Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spotkanie forum KochamNarty.pl 2014


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 marzec 2014 - 10:57

 

A pojechałbyś z nami na sztruks? :)

z Wami - jasne , ze tak - nawet "wykarwil" bym cos na GS-ach!

Nawet bym spedzil jeden dzien np w Park City czy Deer Valley (dla niewtajemniczonych - miejsca unikane jak ognia, ze wzgledu na "najlepiej wyratrakowane trasy" i "najlepsze jedzenie na stoku", oraz "najlepsze miejsce  do nartowania rodzinnego").

A propos  Deer Valley (jakie to by bylo poswiecenie z mojej strony)

- moja kolezanka, ktora  pracowala w tej samej firmie, a obecnie jest jedna chyba z najbardziej znanych POlek, mieszkala swego czasu w Salt Lake i zaoferowala (jakies juz chyba 15 lat temu)  znaczaca znizke na Jej ID wlasnie w Deer V. No wiec  - na 4 osoby to ladna znizka - zajezdzamy  pod  dolna stacje, a tam jakies wypasione byczki  w kurteczkach "Deer Valley Ski Resort"……... biora narty z dachu, ukladaja na sniegu i  zabieraja sie do pomocy w ….zakladaniu nart……..Miny mojej Zony i Corek - jak patrzyly na mnie i oczekiwaly na moja reakcje - bezcenne…….. w koncu wykrztusilem -  "OUR skis are no going to be touch by anybody, but US…"

 

to byl pierwszy i jedyny dzien w tej miejscowosci!

 

 

Z tego co piszesz o tym Deer Valley to super osrodek dla mojej polowki i dla mnie. :boogie:

Chetnie bym sie tam wybral. Styczen 2015 juz zaplanowany, ale marzec/kwiecie 2015 moze byc.

Spojrzalem na ich strone i nawte nie najgorzej z dojazdem tam. 35 minut od lotniska, wiec do przezycia.

 

To co robimy WZF tam? :boogie:


  • 0

#62 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 marzec 2014 - 12:26

 

 

A pojechałbyś z nami na sztruks? :)

z Wami - jasne , ze tak - nawet "wykarwil" bym cos na GS-ach!

Nawet bym spedzil jeden dzien np w Park City czy Deer Valley (dla niewtajemniczonych - miejsca unikane jak ognia, ze wzgledu na "najlepiej wyratrakowane trasy" i "najlepsze jedzenie na stoku", oraz "najlepsze miejsce  do nartowania rodzinnego").

A propos  Deer Valley (jakie to by bylo poswiecenie z mojej strony)

- moja kolezanka, ktora  pracowala w tej samej firmie, a obecnie jest jedna chyba z najbardziej znanych POlek, mieszkala swego czasu w Salt Lake i zaoferowala (jakies juz chyba 15 lat temu)  znaczaca znizke na Jej ID wlasnie w Deer V. No wiec  - na 4 osoby to ladna znizka - zajezdzamy  pod  dolna stacje, a tam jakies wypasione byczki  w kurteczkach "Deer Valley Ski Resort"……... biora narty z dachu, ukladaja na sniegu i  zabieraja sie do pomocy w ….zakladaniu nart……..Miny mojej Zony i Corek - jak patrzyly na mnie i oczekiwaly na moja reakcje - bezcenne…….. w koncu wykrztusilem -  "OUR skis are no going to be touch by anybody, but US…"

 

to byl pierwszy i jedyny dzien w tej miejscowosci!

 

 

Z tego co piszesz o tym Deer Valley to super osrodek dla mojej polowki i dla mnie. :boogie:

Chetnie bym sie tam wybral. Styczen 2015 juz zaplanowany, ale marzec/kwiecie 2015 moze byc.

Spojrzalem na ich strone i nawte nie najgorzej z dojazdem tam. 35 minut od lotniska, wiec do przezycia.

 

To co robimy WZF tam? :boogie:

 

 

jak najbardziej - wlasnie z tamtad wrocilem (tzn nie z DV, ale z Utah). Salt Lake jest chyba najlepiej polozonym miejscem narciarskim na swiecie - z lotniska, w promieniu 35min masz co najmniej 7  fantastycznych  stacji.......Tak, ze jak ktos lubi manicure to  jest DV i  Park City.

jak ktos lubi  mosne wrazenia  - alta , snowbird, solitude i bighton....

wszystko o rzut beretem....


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#63 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 marzec 2014 - 13:00


jak najbardziej - wlasnie z tamtad wrocilem (tzn nie z DV, ale z Utah). Salt Lake jest chyba najlepiej polozonym miejscem narciarskim na swiecie - z lotniska, w promieniu 35min masz co najmniej 7 fantastycznych stacji.......Tak, ze jak ktos lubi manicure to jest DV i Park City.
jak ktos lubi mosne wrazenia - alta , snowbird, solitude i bighton....
wszystko o rzut beretem....

 

Widze ze z LHR do SLC da sie w 14h doleciec (np przesiadka w Chicago - layover 2h). Nie najgorzej... 

Za jakis miesiac zaczne sie konkretnie tym interesowac jak juz sie pojawia loty na kwieciec 2015.


  • 0

#64 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 marzec 2014 - 14:35



Niestety warunki pogarszają się z dnia na dzień, SON jeździ tylko do najbliższej niedzieli ( nie wiem czy jest to spowodowane jego sprzedażą) czy warunki są już tak kiepskie. Jutro tam będę więc coś więcej zobaczę. Tydzień temu było jeszcze znośnie!!!

 

Tak to wyglądało dzisiaj (10 Julian)

 

thumb_pre_1394541925__20140311_101856.jp

 

czyli warunki idealne

 

thumb_pre_1394542071__20140311_094206.jp

 

oczywiście jeśli jest w pobliżu jakaś górka ze śniegiem to musi być na niej Stefan M. :D

tu z uczniem, któremu ustawiał sylwetkę, czyli panem Edwardem (83 :excl: lata) :)  po prawej.

 

thumb_pre_1394543126__20140311_105029.jp

 

nam też przy okazji dostało się parę sensownych, choć na szczęście tylko kosmetycznych uwag

 

thumb_pre_1394543361__20140311_105307.jp

 

thumb_pre_1394543535__20140311_105322.jp

 

umawialiśmy się przy kapuśniaku na jutro, a tu niestety gruchła wiadomość, że dziś jednak definitywny koniec. Cała trasa trzyma się pięknie, lecz brakuje śniegu do uzupełnienia góry i dołu, a te dwa miejsca od 11 spływają w oczach.

 

thumb_pre_1394544131__20140311_094117.jp

 

thumb_pre_1394544224__20140311_101932.jp

 

na koniec obiekt westchnień czyli nowy nabytek Stefana. Piękne, wysmukłe i choć damskie jak przyznaje właściciel nie na każde warunki.

 

thumb_pre_1394544679__20140311_114052.jp

 

Jutro chyba Skrzyczne...


  • 6

#65 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 11 marzec 2014 - 14:53

O, to macie jednak Lusti?

Ten śnieg to makabreska w tym roku :( 

Na Skrzycznem chyba to samo?


  • 0

#66 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 12 marzec 2014 - 10:02

Na Skrzycznem podobnie, ale trochę więcej śniegu. Jeśli D_I tam dzisiaj jest, to pewnikiem coś skrobnie.


  • 0

#67 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 12 marzec 2014 - 20:33

Niestety nie skrobnę, bo sobie odpuściliśmy. Wydawanie stówy gdy nie wiadomo co czeka na górze to za drogie sprawdzanie, a Skrzyczne jest bardziej kamieniste od Pośredniej.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 12 marzec 2014 - 20:34

  • 0

#68 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 marzec 2014 - 13:43

D_I żałujcie że nie pojechaliście mój kolega był tam wczoraj i był więcej niż zadowolony i to nie tylko z pogody    :)

 

Ja wybierałem się dzisiaj ale wiatr pokrzyżował mi plany,  jeśli przestanie wiać i kolejka jutro ruszy melduję się na górze z nadzieją pojeżdżenia po świeżym właśnie padającym tam śniegu.  :D

 

PS. a co do stówy to masz rację trochę przegięli!!!!


Użytkownik marecki edytował ten post 15 marzec 2014 - 13:48

  • 1

#69 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 16 marzec 2014 - 15:22

Niestety i dzisiaj wieje i sypie a co za tym idzie wyciągi nie chodzą. Za to jest szansa że w  terminie zaplanowanego zlotu ( czyli w najbliższy zapiątek ) będzie tu jeszcze można pojeździć a może raczej po odpoczywać na resztkach śniegu ale zawsze to na nartach  :)  


Użytkownik marecki edytował ten post 16 marzec 2014 - 15:25

  • 0

#70 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 16 marzec 2014 - 21:27

Dziś i tak nie mogłem jechać, tym niemniej bardzo jestem ciekawy, czy wytrzyma to do łikendu. Prognozy są słabe...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji, ale żeby dalej nie zanieczyszczać tematu Miodziowi pozwolę sobie krótko tutaj:

 

 



D_I a gdzie ta nie istniejąca "slalomowa" trasa, za "chiny ludowe" nie mogę skojarzyć 

 

Cygański Las, północny stok Koziej ten w stronę Olszówki. Była tam kiedyś 30-metrowa skocznia, a dziesięć metrów obok ten stoczek.

Pozostałość skoczni, a po prawej niezarośnięta resztka stoku

 

thumb_pre_1395000088__01.jpg

 

Co ciekawe, wszystko zniknęło, a uchowała się wiata, która prawdopodobnie służyła skoczkom i nam przy okazji jako przebieralnia.

 

thumb_pre_1395000315__34982292.jpg


  • 4

#71 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 17 marzec 2014 - 19:43

Niestety, zbyt duży optymizm wczoraj przeze mnie przemawiał, dzisiaj COS na swojej stronie oficjalnie poinformował o zakończeniu sezonu  :(  :(


  • 0

#72 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 18 marzec 2014 - 00:07

Niestety, zbyt duży optymizm wczoraj przeze mnie przemawiał, dzisiaj COS na swojej stronie oficjalnie poinformował o zakończeniu sezonu  :(  :(

Dzięki za informację...:(


  • 0

#73 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 marzec 2014 - 08:35

Jakby tak uzbierać, to z miesiąc mieli chyba czynne w tym sezonie....


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#74 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 marzec 2014 - 12:58

Niestety, zbyt duży optymizm wczoraj przeze mnie przemawiał, dzisiaj COS na swojej stronie oficjalnie poinformował o zakończeniu sezonu  :(  :(

ponawaim moja propozycje na przyszly rok.....


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#75 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 18 marzec 2014 - 21:21

Kuba dzięki, naprawdę miło by było z Tobą pojeździć ale...............................,  ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy!!!


Użytkownik marecki edytował ten post 18 marzec 2014 - 21:23

  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych