam nie zmieniajac rytmu. Ja tez, ale dobre 10 lat temu. :) Podobna sytuacja jest w wiekszosci osrodkow na koncowych zjazdach. Np. w Ischgl.

jAN - GDZIE TEN  HORROR NAKRECILES????

mysle , ze rada Michala jest najlepsza - nigdy tam juz wiecej nie jechac.....

I, Andrzej, z calym szacunkiem, ale to co powiedziales jest po prostu...................daleko od prawdy......jezeli ktos ma NIECO wyobrazni, na pewno nie pojedzie w takich warunkach NORMALNYM swoim rytmem - chyba , ze jest swirniety i nie liczy sie z innymi uczestnikami "ruchu narciarskiego).......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 maj 2015 - 18:47


Podobna sytuacja jest w wiekszosci osrodkow na koncowych zjazdach. Np. w Ischgl.

 

 

Całe szczęście, że ja nie jeżdżę w większości ośrodków narciarskich..... ufff.

 

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 1

#7 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 26 maj 2015 - 19:04

Ale chciałam zauważyć, że większość jakoś dała radę dojechać w 1 kawałku. Podziwiam deskowców, bo oni mieli najtrudniej. Myślę, że skrót kamery też robi swoje. Gorzej jak takie coś to jest wszystko, tzn cała trasa z góry na dół, jak np Karbowa Gletcher, którą kiedyś dla nas sfilmował Deczko...


  • 1

#8 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Radek (bakkz)

Napisano 26 maj 2015 - 21:24


Podziwiam deskowców, bo oni mieli najtrudniej.
Czy ja wiem, hmm, na desce bardzo fajnie jedzie się krótkim skrętem manewrowym, miękki śnieg nieszczególnie przeszkadza. Dla początkujących – katorga. Ale to dotyczy przecież także narciarzy. :)

 

W zeszłym roku miałem okazję jechać w podobnej chmarze w Civetcie w głębokiej kaszy. Sprawdziła się standardowa taktyka, którą stosuję w zatłoczeniu, czyli jazda tam, gdzie każdy boi się jechać, tzn. bezpośrednio na odsypach śniegu. Tam zawsze jest pełno miejsca, bo większość stara się jechać wytartymi „ścieżkami” :D 


  • 1

#9 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 maj 2015 - 23:07


GDZIE TEN  HORROR NAKRECILES?
już tam byłeś :zemdlal: - Zillertal
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 27 maj 2015 - 03:21

 


GDZIE TEN  HORROR NAKRECILES?
już tam byłeś :zemdlal: - Zillertal

 

COS MI SIE ZDAWALO, ZE TO WIDZIALEM - STOSOWALEM TAKTYKE  Radka - walilem po obrzezach stokow, sciskajac kije nerwowo..........


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 27 maj 2015 - 07:59

Ale chciałam zauważyć, że większość jakoś dała radę dojechać w 1 kawałku.


Bo to straszniej wygląda niż jest w rzeczywistości. Przyjemne nie jest, ale jakoś specjalnie niebezpieczne tez nie.
Trzeba przebrnąć i tyle :)
O wiele niebezpieczniejszy jest pusty, równy, szeroki stok, na którym jedzie dwóch narciarzy. Jak zdecydują się obaj na szeroki skręt cięty, to prawdopodobieństwo zderzenia wzrasta do 99% :)
Pozdr
Marcin

Użytkownik bocian74 edytował ten post 27 maj 2015 - 08:18

  • 2

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 maj 2015 - 08:19

 

Ale chciałam zauważyć, że większość jakoś dała radę dojechać w 1 kawałku.


Bo to straszniej wygląda niż jest w rzeczywistości. Przyjemne nie jest, ale jakoś specjlnie niebezpieczne tez nie.
Trzeba przebrnąć i tyle :)
O wiele niebezpieczniejszy jest pusty, równy, szeroki stok, na którym jedzie dwóch narciarzy. Jak zdecydują się obaj na szeroki skręt cięty, to prawdopodobieństwo zderzenia wzrasta do 99% :)
Pozdr
Marcin

 

Cześć

Pełna zgoda Marcinie. Na takiej górce jak z filmu wszystko zależy od umiejętności. Dobry narciarz pojedzie tak jak koledzy piszą - bokiem kontrolowanym śmigiem. Natomiast nawet ewentualnie kolizje czy upadki są tu zazwyczaj na małej prędkości i nie grożą kasacją.

Co innego w opisanej prze Marcina sytuacji. Tam już zderzenie to bardzo prawdopodobna kontuzja lub kasacja. Osobiście nie ma żadnego stresu przed jazdą w taki  tłoku natomiast jak chcę pociąć po pustym stoku to wcześniej wielokrotnie się upewniam czy jestem sam i wyprzęgam jak tylko zauważę kogoś w zasięgu wzroku lub usłyszą jakiś niepokojący dźwięk.

Pozdrowienia

Swego czasu jak część z Was wie pracowałem w rajdach samochodowych i miałem przyjemność jeździć ze wszystkimi kierowcami z ówczesnej czołówki tak na odcinkach jak i w normalnym ruchu. Jazdę takiego kierowcy w normalnym ruchu można porównać do jazdy dobrego narciarza na zatłoczonym stoku. Pierwsze wrażenie dla kogoś kto na jeździe samochodem się nie zna jest takie, że gość jest wariatem i za chwilę spowoduje wypadek. Po pewnym czasie orientujesz się, że kierowca wszystko kontroluje w stopniu ocierającym się o jasnowidztwo. Zapas manewrów i wyprzedzenie decyzji innych jest po prostu nieogarnialne. Sporo jeździłem z Leszkiem Kuzajem i tłumaczył mi w jaki sposób czyta ruch pojazdów i zamierzenia innych kierowców. W dużej mierze jest to jak jazda między słupkami choć z boku wygląda jak slalom wariata. Taka jest różnica między zawodowcami a amorami w podrasowanych Hondach i BMW.

Na nartach jest podobnie i dlatego jestem w stanie uwierzyć Andrzejowi w opowieść o córce.

Pozdrowienia serdeczne


Użytkownik Mitek edytował ten post 27 maj 2015 - 08:26

  • 2

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 maj 2015 - 11:18

Mitku, dawalem emotikony, wiec pisalem na pol serio. Takie zatloczone fragmenty pojawiaja sie w wiekszosci duzych osrodkow na kocowych zjazdach. Najbardziej charkterystyczne sa w Ischgl. Waskie, strome, muldziaste, zatloczone (inaczej byc nie moze, gdzies ten tlum musi sie zmiescic), schodzace wprost do ulicy. Niestety nie mam zadnego zdjecia. Gdy do tego dochodzi rozmiekly snieg mamy co mamy. Z tego powodu niektorzy wola zjechac kolejka. Najgorsze, ze nie ma tam zadnych mozliwosci jechania bokiem, nawet po nieratrakowanych terenie. Trzeba glownym nurtem.

 

O szybkim smigu pisalem troche z porzekory. Wspolczesni, srednio jezdzacy narciarze, uczeni glownie karwingowych skretow, po prostu nie umieja jechac gestym smigiem. Ale przyznaje, ze nawet ci potrafiacy tez radza sobie roznie. I zgodze sie z Wami, ze nie ma tu groznych sytuacji, bo predkosci niewielkie i ludzie zjezdza lub zsuwaja sie ostroznie. A moja corka faktycznie radzi sobie w tych warunkach bardzo dobrze, choc nie odstawia slalomu miedzy ludzmi. Zreszta kto ja tam wie. Od dawna juz nie czeka na mnie. :)


  • 1

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 27 maj 2015 - 12:52

Mitku, dawalem emotikony, wiec pisalem na pol serio. Takie zatloczone fragmenty pojawiaja sie w wiekszosci duzych osrodkow na kocowych zjazdach. Najbardziej charkterystyczne sa w Ischgl. Waskie, strome, muldziaste, zatloczone (inaczej byc nie moze, gdzies ten tlum musi sie zmiescic), schodzace wprost do ulicy. Niestety nie mam zadnego zdjecia. Gdy do tego dochodzi rozmiekly snieg mamy co mamy. Z tego powodu niektorzy wola zjechac kolejka. Najgorsze, ze nie ma tam zadnych mozliwosci jechania bokiem, nawet po nieratrakowanych terenie. Trzeba glownym nurtem.

 

O szybkim smigu pisalem troche z porzekory. Wspolczesni, srednio jezdzacy narciarze, uczeni glownie karwingowych skretow, po prostu nie umieja jechac gestym smigiem. Ale przyznaje, ze nawet ci potrafiacy tez radza sobie roznie. I zgodze sie z Wami, ze nie ma tu groznych sytuacji, bo predkosci niewielkie i ludzie zjezdza lub zsuwaja sie ostroznie. A moja corka faktycznie radzi sobie w tych warunkach bardzo dobrze, choc nie odstawia slalomu miedzy ludzmi. Zreszta kto ja tam wie. Od dawna juz nie czeka na mnie. :)

OK

zastosujmy do tej sytuacji kryteria, ktore uzyte sa w watku " jak rozpoznac..."

jezeli zastosujemy takie same kryteria, to w sfilmowanych paru sekundach jest co najmniej 20 przykladow (strzelam) NAGANNEj I NIEBEZPIECZNEJ  jazdy

I  Ty mowisz, ze w takiej sytuacji nalezy "jechac swoim rytmem"??........chyba jednak przesadzasz......... - albo ja zle zrozumialem.......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 maj 2015 - 13:42

Cześć

Jazdę "swoim rytmem" rozumiem tak: (mniej więcej od 2 min)

Stok nie jest być może zatłoczony ale też nie jest pusty a kadr niestety nie pokazuje, że było naprawdę sporo osób. Dobór toru i jazda "swoim rytmem" powoduje, że tłoku się po prostu nie czuje.

Pozdrowienia


  • 1

#16 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 maj 2015 - 14:43


Dobór toru i jazda "swoim rytmem" powoduje, że tłoku się po prostu nie czuje.

przecież ten stok jest prawie pusty, ale muszę przyznać że b.ciasny śmig wydaje się być dobrym rozwiązaniem

niestety w dzisiejszych karwingowych czasach trochę zapomniany

 

ilu narciarzy jedzie tutaj śmigiem - 1?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 27 maj 2015 - 15:21

Całe 2 sztuki naliczyłam :D 


  • 2

#18 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 maj 2015 - 15:54


I  Ty mowisz, ze w takiej sytuacji nalezy "jechac swoim rytmem"??........chyba jednak przesadzasz......... - albo ja zle zrozumialem.......

 

Tam byl emotikon. Smiley. :) Oczywiscie, ze sie nie da jechac swoim rytmem w takich warunkach. Nawet moja corka nie da rady. :) Wtedy zmienia rytm. Nie mam filmiku z tak zatloczonej trasy, ale i tu widac jak ladnie zmienia rytm i ucieka w bardziej wyludnione miejsce pod koniec przejazdu a potem znow zageszcza skrety. 

 

 

Aha, na filmiku Jana dopatrzylem sie jednego klasycznego smigu i jednego krotkiego skretu karwingowego.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 27 maj 2015 - 15:59

  • 2

#19 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 maj 2015 - 20:08

Taka jest różnica między zawodowcami a amorami w podrasowanych Hondach i BMW.
Na nartach jest podobnie i dlatego jestem w stanie uwierzyć Andrzejowi w opowieść o córce.

Niestety w praktyce zbyt wielu narciarzom a także uczestnikom ruchu drogowego
tylko wydaje się że osiągnęli poziom zawodowca, że wystarczy kupić 12 letnie BMW albo używane narty komóreczki.
Zresztą mamy przykłady czystych zawodowców, którym błędy także się przytrafiają (Kubica ?)

Nie mam filmiku z tak zatloczonej trasy

problem w tym że rzadko ktokolwiek kręci takie potwornie zapchane stoki
obciach pokazać znajomym taki filmik 
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 28 maj 2015 - 01:25

 

Taka jest różnica między zawodowcami a amorami w podrasowanych Hondach i BMW.
Na nartach jest podobnie i dlatego jestem w stanie uwierzyć Andrzejowi w opowieść o córce.

Niestety w praktyce zbyt wielu narciarzom a także uczestnikom ruchu drogowego
tylko wydaje się że osiągnęli poziom zawodowca, że wystarczy kupić 12 letnie BMW albo używane narty komóreczki.
Zresztą mamy przykłady czystych zawodowców, którym błędy także się przytrafiają (Kubica ?)

Nie mam filmiku z tak zatloczonej trasy

problem w tym że rzadko ktokolwiek kręci takie potwornie zapchane stoki
obciach pokazać znajomym taki filmik 

 

1/ Masz racje z tym zawodowcami….

2/ Andrzej - z calym szacunkiem dla Twojej Corki - to co pokazales na Twoim filmie jest  oaza spokoju w porownaniu z tym "horrorem".

3/ Jestescie GENIALNI - w aspekcie doszukania sie  smigu i krotkiego slretu carvingowego - ja  tego tam nie wypatrzylem - wypatrzylem PROBY takiej jazdy…..

 

Takie leje u podnoza gory to jeden z powodow, dla ktorych nie cierpie  Whistler-Blackcomb - tam tez sa dwa lejki w postaci odroconej butelki, w ktorych skupia cie caly ruch na zakonczenie dnia : do tego trzeba dodac, ze w tym tlumie jest znaczaca czesc  tzw Asians, ktorzy o jezdzie zwykle maja male pojecie , plus, z jakichs powodow, duzo Europejczykow, "wyrozniajacych sie"  agresywna, a czasami po prostu chamska jazda…. niestety …. nie jest to tylko moje zdanie… (z jakichs powodow W-B jest chyba najbardziej popularnym miejscem  dla ludzi z Europy)

w jednym z moich wypraw heli na przyklad, bylo dwoch NIemcow - pchali sie do heli, ktory miescil 6 osob!!!!. Przewodnicy nic nie mowili, ale poslugiwali sie  lekko wymownymi  gestami, dobitnie okreslajacymi, co mysla o takich osobnikach….


  • 4
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych