Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim wieku pierwszy raz na narty?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lamka

Lamka
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 listopad 2013 - 19:56

Chodzi mi oczywiiście o dziecko, kiedy zacząć go uczyć?


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2013 - 20:19

4-5 lat. Przez dlugie lata sadzilem, ze moja corka zaczela w wieku 3 lat i 2 miesiecy, ale dzieki temu forum przekonalem sie, ze bylo to rok pozniej.


  • 0

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 listopad 2013 - 00:41

Cześć

W każdym w którym uważasz że dasz radę.

Nie chodzi o to, że Ty możesz uczyć - zazwyczaj niewiele osób to umie.Chodzi o to żeby samemu znać się na narciarstwie na tyle aby ocenic czy to ma sens czy nie po pierwszych próbach.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 13 listopad 2013 - 00:45

  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 listopad 2013 - 08:35

Chodzi mi oczywiiście o dziecko, kiedy zacząć go uczyć?

na forum sporo już o tym napisano poczytaj tu:

 

http://www.kochamnar...zdy-na-nartach/

 

jest nawet dział poświęcony dzieciom

http://www.kochamnar...eci-na-nartach/


Użytkownik jabol edytował ten post 13 listopad 2013 - 09:00

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 15 listopad 2013 - 12:29

"Chodzi mi oczywiście o dziecko, kiedy zacząć go uczyć?"

 

 

Ważne jest by zaczęło się uczyć z kimś kto ma prawidłowe narciarskie podejście do dzieci. Samej się raczej nie podejmuj, bo zamiast radości moze być skutek odwrotny. Potrzebny jest " fachowiec"

Z dziećmi jest tak, że oprócz tego iż isntruktor musi być profesjonalistą narciarskim, to dodatkowo dobrym psychologiem dziecięcym, tak by młodej osoby nie zniechęcić do nauki.


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 Snowfuny

Snowfuny
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Wojciech
  • Właściciel:Snowmax.pl

Napisano 18 listopad 2013 - 13:39

Dla naszej córki samego instruktora szukaliśmy około 4 miesięcy. Wielu z nich miało na prawdę trywialne podejście do tematu, aby tylko jak najwięcej się nachapać i tyle. Nasza córka miała 5 lat jak zaczynała jeździć. Od początku przynosiło jej to radność, może dlatego tak szybko pojęła o co w tym chodzi. Nauka trwała jeden pełny sezon, wyrobiła sobie odpowiednie nawyki, a dzisiaj już śmiga lepiej od nie jednego dorosłego - obecnie ma 8 lat.


  • 2

#7 NartyBielawa_pl

NartyBielawa_pl
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 grudzień 2013 - 14:07

O dobrego instruktora też trudno,a przeciez początki nauki są bardzo ważne. Poza tym u nas o ile dobrze pamiętam odbywało się to kiedy syn miał 7 lat- to był nasz taki pierwszy,wspólny wypad na narty. Potem posżło już z górki:)


  • 1

#8 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:26

Chodzi mi oczywiiście o dziecko, kiedy zacząć go uczyć?


Napiszę coś niepopularnego tutaj ;)

Jak dziecko stoi, samo chodzi to znaczy, że może rozpocząć przygodę z nartami. Co prawda dwulatek może co najwyżej "pobawić" się w snowgarden ale za to 3 latek może już DUŻO. Czterolatek może już z powodzeniem jeździć po wszystkich niebieskich i części czerwonych. Pięciolatek na luzie zahacza już czarne. Oczywiście wszystko zależy od dziecka i nastawienia rodziców jednak powyższy schemat funkcjonuje z powodzeniem w mojej okolicy i praktycznie 75% dzieci się w niego wpisuje.

 


O dobrego instruktora też trudno,a przeciez początki nauki są bardzo ważne.

 

Z tym psioczeniem na instruktorów to chyba po prostu taka polska przypadłość, bo przecież ja wiem lepiej ;)

Miałem kiedyś kilka lekcji w Karpaczu.... tak z 20 lat temu. Bardzo miło wspominam. Potem miałem jedną godzinkę w Austrii również wspominam bardzo dobrze. 

 

Najlepszym rozwiązaniem dla małych zawsze jest szkółka. Jest trochę dzieci w grupie, kilka godzin razem, zabawa wygłupy itd. Obecnie uważam, że jest to najlepsze co można zrobić. Lekcje sam na sam można brać samemu ale dziecko zawsze lepiej będzie się bawiło a przez to uczyło w grupce. Mój mały, niespełna 5 letni koleszka, skończył dzisiaj kolejny 5 dniowy "kurs" i jedyne co można powiedzieć to, że instruktorzy są super :D a dzieciaki bawią się świetnie :D

Pozdrawiam
Michał  


  • 2

#9 Gość_qadlup_*

Gość_qadlup_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2014 - 10:34

Im wcześniej tym lepiej, małe dzieci szybciej chwytają i mniej się boją. Nie życzę oczywiście niczego złego, ale nawet w razie złamania kości u małych dzieci szybko się zrastają, jednak to oczywiście skrajność. Ja uczyłam się, kiedy miałam jakieś 12 lat i ciężko to znosiłam, bo w tym wieku już byłam dosyć bojaźliwa, żałuję, że nie zaczynałam wcześniej. Taki czterolatek wszystko przyswaja jakoś naturalnie. Wystarcza nartki 80 cm, nie trzeba kombinować ze sprzętem, same zalety, nie ma się czego bać.


  • 1

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3556 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 październik 2014 - 13:16

 

Chodzi mi oczywiiście o dziecko, kiedy zacząć go uczyć?

Napiszę coś niepopularnego tutaj ;)

Jak dziecko stoi, samo chodzi to znaczy, że może rozpocząć przygodę z nartami. Co prawda dwulatek może co najwyżej "pobawić" się w snowgarden ale za to 3 latek może już DUŻO. Czterolatek może już z powodzeniem jeździć po wszystkich niebieskich i części czerwonych. Pięciolatek na luzie zahacza już czarne. Oczywiście wszystko zależy od dziecka i nastawienia rodziców jednak powyższy schemat funkcjonuje z powodzeniem w mojej okolicy i praktycznie 75% dzieci się w niego wpisuje.

 

 

 


O dobrego instruktora też trudno,a przeciez początki nauki są bardzo ważne.

 

Z tym psioczeniem na instruktorów to chyba po prostu taka polska przypadłość, bo przecież ja wiem lepiej ;)

Miałem kiedyś kilka lekcji w Karpaczu.... tak z 20 lat temu. Bardzo miło wspominam. Potem miałem jedną godzinkę w Austrii również wspominam bardzo dobrze. 

 

Najlepszym rozwiązaniem dla małych zawsze jest szkółka. Jest trochę dzieci w grupie, kilka godzin razem, zabawa wygłupy itd. Obecnie uważam, że jest to najlepsze co można zrobić. Lekcje sam na sam można brać samemu ale dziecko zawsze lepiej będzie się bawiło a przez to uczyło w grupce. Mój mały, niespełna 5 letni koleszka, skończył dzisiaj kolejny 5 dniowy "kurs" i jedyne co można powiedzieć to, że instruktorzy są super :D a dzieciaki bawią się świetnie :D

Pozdrawiam
Michał  

 

NIC DODAC, NIC UJAC

dodAM , ze najlepszy instruktor w tym wieku  to dostep do odpowiednio dobranego terenu i wyciagi bez kolejek

a na  topie - rozsadni rodzice, majacy pojecie o jezdzie - Michala syn nawet nie wie jeszcze, ile wygral od zycia!!

 

szkolka z dobrym instruktorem - jak najbardziej< chcociaz  przezywanie  postepow razem z dziecmi - niezastapione....

 

indywidualny instruktor w wieku wczesnodzieciecym - raczej, wg mnie, pomysl nietrafny (mowie o wieku 3-6)


Użytkownik jan koval edytował ten post 08 październik 2014 - 13:17

  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 22 październik 2014 - 14:55

Wiek 5 lat będzie odpowiedni. Swojego kiedyś tak uczyłem stania na nartach :-(.


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#12 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 23 październik 2014 - 11:54

5 lat to za pozno ;)
Moj 2 miesiace przed 6 urodzinami znalazl odpowiednie narty dla siebie :)

w_volkl.JPG

Jak myslisz Kuba, nadaja sie?
  • 3

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 październik 2014 - 12:29

5 lat to za pozno ;)
Moj 2 miesiace przed 6 urodzinami znalazl odpowiednie narty dla siebie :)

w_volkl.JPG

Jak myslisz Kuba, nadaja sie?

Cześć

Myślę, że szerokość może mu sprawić troszkę problemów ale poza tym super! Zostały nabyte?

Pozdrowienia


  • 2

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3556 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 październik 2014 - 01:20

5 lat to za pozno ;)
Moj 2 miesiace przed 6 urodzinami znalazl odpowiednie narty dla siebie :)

w_volkl.JPG

Jak myslisz Kuba, nadaja sie?

PERFECT!!!


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 AlaDych

AlaDych
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Alicja
  • Ulubiony stok:Vratna

Napisano 16 marzec 2019 - 18:11

Myślę, że 5 lat to odpowiedni wiek. Moja córa też w takim zaczynała.

 

No i podstawa to wynajęcie odpowiedniego instruktora, pod okiem którego dziecko będzie stawiać pierwsze kroki na stoku. Wcześniej warto nieco poczytać o tym co powinien posiadać taki nauczyciel (na przykład na https://blogstyle.pl...zdy-na-nartach/ ) żeby później się nie okazało, że na przykład nie ma ubezpieczenia czy licencji...


  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 marzec 2019 - 19:19


5 lat to odpowiedni wiek. Moja córa też w takim zaczynała.
jak jeździ teraz ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 AlaDych

AlaDych
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Alicja
  • Ulubiony stok:Vratna

Napisano 18 marzec 2019 - 21:25

 


5 lat to odpowiedni wiek. Moja córa też w takim zaczynała.
jak jeździ teraz ?

 

 

Już po 3 lekcji śmigała lepiej niż niejeden dorosły :boogie: Dzieciaki szybko się uczą. Wrzuciłabym filmik, żeby się pochwalić, ale niestety przepadła mi połowa danych z kompa... nadrobimy w kolejnym sezonie^^


Użytkownik AlaDych edytował ten post 18 marzec 2019 - 21:25

  • 1

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 marzec 2019 - 08:42


Już po 3 lekcji śmigała lepiej niż niejeden dorosły
dzieci łapią b. szybko, moja 8 letnia wnuczka już jest instruktorką
  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 19 marzec 2019 - 11:23

 


Już po 3 lekcji śmigała lepiej niż niejeden dorosły
dzieci łapią b. szybko, moja 8 letnia wnuczka już jest instruktorką

 

O,to szacunek. Rozumiem, że "dziadek" pierwszym jej instruktorem? :) 

W jakim wieku pierwszy raz stanęła na nartach?


  • 1

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 marzec 2019 - 13:36


W jakim wieku pierwszy raz stanęła na nartach?
dokładnie 4 lata i 27 dni

http://www.kochamnar...c/4517-4-latki/

 

Teraz jak jedzie za swoją babcią i matką to je instruuje (dlatego napisałem instruktorka) ostatnio szkoliła koleżankę z klasy,

która miała pierwszy raz narty na nogach i po 3 godzinach potrafiła korzystać z talerzyka,

krzesełek i zjechać kontrolując prędkość z górki o długości 250m i przewyższeniu 50m.


  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych