Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2015


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1 martinox

martinox
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 10:41

No a co powiecie o tych rowerach w artykule http://odpicuj.mojro...ne-rozwiazanie/ czy faktycznie od roweru aż tyle zależy.Komfort jazdy, prędkość, zmęczenie itp.

Kiedyś to posiadałem jeden do wszystkiego, a teraz nie wiem na który się zdecydować.


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 16:30

No a co powiecie o tych rowerach...


Czyli o crossie? Odmiana trekkingu. Tez na 28", wezsze opony. Wlasciwie to taki trekking troche bardziej usportowiony. Sprobuj jak Ci lezy. Sam jezdze na goralu, ale wyraznie podnioslem kierownice, bo byla za nisko jak dla mnie. Poniewaz jednak jezdze sporo po wertepach, wole gorala. Ostatnio kupilem zonie crossa. Cale zycie jezdzila na damskim goralu. Zadowolony przyprowadzilem go do domu. Prawie ze wylecialem z niego razem z rowerem. Na szczescie w sklepie udalo sie wymienic na gorala. Ale ostatnio sam mysle o dokupieniu crossa lub trekkingu na podmiejskie, malowertepowe wycieczki.
  • 1

#3 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 luty 2015 - 16:57

No a co powiecie o tych rowerach w artykule http://odpicuj.mojro...ne-rozwiazanie/ czy faktycznie od roweru aż tyle zależy.Komfort jazdy, prędkość, zmęczenie itp.

Kiedyś to posiadałem jeden do wszystkiego, a teraz nie wiem na który się zdecydować.

z rowerowym rynkiem jest jak z  rynkiem nart - kiedys jeden/dwa rodzaje zostaly podzielone na mnostwo klas

w rowerach w zasadzie masz kilka opcji :

jezeli mieszkasz w gorach i czesto jezdzisz w terenie - MTB lub XC

 

jezeli  jezdzisz po plaskim 29-er cross (osobiscie mam taki , z malym widelcem i tarczami) - jezlei mial by to byc jedyny rower to  rozwaz drugi komplet  opon - nie oszczedzaj na  kompletnych przerzutkach i hamulcach

 

wiele marketingowego  bulgotu


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#4 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 kwiecień 2015 - 12:36

Zeby Kuba nie marudzil,ze nic sie nie dzieje.Dzis kolejne iles tam kilometrow w wiejskich okolicznosciach przyrody.

Załączony plik  P1050018_Fotor.jpg   400,33 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  P1050024_Fotor.jpg   218,11 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1050028.JPG   173,05 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1050037.JPG   711,41 KB   5 Ilość pobrań

 


  • 5
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 kwiecień 2015 - 17:58

Zeby Kuba nie marudzil,ze nic sie nie dzieje.Dzis kolejne iles tam kilometrow w wiejskich okolicznosciach przyrody.

attachicon.gifP1050018_Fotor.jpgattachicon.gifP1050024_Fotor.jpgattachicon.gifP1050028.JPGattachicon.gifP1050037.JPG

 

ladne baranki…..

jutro pierwsze koszenie trawy!!


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 maj 2015 - 20:55

No i stalo sie nieuniknione.Skazany na 27.5 zostalem.
Załączony plik  IMG_20150518_201946037.jpg   113,28 KB   9 Ilość pobrań
  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 maj 2015 - 22:22

No i stalo sie nieuniknione.Skazany na 27.5 zostalem.
attachicon.gifIMG_20150518_201946037.jpg

Cześć

Gratulacje - fajną masz dziewczynę/żonkę przyjaciół itd. ale co ...nie wiedzieli, że masz już fajny rower??

 

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 18 maj 2015 - 22:25

  • 0

#8 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 maj 2015 - 23:56

No i stalo sie nieuniknione.Skazany na 27.5 zostalem.
attachicon.gifIMG_20150518_201946037.jpg

zanim werdykt zapadnie:

1/ ile masz wzrostu

2/ jaki skok amo

3/ srednica  dyskow hamulcow

4/ przerzutki

5/ lancuch

6/ system hamulcowy....

a w ogole - co to za Giant???

 

potem porozmawiamy...

ha ha - a w ogole - to tak jak w nartach - obecnie nie ma prawie  zle wykonanego roweru (mowie o przyzwoitej klasie)


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#9 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 maj 2015 - 08:48

 

No i stalo sie nieuniknione.Skazany na 27.5 zostalem.
attachicon.gifIMG_20150518_201946037.jpg

Cześć

Gratulacje - fajną masz dziewczynę/żonkę przyjaciół itd. ale co ...nie wiedzieli, że masz już fajny rower??

 

Pozdrowienia

 

No jeszcze nie wiedzieli.


a w ogole - co to za Giant???

Wszystko znajdziesz tu:

http://www.giant-bic...#specifications


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#10 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2015 - 09:18

A ile wazy te cudo i gdzie sie podzialy pedaly? :zeby:


  • 1

#11 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 maj 2015 - 12:09

A ile wazy te cudo i gdzie sie podzialy pedaly? :zeby:

1/waga zalezy od rozmiaru

2/ dobre rowery nigdy ne sprzedaje sie z pedalami

3/ Pytek - dobry wybor!!!!! - przyjemnosci


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#12 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2015 - 12:34


2/ dobre rowery nigdy ne sprzedaje sie z pedalami

 

Za to sprzedaje sie je z swiatelkami odblaskowymi z przodu i tylu :)

Udalo mu sie ze na kola mu nie przykrecili. Dzwonek jest? :)


  • 1

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 maj 2015 - 12:40

1/waga zalezy od rozmiaru

2/ dobre rowery nigdy ne sprzedaje sie z pedalami

3/ Pytek - dobry wybor!!!!! - przyjemnosci
 

 
jaki to problem, przykręcić pedały i postawić rower na wadze ?
 
czy te 27,5 to teraz najmodniejszy rozmiar ?
(ps. pytam poważnie)


 
 

obecnie nie ma prawie zle wykonanego roweru (mowie o przyzwoitej klasie)

może będziesz miał chwilę czasu i wyjaśnisz laikowi co ciągle jeszcze na 25 lat starym rowerze jeździ ?
Do tej pory myślałem że za dobry rower to trzeba tak conajmniej 5000 euro wydać
a tu widzę że pytkowy znacznie tańszy do nabycia i napisałeś że OK.
 
Na stronie Gianta mamy rowery górskie w przedziale 6000 - 400 €
http://www.giant-bic...ntain-bikes/46/
napisz ile trzeba wydać aby rower jeszcze był OK
 
Może mógłbyś krótko przybliżyć nomenklaturę rowerową ?
- Enduro
- Trail
- All Moutain
- Downhill
- Race XC
- X-Country
- Allround
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2015 - 13:56

Janie, pewnie tak. 27.5 rulez. Do czasu az pojawi sie cos nowego i jeszcze bardziej trendy. Nie wykluczone, ze bedzie to ponownie 26. Do niedawna trendy bylo 29. Zobacz to: http://mbaction.com/...9-vs-27-5-vs-26 Wygrywa, na razie, 27.5.

 

A ja swoje wiem i zadowolony ujezdzam stare, poczciwe 26. A po miescie - 20". Z powodzeniem. Gdy sie ostatnio przesiadlem z 20" na 26" to nie wiedzialem jak jechac. Takie wielkie te kola byly. ;) Ale nie wykluczam kupno czegos ok. 28", ale do ujezdzania asfaltow.

 

Natomiast podoba mi sie wybor przez Pytka fulla, czyli pelnego zawieszenia. Dzis nie wyobrazam sobie, bym mial jezdzic na nie fullu. I zaluje, ze nie kupilismy takiego dla zony. Zadna amortyzowana sztyca nie zastapi fulla.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 19 maj 2015 - 13:57

  • 0

#15 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 maj 2015 - 19:01

A ile wazy te cudo i gdzie sie podzialy pedaly? :zeby:

Pedaly juz sa dzwonek tez byl ale sie pozbylem  :) Nie mam pojecia co do wagi.Moj stary hardtail to 13.6kg Giant wydaje sie byc troszke lzejszy(rozmiar M).


3/ Pytek - dobry wybor!!!!! - przyjemnosci

O to mozesz byc spokojny.


czy te 27,5 to teraz najmodniejszy rozmiar ?

Niestety powoli nalezy sie przyzwyczaic do mysli,ze 26 to gatunek wymarly.Jedyne 26tki dostepne w sprzedazy w okolicznych sklepach to pojedyncze sztuki w rozmiarach XL.Tak wiec sytuacja zmusila do 27.5 czy sie sprawdzi zobaczymy.Spada tez popularnosc 29.Nie zdziwilbym sie gdyby jak napisal Andrzej nastepnym hitem byl powrot do 26.


Natomiast podoba mi sie wybor przez Pytka fulla, czyli pelnego zawieszenia. Dzis nie wyobrazam sobie, bym mial jezdzic na nie fullu. I zaluje, ze nie kupilismy takiego dla zony. Zadna amortyzowana sztyca nie zastapi fulla.

Chorowalem na fulla kika lat ale dopiero w ostatni weekend tak wytrzeslo mnie na singleltracku,ze powiedzialem dosc.


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 maj 2015 - 19:39

Cześć

Jak na razie po przesiadce z roweru nieamortyzowanego na rower z amortyzowanym widelcem zauważyłem, że często jeżdżę na zablokowanym amortyzatorze. Gdy w trakcie jazdy go uruchamiam drastycznie spada wydajność pedałowania. Myślę, że na fullu (jak go nazywacie byłoby jeszcze gorzej. Zresztą nierówności i tak pokonujesz na stojaka więc amortyzacja jest niejako automatyczna - zwłaszcza u narciarzy. Natomiast amortyzowany widelec rzeczywiście chroni nadgarstki i ręce tak nie bolą.

Takie mam spostrzeżenia po paruset kilometrach, głównie w terenie.

Pozdrowienia


  • 2

#17 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 maj 2015 - 20:03

Oczywiscie,ze wiekszosc podjazdow robi sie na zablokowanym amortyzatorze.Mi bardziej chodzi o jazde w dol(niekoniecznie stojac).Napisze o wrazeniach po weekendzie(jesli pogoda dopisze).


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#18 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2015 - 21:35

Tak


Chorowalem na fulla kika lat ale dopiero w ostatni weekend tak wytrzeslo mnie na singleltracku,ze powiedzialem dosc.

 

Tak to jest z rowerami, zawsze zmierzamy do n+1 (gdzie n to liczba posiadanych obecnie rowerow :) ).

Po weekendzie zaczeniesz zapewne kombinowac co przydaloby sie wymienic w nim zeby byl lepszy :).

A za rok pomyslisz o nastepnym... No przynajmniej ja tak mam :)  


  • 2

#19 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2015 - 21:46


Natomiast amortyzowany widelec rzeczywiście chroni nadgarstki i ręce tak nie bolą.

 

Zelowe rekawiczki i po problemie - tansze od amortyzatorow i lzejsze :D


  • 1

#20 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2015 - 22:13

Full to full. Kto na nim nie pojezdzil, i to w warunkach dla fulla odpowiednich, ten nie wie co jest grane. Oczywiscie, jezdzac po asfalcie, full nie ma zadnego sensu. Ale juz na wszelkiego rodzaju zwirowkach, nie mowiac o wiekszych wertepach, roznica jest ogromna. Na fullu jedziesz nie odrywajac d... od siodelka. Bez wzgledu na rzezbe terenu. Oczywiscie nie wybierze wiekszych dziur, ale to mozna latwo przewidziec. Natomisat wszelkie drobne i srednie nierownosci bierze sie nie podnoszac tylka do gory. Po prostu sie pedaluje. A jesli ktos, tak jak ja, ma klopoty z kregoslupem, to full jest jedynym rozwiazaniem.


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych