Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe buty dla córki


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 luty 2015 - 18:17

Hmmm, z katalogu wynika, ze to mocno zawodnicze buty. Ale zycze powodzenia, moze bedzie dobrze.

Nie nie za bardzo - mysle, ze  takie buty beda strzalem w dziesiatke - dostatecznie sztywne, ale duzo ludzi lubi tez  ich komfort

 

daleko im np do tecnica 130 czy lange 130 - ogolnie - pochwalam, mysle, ze dobry zakup

napisz o Jej wrazeniach z jazdy


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 08 luty 2015 - 19:57

To był pracowity narciarski weekend



Szkoda, że po prostu nie pojechaliscie gdzieś pojeździć. W każdym razie buty fajne. Szkoda, że ja takich nie miałem jak byłem w jej wieku.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#23 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 08 luty 2015 - 22:01


A masz jakiś filmik z jej jazdą?

 

Niestety nie mam. Planuję zaopatrzyć się w jakiś sprzęt do filmowania na stoku ale na razie zaopatrujemy się w sprzęt narciarski J Mam jakieś nagrania zrobione starą kamerą sprzed kilku lat ale filmy czekają na digitalizację a ponadto są to nagrania sprzed 4-5 lat więc teraz niereprezentatywne.

 

 

 


Ale zycze powodzenia, moze bedzie dobrze.

 

Andrzeju,

Dzięki za życzenia, musi być dobrze J Córka nie kupiła tych butów na siłę, po prostu bardzo dobrze się w nich czuła. Tak jak pisałem – nie napinaliśmy się na zakup, gdyby nic się nie znalazło, poczekalibyśmy do jesieni.

 

 

 


dostatecznie sztywne, ale duzo ludzi lubi tez  ich komfort
 

No i właśnie coś tu chyba jest na rzeczy. Córka twierdzi, że buty są sztywne a jednocześnie komfortowe. Zero punktowego ucisku, świetnie otulają nogę. Przy pochyleniu się do przodu albo przechylaniu na krawędzie cholewka nie odchodzi od nogi – tylko w tych butach tak miała, we wszystkich innych but najpierw jakby się trochę rozciągał a dopiero od pewnego momentu szedł za nogą. Te Salomony chodzą razem z nogą bez inercji i bez wzmocnienia ucisku na nogę. Co ciekawe, stopa w te buty wślizguje się córce bez problemu i bez wysiłku zdejmuje but. Wszystkie inne buty – nawet damskie - wymagały znacznie większego wysiłku żeby je włożyć i zdjąć.

Z tą twardością to jest chyba dosyć różnie – mierzyła jakieś Lange unisex o twardości 110 albo coś koło tego. But dopasowany ale przy próbie jakichś ruchów czuła się jakby nogi miała w betonie – od razu silny ucisk na całą powierzchnię nogi.

 

 

 


napisz o Jej wrazeniach z jazdy
 

Oczywiście napiszę, ale wyjazd na narty dopiero w przyszłym sezonie L Chociaż planuję z córką wyskoczyć na weekend do Krynicy albo Czarnej Góry celem przetestowania Volkl’i pod kątem ich zakupu. Córka chyba wyleczyła się z kupna damskich nart, przeanalizowaliśmy narty Volkl’a i jest parę modeli które rozważa jako kandydatów do zakupu ale warto byłoby je popróbować. O wyborze i zakupie nart piszę w oddzielnym wątku.

 

 

 


Szkoda, że po prostu nie pojechaliscie gdzieś pojeździć.
 

Michał,

Ja żebym zapiął narty to mam minimum 4-5 godzin jazdy samochodem, więc wypady jednodniowe odpadają z definicji. Ale w sumie dzisiaj i tak zrobiliśmy kilkadziesiąt kilometrów :dry: . Szkoda, że mieszkamy tak daleko od gór, gdyby było bliżej to córka na pewno zaangażowałby się w jakieś weekendowe wyjazdy, szkolenia itp. 

 

 

 


Szkoda, że ja takich nie miałem jak byłem w jej wieku.
 

Ja też nie miałem. O nartach w moimi dzieciństwie pisałem w wątku o wyjazdach do Szczyrku. Mój pierwszy sprzęt do sportów zimowych to były figurówki (do tego białe bo wszystkie czarne szły wtedy podobno na eksport do innych demoludów) kupione za pieniądze które zarobiłem na letnim OHP. Grzmociliśmy w hokeja gdzie się dało do nocy. Cieszę się, że moje córki naprawdę widzą tą różnicę pomiędzy moim dzieciństwem a swoim.

 

A tak w ogóle to dzięki wszystkim za porady. Chociaż córka tak na prawdę kupiła to co sama chciała, ja robiłem tylko za kierowcę :-) Aaa, no i portfel ze sobą miałem  :alegosc:


Użytkownik ciechowy edytował ten post 08 luty 2015 - 22:10

  • 3

#24 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 08 luty 2015 - 23:20

Fajny z Ciebie Tato, córka będzie miała co wspominać :)

Te Langi flex 110 to moje, faktycznie betonowe :) Ale wczoraj na miękkim śniegu i szybko powstających odsypach i tak nogi miały zbyt bogate "życie wewnętrzne", mimo normalnie poczucia dobrego i dokładnego dopasowania kapcia. Siły działające podczas jazdy są na prawdę spore. Zastanawiałam się, czy nie byłoby lepiej mieć drugą parę butów bardziej miękkich, na miękki śnieg, ale nie wiem, może piszę jakieś herezje (?)  


  • 1

#25 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 09 luty 2015 - 01:09


Fajny z Ciebie Tato, córka będzie miała co wspominać

 

Mamy bardzo dobre i roztropne dzieci. Starsza córka w sierpniu skończy 17 lat ale zadziwia nas swoją dojrzałością i taką zwykłą ludzką dobrocią. Aż chce się takim dzieciom pomagać realizować ich pasje. Może kiedyś na starość podadzą ojcu kieliszek chleba  :thumbup:


Użytkownik ciechowy edytował ten post 09 luty 2015 - 01:15

  • 2

#26 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 luty 2015 - 04:05

 


Fajny z Ciebie Tato, córka będzie miała co wspominać

 

Mamy bardzo dobre i roztropne dzieci. Starsza córka w sierpniu skończy 17 lat ale zadziwia nas swoją dojrzałością i taką zwykłą ludzką dobrocią. Aż chce się takim dzieciom pomagać realizować ich pasje. Może kiedyś na starość podadzą ojcu kieliszek chleba  :thumbup:

 

Fajnie jest byc Ojcem z mozliwoscia zaspokajania  paru kaprysow………..

 

Hmmmm - jednego nie rozumiem - zamknales sezon NA POCZ LUTEGO tylko dlatego, ze w gory musial bys jechac 4h??????

 

ja  kilka razy w roku wyjezdzalem  z P-nia do Zakopanego w piatek po zajeciach lub pracy i wracalem  po nartach w niedziele…. a w jedna strone 8h i chyba gorszym samochodem, niz Ty obecnie jezdzisz……..


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 09 luty 2015 - 10:37


Hmmmm - jednego nie rozumiem - zamknales sezon NA POCZ LUTEGO tylko dlatego, ze w gory musial bys jechac 4h??????

 

Minimum 4-5h, to np. Szczyrk bo tu mam najlepszy dojazd. A na dotarcie do Zakopanego lub w Karkonosze muszę liczyć nie mniej niż 7-8 godzin. Ponadto kochamy nie tylko narty :-) Córka gra w siatkówkę, jej druga - nie mniejsza - miłość to żagle i mimo że zima to również ma w tym obszarze zajęte weekendy.

Gdy córki były mniejsze to dosyć słabo znosiły dłuższą jazdę samochodem więc niekiedy krótkie ale odległe kilometrowo wypady weekendowe kończyły się dojazdem na miejsce w dosyć słabej kondycji. Trochę to było bez sensu. Teraz jest już sporo lepiej i pewnie będziemy planować w sezonie przynajmniej jakieś 2-3 wyjazdy na przedłużone weekendy w Polskie góry.


  • 1

#28 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 01 marzec 2015 - 11:33

Hej
Testujemy dzisiaj te nowe butki a przy okazji narty volkl'a na Jaworzynie. Pierwsze wrażenia córki bardzo pozytywne. Warunki słabe bo jest jakieś plus 5 i śnieg jak kasza.
  • 1

#29 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 07 marzec 2015 - 14:21

W miniony weekend wybrałem się z córką na Jaworzynę aby potestować narty Volkla a przy okazji córka oczywiście potestowała zakupione buty.

Już po pierwszym zjeździe powiedziała krótko: rewelacja ! Warunki do jazdy były bardzo słabe: dodatnia temperatura i już od 10.00 jak zaczęliśmy jazdę to śnieg jak gruba i mokra kasza. Jeździliśmy tylko pod gondolką czyli z góry kawałek niebieskiej i później w dole dwa warianty zjazdu czerwoną. Górny płaski odcinek (niebieska) całkiem przyzwoicie ale później te bardziej strome do dolnej stacji to muldy od samego rana z bardzo ciężkim, mokrym śniegiem. I właśnie chyba w tych trudnych warunkach doceniła nowy buty, które pozwoliły jej precyzyjne sterować nartą i jechać tam gdzie chciała a nie tam gdzie narty niosą. Po całym dniu jazdy (ok. 7 godzin) w tych trudnych warunkach, stopy miała w lepszej kondycji niż w tych starych kapciach w których nie raz dociskała klamry na siłę jeśli chciała mieć dobrą kontrolę nad nartami. Twardość buta w sensie braku komfortu była dla niej praktycznie nieodczuwalna, po prostu czuła, że but dobrze przylega do stopy a narty reagują precyzyjnie i bez opóźnienia.

Jeśli ktoś się zastanawia czy but o flexie 120 będzie zbyt twardy i niewygodny dla narciarki – amatorki, która ma za sobą raptem kilka sezonów jazdy, to rozwiewam wątpliwości – nie będzie. Oczywiście mowa o tym konkretnym bucie, pewnie trudno to uogólnić na wszystkie dostępne na rynku buty o flexie 120.

 

Pozdrawiam

Wojtek


  • 0

#30 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 marzec 2015 - 15:01

W miniony weekend wybrałem się z córką na Jaworzynę aby potestować narty Volkla a przy okazji córka oczywiście potestowała zakupione buty.

Już po pierwszym zjeździe powiedziała krótko: rewelacja ! Warunki do jazdy były bardzo słabe: dodatnia temperatura i już od 10.00 jak zaczęliśmy jazdę to śnieg jak gruba i mokra kasza. Jeździliśmy tylko pod gondolką czyli z góry kawałek niebieskiej i później w dole dwa warianty zjazdu czerwoną. Górny płaski odcinek (niebieska) całkiem przyzwoicie ale później te bardziej strome do dolnej stacji to muldy od samego rana z bardzo ciężkim, mokrym śniegiem. I właśnie chyba w tych trudnych warunkach doceniła nowy buty, które pozwoliły jej precyzyjne sterować nartą i jechać tam gdzie chciała a nie tam gdzie narty niosą. Po całym dniu jazdy (ok. 7 godzin) w tych trudnych warunkach, stopy miała w lepszej kondycji niż w tych starych kapciach w których nie raz dociskała klamry na siłę jeśli chciała mieć dobrą kontrolę nad nartami. Twardość buta w sensie braku komfortu była dla niej praktycznie nieodczuwalna, po prostu czuła, że but dobrze przylega do stopy a narty reagują precyzyjnie i bez opóźnienia.

Jeśli ktoś się zastanawia czy but o flexie 120 będzie zbyt twardy i niewygodny dla narciarki – amatorki, która ma za sobą raptem kilka sezonów jazdy, to rozwiewam wątpliwości – nie będzie. Oczywiście mowa o tym konkretnym bucie, pewnie trudno to uogólnić na wszystkie dostępne na rynku buty o flexie 120.

 

Pozdrawiam

Wojtek

to jest wlasnie to, co  od lat staram sie wbijac do glow - w przypadku dobrego narciarza i miekkiego kapcia, jezeli chesz zwiekszyc kontrole nad butem - dociskasz klamry i dostajesz mw PUNKTOWY nacisk na stope, co , oczywiscie, jest  czasami bolesne. dobrze dopasowane, tywarde buty wywieraja ROWNOMIERNY (MW) docisk na  calej powierzchni…...

milego nartowania!!!!

 

PS a jeszcze jak zalozy booster straps…………….. :)


Użytkownik jan koval edytował ten post 07 marzec 2015 - 15:06

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#31 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 01 styczeń 2016 - 15:50

Jeszcze w starym roku tatuś też sobie sprawił nowe butki:

 

pre_1451659091__buty_head_2.jpg

 

 

 

 

pre_1451659123__buty_head_1.jpg

 

 

 

 

 

Head Vector Evo 130, tegoroczny model. But wygrzany na ciepło, pomimo dosyć wysokiej twardości czuje się w nich wygodnie. Mierzyłem też Raptory ale moje krzywozrośnięte kości po połamaniu  prawego śródstopia zdecydowanie zaprotestowały przeciwko Raptorom. Ponadto mierzyłem jakieś Salomony i Tecnica. W Vectorach było najbardziej komfortowo.

 

Pozdrawiam

Wojtek


  • 0

#32 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 01 styczeń 2016 - 16:26

Jeszcze w starym roku tatuś też sobie sprawił nowe butki:

 

pre_1451659091__buty_head_2.jpg

 

 

 

 

pre_1451659123__buty_head_1.jpg

 

 

 

 

 

Head Vector Evo 130, tegoroczny model. But wygrzany na ciepło, pomimo dosyć wysokiej twardości czuje się w nich wygodnie. Mierzyłem też Raptory ale moje krzywozrośnięte kości po połamaniu  prawego śródstopia zdecydowanie zaprotestowały przeciwko Raptorom. Ponadto mierzyłem jakieś Salomony i Tecnica. W Vectorach było najbardziej komfortowo.

 

Pozdrawiam

Wojtek

buty Head'a sa jedna z najwiekszych niespodzianek obecnie  ( na plus) - ja Vector'ow nie bralem pod uwage, jako ,ze moje stopy sa  "perfect for skiing" - wzialem raptor 140 RS - i czuje sie w nich jak w………imadle - bez uciskow (drobne odbarczenie w jednym bucie) - zadne wygrzewania.

To jest to, co lubie - LEKKO zapinam klamry, a but trzyma doskonale……...

 

Vector 130 w porownaniu z Raptor 130 jest zdecydowanie  bardziej miekki - i wierz tu parametrom, skoro nawet w obrebie tej samej firmy 130 nie rowna sie 130…...

 

Swietokradztwo - bo ja bylem Tecnica boy przez ponad 15 lat!!!!, a moze wiecej?

 

Jak siatkowka corki? na jakiej pozycji gra? ile ma wzrostu/lat?

 

pare dni temu , z jakiegos nieznanego powodu, pokazywano tzw exhibition game Wschod/Zachod  szkol srednich, dziewczyn - zle wiadomosci dla Europy - siatkowka tutaj nabiera rozpedu - wystawiajace zawodniczki po 182-185cm wzrostu!!!!!!!!!!!

atakujace regularnie 190 !!!!!!!!!!!!

wiekszos gra 5:1, atak z drugiej linii - normalka, zwlaszcza jak setter jest w pierwszej liniii….


Użytkownik jan koval edytował ten post 01 styczeń 2016 - 16:36

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#33 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 01 styczeń 2016 - 16:37

 

Jeszcze w starym roku tatuś też sobie sprawił nowe butki:

 

pre_1451659091__buty_head_2.jpg

 

 

 

 

pre_1451659123__buty_head_1.jpg

 

 

 

 

 

Head Vector Evo 130, tegoroczny model. But wygrzany na ciepło, pomimo dosyć wysokiej twardości czuje się w nich wygodnie. Mierzyłem też Raptory ale moje krzywozrośnięte kości po połamaniu  prawego śródstopia zdecydowanie zaprotestowały przeciwko Raptorom. Ponadto mierzyłem jakieś Salomony i Tecnica. W Vectorach było najbardziej komfortowo.

 

Pozdrawiam

Wojtek

buty Head'a sa jedna z najwiekszych niespodzianek obecnie  ( na plus) - ja Vector'ow nie bralem pod uwage, jako ,ze moje stopy sa  "perfect for skiing" - wzialem raptor 140 RS - i czuje sie w nich jak w………imadle - bez uciskow (drobne odbarczenie w jednym bucie) - zadne wygrzewania.

To jest to, co lubie - LEKKO zapinam klamry, a but trzyma doskonale……...

 

Vector 130 w porownaniu z Raptor 130 jest zdecydowanie  bardziej miekki - i wierz tu parametrom, skoro nawet w obrebie tej samej firmy 130 nie rowna sie 130…...

BTW - polecam wmontowanie power strap zamiast velcro - ten w head'zie jest najlepszy z dostepnych, ale stale power strap jest lepszy

 

Swietokradztwo - bo ja bylem Tecnica boy przez ponad 15 lat!!!!, a moze wiecej?

 

Jak siatkowka corki? na jakiej pozycji gra? ile ma wzrostu/lat?

 

pare dni temu , z jakiegos nieznanego powodu, pokazywano tzw exhibition game Wschod/Zachod  szkol srednich, dziewczyn - zle wiadomosci dla Europy - siatkowka tutaj nabiera rozpedu - wystawiajace zawodniczki po 182-185cm wzrostu!!!!!!!!!!!

atakujace regularnie 190 !!!!!!!!!!!!

wiekszos gra 5:1, atak z drugiej linii - normalka, zwlaszcza jak setter jest w pierwszej liniii….

 


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#34 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 01 styczeń 2016 - 17:09

moje stopy sa  "perfect for skiing"

 

Moją lewą też mógłbym tak określić ale prawą już nie. Pogruchotane kości środstopia - wskutek młodzieńczej fantazji z czasów pobytu w armii :houk: - nie zrosły się tak jak należy i miewam problemy nawet z cywilnymi butami.

 

 

LEKKO zapinam klamry, a but trzyma doskonale

 

Potwierdzam - w tych Vectorach też tak jest, lekko dopięta klamra a noga elegancko ale i wygodnie usztywniona.

 

 

Vector 130 w porownaniu z Raptor 130 jest zdecydowanie  bardziej miekki - i wierz tu parametrom, skoro nawet w obrebie tej samej firmy 130 nie rowna sie 130…...

 

Mierzyłem Raptory 120 bo takie były w sklepie. I faktycznie noga (lewa, bo prawą odmówiła współpracy z tym butem) czuła się jeszcze bardziej usztywniona w niż w Vector 130 ale usztywniona nie oznaczało, że uciśnięta. Raptor był jeszcze bardziej dopasowany niż Vector ale niestety za bardzo dopasowany na moją prawą stopę.

Myślę, że porównywanie flexów ma sens tylko w obrębie danej firmy i w obrębie jednej linii butów.

 

 

Jak siatkowka corki? na jakiej pozycji gra? ile ma wzrostu/lat?

 

Wzrost to 167 a w tym roku w sierpniu kończy 18 lat  :alegosc:. Więc nie ma naturalnych predyspozycji do siatkówki, ten sport traktowała czysto rekreacyjnie. Ponadto ostatnio co raz częściej zamienia parkiet na halę z maszynami tortur (mam na myśli siłownię  :D). Ale to przesunięcie to pewnie efekt jej boyfriend'a  :lusterko: . 

Ponadto w listopadzie wróciła z ostatniego w sezonie resju po Bałtyku i stwierdziła, że na taki rejs o tej porze roku to przydałby się sztormiak o pełnomorskich parametrach. Sprawdzałem już ceny takiej odzieży i trzeba będzie głębiej sięgnąć do portfela  :stres:

 

Pozdrawiam

Wojtek


Użytkownik ciechowy edytował ten post 01 styczeń 2016 - 17:13

  • 0

#35 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 01 styczeń 2016 - 17:25

 

moje stopy sa  "perfect for skiing"

 

Moją lewą też mógłbym tak określić ale prawą już nie. Pogruchotane kości środstopia - wskutek młodzieńczej fantazji z czasów pobytu w armii :houk: - nie zrosły się tak jak należy i miewam problemy nawet z cywilnymi butami.

 

 

LEKKO zapinam klamry, a but trzyma doskonale

 

Potwierdzam - w tych Vectorach też tak jest, lekko dopięta klamra a noga elegancko ale i wygodnie usztywniona.

 

 

Vector 130 w porownaniu z Raptor 130 jest zdecydowanie  bardziej miekki - i wierz tu parametrom, skoro nawet w obrebie tej samej firmy 130 nie rowna sie 130…...

 

Mierzyłem Raptory 120 bo takie były w sklepie. I faktycznie noga (lewa, bo prawą odmówiła współpracy z tym butem) czuła się jeszcze bardziej usztywniona w niż w Vector 130 ale usztywniona nie oznaczało, że uciśnięta. Raptor był jeszcze bardziej dopasowany niż Vector ale niestety za bardzo dopasowany na moją prawą stopę.

Myślę, że porównywanie flexów ma sens tylko w obrębie danej firmy i w obrębie jednej linii butów.

 

 

Jak siatkowka corki? na jakiej pozycji gra? ile ma wzrostu/lat?

 

Wzrost to 167 a w tym roku w sierpniu kończy 18 lat  :alegosc:. Więc nie ma naturalnych predyspozycji do siatkówki, ten sport traktowała czysto rekreacyjnie. Ponadto ostatnio co raz częściej zamienia parkiet na halę z maszynami tortur (mam na myśli siłownię  :D). Ale to przesunięcie to pewnie efekt jej boyfriend'a  :lusterko: . 

Ponadto w listopadzie wróciła z ostatniego w sezonie resju po Bałtyku i stwierdziła, że na taki rejs o tej porze roku to przydałby się sztormiak o pełnomorskich parametrach. Sprawdzałem już ceny takiej odzieży i trzeba będzie głębiej sięgnąć do portfela  :stres:

 

Pozdrawiam

Wojtek

 

jestes pewien ze 120?

na ten sezon sa 115 i 130

ale too juz nie za bardzo wazne

Syn kolegi bral udzial w tych Volvo regatach pelnomorskich w tym roku - ogladalem filmy - niesamowite!!!


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#36 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 01 styczeń 2016 - 17:30

jestes pewien ze 120?

 

Tak, to był  model jeszcze z zeszłego roku.

 

 

BTW - polecam wmontowanie power strap zamiast velcro - ten w head'zie jest najlepszy z dostepnych, ale stale power strap jest lepszy

 

Mocowanie paska w tych butach jest faktycznie fajne i czuć że trzyma to mocniej nogę.

Masz na myśli np. coś takiego:

http://boosterstrap.com/

 

Pozdrawiam
Wojtek


Użytkownik ciechowy edytował ten post 01 styczeń 2016 - 17:31

  • 0

#37 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 01 styczeń 2016 - 17:39

 

jestes pewien ze 120?

 

Tak, to był  model jeszcze z zeszłego roku.

 

 

BTW - polecam wmontowanie power strap zamiast velcro - ten w head'zie jest najlepszy z dostepnych, ale stale power strap jest lepszy

 

Mocowanie paska w tych butach jest faktycznie fajne i czuć że trzyma to mocniej nogę.

Masz na myśli np. coś takiego:

http://boosterstrap.com/

 

Pozdrawiam
Wojtek

 

Tak

one "przychodza" w 3  stopniach elastycznosci


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#38 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 01 styczeń 2016 - 17:44

Ok, dzięki. Popatrzymy na te wynalazki.

 

Pozdrawiam

Wojtek


  • 0

#39 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 styczeń 2016 - 12:03

Wojtek, a jak sprawdzily sie buty corki, te ktore uznalem za zbyt zawodnicze dla niej? Zreszta u takiej mlodej wszystko zawsze pasuje. :)

 

A propos dyskusji o butach i nowym sprzecie. Ja wciaz jezdze w Salomonach ??? o twardosci bodajze 110 lub 120 flex. Troche za obszerne, ale po pewnych przerobkach moze byc. Nie zamierzam na razie nic wymieniac. Zreszta w mojej rodzinie niechetnie sie wymienia. Syn jezdzi wciaz w jakis przepotopowych Tecnikach o sredniej twardosci (maja juz kilkanascie lat). Narty, ktore mialyby juz ok. 10 lat (a w kazdym sezonie cos jezdzi), musi zmienic, bo mu tamte ukradli (z wlasnej glupoty). Zona tez juz jezdzi na swoich jakies 10 lat, ale domaga sie zmiany. Powod: znudzily sie. :) Corka, dopoki sie jej Atomici (tez maja circa 10 lat) nie rozleca, niczego zmieniac nie zamierza. Buty, Tecniki 80 flex uwaza za wspaniale i nie mysli o wymianie. Ziec, dobry, a przede wszystkim - silny narciarz, jezdzi na sprzecie z innej epoki. Zyczylbym kazdemu, znacznie lepiej wyposazonemu amatorowi, by choc w polowie jezdzili tak dobrze jak on (niestety nie mam filmikow). Jedyny zakup planowany to sprzet dla 3.5 letniego wnuka. W przyszlym sezonie. :)


  • 0

#40 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Wa-wy
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 05 styczeń 2016 - 13:02

Andrzeju

pisałem już powżyżej a konkretnie tutaj:

 

http://www.kochamnar...ge-2#entry60516

 

To był tylko jeden dzień ale jazda w bardzo trudnych warunkach a do tego zmienialiśmy narty z centrum testowego więc jazda na nieznanych wcześniej nartach.

Buty spisały się w ten jeden dzień rewelacyjnie, 

 

Pozdrawiam

Wojtek


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych