Skocz do zawartości

Zdjęcie

niech będzie rower

• Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 p_rafal

p_rafal
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 18:21

Wiec rower już mam
Niestety dużo niższa półka niż podane przez Adama linki ale i tak myślę że dokonałem dobrego wyboru. A mianowicie jest to Kross hexagon V3 model ubiegłoroczny, rama 21", koła 26", z przeznaczeniem uniwersalnym bez większych wymagań bo i do kompletnie amatorskiego użytku

O, mój jest bardzo podobny. Tylko kierownica ma takie dodatkowe odchodzące pod kątem prostym uchwyty (nie wiem, jak to się nazywa). Marka ta sama, model muszę sprawdzić

Rogi
  • 0

#22 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 09 kwietnia 2009 - 19:39

Ja ujeżdżam tego mojego GT mimo pękającej w jednym miejscu (niegroźnie) ramy. Od roku już się przymierzam do kupna nowego ale jakoś kupuję kolejne narty.... Właśnie teraz też chyba będę musiał kupić, bo mi się moje FT-10 zaczęły rozklejać (ślizg przy krawędziach), a jadę w Wysokie Taury. A już se ostrzyłem zęby na Ghosta SE 5000 :-(

Ten Ghost to typowy hardtail. Ja kupilem dosc taniego fulla Decathlon Rockrider 6.3 (latwo wygooglowac). Najpewniej do wymiany bedzie przedni widelec i tylny damper. Ale to dopiero za jakis czas. Full daje mnostwo frajdy i wygody. Duzo latwiej i przyjemniej sie zjezdza, kregoslup mniej dostaje za swoje. Wady: troche ciezki i zle sie nosi na ramieniu. Ciut pompuje przy zwyklej jezdzie, ale da sie z tym wytrzymac. Rower kosztowal mnie 1700 zl. Za jakies 2500 kupisz lepszy Giant i nad tym w Twoim wypadku bym sie zastanowil.

A ten widoczek z kamienista, dosc stroma (tego dobrze na zdjeciu nie widac) pochodzi ze Szczawy. Od strony Beskidu Wyspowego. W dole widac sama Szczawe, a na horyzoncie Gorc i jego pasmo.
  • 0

#23 rosa

rosa
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 26 kwietnia 2009 - 18:13

Czy jazdę na rowerze mogę nazwać moją inną pasją??nie wiem?chyba słowo pasja strasznie zobowiązuje ?a ja nawet nie wiem jak nazywa się mój rower ?zupełnie jestem zielona w technicznych rowerowych rozwiązaniach?Ale bez roweru jakoś długo nie mogę? Pamiętam kiedyś takie wczesne przedwiośnie?jeszcze śnieg leżał na polach ale mnie wydawało się że już pora zacząć?jakoś nie mogłam już usiedzieć w domu ?wyprowadziłam rower z piwnicy i "pognałam" gdzieś polnymi drogami przed siebie. Początkowe kilka kilometrów twardym traktem było jeszcze przejezdne ale potem chciałam dla urozmaicenia trasy przejechać 3 km wąwóz lessowy?niestety tam zakopałam się na dobre?o jeździe nie było mowy?nie mogłam też zawrócić ?brodziłam w tym wąwozie jak w bagnie zapadając się grubo za kostki?nawet nie dało się roweru prowadzić?musiałam go nieść na ramieniu ?Matko to droga przez mękę była?ja nie wiem jak się nazywa mój rower ale wiem ile waży?a wtedy oblepiony błotem ważył chyba tonę?po długim czasie te bagna pokonałam a potem doczołgałam się z tym rowerem do rowów melioracyjnych i tam wykąpałam go z lessowej mazi? poczekałam aż do zmierzchu /bo wstyd mi było przed ludźmi jak wyglądam / i po kryjomu jak syn marnotrawny przywlokłam się do domu?
Dziś mój wypad miał jakże odmienne oblicze?było bardzo sucho a wszędzie jest już tak pięknie i zielono?jedyna dzisiejsza dokuczliwość to dość mocny wiatr /chyba wieje halny/;) ...reszta to czysta przyjemność...
Mam blisko domu taką fajną trasę gdzie dużo lasem i wśród pól się jedzie?ta droga zabiera mi ok. 3 godziny jazdy...to wystarczająco dużo jak dla mnie by wypocić niepotrzebne emocje i nacieszyć się zielenią?bo ja kwiatki, ptaszki i drzewka lubię...przecież wiecie
?w załączniku moje leśne ścieżki...

Załączone pliki

• 0
Dołączona grafika

#24 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 26 kwietnia 2009 - 21:47

Rowerowe próby
Od jakiegoś czasu mam nową ramę, ale dopiero wczoraj mogłem ją wypróbować, raczej wszystko z ramą jest dobrze, może jeszcze przerzutki trzeba wyregulować i takie tam... ale głownie okazało się, że jednostka napędowa jakby moc straciła... no leniwa całkiem... i wymaga niestety gruntownej naprawy, albo wymiany...
Wczoraj było nadmiernie ciepło, i cicho, dzisiaj wiało, jakby głowę urwać miało, albo ktoś w okolicy wieszać się zamierzał... i o ile wczoraj spotkałem tylko kilku rozdziawionych turystów, to już dzisiaj spotkałem samych rowerzystów kilkudziesięciu, a w rozmowie z kilkoma w schronisku okazało się, że rower wspomaga ich właśnie w ...nartach. Myślę, że każdy kto dzisiaj dotarł z rowerem do schroniska musiał być dobrze zakręcony, bo odkręcony by nie poradził...

/zdjęcia w kolejności , do fiołków z wczoraj, pozostałe zrobione dzisiaj/

-adam

Załączone pliki

• 0
Dołączona grafika

#25 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 26 kwietnia 2009 - 21:50

Rosa, tez lubie takie lesne sciezki. Pieknie tam masz w okolicy. Jaka cudna wiosna. I sadze, ze dosc pustawo, czego nie mozna powiedziec o niektorych okolicach Krakowa. Dzis sie wybralem trasa do Tynca. Miliony rowerzystow.
  • 0

#26 rosa

rosa
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 26 kwietnia 2009 - 22:21

Rosa, tez lubie takie lesne sciezki. Pieknie tam masz w okolicy. Jaka cudna wiosna. I sadze, ze dosc pustawo, czego nie mozna powiedziec o niektorych okolicach Krakowa. Dzis sie wybralem trasa do Tynca. Miliony rowerzystow.

Andrzeju rzeczywiście pusto na tych moich trasach...ludzie nie potrafia docenić co mają w zasiegu ręki...dziś spotkałam tam tylko 4 rowerzystów a jeszcze dwa tygodnie temu były tylko przebiegające sarny/niestety nie miałam aparatu/...
Mieszkam "daleko od szosy" czy na prowincji jak kto woli...takie ścieżki mam tuż za oknem...Ale tą Tyniecką Twoją trasę też znam z roweru...Chyba w ubiegłe lato dane mi ją było pokonać...rzeczywiście tłoczna...tyle, że wyposażono mnie wtedy w "profesjonalny" rower/nazwy nie pamiętam... ale pewnie jeden z takich o których tu była mowa w postach powyżej/...no takie cudo, że ja prawie ziemi nie dotykałam
  • 0
Dołączona grafika

#27 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 10:22

Andrzeju rzeczywiście pusto na tych moich trasach...ludzie nie potrafia docenić co mają w zasiegu ręki...dziś spotkałam tam tylko 4 rowerzystów a jeszcze dwa tygodnie temu były tylko przebiegające sarny/niestety nie miałam aparatu/...

To samo obserwuje w swoich okolicach. Do Tynca zatrzesienie, ale niektore lesne dukty sa prawie puste. Bardzo lubie okolice dolinek Bedkowki i Szklarki. W samych dolinkach kreci sie sporo ludzi, ale poza nimi ruch zblizony do zerowego. Rowniez w gorach, gdzie czesto jezdze. W okolicy Mogielicy (najwyzsza gora Beskidu Wyspowego) jest mnostwo tzw. srednicowek, lesnych drog, kiedys budowanych dla wojska, dzis uzywanych przez drwali. Mozna cala Mogielice objechac bez wiekszego wysilku. Bywalem tam wielokrotnie i procz okolicznych drwali nie spotkalem tam zywego ducha. No, z malymi wyjatkami.

Moze warto sie w Twoje okolice wybrac na wakacje? Kusi mnie powtorzenie czegos, co praktykowalismy z zona kilka lat temu. Rowery na dach, dojazd do jakiejs kwatery, typu agroturystyka, kilkudniowe rowerowe rozpoznanie okolicy i zmiana miejsca pobytu.
  • 0

#28 Gość_jarek_*

Gość_jarek_*
  • Gość

Napisano 27 kwietnia 2009 - 10:42

Moze warto sie w Twoje okolice wybrac...

...może w takim razie, warto by było zrobić weekendowe zwiedzanie Marysiowych ścieżek?? ... niedługo truskawki.
  • 0

#29 rosa

rosa
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 21:51

Moze warto sie w Twoje okolice wybrac...

...może w takim razie, warto by było zrobić weekendowe zwiedzanie Marysiowych ścieżek?? ... niedługo truskawki.

Hehehe...one już kwitną a ja już jestem cała jednym truskawkowym oczekiwaniem
...Po serialu "Ojciec Mateusz" podobno wzrosło zainteresowanie moim Sandomierzem...może warto by było zobaczyć te strony nie tylko przez telewizor???... leśne ścieżki prowadzące przez "truskawkowe pole" też...zapraszam...
  • 0
Dołączona grafika

#30 Gość_jarek_*

Gość_jarek_*
  • Gość

Napisano 02 maja 2009 - 13:17

Dzisiaj mały, rowerowy wypad za miasto ... pierwszy tego roku.
O ilości przejechanych kilometrów jak i czasie ich pokonania decydowała córcia.
...razem wyszło nie wiele więcej niż 15 km
Mała trzymała się dzielnie i po powrocie .... poszła na rolki.
Gorzej z mamą ale obiecała że do jutra wykuruje cztery litery....
  • 0

#31 Gość_jarek_*

Gość_jarek_*
  • Gość

Napisano 03 maja 2009 - 15:47

Dziś następna mała wycieczka za miasto....ciepło, miło aż grzech siedzieć w w czterech ścianach.
  • 0

#32 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Imię :Kasia

Napisano 03 maja 2009 - 18:26

No tak, okolice Sierpca to same lasy...
Wracałam dziś tamtędy...
... samochodem...
  • 0

#33 rosa

rosa
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 03 maja 2009 - 20:49

No tak, okolice Sierpca to same lasy...

...po zdjęciach widzę, że w Jarkowych okolicach można by również niejednego "wywieźć w pola"
  • 0
Dołączona grafika

#34 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 03 maja 2009 - 22:48

...i po dniach wolnych na szczęście, choć i trochę ...niestety...
...trochę pojeździłem po tych samych górach, innych już raczej nie będzie, trudno tu nawet znaleźć widoki nowe, trudno zabłądzić, by jakąś opowieść "zrobić"... może później, latem...a teraz lajtowo w górę i w dół, i tylko nieraz na podjeździe coś rozrywa okolice mostka, albo kręcenie staje się trudne, albo siodełko jakby nie moje...i tylko w górę i w dół, tymi samymi dróżkami, w tle mając te same widoki...a w piątek i wczoraj na trasach ludzie jakby normę jakąś wyrabiali, może w pracy im kazali, albo co?, bo ludzi było mrowie, dzisiaj już mniej, a od dzisiaj aż do lipca będzie spokojnie i cicho i będzie można w spokoju, słuchając ciszy jechać do góry, by potem w dół... regularnie wykonywać to nudne zajęcie... śledząc pory roku...

...zdjęcia niżej, te z kwiatkami dla dziewczyn...

Załączone pliki

• 0
Dołączona grafika

#35 KubaR

KubaR
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 maja 2009 - 11:41

He he Skiman od lat się do Miezygórza na rowerek wybieram....

Ja w sobotę rozdziewiczyłem i siebie rowerowo (w tym sezonie ofkorz), i nowy rower który zanabyłem. Taka mała pętelka po Beskidzie Niskim: Pstrążne, Małastów, dolna stacja wyciągu na Magurze, Banica, Bartne, Pstrążne. Niesamowicie sucho jak na te góry i tę porę roku. Jedno co mnie niepokoi to fakt, że nigdzie nie wyglebiłem.... a entropia się czai...

Kuba
  • 0

#36 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5 366 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 maja 2009 - 08:37

Niech będzie rower.... to mój
Koleżanka test robi. Zastanawiam się jeszcze nad wymiana amora i dzwonka

Załączone pliki

• 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#37 Gość_jarek_*

Gość_jarek_*
  • Gość

Napisano 10 maja 2009 - 18:34

Wczoraj, w dość przypadkowy sposób stałem się posiadaczem roweru (nowego) ... ot taki nie planowany zakup, w trakcie planowanych zakupów.
Dziś po porannej wizycie u Bozi i rodzinnym obiadku, wyjechałem sprawdzić jak się ten nowy nabytek sprawuje.... kilka drobnych regulacji a poza tym ok.
Oczywiście jeździłem po okolicach mojej mieścinki, poniżej kilka fotek ..... .
  • 0

#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5 366 postów

Napisano 10 maja 2009 - 20:20

Panie zapewne zatkało, ale że panowie siedzą cicho

Nic na temat opon, kół, amora ??
  • 0

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#39 zuzanna

zuzanna
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 10 maja 2009 - 20:22

Panie zapewne zatkało, ale że panowie siedzą cicho

Nic na temat opon, kół, amora ??

Zatkalo z wrazenia
i skreca z zazdrosci
  • 0
Zuza

#40 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5 366 postów

Napisano 10 maja 2009 - 20:30

Zuzi,
on normalnie skręca. Jak rower
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych