Skocz do zawartości


Zdjęcie

Labresse – sudeckie klimaty we Francji

La Bresse Wogezy Francja

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2014 - 16:50

Może kogoś z Was zainteresuje mały region narciarski w Wogezach...

 

http://labresse.labellemontagne.com/

 

 

Miejsce ma "klimat" zbliżony do sudeckiego. Przewyższenia dochodzą do 400 metrów, najdłuższe trasy mają jakieś 2,5 km, w tym około 1300 będzie przebiegało po rozsądnie nachylonym terenie.

Cenowo wygląda to dość przystępnie: dwudniowy karnet za 52 €. Zaletą regionu jest dobre i tanie żarcie na stoku, co moim zdaniem we Francji nie jest regułą. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt, oddać dzieci do jednej z kilku szkółek jazdy… taki typowy mały francuski kombinat narciarski. W okolicy nie ma problemu ze znalezieniem noclegu za ca. 50€/noc/para. Mona też zamieszkać w apartamentach pod wyciagiem, ale będzie to nieco drożej i konieczna rezerwacja z wyprzedzeniem. Cała infrastruktura jest nowoczesna – wyciągów i tras dostatek – nie ma się poczucia ścisku.

 

Byłem tam dwa razy i jak dla kogoś mieszkającego w rejonie (2,5 godziny jazdy z Luksemburga) jest to ciekawa opcja weekendowego wypadu na narty. Do najbliższych szwajcarskich Alp mam stąd 5 godzin (przy bardzo sprzyjających warunkach drogowych). Ceny są znacząco wyższe, góry też, jednak zabawa z grubsza ta sama. Jak mam kilka dni wolnego – dokładam do tych pięciu 2 i jestem w Tyrolu (ci Austriacy mają u nie niezmiennie najwyższą notę za value for money). Mając do dyspozycji tylko weekend wybieram Wogezy.

 

W tym roku sezon w La Bresse zaczął się a dobre dopiero przed tygodniem. Sudecki klimat – Sudeckie problemy ze śniegiem. Za to dwa lata temu jeździliśmy tam w końcu marca. Po przyszłym weekendzie okraszę ten wpis kilkoma zdjęciami.

 

Wogezy nie leżą na żadnym z głównych trans-europejskich szlaków i nie jest to żadna alternatywa dla Alp ani nawet niektórych polskich nartowisk, jednak gdyby kogoś kiedyś w zimie zaniosło w te rejony, to jako ciekawostkę może spróbować pozjeżdżać po tym kawałku waryscydów we Francji.  


Użytkownik Bolek74 edytował ten post 30 styczeń 2014 - 16:54

  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: La Bresse, Wogezy, Francja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych