Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lokalizacja zgubionej w puchu narty.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 07 luty 2015 - 18:20

Jako, że podobno się zdarza, to w związku z prewencyjnymi działaniami na polu "jak znaleźć nartę, która utonęła w bezdennym, polskim puchu" kupiłem dzisiaj coś co się nazywa Cobra Tag. Jest to brelok przyczepiany do kluczy (czy też innych cennych rzeczy), który ma umożliwiać lokalizację, dzięki łączności bluetooth z telefonem. Na co dzień będzie służył jako lokalizator kluczy, bo tego cholerstwa najczęściej się szuka, ale może warto podpiąć i do portfela. Jak to chcę stosować z nartami? Ano tak, jak powder leash:

http://www.epicski.c...-this-season/60

Czyli, na sznureczku przywiązany np. do skistopa i wciśnięty pod nogawkę. Normalna cena tego ustrojstwa jest dość zaporowa, ale akurat trafiła się okazja na Ibood.com, 2szt. za 80zł. (+30zł. przesyłka) :

http://www.ibood.com...-cobra-tag.html

Tutaj instrukcja:

http://janserwis24.p...e/COBRA TAG.PDF

Jedyny problem, to zabezpieczenie przed wilgocią. Pewnie wyląduje w jakimś wodoszczelnym pudełeczku.


  • 2
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 luty 2015 - 18:29

Jako, że podobno się zdarza, to w związku z prewencyjnymi działaniami na polu "jak znaleźć nartę, która utonęła w bezdennym, polskim puchu" kupiłem dzisiaj coś co się nazywa Cobra Tag. Jest to brelok przyczepiany do kluczy (czy też innych cennych rzeczy), który ma umożliwiać lokalizację, dzięki łączności bluetooth z telefonem. Na co dzień będzie służył jako lokalizator kluczy, bo tego cholerstwa najczęściej się szuka, ale może warto podpiąć i do portfela. Jak to chcę stosować z nartami? Ano tak, jak powder leash:

http://www.epicski.c...-this-season/60

Czyli, na sznureczku przywiązany np. do skistopa i wciśnięty pod nogawkę. Normalna cena tego ustrojstwa jest dość zaporowa, ale akurat trafiła się okazja na Ibood.com, 2szt. za 80zł. (+30zł. przesyłka) :

http://www.ibood.com...-cobra-tag.html

Tutaj instrukcja:

http://janserwis24.p...e/COBRA TAG.PDF

Jedyny problem, to zabezpieczenie przed wilgocią. Pewnie wyląduje w jakimś wodoszczelnym pudełeczku.

ja zostane przy powder leash - stosuje od 20 lat bez obawy o wilgoc………………..

ale w sumie interesujacy pomysl

w idzialem kiedys  faceta z ….metal detektor  narte w sumie znal;azl


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 kuzon

kuzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 07 luty 2015 - 19:02

To nie ma być zamiast, myślałem o doczepieniu tego do tej samej linki co powder leash. Takie podwójne zabezpieczenie  Jak kupowałem te breloczki, to pierwszą myślą były klucze i portfel, a chwilę potem "hej, a jakby to do nart przyczepić!" :russian:


  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#4 marta_ski

marta_ski
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Dynastar Active Pro Xpress
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:3 Doliny, Val Thorens Portette | Val di Sole, Groste | Pitztaler Gletscher
  • Właściciel:SkiHoliday Blog

Napisano 09 luty 2015 - 10:48


Jedyny problem, to zabezpieczenie przed wilgocią. Pewnie wyląduje w jakimś wodoszczelnym pudełeczku.

 

Ciekawa sprawa, jak przetestujesz, to daj znać! 

 

m.


  • 0

Zapraszam do odwiedzin bloga narciarskiego SkiHoliday www.skiholidayblog.pl


#5 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 luty 2015 - 11:09

na głęboki puch to raczej stare,niezawodne paski.... :russian:


  • 0

#6 kuzon

kuzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 09 luty 2015 - 11:17

Znaczy się, narta na pasku i na stałe do nogi?


  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#7 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 luty 2015 - 11:23

yhm...ja wiem, że to nie modne, ale jedyna rzecz zdająca egzamin w rzeczywiście trudnych warunkach


  • 0

#8 kuzon

kuzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 09 luty 2015 - 11:35

Zdecydowanie. W rzeczywiście trudnych warunkach, nic innego narty nie zatrzyma. A przy okazji, może uratować życie tych znajdujących się poniżej nas. Tylko jest szansa, że przy pechu  :odpukac:  i nawet lekkiej glebie w mało ekstremalnym terenie, stracimy kilka przydatnych w życiu narządów, typu oko, zęby itp.  :zab:  :stres:  Jakby nie patrzeć, trudny wybór. :unsure:


  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#9 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 luty 2015 - 11:40

młody jesteś,to z paskami nie jeździłeś :D Nie jest tak niebezpiecznie jak się wydaje


  • 0

#10 kuzon

kuzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 09 luty 2015 - 11:53

Oj, miałem takie paski przez moment :D Pierwsze narty założyłem na nogi prawie dokładnie k!$@*&%a :zemdlal:   40 lat temu. Miałem wtedy 3,5 roku (albo 4,5, ale nie więcej). Dokładniej... to te narty ukradłem, były dla mnie tak duże i ciężkie, że je na dwa razy do domu ciągnąłem :boogie: W domu schowałem się z nimi pod łóżko i nikt nie był mnie w stanie przekonać, żebym je oddał :fight:

 

A tutaj, na zdjęciu, przykład ryzyka związanego z linką,

http://www.skitury.f...nt,5289-30.html

W tym temacie jest cała dyskusja o tym patencie


  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#11 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 luty 2015 - 11:56

Normalna cena tego ustrojstwa jest dość zaporowa, ale akurat trafiła się okazja na Ibood.com, 2szt. za 80zł. (+30zł. przesyłka) :

 

To już jakiś obłęd. Przecież tym można auto z zaspy wyciągać...

 

2x5m=10m 150:10=15

Jeden koniec do nogi, drugi do wiązania. Kawałek taśmy, żeby zabezpieczyć wystający kawałek sznurka przyklejając go do buta... wyliczenie do wersji nieekologicznej gdy po jeździe wywalamy sznurek do kosza.

 

http://allegro.pl/dr...5033971465.html


Użytkownik deczko inny edytował ten post 09 luty 2015 - 11:58

  • 0

#12 kuzon

kuzon
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 09 luty 2015 - 12:07

Zgadzam się. Ale napisałem w pierwszym poście, że breloki mają służyć do lokalizacji kluczy itp. Na wykorzystanie ich do nart, wpadłem sekundę później po pomyśle z kluczami. Jeśli 110zł (z przesyłką) to obłęd, to jak nazwać takie coś, cena 80-90 euro i do wykorzystania tylko przy nartach :D

 

http://www.resqski.com/


  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#13 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 luty 2015 - 12:21

Sorki za nieprecyzję, ja nie pisał o autoalarmie, ino o tym wiekopomnym, przełomowym wynalazku:

 

pre_1423480528__900x900px-ll-97f9b325_im

 

pre_1423480613__ll.jpg

 

Zastanawiam się jak wielki trza mieć łeb, żeby takie cóś skonstruktować :hysterical:


Użytkownik deczko inny edytował ten post 09 luty 2015 - 12:24

  • 1

#14 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 luty 2015 - 12:31

sprytne :D


  • 0

#15 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 luty 2015 - 15:05

sprytne :D

uzywam podobnej konstrukcji lekko lizcac, 15 lat.

 

jeden koniec przyczepiony do wiazania. drugi owiniety wokol buta z 6/7 razy. koniec wlozony pod koniec gornej klamry - w sumie ok 3 m lekkiej , jaskrawej tasmy

zdecydowanie nie polecam starego typu paska na stale polaczonego z butem ...............


Użytkownik jan koval edytował ten post 09 luty 2015 - 15:16

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych