Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 luty 2014 - 02:15

Wydaje mi sie, ale to tylko taka niesmiala supozycja, ze dla niektorych dobor odpowiednio dlugiej narty ma potwierdzic ich umiejetnosci i odroznic od calej "gawiedzi" karwingowej, a tak naprawde podbudowac wlasne "ja". Jezdze na dlugiej narcie, powiedzmy od 180-183 cm wzwyz (mam na mysli jazde trasowa, bo offpiste rzadzi sie innymi kryteriami doboru) by pokazac, ze panuje nad taka narta, ze sobie dobrze na niej radze. Wy, przecietni "karwingowcy", zwozacy sie na tych 160-165 cm przykrotkich namiastkach nart, jestescie niedoukami. Gdyby Was wsadzic na prawdziwe, czytaj dlugie narty, wpadlibyscie w panike i rozwalili sie na pierwszym drzewie. Ot co. ;)

 

Klopot polega na tym, ze ci nieduczeni karwingowcy, bujajacy sie na tych pozal sie boze pseudonartach, calkiem niezle radza sobie na wiekszosci dobrze przygotowanych tras, a na inne sie nie wybieraja. I nic innego im do szczescia nie potrzeba.

masz racje - dla mnie  krotkonartowcy  to sa takie twory, nie wiem skad......

zartuje

poruszyles mnostwo aspektow

czy ktos jest na 165, czy 195 nie ma znaczenia w  wartosci Banana na twarzy. to JEST najwazneijsze

 

osobiscie, nie obchodzi mnie, kto na czym jezdzi. im wiecej na krotkich nartach i na trasie - tym bardziej Ich lubie, bo nie wybieraja sie poza

taki egoistyczny punkt widzenia.

PS reszta w Volkl Two....


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 08 luty 2014 - 12:26

ale jak się ubierze taka prawdziwa gigantówkę, jak się człek rozbuja, to....

To nie powiem co, bo będziecie mnie brać za wariatkę :russian:


  • 3

#23 Alberto Tombak

Alberto Tombak
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Race GS11
  • Imię :Alberto
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 luty 2014 - 14:16

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za odpowiedzi.

Zwrot nart 180 cm jest niemożliwy, pozostać więc muszę przy tej długości - w przyszłości będę jednak pamiętał, aby zrobić lepsze rozeznanie nie tylko w temacie modeli, ale i długości nart.

Tak czy siak wiem, że narty dadzą mi sporo radości (o to w końcu w tej zabawie chodzi), szkoda że kosztem nieco zmniejszonej stabilności, ale mam nadzieję, że nie będzie to aż tak mocno odczuwalne.

Pozdrawiam!


  • 2

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 luty 2014 - 17:30

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za odpowiedzi.

Zwrot nart 180 cm jest niemożliwy, pozostać więc muszę przy tej długości - w przyszłości będę jednak pamiętał, aby zrobić lepsze rozeznanie nie tylko w temacie modeli, ale i długości nart.

Tak czy siak wiem, że narty dadzą mi sporo radości (o to w końcu w tej zabawie chodzi), szkoda że kosztem nieco zmniejszonej stabilności, ale mam nadzieję, że nie będzie to aż tak mocno odczuwalne.

Pozdrawiam!

Cześć

Tak jak pisałem wcześniej wszystko zależy od Ciebie, trochę od warunków, sniegu temp itd.

Mam 182 i 188 cm, narty komórkowe i jeżdżę wymiennie. W normalnej rekreacyjnej jeździe praktycznie bez różnicy. Przy szybkiej jeździe brakuje troszkę długości i to chyba na obu.

Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń z jazdy


  • 2

#25 valdi3

valdi3
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:voelkl grizzly , rossigniol xfight 600

Napisano 10 marzec 2017 - 20:24

Mitek a ile masz wzrostu jesli wolno wiedziec?

 

 

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za odpowiedzi.

Zwrot nart 180 cm jest niemożliwy, pozostać więc muszę przy tej długości - w przyszłości będę jednak pamiętał, aby zrobić lepsze rozeznanie nie tylko w temacie modeli, ale i długości nart.

Tak czy siak wiem, że narty dadzą mi sporo radości (o to w końcu w tej zabawie chodzi), szkoda że kosztem nieco zmniejszonej stabilności, ale mam nadzieję, że nie będzie to aż tak mocno odczuwalne.

Pozdrawiam!

Cześć

Tak jak pisałem wcześniej wszystko zależy od Ciebie, trochę od warunków, sniegu temp itd.

Mam 182 i 188 cm, narty komórkowe i jeżdżę wymiennie. W normalnej rekreacyjnej jeździe praktycznie bez różnicy. Przy szybkiej jeździe brakuje troszkę długości i to chyba na obu.

Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń z jazdy

 


  • 0

#26 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 marzec 2017 - 23:50

180


  • 0

#27 Gość_stachu221_*

Gość_stachu221_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2017 - 07:01

według mnie lepiej nie wybierać

 

_______________________________________________
Pozdrawiam Adam

  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Race, GS, Volkl Racetiger GS Speedwall, Blizzard WRC Racing S, Atomic Redster D2 GS, Stoeckli Laser GS, Rossignol Radical GS Master, Fischer RC4 Worldcup RC Pro, Nordica Dobermann GSR, Salomon X-Race, Elan Amphibio GSX, Dynastar Speed Course Pro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych