Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie zacząć przygodę z nartami


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 26 listopad 2014 - 11:49

mam problem i liczę na forumowiczów  że pomogą. "pomożecie"

Pod koniec lutego lub początek marca mam w planie wyjazd na narty z osobą która ma zamiar do nas dołączyć. Zależy mi mocno żeby ją zarazić wirusem "nartowania". Na początek musi być ciepło,bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów. Myślę  o stacji Kamienica koło stronia Śląskiego. Często bywam na Czarnej Górze lecz Kamienicę widziałem tylko z dołu. Czy to dobry pomysł zabrać tam osobę która nigdy na nartach nie jeżdziła?

pozdro.


  • 1

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 listopad 2014 - 15:48

mam problem i liczę na forumowiczów  że pomogą. "pomożecie"

Pod koniec lutego lub początek marca mam w planie wyjazd na narty z osobą która ma zamiar do nas dołączyć. Zależy mi mocno żeby ją zarazić wirusem "nartowania". Na początek musi być ciepło,bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów. Myślę  o stacji Kamienica koło stronia Śląskiego. Często bywam na Czarnej Górze lecz Kamienicę widziałem tylko z dołu. Czy to dobry pomysł zabrać tam osobę która nigdy na nartach nie jeżdziła?

pozdro.

Cześć

Z pewnością Kamienica jest górką gdzie można zabrać osobe początkującą. Co do reszty wymagań natomiast to jeżeli tylko wie sie jak nia pokierować i ma sie troszke szczęścia (lub warunków by wybierać pogodę) to przynajmniej częśc mozna zrealizować. Niestety mam wrażenie, że narty nie sa sportem gdzie: ciepło, bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów jest ciągłe. Na nartach bywa niebzpiecznie, zimno i nauka wymaga skupienia i pracy. Warto więc próbując stworzyć cieplarnianen warunki o tym nie zapominać bo później może być skucha.

Pozdro serdeczne


  • 1

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 listopad 2014 - 15:54


ciepło,bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów
to chyba najlepiej na Seiser Alm będzie

gallery_10_325_1075742.jpg

 

albo Pralongia

gallery_10_280_78215.jpg


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 26 listopad 2014 - 17:45

 

mam problem i liczę na forumowiczów  że pomogą. "pomożecie"

Pod koniec lutego lub początek marca mam w planie wyjazd na narty z osobą która ma zamiar do nas dołączyć. Zależy mi mocno żeby ją zarazić wirusem "nartowania". Na początek musi być ciepło,bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów. Myślę  o stacji Kamienica koło stronia Śląskiego. Często bywam na Czarnej Górze lecz Kamienicę widziałem tylko z dołu. Czy to dobry pomysł zabrać tam osobę która nigdy na nartach nie jeżdziła?

pozdro.

Cześć

Z pewnością Kamienica jest górką gdzie można zabrać osobe początkującą. Co do reszty wymagań natomiast to jeżeli tylko wie sie jak nia pokierować i ma sie troszke szczęścia (lub warunków by wybierać pogodę) to przynajmniej częśc mozna zrealizować. Niestety mam wrażenie, że narty nie sa sportem gdzie: ciepło, bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów jest ciągłe. Na nartach bywa niebzpiecznie, zimno i nauka wymaga skupienia i pracy. Warto więc próbując stworzyć cieplarnianen warunki o tym nie zapominać bo później może być skucha.

Pozdro serdeczne

 

dzięki.Jan wysłał by mnie najlepiej na koniec świata a to ma być jeszcze po rozsądnej cenie.Na Czarnej Górze też by można z powodzeniem rozpocząć naukę ale jest dużo drożej i nie wykorzystam wszystkiego co tam oferują. Pierwsze kroki na pewno dam radę ale póżniej na pewno szkolenie profesjonalne. Nie chcemy płacić instruktorowi za pomoc przy wstawaniu.Jak już będzie postęp że uda się zrobić pierwsze skręty i w miarę pewnie się zatrzymać to wtedy ma sens według mnie nakład na jakiś kurs dla początkujących.Mnie zależy żeby osobę oswoić z ruchem na śniegu i zapalić do dalszej nauki.W końcu to moja żona i fajnie by było  nie zrazić jej na początku. Sam od lat jeżdżę i często widzę jak odbywają się szkolenia. Czasem jedna osoba "nieprzeciętnie ".zdolna wychamowuje całą grupę Pozdro.


  • 1

#5 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 26 listopad 2014 - 17:57

 

 

mam problem i liczę na forumowiczów  że pomogą. "pomożecie"

Pod koniec lutego lub początek marca mam w planie wyjazd na narty z osobą która ma zamiar do nas dołączyć. Zależy mi mocno żeby ją zarazić wirusem "nartowania". Na początek musi być ciepło,bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów. Myślę  o stacji Kamienica koło stronia Śląskiego. Często bywam na Czarnej Górze lecz Kamienicę widziałem tylko z dołu. Czy to dobry pomysł zabrać tam osobę która nigdy na nartach nie jeżdziła?

pozdro.

Cześć

Z pewnością Kamienica jest górką gdzie można zabrać osobe początkującą. Co do reszty wymagań natomiast to jeżeli tylko wie sie jak nia pokierować i ma sie troszke szczęścia (lub warunków by wybierać pogodę) to przynajmniej częśc mozna zrealizować. Niestety mam wrażenie, że narty nie sa sportem gdzie: ciepło, bezpiecznie i wrażenie szybkich postępów jest ciągłe. Na nartach bywa niebzpiecznie, zimno i nauka wymaga skupienia i pracy. Warto więc próbując stworzyć cieplarnianen warunki o tym nie zapominać bo później może być skucha.

Pozdro serdeczne

 

dzięki.Jan wysłał by mnie najlepiej na koniec świata a to ma być jeszcze po rozsądnej cenie.Na Czarnej Górze też by można z powodzeniem rozpocząć naukę ale jest dużo drożej i nie wykorzystam wszystkiego co tam oferują. Pierwsze kroki na pewno dam radę ale póżniej na pewno szkolenie profesjonalne. Nie chcemy płacić instruktorowi za pomoc przy wstawaniu.Jak już będzie postęp że uda się zrobić pierwsze skręty i w miarę pewnie się zatrzymać to wtedy ma sens według mnie nakład na jakiś kurs dla początkujących.Mnie zależy żeby osobę oswoić z ruchem na śniegu i zapalić do dalszej nauki.W końcu to moja żona i fajnie by było  nie zrazić jej na początku. Sam od lat jeżdżę i często widzę jak odbywają się szkolenia. Czasem jedna osoba "nieprzeciętnie ".zdolna wychamowuje całą grupę Pozdro.

 

Dodam jeszcze że całe przedsięwzięcie ma trwać tydzień po 4godziny. Resztę czasu warto spożytkować na zwiedzanie. A jest co wymienię choćby  Jaskinię Niedzwiedzią,sztolnię gdzie wydobywano uran kopalnię złota w okolicach Lądku Zdroju.


  • 2

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 listopad 2014 - 19:39

Dodam jeszcze że całe przedsięwzięcie ma trwać tydzień po 4godziny. Resztę czasu warto spożytkować na zwiedzanie. A jest co wymienię choćby  Jaskinię Niedzwiedzią,sztolnię gdzie wydobywano uran kopalnię złota w okolicach Lądku Zdroju.

Cześć

Racja bo to chyba jeden z najciekawszych terenów w naszym kraju. Mnie zawsze brakuje czasu, żeby zobaczyć wszystko co jest tam ciekawego.

Pozdro


  • 2

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 listopad 2014 - 08:21


Resztę czasu warto spożytkować na zwiedzanie. A jest co wymienię choćby Jaskinię Niedzwiedzią,sztolnię gdzie wydobywano uran kopalnię złota w okolicach Lądku Zdroju.

to po nartach jeszcze żonke po jakichś ciemnych dziurach chcesz włóczyć ?  :)  a nie lepiej baseny, sauny, masaże w okolicznych uzdrowiskach ?
 
 
 


Pierwsze kroki na pewno dam radę ale póżniej na pewno szkolenie profesjonalne. Nie chcemy płacić instruktorowi za pomoc przy wstawaniu.Jak już będzie postęp że uda się zrobić pierwsze skręty

tu życzę powodzenia choć uczenie własnej żonki często daje mizerne efekty a czasami może prowadzić do poważnych zaburzeń w pożyciu małżeńskim :stres:
 
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 27 listopad 2014 - 12:45

 


Resztę czasu warto spożytkować na zwiedzanie. A jest co wymienię choćby Jaskinię Niedzwiedzią,sztolnię gdzie wydobywano uran kopalnię złota w okolicach Lądku Zdroju.

to po nartach jeszcze żonke po jakichś ciemnych dziurach chcesz włóczyć ?  :)  a nie lepiej baseny, sauny, masaże w okolicznych uzdrowiskach ?
 
 
 

 


Pierwsze kroki na pewno dam radę ale póżniej na pewno szkolenie profesjonalne. Nie chcemy płacić instruktorowi za pomoc przy wstawaniu.Jak już będzie postęp że uda się zrobić pierwsze skręty

tu życzę powodzenia choć uczenie własnej żonki często daje mizerne efekty a czasami może prowadzić do poważnych zaburzeń w pożyciu małżeńskim :stres:
 

 

Janie ,Janie już wiem co znaczy to imię dokładnie należy czytać " ja nie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Resztę czasu warto spożytkować na zwiedzanie. A jest co wymienię choćby Jaskinię Niedzwiedzią,sztolnię gdzie wydobywano uran kopalnię złota w okolicach Lądku Zdroju.

to po nartach jeszcze żonke po jakichś ciemnych dziurach chcesz włóczyć ?  :)  a nie lepiej baseny, sauny, masaże w okolicznych uzdrowiskach ?
 
 
 

 


Pierwsze kroki na pewno dam radę ale póżniej na pewno szkolenie profesjonalne. Nie chcemy płacić instruktorowi za pomoc przy wstawaniu.Jak już będzie postęp że uda się zrobić pierwsze skręty

tu życzę powodzenia choć uczenie własnej żonki często daje mizerne efekty a czasami może prowadzić do poważnych zaburzeń w pożyciu małżeńskim :stres:
 

 

Janie,Janie myślę że powinno brzmieć"ja nie" zgadzam się na nazwanie bardzo ciekawych interesujących miejsc ciemnymi dziurami a co do saun, masaży to ci u nas w Poznaniu dostatek a "ciemnych dziur nie znajdziesz" przynajmniej tego typu co Złoty Stok czy Jaskinia Niedzwiedzia. Na koniec powiem że cenię Twój sarkazm - inny dowcipny sposób komentowania zdarzeń na forum.

Pozdro :uklon2:


  • 1

#9 Emka22

Emka22
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Monika
  • Ulubiony stok:Azoty

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:47

Dla początkujących Murzasichle to fajne miejsce, łagodne stoki no i Do Zakopca blisko to jest co pozwiedziać ;)


  • 2

#10 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:07

Dla początkujących Murzasichle to fajne miejsce, łagodne stoki no i Do Zakopca blisko to jest co pozwiedziać ;)

Cześć.

Nigdy tam nie byłem. A co po nartach.Na początek nie chcę aplikować więcej niż 4godziny na stoku . Żona zaczyna przygodę z nartami a z doświadczenia wiem że początkujący wkłada dwa razy więcej siły niż ktoś co ma opanowaną technikę w dobrym stopniu.

Myślę że panorama  Tatr i co jeszcze?

Pozdro.


  • 1

#11 ALEX ALEX

ALEX ALEX
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Aleksy

Napisano 03 grudzień 2014 - 11:13

ciepły grzaniec -  gdzies na stoku. Tam tez można zalapac ‘narciarska’ atmosferę  :happy: 


  • 1

#12 Leass12

Leass12
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Lars
  • Ulubiony stok:Szrenica
  • Pracownik:banku
  • Właściciel:psa beagle ;)

Napisano 29 październik 2015 - 12:05

Ja Swój pierwszy raz zaliczyłem w Poznaniu na Malcie. Zdecydowanie lepiej się czułem jednak w szklarskiej porębie. Ale to może dlatego, ze miałem znajomego instrukrora :)


  • 2

#13 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 29 październik 2015 - 12:27

Ja Swój pierwszy raz zaliczyłem w Poznaniu na Malcie. Zdecydowanie lepiej się czułem jednak w szklarskiej porębie. Ale to może dlatego, ze miałem znajomego instrukrora :)

 

Malta fajna jest :-)  Nie jeździłem ale pływałem na przeciwko.


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#14 leona12

leona12
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 styczeń 2016 - 12:30

Witam wszystkich serdecznie :)

Potrzebuje Waszej porady, mianowicie... chodzi o wybór stoku, ale to musi być stok z konkretnymi przymiotami. Musi być łagodny, ponieważ boję się stromych stoków, a prawdę mówiąc narty miałam kilka razy na nogach i można powiedzieć, że coś tam jeżdżę... drugą sprawą jest to, iż mógłby być dłuższy( Murzasichle jest fajny, ale zbyt krótki) i najlepiej w okolicach Zakopanego lub Krakowa.

 

Krótko mówiąc potrzebuję stoku długiego, gdzie można pojechać, natomiast musi być łagodny, żeby się nie uszkodzić.

 

pozdrawiam.


  • 1

#15 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:37

Myśle ze Małe Ciche spełni twoje oczekiwania.
  • 1

#16 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:42

Sympatyczny jest Rusin- Ski
Niestety nie umiem podlinkować z telefonu.
  • 1

#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:20


potrzebuję stoku długiego, gdzie można pojechać, natomiast musi być łagodny, żeby się nie uszkodzić.
a w Białce Tatrzańskiej  już byłaś ?

 

ps. witaj Lena na forum KN


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych